-
All Genres
All Genres
-
Breaks - Breakbeat
Glitch-Hop
-
Dance
Commercial, Pop
-
Electronica
Bleep Techno, Downtempo
-
House
Soulful, Tribal, Vocal
-
Indie Dance - Nu Disco
Disco, Indie Dance
-
Melodic House - Tech
House, Techno Melodic
-
Progressive House
House, Melodic
-
Tech House
Dark House, Dub
-
Techno - Deep
Electro, Industrial, Dub
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
-
Trance - Psy Trance
Progressive, Psy-Trance, Melodic, Uplifting
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, Susana, System F, Miri Ben-Ari, BT, Nadia Ali, ARTY, Racoon, Lauren Evans, Aruna, Ray Wilson, Audrey Gallagher, Jan Vayne, Winter Kills, DJ Shah, Bagga Bownz, Chris Jones, ATB, Andrew Rayel, Sophie, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, avicii, Sander Van Doorn
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, Susana, System F, Miri Ben-Ari, BT, Nadia Ali, ARTY, Racoon, Lauren Evans, Aruna, Ray Wilson, Audrey Gallagher, Jan Vayne, Winter Kills, DJ Shah, Bagga Bownz, Chris Jones, ATB, Andrew Rayel, Sophie, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, avicii, Sander Van Doorn
Mitiska & Jaren, Hidden Logic, Three Drives, The Quest, Luminary, Way Out West, Cold Blue, Alex M.O.R.P.H., Dutch Force, Chicane, Matt Darey, Sylvia Tosun, Ambassador, Lost Tribe, Rapid Eye, Sebastian Brandt, Kamaya Painters, Right Face, Moogwai, Jano, System F, Max Graham, John O'Callaghan, Ferry Corsten, Ana Criado, Airwave, Audrey Gallagher, DJ Misjah, Rising Star, Groovehead, Moonman, Cygnus X, W&w, Vengeance, Oliver Lieb, M.I.K.E., Jonah, Husman, Paul Van Dyk, Bart Claessen, Thomas Bronzwaer, Alexander Popov, Dash Berlin, Emma Hewitt, Mark Burton, Veracocha, Gareth Emery, Sunlounger, Omnia, Zara Taylor, Ira, Saltwater, Rafael Frost, Binary Finary, Tiesto, Rank 1, Push, Shanokee, Globe, Jochen Miller, O'Callaghan & Kearney, Marco V, Markus Schulz, Team Deep, ATB, Ramirez, Smith & Pledger, Pizarro, Oliver Smith, Cerf, Energy 52, GAIA, Mitiska, Solid Globe, Jaren, Breakfast, Three Drives On A Vinyl, Cosmic Gate, Andy Blueman, En-Motion, DJ Orkidea, The Thrillseekers, armin van buuren, Aly & Fila, Agnelli & Nelson, Sneijder, Denga & Manus, Andrew Rayel, Mikkas, Alphazone, Gouryella, Three 'N One
A State Of Trance 600 (Mixed by Armin van Buuren, ATB, W&W, Rank 1 & Andrew Rayel)
Mitiska, Hidden Logic, Way Out West, Jaren, Luminary, Andrew Rayel, Mitiska & Jaren, Cold Blue, Matt Darey, The Quest, Chicane, Lost Tribe, Alex M.O.R.P.H., Justine Suissa, Rapid Eye, Moogwai, Sylvia Tosun, Dutch Force, Sebastian Brandt, Ambassador, Right Face, Airwave, Jano, Kamaya Painters, Max Graham, Rising Star, John O'Callaghan, System F, Ana Criado, Audrey Gallagher, DJ Misjah, Vengeance, Groovehead, Ferry Corsten, Cygnus X, W&w, Oliver Lieb, M.I.K.E., Paul Van Dyk, Jonah, Husman, Thomas Bronzwaer, Alexander Popov, Bart Claessen, Dash Berlin, Mark Burton, Veracocha, Emma Hewitt, Sunlounger, Gareth Emery, Zara Taylor, Saltwater, Omnia, Ira, Binary Finary, Rafael Frost, Tiesto, Push, Globe, Rank 1, O'Callaghan & Kearney, Shanokee, Markus Schulz, Jochen Miller, ATB, Marco V, Smith & Pledger, Team Deep, Oliver Smith, Ramirez, Energy 52, GAIA, Pizarro, Solid Globe, Cerf, Breakfast, Three Drives, Cosmic Gate, Orkidea, Andy Blueman, En-Motion, The Thrillseekers, armin van buuren, Sneijder, Aly & Fila, Agnelli & Nelson, Denga, Manus, Mikkas, Alphazone, Gouryella, MONTANA, Three 'N' One
Never Mind The Bollocks... Here's Paul Oakenfold
