-
All Genres
All Genres
-
Dance
Commercial, Pop
-
Progressive House
House, Melodic
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
-
Trance - Psy Trance
Progressive, Psy-Trance, Melodic, Uplifting
Ashley Wallbridge, W&w, Orjan Nilsen, James Dymond, Abstract Vision, Elite Electronic, GAIA, Wiegel Meirmans Snitker, Omnia, Andrew Rayel, Ira, Ralphie B, MaRLo, VillaNaranjos, Gareth Emery, Sunlounger, Christina Novelli, Zara Taylor, Paul Van Dyk, The Blizzard, Audien, ummet ozcan, Alexander Popov, John O'Callaghan, Heatbeat, Nash & Pepper, Aly & Fila, Mike Foyle, Jwaydan, ReFeel, Tenishia, Andy Moor, Jessica Sweetman, Mark Otten, Ana Criado, Alex M.O.R.P.H., Protoculture, Susana, Max Graham, Lemon & Einar K, armin van buuren, John O’Callaghan, Roger Shah, Eximinds, Wezz Devall
Kid Alien, Space RockerZ, Tania Zygar, Alexander Popov, Emma Hewitt, Ashley Wallbridge, Gareth Emery, BT, DNS Project, Adam K, John O'Callaghan, Gofman & Tsukerman, giuseppe ottaviani, ShoGun, James Dymond, Hannah, Alex M.O.R.P.H., Sylvia Tosun, Andy Moor, Sue McLaren, Paul Oakenfold, Re:Locate, Robert Nickson, Protoculture, Orjan Nilsen, Dennis Sheperd, Cold Blue, Ana Criado, Markus Schulz, Dakota, GAIA, Susana, Mike Koglin, Genix, Jorn Van Deynhoven, Ferry Corsten, Andrew Bayer, Klauss Goulart, Mark Sixma, Daniel Heatcliff, armin van buuren, Stoneface, Terminal, Daniel Kandi
Ronski Speed, Ridgewalkers, Mitiska & Jaren, Funabashi, El, Rex Mundi, Probspot, Yilmaz Altanhan, Susana, Mark Otten, RR Workshop, Sophie Sugar, Airwave, Super8, Sunlounger, Albion, Tab, Zara Taylor, Mr. Pit, Orkidea, Selu Vibra, Grace, GAIA, Elevation, Niklas Harding, Adam White, Bedrock, Arcane, Interstate, Andy Moor, Viframa, David West, Peter Martin, Whiteroom, Andreas Hermansson, Anthanasia, Arksun, Darren Tate, Lange, Chakra, Galen Behr, Jono Grant, Sarah Howells, Ascension, Hydroid, Young Parisians, Gareth Emery, Paul Oakenfold, Peter Martijn Wijnia, Ben Lost, Hammer & Bennett, Majesta, Andy Bury, Maor Levi, Solarstone, DJ Shah, Adrina Thorpe, DJ Ton TB, Planet Perfecto, EnMass, Basic Dawn, Insigma, Dogzilla, Matt Goss, L.S.G., Cosmic Gate, DJ Misjah, Rank 1, Jan Johnston, DJ Tim, Plastic Boy, Alex M.O.R.P.H., Solar Stone, Reeloop, Robert Nickson, Pulser, Audioholics, Jurgen Vries, Stoneface, Perry O'Neil, Terminal, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Three Drives, Cerf, Vincent De Moor, Mitiska, Sir Adrian, Rio Addicts, Jaren, Duderstadt, A. Moor, Robert Vadney, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, armin van buuren, Marco V, Nat Monday, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Dumonde, Jam X, De LeoN, Markus Schulz
Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Interstate, Jan Johnston, Peter Martin, Solastone, Anthanasia, GAIA, Pulser, Chakra, Adam White, Rank 1, Ascension, Andy Moor, Plastic Boy, Paul Oakenfold, Whiteroom, Reeloop, Solarstone, Above, Jurgen Vries, Planet Perfecto, Beyond, Vincent De Moor, Insigma, Arksun, Rio Addicts, Matt Goss, Galen Behr, Hydroid, Ridgewalkers, DJ Misjah, Peter Martijn Wijnia, El, DJ Tim, Majesta, Yilmaz Altanhan, Audioholics, DJ Shah, RR Workshop, Perry O'Neil, Adrina Thorpe, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, EnMass, Orkidea, Ronski Speed, Dogzilla, Niklas Harding, Sir Adrian, L.S.G., Arcane, Funabashi, Sarah Howells, Alex M.O.R.P.H., David West, Probspot, Gareth Emery, Robert Nickson, Andreas Hermansson, Mark Otten, Hammer & Bennett, Stoneface, Lange, Airwave, Albion, Maor Levi, Terminal, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi
Vincent De Moor, Mitiska, Sir Adrian, Rio Addicts, Jaren, Ronski Speed, Ridgewalkers, Mitiska & Jaren, Funabashi, El, Rex Mundi, Probspot, Yilmaz Altanhan, Susana, Mark Otten, RR Workshop, Sophie Sugar, Airwave, Super8, Sunlounger, Albion, Tab, Zara Taylor, GAIA, Mr. Pit, Orkidea, Selu Vibra, Adam White, Grace, Andy Moor, Elevation, Niklas Harding, Whiteroom, Bedrock, Arcane, Interstate, Above & Beyond, Viframa, David West, Peter Martin, Andreas Hermansson, Anthanasia, Arksun, Darren Tate, Lange, Chakra, Galen Behr, Hydroid, Jono Grant, Sarah Howells, Ascension, Young Parisians, Gareth Emery, Paul Oakenfold, Peter Martijn Wijnia, Ben Lost, Hammer & Bennett, Majesta, Andy Bury, Maor Levi, Solarstone, DJ Shah, Adrina Thorpe, DJ Ton TB, Planet Perfecto, EnMass, Basic Dawn, Insigma, Solar Stone, Dogzilla, Matt Goss, Pulser, L.S.G., Cosmic Gate, DJ Misjah, Rank 1, Jan Johnston, DJ Tim, Plastic Boy, Alex M.O.R.P.H., Reeloop, Robert Nickson, Audioholics, Jurgen Vries, Stoneface, Perry O'Neil, Terminal, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Three Drives, Cerf, Markus Schulz, Duderstadt, A. Moor, Robert Vadney, Gabriel & Dresden, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, armin van buuren, Marco V, Nat Monday, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Dumonde, Jam X, De LeoN
Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Interstate, Jan Johnston, Peter Martin, Solastone, Anthanasia, Pulser, Chakra, Rank 1, Ascension, GAIA, Plastic Boy, Paul Oakenfold, Adam White, Reeloop, Solarstone, Andy Moor, Jurgen Vries, Planet Perfecto, Whiteroom, Vincent De Moor, Insigma, Arksun, Rio Addicts, Matt Goss, Galen Behr, Ridgewalkers, DJ Misjah, Hydroid, El, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, Majesta, Yilmaz Altanhan, Audioholics, DJ Shah, RR Workshop, Perry O'Neil, Adrina Thorpe, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, EnMass, Orkidea, Ronski Speed, Dogzilla, Niklas Harding, Sir Adrian, L.S.G., Arcane, Funabashi, Alex M.O.R.P.H., David West, Probspot, Robert Nickson, Andreas Hermansson, Mark Otten, Hammer & Bennett, Stoneface, Lange, Airwave, Maor Levi, Terminal, Sarah Howells, Albion, Dash Berlin, Gareth Emery, Mr. Pit, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar
