-
All Genres
All Genres
-
Big Room
Electro, Progressive
-
Dance
Commercial, Pop
-
Drum N Bass - Dubstep
Jungle, Breakbeat, Leftfield
-
Progressive House
House, Melodic
-
Techno - Rave
Peak Time, Driving
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
A State Of Trance Year Mix 2014
Audrey Gallagher, Ben Gold, Sue McLaren, Ellie Lawson, Christina Novelli, Ferry Tayle, Karim Youssef, Dan Thompson, Adara, Cindy Alma, Poppy, Dennis Pedersen, Maarten De Jong , Yves De Lacroix, Above & Beyond, A.R.D.I., Max Graham, Marell, Cosmic Gate, Alexander Popov, RAM, Adam Szabo, Laura Jansen, Eric Lumiere, ShoGun, Stine Grove, Willem De Roo, Arisen Flame, Myon & Shane 54, giuseppe ottaviani, Dart Rayne, Super8 & Tab, Jorn Van Deynhoven, Kyler England, Audiocells, Yura Moonlight, Julie Thompson, KhoMha, Genix, Shannon Hurley, Katty Heath, Stoneface & Terminal, Markus Schulz, Alexandra Badoi, Simon Patterson, Denis Kenzo, Will Atkinson, GAIA, Sarah Howells, Sveta B., Philippe El Sisi, Fisherman & Hawkins, Fabio XB, Andy Moor, Abstract Vision, Aly & Fila, Liuck, Lange, Jilliana Danise, Jaren, Fenja, Adam Navel, ReOrder, Bogdan Vix, Ost & Meyer, Orkidea, Ian Standerwick, Renee Stahl, Ronski Speed, Cate Kanell, SkyPatrol, MaRLo, Luke Bond, Aruna, John O'Callaghan, Jano, Roxanne Emery, Erica Curran, Jennifer Rene, Gareth Emery, Andrew Bayer, Allen Watts, Bo Bruce, David Gravell, Ucast, Lauren Evans, Hazem Beltagui, Darren Porter, Roger Shah, Thomas Newson, Aneym, armin van buuren, Bryan Kearney, Sylvia Tosun, Dash Berlin, Tommy Johnson, Omnia, Roman Messer, Jay Cosmic, Nanje Nowack, Parker & Hanson, Sergey Nevone, Collin McLoughlin, Driftmoon, Paul Oakenfold, Simon O'Shine, Jerome Isma-Ae, Andy Blueman, Cassandra Fox, Inge Bergmann, Mino Safy, Neptune Project, Bobina, Dsharp, Orjan Nilsen, Alex M.O.R.P.H., Andrew Rayel, Arno Cost, Natalie Gioia, Jonathan Mendelsohn, Flynn & Denton, Norman Doray, Veracocha, Mark Sixma, Kryder, W&w, Tom Staar, Monoverse, Heatbeat, Allen & Envy, Mark Sherry, Wach, Sneijder, STANDERWICK, Solarstone, Mike Koglin, Temple One, Photographer
A State Of Trance Year Mix 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
RAM, Max Graham, Ben Gold, Stine Grove, Adam Szabo, Laura Jansen, Christina Novelli, Ferry Tayle, Dart Rayne, Willem De Roo, Arisen Flame, Cindy Alma, Poppy, Yura Moonlight, Super8 & Tab, Jorn Van Deynhoven, Above & Beyond, Katty Heath, Julie Thompson, KhoMha, Cosmic Gate, Alexander Popov, Stoneface & Terminal, Markus Schulz, Eric Lumiere, ShoGun, Will Atkinson, Ellie Lawson, Myon & Shane 54, giuseppe ottaviani, Philippe El Sisi, Adara, GAIA, Kyler England, Audiocells, Abstract Vision, Yves De Lacroix, Fisherman & Hawkins, Genix, Shannon Hurley, Jilliana Danise, Marell, Aly & Fila, Alexandra Badoi, Adam Navel, Jaren, Simon Patterson, Denis Kenzo, STANDERWICK, ReOrder, Sarah Howells, Sveta