-
All Genres
All Genres
-
Dance
Commercial, Pop
-
Progressive House
House, Melodic
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
-
Trance - Psy Trance
Progressive, Psy-Trance, Melodic, Uplifting
Protoculture, Susana, Max Graham, Lemon & Einar K, Ashley Wallbridge, W&w, Orjan Nilsen, James Dymond, Abstract Vision, Elite Electronic, GAIA, Wiegel Meirmans Snitker, Omnia, Andrew Rayel, Ira, Ralphie B, MaRLo, VillaNaranjos, Sunlounger, Gareth Emery, Zara Taylor, Christina Novelli, The Blizzard, Paul Van Dyk, Audien, ummet ozcan, Alexander Popov, John O'Callaghan, Heatbeat, Nash & Pepper, Aly & Fila, Mike Foyle, Jwaydan, ReFeel, Tenishia, Andy Moor, Jessica Sweetman, Mark Otten, Ana Criado, Alex M.O.R.P.H., armin van buuren, Roger Shah, John O’Callaghan, Eximinds, Wezz Devall
Genix, Jorn Van Deynhoven, Ferry Corsten, Andrew Bayer, Kid Alien, Space RockerZ, Tania Zygar, Alexander Popov, Emma Hewitt, Ashley Wallbridge, Gareth Emery, BT, DNS Project, Adam K, John O'Callaghan, Gofman & Tsukerman, ShoGun, giuseppe ottaviani, Hannah, James Dymond, Alex M.O.R.P.H., Andy Moor, Sylvia Tosun, Sue McLaren, Paul Oakenfold, Re:Locate, Robert Nickson, Protoculture, Orjan Nilsen, Dennis Sheperd, Cold Blue, Ana Criado, Markus Schulz, Dakota, GAIA, Susana, Mike Koglin, Klauss Goulart, Mark Sixma, Daniel Heatcliff, armin van buuren, Stoneface, Terminal, Daniel Kandi
Three Drives On A Vinyl, Vincent De Moor, Dash Berlin, Three Drives, Rio Addicts, Cerf, Ridgewalkers, Mitiska, Sir Adrian, El, Jaren, Ronski Speed, Yilmaz Altanhan, Mitiska & Jaren, Funabashi, RR Workshop, Rex Mundi, Probspot, Super8, Susana, Mark Otten, Tab, Sophie Sugar, Airwave, Orkidea, Sunlounger, Albion, Zara Taylor, Mr. Pit, Niklas Harding, Selu Vibra, Arcane, Grace, GAIA, Elevation, David West, Adam White, Bedrock, Andreas Hermansson, Interstate, Andy Moor, Viframa, Lange, Peter Martin, Whiteroom, Arksun, Sarah Howells, Anthanasia, Galen Behr, Darren Tate, Gareth Emery, Chakra, Hydroid, Jono Grant, Hammer & Bennett, Ascension, Young Parisians, Maor Levi, Paul Oakenfold, Peter Martijn Wijnia, Ben Lost, Majesta, Andy Bury, Solarstone, DJ Shah, Adrina Thorpe, DJ Ton TB, Planet Perfecto, EnMass, Basic Dawn, Insigma, Rank 1, Dogzilla, Matt Goss, DJ Misjah, Plastic Boy, L.S.G., Cosmic Gate, DJ Tim, Reeloop, Jan Johnston, Jurgen Vries, Alex M.O.R.P.H., Solar Stone, Robert Nickson, Pulser, Audioholics, Stoneface, Perry O'Neil, Terminal, Markus Schulz, A. Moor, Duderstadt, Robert Vadney, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, armin van buuren, Marco V, Nat Monday, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Dumonde, Jam X, De LeoN
Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Interstate, Jan Johnston, Peter Martin, Solastone, Anthanasia, GAIA, Pulser, Chakra, Adam White, Rank 1, Ascension, Andy Moor, Plastic Boy, Paul Oakenfold, Whiteroom, Above, Reeloop, Solarstone, Beyond, Jurgen Vries, Planet Perfecto, Arksun, Vincent De Moor, Insigma, Galen Behr, Rio Addicts, Matt Goss, Hydroid, Ridgewalkers, DJ Misjah, Peter Martijn Wijnia, El, DJ Tim, Majesta, Yilmaz Altanhan, Audioholics, DJ Shah, RR Workshop, Perry O'Neil, Adrina Thorpe, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, EnMass, Orkidea, Ronski Speed, Sarah Howells, Dogzilla, Niklas Harding, Sir Adrian, Funabashi, Gareth Emery, L.S.G., Arcane, Probspot, Hammer & Bennett, Alex M.O.R.P.H., David West, Mark Otten, Maor Levi, Robert Nickson, Andreas Hermansson, Airwave, Stoneface, Lange, Albion, Terminal, Mr. Pit, Dash Berlin
Audioholics, Stoneface, Perry O'Neil, Terminal, Three Drives On A Vinyl, Vincent De Moor, Dash Berlin, Three Drives, Rio Addicts, Cerf, Ridgewalkers, Mitiska, Sir Adrian, El, Jaren, Ronski Speed, Yilmaz Altanhan, Mitiska & Jaren, Funabashi, RR Workshop, Rex Mundi, Probspot, Super8, Susana, Mark Otten, Tab, Sophie Sugar, Airwave, Orkidea, Sunlounger, Albion, Zara Taylor, GAIA, Mr. Pit, Niklas Harding, Selu Vibra, Adam White, Arcane, Grace, Andy Moor, Elevation, David West, Whiteroom, Above & Beyond, Bedrock, Andreas Hermansson, Interstate, Viframa, Lange, Peter Martin, Arksun, Sarah Howells, Anthanasia, Galen Behr, Darren Tate, Gareth Emery, Chakra, Hydroid, Jono Grant, Hammer & Bennett, Ascension, Young Parisians, Maor Levi, Paul Oakenfold, Peter Martijn Wijnia, Ben Lost, Majesta, Andy Bury, Solarstone, DJ Shah, Adrina Thorpe, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Solar Stone, Insigma, Pulser, EnMass, Basic Dawn, Matt Goss, Rank 1, Dogzilla, DJ Misjah, Plastic Boy, L.S.G., Cosmic Gate, DJ Tim, Reeloop, Jan Johnston, Jurgen Vries, Alex M.O.R.P.H., Robert Nickson, Jam X, De LeoN, Markus Schulz, A. Moor, Duderstadt, Robert Vadney, Gabriel & Dresden, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, armin van buuren, Marco V, Nat Monday, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Dumonde
Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Interstate, Jan Johnston, Peter Martin, Solastone, Anthanasia, Pulser, Chakra, Rank 1, Ascension, GAIA, Plastic Boy, Paul Oakenfold, Adam White, Reeloop, Solarstone, Andy Moor, Jurgen Vries, Planet Perfecto, Whiteroom, Arksun, Vincent De Moor, Insigma, Galen Behr, Rio Addicts, Matt Goss, Hydroid, Ridgewalkers, DJ Misjah, Peter Martijn Wijnia, El, DJ Tim, Majesta, Yilmaz Altanhan, Audioholics, DJ Shah, RR Workshop, Perry O'Neil, Adrina Thorpe, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, EnMass, Orkidea, Ronski Speed, Dogzilla, Niklas Harding, Sir Adrian, L.S.G., Arcane, Funabashi, Hammer & Bennett, Alex M.O.R.P.H., David West, Probspot, Mark Otten, Maor Levi, Robert Nickson, Andreas Hermansson, Airwave, Stoneface, Lange, Albion, Terminal, Sarah Howells, Mr. Pit, Dash Berlin, Gareth Emery, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska
Ana Criado, Cathy Burton, VanVelzen, Bagga Bownz, armin van buuren, Laura V, Nadia Ali, Adam Young, Ferry Corsten, Sophie Ellis-Bextor, Winter Kills, BT, Sophie, Christian Burns, Kyau, Albert, Alexander Popov, Andy Moor, Alex M.O.R.P.H., Sebastian Brandt, giuseppe ottaviani, Arctic Moon, Eco, Tocadisco, avicii, Relocate, Tristan Garner, Dabruck & Klein, Chris Schweizer, Blake Jarrell, The Thrillseekers, W&w, Orjan Nilsen, Mark Sixma, Dash Berlin, ShoGun, Max Graham, Protoculture, Ralphie B, ummet ozcan, 16 Bit Lolitas
A State Of Trance 2010 (Mixed by Armin van Buuren)
Andrew Bennett, Sir Adrian, Velvetine, Faithless, GAIA, Arnej, DJ Eco, Lira Yin, Roger Shah, Signum, Jer Martin, Susana, Dreastic, Omnia, Ferry Tayle, The Blizzard, Static Blue, Luigi Lusini, M6, Max Graham, Mat Zo, Neev Kennedy, Monogato, Sebastian Brandt, Ron Hagen, Thomas Bronzwaer, Al Exander, Ehren Stowers, The Thrillseekers, Robert Nickson, Orjan Nilsen, Simon Patterson, Beat Service, Emma Lock, Tenishia, Aneym, Andy Moor, Carrie Skipper, DJ Governor, Myon, Shane 54, Labworks, Cosmic Gate
Global DJ Broadcast Top 40 - Best Of 2009
Meighan Nealon, Skytech, Super8, Fabio XB, Tab, Ronnie Play, Sander Van Doorn, Gabriel Cage, Purple Haze, Dr Willis, ummet ozcan, Junkyard Dog, W&w, Antonia Lucas, Avis Vox, ClAud9, White Stars, Dennis De Laat, R.E.N.O.I.S.E., Gai Barone, Rex Mundi, Marco Joosten Feat. E.C., Susana, Bartlett, Dakota, Dyor, Steve Aries (AKA Jester Muzik), Lavoie, Nitrous Oxide, Moonbeam, Eco, Blackfeel Wite, Mac, John O'Callaghan, Monday, Audrey Gallagher, Josh Gabriel, Winter Kills, Tritonal, Cristina Soto, Rafael Frost, Arnej, Mike Foyle, Paul Trainer, DJ Eco, Beat Service, Lentos, Rozza, Timmy & Tommy, Estiva, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Ben Gold, Cosmic Gate, David Forbes, Lange, M. Schulz, Martin Roth, Elevation, Markus Schulz, Barnes, Heatcliff, Ferry Corsten, Barnes & Heatcliff
Matt Kidd, Roger Shah, Signum, RAM, Ian Betts, TyDi, Dennis Sheperd, Marcie, Dakota, BT, Jes, Nic Chagall, Jonathan Mendelsohn, Julian Vincent, Cathy Burton, Espen Gulbrandsen, DJ Julian Vincent, Maria Nayler, Cerf, Mitiska, Jaren, Daniel Kandi, GAIA, Lange, Andy Moor, Activa, Chris, Stoneface & Terminal, Jorn Van Deynhoven, Sebastian Brandt, Rex Mundi, armin van buuren, Mark Otten, Gareth Emery
Cold Blue, Boy Hagemann, GNX, Lange, Sami Saari, Arnej, Myon, Shane 54, Aruna, Ashley Wallbridge, Steve May, Fred Numf, Aleete, Meighan Nealon, Dr K., Nii, Sarah Howells, Shiha, Kirsty Hawkshaw, Sarah Blacker, Tenishia, M.I.K.E., Andy Moor, Lens Flare, Russell G, John O'Callaghan, Rex Mundi, Audrey Gallagher, Susana, Reeves, Dennis Sheperd, Emma Hewitt, Adam White, Whiteroom, Vadim Soloviev, Nadja, Ronski Speed, Ana, Genix, Ian Flux, Thomas Blofeld, Auryn Dreams, Martin Roth, DNS Project, Marcus Schössow, Elevation, Myon & Shane 54, Soloviev, Gareth Emery