Cathy Burton, VanVelzen, Bagga Bownz, armin van buuren, Laura V, Nadia Ali, Adam Young, Ferry Corsten, Sophie Ellis-Bextor, Winter Kills, BT, Sophie, Christian Burns, Ana Criado, Andy Moor, Alex M.O.R.P.H., Sebastian Brandt, giuseppe ottaviani, Arctic Moon, Eco, Tocadisco, avicii, Relocate, Dabruck & Klein, Tristan Garner, Chris Schweizer, The Thrillseekers, Blake Jarrell, W&w, Orjan Nilsen, Mark Sixma, Dash Berlin, ShoGun, Max Graham, Protoculture, Ralphie B, ummet ozcan, 16 Bit Lolitas, Kyau, Albert, Alexander Popov
A State Of Trance 2010 (Mixed by Armin van Buuren)
Faithless, GAIA, Arnej, DJ Eco, Lira Yin, Roger Shah, Signum, Jer Martin, Susana, Dreastic, Omnia, Ferry Tayle, The Blizzard, Static Blue, Luigi Lusini, Max Graham, M6, Neev Kennedy, Mat Zo, Sebastian Brandt, Monogato, Thomas Bronzwaer, Ron Hagen, Al Exander, Ehren Stowers, The Thrillseekers, Robert Nickson, Orjan Nilsen, Simon Patterson, Beat Service, Emma Lock, Tenishia, Aneym, Andy Moor, Carrie Skipper, DJ Governor, Myon, Shane 54, Labworks, Andrew Bennett, Sir Adrian, Velvetine, Cosmic Gate
Global DJ Broadcast Top 40 - Best Of 2009
Gabriel Cage, Purple Haze, Dr Willis, ummet ozcan, Junkyard Dog, W&w, Antonia Lucas, Avis Vox, ClAud9, White Stars, Dennis De Laat, R.E.N.O.I.S.E., Gai Barone, Rex Mundi, Marco Joosten Feat. E.C., Susana, Bartlett, Dakota, Dyor, Steve Aries (AKA Jester Muzik), Lavoie, Nitrous Oxide, Eco, Moonbeam, Blackfeel Wite, Mac, John O'Callaghan, Monday, Audrey Gallagher, Josh Gabriel, Winter Kills, Tritonal, Cristina Soto, Rafael Frost, Arnej, Mike Foyle, DJ Eco, Paul Trainer, Lentos, Beat Service, Rozza, Timmy & Tommy, Estiva, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Meighan Nealon, Skytech, Super8, Fabio XB, Tab, Ronnie Play, Sander Van Doorn, Cosmic Gate, David Forbes, Lange, M. Schulz, Martin Roth, Elevation, Markus Schulz, Barnes, Heatcliff, Ferry Corsten, Barnes & Heatcliff, Ben Gold
RAM, Ian Betts, TyDi, Dennis Sheperd, Marcie, Dakota, BT, Jes, Nic Chagall, Jonathan Mendelsohn, Julian Vincent, Cathy Burton, Espen Gulbrandsen, DJ Julian Vincent, Maria Nayler, Cerf, Mitiska, Jaren, Daniel Kandi, GAIA, Lange, Andy Moor, Activa, Chris, Matt Kidd, Roger Shah, Signum, Jorn Van Deynhoven, Sebastian Brandt, Rex Mundi, armin van buuren, Mark Otten, Gareth Emery, Stoneface & Terminal
Lange, Sami Saari, Arnej, Myon, Shane 54, Aruna, Ashley Wallbridge, Steve May, Fred Numf, Aleete, Meighan Nealon, Dr K., Sarah Howells, Nii, Kirsty Hawkshaw, Shiha, Tenishia, Sarah Blacker, M.I.K.E., Andy Moor, Lens Flare, Russell G, John O'Callaghan, Rex Mundi, Audrey Gallagher, Susana, Reeves, Dennis Sheperd, Emma Hewitt, Adam White, Vadim Soloviev, Whiteroom, Nadja, Ronski Speed, Ana, Cold Blue, Boy Hagemann, GNX, Ian Flux, Thomas Blofeld, Auryn Dreams, Martin Roth, DNS Project, Marcus Schössow, Elevation, Myon & Shane 54, Soloviev, Gareth Emery, Genix