B., Orkidea, Ian Standerwick, Fabio XB, Andy Moor, SkyPatrol, Liuck, Lange, Aruna, John O'Callaghan, Fenja, Erica Curran, Jennifer Rene, Bogdan Vix, Ost & Meyer, Allen Watts, Renee Stahl, Ronski Speed, Cate Kanell, Ucast, Roger Shah, MaRLo, Luke Bond, Darren Porter, Sylvia Tosun, Jano, Roxanne Emery, Bryan Kearney, Roman Messer, Gareth Emery, Andrew Bayer, Sergey Nevone, Bo Bruce, David Gravell, Simon O'Shine, Lauren Evans, Hazem Beltagui, Inge Bergmann, Aneym, armin van buuren, Neptune Project, Dash Berlin, Tommy Johnson, Omnia, Jay Cosmic, Nanje Nowack, Parker & Hanson, Collin McLoughlin, Driftmoon, Paul Oakenfold, Flynn & Denton, Jerome Isma-Ae, Andy Blueman, Cassandra Fox, Audrey Gallagher, Mino Safy, Sue McLaren, Bobina, Dsharp, Karim Youssef, Orjan Nilsen, Alex M.O.R.P.H., Andrew Rayel, Dennis Pedersen, Dan Thompson, Natalie Gioia, Jonathan Mendelsohn, A.R.D.I., Maarten De Jong , Veracocha, Mark Sixma, W&w, Monoverse, Allen & Envy, Mark Sherry, Heatbeat, Sneijder, Wach, Solarstone, Thomas Newson, Temple One, Photographer, Mike Koglin
A State Of Trance Year Mix 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Stine Grove, Adam Szabo, Ben Gold, Dart Rayne, Willem De Roo, Arisen Flame, Christina Novelli, Ferry Tayle, Yura Moonlight, Super8 & Tab, Jorn Van Deynhoven, Cindy Alma, Poppy, Katty Heath, Julie Thompson, KhoMha, Cosmic Gate, Stoneface & Terminal, Markus Schulz, Eric Lumiere, Alexander Popov, Will Atkinson, Ellie Lawson, Myon & Shane 54, ShoGun, Philippe El Sisi, Adara, GAIA, Kyler England, giuseppe ottaviani, Abstract Vision, Yves De Lacroix, Fisherman & Hawkins, Genix, Audiocells, Jilliana Danise, Marell, Aly & Fila, Alexandra Badoi, Shannon Hurley, Adam Navel, Laura Jansen, Jaren, Simon Patterson, STANDERWICK, ReOrder, Sarah Howells, Denis Kenzo, Orkidea, Ian Standerwick, Fabio XB, Sveta B., SkyPatrol, Liuck, Andy Moor, Aruna, John O'Callaghan, Lange, Erica Curran, Jennifer Rene, Bogdan Vix, Fenja, Allen Watts, Renee Stahl, Ost & Meyer, Ucast, Roger Shah, MaRLo, Ronski Speed, Cate Kanell, Darren Porter, Sylvia Tosun, Jano, Luke Bond, Bryan Kearney, Roman Messer, Gareth Emery, Roxanne Emery, Sergey Nevone, Bo Bruce, Andrew Bayer, Simon O'Shine, Lauren Evans, David Gravell, Inge Bergmann, Hazem Beltagui, Neptune Project, Dash Berlin, Aneym, armin van buuren, Jay Cosmic, Tommy Johnson, Omnia, Collin McLoughlin, Nanje Nowack, Parker & Hanson, Flynn & Denton, Jerome Isma-Ae, Driftmoon, Paul Oakenfold, Audrey Gallagher, Mino Safy, Andy Blueman, Cassandra Fox, Sue McLaren, Bobina, Karim Youssef, Orjan Nilsen, Dsharp, Dennis Pedersen, Dan Thompson, Alex M.O.R.P.H., Andrew Rayel, A.R.D.I., Maarten De Jong , Natalie Gioia, Jonathan Mendelsohn, RAM, Max Graham, Veracocha, Mark Sixma, W&w, Monoverse, Allen & Envy, Mark Sherry, Heatbeat, Sneijder, Wach, Solarstone, Thomas Newson, Temple One, Photographer, Mike Koglin