Universal Religion Chapter 4 (Recorded live at Amnesia, Ibiza) [Mixed by Armin van Buuren]
Roger Shah, Signum, RAM, Ian Betts, TyDi, Dennis Sheperd, Marcie, Dakota, BT, Jes, Nic Chagall, Julian Vincent, Cathy Burton, Espen Gulbrandsen, DJ Julian Vincent, Maria Nayler, Cerf, Mitiska, Jaren, Daniel Kandi, GAIA, Lange, Andy Moor, Activa, Chris, Matt Kidd, Jorn Van Deynhoven, Sebastian Brandt, Rex Mundi, armin van buuren, Mark Otten, Gareth Emery
A State Of Trance 2009 (Mixed by Armin van Buuren)
Rex Mundi, Susana, Jerome Isma-Ae, Dash Berlin, Cerf, Mitiska, Jaren, Sarah Howells, Fabio XB, Ronnie Play, Gabriel Cage, GAIA, John O'Callaghan, Michael Tsukerman, Lo-Fi Sugar, Cressida, Sunlounger, Claudia Cazacu, Kyler England, M6, Aly, Ron Hagen, Fila, Pascal M, Alex M.O.R.P.H., Mat Zo, Ana Criado, The Blizzard, Signum, Gåte, Robert Nickson, Monogato, Neptune Project, Josh Gabriel, Thomas Bronzwaer, Winter Kills, Phuture Sound, Myon, Angie, Shane 54, Dreastic, 3rd Moon, Aruna, TyDi, Audrey Gallagher, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Meighan Nealon
Amsterdam '08 (Mixed by Markus Schulz)
Anton Chernikov, Breakfast, Big Mike, Andy Moor, Agnelli & Nelson, The A&N Project, Bebop, B.E.N., Mr. Pit, EnMass, Kenneth Tjonasam, Dakota, Vision, Leama, James Davis, Grafiti, Glenn Morrison, Plastic Angel, Lens, Rex Mundi, Marcus Schössow, TyDi, Ketho, Michael Calderone, Supuer, Destination X, Sonic Division, Fulyen, Carl & Joni, Carl B, Benya, Moonbeam, Ruben De Ronde, Gareth Emery, Markus Schulz
Universal Religion Chapter 3 (Recorded live at Amnesia, Ibiza) [Mixed By Armin van Buuren]
Thomas Bronzwaer, armin van buuren, Susana, Sunlounger, Dash Berlin, Jose Amnesia, Jennifer Rene, Dubfire, David West, Markus Schulz, Andy Moor, Terk Dawn, Aly & Fila, FKN, Jahala, Mungo, Forerunners, The Doppler Effect, Audrey Gallagher, Agnelli & Nelson, Sied Van Riel, EDX, Marnix, Monogato, John O'Callaghan
A State Of Trance 2005 (Mixed by Armin van Buuren)
John Askew, Peter Martin, Anthanasia, Nu Frequency, Andy Moor, Ahmet Ertenu, O. Lieb, Preach, DJ Remy, Gabriel & Dresden, TILT, Matthew Dekay, Interstate, Proluctors, Hidden Logic, Recluse, Luminary, Adam White, Markus Schulz, Anita Kelsey, Martin Grech, Max Graham, Blank & Jones, Jessica Jacobs, M.I.K.E., Mike Foyle, Eye Wall, Statica, Hammer, Ava Mea, Bennett, Elevation, Liquid Overdose, Locust, armin van buuren, Susana, EnMass, Kyau, Albert, FRAGILE, Alex Lemon, Sophie Sugar, Marcos
Universal Religion 2004 (Recorded live at Amnesia, Ibiza) [Mixed by Armin van Buuren]
Synergy, TILT, Lolo, Ridgewalkers, El, Andy Moor, Audioholics, Perry O'Neil, Deepsky, Markus Schulz, Probspot, Above & Beyond, Tranquility Base, Mirco De Govia, Super8, EnMass, Active Sight, Signum, ARMIN, M.I.K.E.