Universal Religion Chapter 4 (Recorded live at Amnesia, Ibiza) [Mixed by Armin van Buuren]
Ian Betts, TyDi, Dennis Sheperd, Marcie, Dakota, BT, Jes, Nic Chagall, Julian Vincent, Cathy Burton, Espen Gulbrandsen, DJ Julian Vincent, Maria Nayler, Cerf, Mitiska, Jaren, Daniel Kandi, GAIA, Lange, Andy Moor, Activa, Chris, Matt Kidd, Roger Shah, Signum, RAM, Sebastian Brandt, Rex Mundi, armin van buuren, Mark Otten, Gareth Emery, Jorn Van Deynhoven
A State Of Trance 2009 (Mixed by Armin van Buuren)
Cerf, Mitiska, Jaren, Sarah Howells, Fabio XB, Ronnie Play, Gabriel Cage, GAIA, John O'Callaghan, Michael Tsukerman, Lo-Fi Sugar, Cressida, Sunlounger, Claudia Cazacu, Kyler England, Aly, M6, Fila, Ron Hagen, Alex M.O.R.P.H., Pascal M, Ana Criado, Mat Zo, The Blizzard, Signum, Gåte, Robert Nickson, Monogato, Neptune Project, Josh Gabriel, Thomas Bronzwaer, Winter Kills, Phuture Sound, Myon, Angie, Shane 54, Dreastic, Aruna, 3rd Moon, TyDi, Audrey Gallagher, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Meighan Nealon, Rex Mundi, Susana, Jerome Isma-Ae, Dash Berlin
Amsterdam '08 (Mixed by Markus Schulz)
Andy Moor, Agnelli & Nelson, The A&N Project, Bebop, B.E.N., Mr. Pit, EnMass, Kenneth Tjonasam, Dakota, Vision, Leama, James Davis, Grafiti, Glenn Morrison, Plastic Angel, Lens, Rex Mundi, Marcus Schössow, TyDi, Ketho, Michael Calderone, Supuer, Destination X, Sonic Division, Fulyen, Carl & Joni, Anton Chernikov, Breakfast, Big Mike, Benya, Moonbeam, Ruben De Ronde, Gareth Emery, Markus Schulz, Carl B
Universal Religion Chapter 3 (Recorded live at Amnesia, Ibiza) [Mixed By Armin van Buuren]
Sunlounger, Dash Berlin, Jose Amnesia, Jennifer Rene, Dubfire, David West, Markus Schulz, Andy Moor, Terk Dawn, Aly & Fila, FKN, Jahala, Mungo, Forerunners, The Doppler Effect, Audrey Gallagher, Thomas Bronzwaer, armin van buuren, Susana, Sied Van Riel, EDX, Marnix, Monogato, John O'Callaghan, Agnelli & Nelson
A State Of Trance 2005 (Mixed by Armin van Buuren)
Andy Moor, Ahmet Ertenu, O. Lieb, Preach, DJ Remy, Gabriel & Dresden, TILT, Matthew Dekay, Interstate, Proluctors, Hidden Logic, Recluse, Luminary, Adam White, Markus Schulz, Martin Grech, Anita Kelsey, Blank & Jones, Max Graham, M.I.K.E., Jessica Jacobs, Eye Wall, Mike Foyle, Statica, Hammer, Ava Mea, Bennett, Elevation, Liquid Overdose, Locust, armin van buuren, Susana, EnMass, Kyau, Albert, FRAGILE, Alex Lemon, Sophie Sugar, Marcos, John Askew, Peter Martin, Anthanasia, Nu Frequency
Universal Religion 2004 (Recorded live at Amnesia, Ibiza) [Mixed by Armin van Buuren]
Synergy, TILT, Lolo, Ridgewalkers, El, Andy Moor, Audioholics, Perry O'Neil, Deepsky, Markus Schulz, Probspot, Above & Beyond, Tranquility Base, Mirco De Govia, Super8, EnMass, Active Sight, Signum, ARMIN, M.I.K.E.