We Are Planet Perfecto, Vol. 4 - #FullOnFluoro (Unmixed)
Fisher, Will Atkinson, Styller, Maarten De Jong , DedRekoning, Sophie Ellis-Bextor, Adrian Lux, Haldolium, Marcus Schössow, Tiff Lacey, JJ, Andre Sobota, Johnny Yono, Philthy Chit, Eco, Mike Saint-Jules, Solid Stone, Simon Patterson, Jennifer Rene, Sarah Howells, Disfunktion, Home Alone, Max'C, Above & Beyond, Transwave, Alex Vargas, E-Clip, MB Sak, Egorythmia, Bonnie Legion, IKO, Soundprank, Cosmonaut, Future Disciple, Satellites, Shadow Of Two, Sander Van Doorn, DJ Dream, Max Graham, Thomas Datt, Neev Kennedy, Federation, Paul Oakenfold, Mac & Monday, Cassandra Fox, Andrew Bayer, Man With No Name, Richard Durand, Vertical Mode, Beatman, Ludmilla, Markus Schulz, MESMER, Liquid Soul, GRUM, Solarstone, LTN, M.I.K.E. Push, Paul Mark Oakenfold, Ksen, Rafael Frost, Darren Porter, XGenic
We Are Planet Perfecto, Vol. 4 - #FullOnFluoro (Mixed Version)
Fisher, Will Atkinson, Styller, Maarten De Jong , DedRekoning, Sophie Ellis-Bextor, Kenneth Thomas, Haldolium, Colleen Riley, Tiff Lacey, Andre Sobota, Johnny Yono, Philthy Chit, Eco, Mike Saint-Jules, Solid Stone, Simon Patterson, Jennifer Rene, Sarah Howells, Disfunktion, Home Alone, Max'C, Above & Beyond, Transwave, Alex Vargas, E-Clip, MB Sak, Egorythmia, Bonnie Legion, IKO, Soundprank, Cosmonaut, Future Disciple, Satellites, Shadow Of Two, 2Symmetry, DJ Dream, Max Graham, Thomas Datt, Neev Kennedy, Federation, Paul Oakenfold, Mac & Monday, Cassandra Fox, Andrew Bayer, Man With No Name, Richard Durand, Vertical Mode, Ludmilla, Beatman, Roddy Reynaert, Markus Schulz, MESMER, Liquid Soul, GRUM, Solarstone, LTN, M.I.K.E. Push, Paul Mark Oakenfold, Ksen, Rafael Frost, Darren Porter, XGenic
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2014
Andrew Bayer, Dan Thompson, armin van buuren, Maarten De Jong , David Gravell, MaRLo, Omnia, Fisherman & Hawkins, Mark Sixma, Jorn Van Deynhoven, Alex M.O.R.P.H., Arisen Flame, Natalie Gioia, Idina Menzel, Laura Jansen, Sylvia Tosun, Ayū, Markus Schulz, Lauren Evans, Thomas Newson, Philippe El Sisi, Paul Oakenfold, Abstract Vision, Faruk Sabanci, Jilliana Danise, Heatbeat, Cosmic Gate, Mhammed El Alami, Orjan Nilsen, Illitheas, KhoMha, Aly & Fila, Andy Moor, SkyPatrol, Sue McLaren, Andrew Rayel, John O'Callaghan, Jonathan Mendelsohn, Jennifer Rene, Alexander Popov, Roger Shah, Yves De Lacroix, Sneijder, Marell, Bryan Kearney, Eric Lumiere, GAIA, Simon Patterson, Sarah Howells, Kryder, Bobina, Mark Sherry, Wach, Joseph Areas, W&w, STANDERWICK, Johann Stone, Talla 2xlc, Tom Staar
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Andrew Bayer, Dan Thompson, armin van buuren, Maarten De Jong , David Gravell, MaRLo, Omnia, Fisherman & Hawkins, Mark Sixma, Jorn Van Deynhoven, Alex M.O.R.P.H., Arisen Flame, Natalie Gioia, Idina Menzel, Laura Jansen, Sylvia Tosun, Ayū, Markus Schulz, Lauren Evans, Philippe El Sisi, Paul Oakenfold, Abstract Vision, Faruk Sabanci, Jilliana Danise, Heatbeat, Cosmic Gate, Mhammed El Alami, Orjan Nilsen, Illitheas, KhoMha, Aly & Fila, Andy Moor, SkyPatrol, Sue McLaren, Andrew Rayel, John O'Callaghan, Jonathan Mendelsohn, Jennifer Rene, Alexander Popov, Roger Shah, Yves De Lacroix, Sneijder, Marell, Bryan Kearney, Eric Lumiere, GAIA, Simon Patterson, Sarah Howells, Tom Staar, Bobina, Mark Sherry, Thomas Newson, Wach, Joseph Areas, W&w, Ian Standerwick, Johann Stone, Talla 2xlc, Kryder
Magic Island - Music For Balearic People, Vol. 4 (Mixed Version)
Addict Djs, Ellenyi, Sean Norvis, Seepryan, Global Experience, Garrido, Skehan, Don't Use Third Party, Rocking J, CICADA, Jamie Carpenter, Mike Shiver, Ciaran Warren, Bo Bruce, Sunlounger, Zara Taylor, Szen, Kim Svärd, Chris Gallo, Chase, Cosmic Gate, Julian Wess, J’Something, Mike Carey, Betsie Larkin, Hanski, Ferry Corsten, Jjoo, Paul Oakenfold, Aly & Fila, Wach, Adrina Thorpe, Roman Sokolovski, Rikkaz, Alexander Popov, Vast Vision, Kyler England, Epos, Carla Werner, Roman Messer, Areeena, Emma Hewitt, Sunstrøm, Tune In Tokyo, Denzal Park, Pedro Henriques, Brian Laruso, Carl Louis, Martin Danielle, Roger Shah, MI4, Antillas, Andrew Rayel
Full Tilt, Gai Barone, Talpa, Justin Michael, Justin Oh , Stereo Wildlife, AJ From Saint Motel, Remus, Kid Alaska, Aly & Fila, Poncho, Digital Breaks Foundation, Aggresivnes, Felix Leiter, Maxi Trusso, Retroid, Amanda Wilson, Oakenfold, 16 Bit Lolitas, Nash & Pepper, Tamra Keenan, Lucy Iris, Ostrega, Kenneth Thomas, Liya, Magnus1, Tim Jirgenson, Colleen Riley, Symbolic, A.R.D.I., Protoculture, Sphera, J. Hart, 2nd Phase, Boom Jinx, Jerome Isma-Ae, Ana Criado, Daniel Kandi, Planet Perfecto Knights, Omnia, Corderoy, Future Funk Squad, Sean Truby, Cold Blue, Beatman & Ludmilla, Craig Purvis, Wellenrausch, Ben Keenan, Federation, Lange, Sarah Howells, Tammy, Andrew Bayer, TILT, Omauha, Paul Van Dyk, Jason Knight, Walsh & McAuley, Brian Cameron, Mike Danis, Dmitry Globa, Gary Maguire, Benjani, John '00' Flemming, Rospy, Matvey Emerson, Lost Stories, Paul Oakenfold, Swab, Robert Vadney, Planet Perfecto, Joey Mova, Mac & Monday, Tyler Sherritt, Second Sine, Dominic Thomas, Reaky, Matisse & Sadko, Digital Basement, Mindaugas Jak, Skaivox, Limbo, Greta, D-Mad, Solarstone, Max Hertzz, Alex Karweit, Flegma, Nerso, Blazer, Flesh & Bone, MDK, Dragon, Jontron, Organ Donors, Nhato, Rafael Frost, Paul Mark Oakenfold, Enoh, Eshericks, Darma, Alfoa, Orkidea, Derek Ryan , Thomas Datt, Future Disciple, Juventa, John Dopping, Prayag, Rishab, Yahel, Vlind, Eximinds
We Are Planet Perfecto, Vol. 2
Tyler Sherritt, Oakenfold, Tamra Keenan, Third Party, 7Tales, CICADA, Michael S., Romain Curtis, Jack Holiday, Norin & Rad, Mike Candys, Richard Beynon, Dave Silcox, Nicky Romero, Yanik Coen, Matt Nash, Zroq, Tom Fall, Chris Warne, Hardwell , Ben Nicky, Paul Oakenfold, Tommy Trash, Poncho, Maxi Trusso, J Hart, Lazy Rich, Hirshee, Mr. Pit, Tune In Tokyo, Amba Shepherd, New York FM, Mike Perry, Natalie Gauci, Antillas, Tamra, Fiora, Perfecto All Stars, Carlo Astuti, Matthew LeFace, Siege, Harvey Anderson, John Dahlbäck, Urban Cone, Dark Matters, Lucas Nord, Carol Lee, Dave202, Matt Goss, Dabruck & Klein, Joyriders, Anna McDonald, Marcel Woods, Chuckie, Swab, Gregori Klosman, Joey Mova, Brilliant, Jake Shanahan, Organ Donors, D.O.D, Flesh & Bone, Maison & Dragen, Ben Gold, Denzal Park, Marcus Schössow, Flesh, Bone, Mark Sherry, Dirty South, Disfunktion, Carl Noren, Swedish Egil, Cliff Coenraad
Tania Zygar, Alexander Popov, Ashley Wallbridge, Emma Hewitt, BT, Gareth Emery, Adam K, DNS Project, Gofman & Tsukerman, John O'Callaghan, ShoGun, giuseppe ottaviani, Hannah, James Dymond, Alex M.O.R.P.H., Sylvia Tosun, Andy Moor, Paul Oakenfold, Sue McLaren, Re:Locate, Robert Nickson, Orjan Nilsen, Protoculture, Dennis Sheperd, Cold Blue, Ana Criado, Markus Schulz, Dakota, GAIA, Susana, Mike Koglin, Genix, Jorn Van Deynhoven, Ferry Corsten, Andrew Bayer, Kid Alien, Space RockerZ, Daniel Heatcliff, armin van buuren, Stoneface, Terminal, Daniel Kandi, Klauss Goulart, Mark Sixma
Never Mind The Bollocks... Here's Paul Oakenfold
Ernesto Vs Bastian, Grace, Rocky, Mike Danis, Nok, Tom Colontonio, Ovnimoon, Zyce, Animalis, Liquid Soul, Duotekk, Earsugar, Des McMahon, Doube Click, Shannon Hurley, DJ Danila, Norin, Rad, Ivan Nikusev, Audien, Wav-E, Justin Oh , Marcos, The Doppler Effect, Beat Service, Paul Oakenfold, Emma Lock, Marco V, Cold Blue, Infected Mushroom, Yodis, Magnus1, Federation, Kyota, Audiomatic, Michael Dow, Jamie Harrison, Richard Durand, Senadee, Daddy's Groove, MAGUIRE, Little Mark, Man With No Name, Jonas Hornblad, Neelix, John Dopping, Belocca, Airwave, Sonic Element, Ronski Speed, Beatman, Ludmilla, HAARP, Protoculture, B-Vibes, Cabal, Phynn, Bissen, Nick Sentience
Yilmaz Altanhan, Airwave, Sunlounger, RR Workshop, Albion, Zara Taylor, Super8, Mr. Pit, Selu Vibra, GAIA, Tab, Grace, Adam White, Orkidea, Elevation, Andy Moor, Bedrock, Interstate, Whiteroom, Niklas Harding, Viframa, Peter Martin, Arksun, Arcane, Anthanasia, Galen Behr, David West, Darren Tate, Chakra, Hydroid, Andreas Hermansson, Jono Grant, Ascension, Paul Oakenfold, Lange, Young Parisians, Peter Martijn Wijnia, Sarah Howells, Ben Lost, Solarstone, Majesta, Gareth Emery, Andy Bury, DJ Shah, Hammer & Bennett, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, Maor Levi, DJ Ton TB, Insigma, EnMass, Basic Dawn, Matt Goss, Dogzilla, DJ Misjah, L.S.G., Cosmic Gate, DJ Tim, Jan Johnston, Solar Stone, Alex M.O.R.P.H., Rank 1, Pulser, Robert Nickson, Plastic Boy, Audioholics, Stoneface, Reeloop, Perry O'Neil, Terminal, Jurgen Vries, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Three Drives, Cerf, Mitiska, Sir Adrian, Jaren, Vincent De Moor, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Rio Addicts, Funabashi, Rex Mundi, Ridgewalkers, Probspot, Susana, El, Mark Otten, Sophie Sugar, Duderstadt, Robert Vadney, A. Moor, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, V-One, Kyau & Albert, Nat Monday, armin van buuren, Marco V, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Dumonde, Jam X, Markus Schulz, De LeoN
Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Interstate, Jan Johnston, Peter Martin, GAIA, Solastone, Anthanasia, Adam White, Pulser, Chakra, Andy Moor, Rank 1, Ascension, Whiteroom, Plastic Boy, Paul Oakenfold, Above, Reeloop, Solarstone, Beyond, Jurgen Vries, Planet Perfecto, Arksun, Vincent De Moor, Insigma, Matt Goss, Galen Behr, Rio Addicts, DJ Misjah, Hydroid, Ridgewalkers, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, El, Audioholics, Majesta, Yilmaz Altanhan, Perry O'Neil, DJ Shah, RR Workshop, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe, Super8 & Tab, Ronski Speed, EnMass, Orkidea, Sir Adrian, Dogzilla, Niklas Harding, Funabashi, L.S.G., Arcane, Probspot, Alex M.O.R.P.H., David West, Andreas Hermansson, Mark Otten, Robert Nickson, Sarah Howells, Lange, Airwave, Stoneface, Gareth Emery, Albion, Terminal, Hammer & Bennett, Mr. Pit, Dash Berlin, Maor Levi, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra
Ridgewalkers, Probspot, Susana, El, Mark Otten, Sophie Sugar, Yilmaz Altanhan, Airwave, Sunlounger, GAIA, RR Workshop, Albion, Zara Taylor, Adam White, Super8, Mr. Pit, Selu Vibra, Andy Moor, Tab, Grace, Whiteroom, Orkidea, Elevation, Above & Beyond, Bedrock, Interstate, Niklas Harding, Viframa, Peter Martin, Arksun, Arcane, Anthanasia, Chakra, Galen Behr, David West, Darren Tate, Ascension, Hydroid, Andreas Hermansson, Jono Grant, Paul Oakenfold, Lange, Young Parisians, Peter Martijn Wijnia, Sarah Howells, Ben Lost, Solarstone, Majesta, Gareth Emery, Andy Bury, DJ Shah, Hammer & Bennett, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, Maor Levi, DJ Ton TB, Insigma, EnMass, Basic Dawn, Matt Goss, Dogzilla, Cosmic Gate, DJ Misjah, L.S.G., Solar Stone, Jan Johnston, DJ Tim, Pulser, Alex M.O.R.P.H., Rank 1, Robert Nickson, Plastic Boy, Audioholics, Stoneface, Reeloop, Perry O'Neil, Terminal, Jurgen Vries, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Three Drives, Cerf, Mitiska, Sir Adrian, Jaren, Vincent De Moor, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Rio Addicts, Funabashi, Rex Mundi, Duderstadt, Robert Vadney, A. Moor, Gabriel & Dresden, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, V-One, Kyau & Albert, Nat Monday, armin van buuren, Marco V, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Dumonde, Jam X, Markus Schulz, De LeoN