Animalis, Zyce, Duotekk, Liquid Soul, Des McMahon, Earsugar, Doube Click, Shannon Hurley, DJ Danila, Norin, Ivan Nikusev, Rad, Wav-E, Audien, Justin Oh , The Doppler Effect, Marcos, Paul Oakenfold, Beat Service, Marco V, Emma Lock, Cold Blue, Infected Mushroom, Yodis, Magnus1, Federation, Kyota, Audiomatic, Michael Dow, Jamie Harrison, Richard Durand, Senadee, Daddy's Groove, MAGUIRE, Little Mark, Man With No Name, Ernesto Vs Bastian, Grace, Mike Danis, Rocky, Tom Colontonio, Nok, Ovnimoon, John Dopping, Belocca, Airwave, Ronski Speed, Sonic Element, Beatman, Ludmilla, HAARP, Protoculture, B-Vibes, Cabal, Phynn, Bissen, Nick Sentience, Jonas Hornblad, Neelix
Viframa, Peter Martin, Whiteroom, Rank 1, Anthanasia, Arksun, Plastic Boy, Darren Tate, Chakra, Galen Behr, Reeloop, Jono Grant, Ascension, Hydroid, Jurgen Vries, Young Parisians, Paul Oakenfold, Peter Martijn Wijnia, Ben Lost, Majesta, Andy Bury, Solarstone, DJ Shah, Adrina Thorpe, Vincent De Moor, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Rio Addicts, EnMass, Ridgewalkers, Basic Dawn, Insigma, Dogzilla, El, Matt Goss, L.S.G., Yilmaz Altanhan, Cosmic Gate, DJ Misjah, RR Workshop, Jan Johnston, DJ Tim, Alex M.O.R.P.H., Super8, Solar Stone, Robert Nickson, Tab, Pulser, Audioholics, Stoneface, Orkidea, Perry O'Neil, Terminal, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Niklas Harding, Three Drives, Cerf, Arcane, Mitiska, David West, Sir Adrian, Jaren, Andreas Hermansson, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Lange, Funabashi, Rex Mundi, Sarah Howells, Probspot, Susana, Gareth Emery, Mark Otten, Sophie Sugar, Hammer & Bennett, Airwave, Sunlounger, Maor Levi, Albion, Zara Taylor, Mr. Pit, Selu Vibra, Grace, GAIA, Elevation, Adam White, Bedrock, Interstate, Andy Moor, Katana, Orjan Nilsen, Dumonde, Roman Hunter, Jam X, De LeoN, Kyau & Albert, V-One, armin van buuren, Marco V, Nat Monday, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, A. Moor, Markus Schulz, Duderstadt, Robert Vadney
Plastic Boy, Paul Oakenfold, Whiteroom, Sarah Howells, Reeloop, Solarstone, Above, Gareth Emery, Jurgen Vries, Planet Perfecto, Beyond, Hammer & Bennett, Vincent De Moor, Insigma, Arksun, Maor Levi, Rio Addicts, Matt Goss, Galen Behr, Hydroid, Ridgewalkers, DJ Misjah, Peter Martijn Wijnia, El, DJ Tim, Majesta, Yilmaz Altanhan, Audioholics, DJ Shah, RR Workshop, Perry O'Neil, Adrina Thorpe, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, EnMass, Orkidea, Ronski Speed, Dogzilla, Niklas Harding, Sir Adrian, L.S.G., Arcane, Funabashi, Alex M.O.R.P.H., David West, Probspot, Robert Nickson, Andreas Hermansson, Mark Otten, Airwave, Stoneface, Lange, Albion, Terminal, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Interstate, Jan Johnston, Peter Martin, Solastone, Anthanasia, GAIA, Pulser, Chakra, Adam White, Rank 1, Ascension, Andy Moor
Elevation, Whiteroom, Solar Stone, Bedrock, Interstate, Above & Beyond, Pulser, Viframa, Peter Martin, Rank 1, Anthanasia, Arksun, Plastic Boy, Darren Tate, Chakra, Galen Behr, Hydroid, Reeloop, Jono Grant, Ascension, Jurgen Vries, Young Parisians, Paul Oakenfold, Peter Martijn Wijnia, Ben Lost, Majesta, Andy Bury, Solarstone, DJ Shah, Adrina Thorpe, Vincent De Moor, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Rio Addicts, EnMass, Ridgewalkers, Basic Dawn, Insigma, Dogzilla, El, Matt Goss, L.S.G., Yilmaz Altanhan, Cosmic Gate, DJ Misjah, DJ Tim, RR Workshop, Jan Johnston, Alex M.O.R.P.H., Super8, Robert Nickson, Tab, Audioholics, Stoneface, Orkidea, Perry O'Neil, Terminal, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Niklas Harding, Three Drives, Cerf, Arcane, Mitiska, David West, Sir Adrian, Jaren, Andreas Hermansson, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Lange, Funabashi, Rex Mundi, Sarah Howells, Probspot, Susana, Gareth Emery, Mark Otten, Sophie Sugar, Hammer & Bennett, Airwave, Sunlounger, Maor Levi, Albion, Zara Taylor, GAIA, Mr. Pit, Selu Vibra, Adam White, Grace, Andy Moor, Robert Vadney, Gabriel & Dresden, Katana, Orjan Nilsen, Dumonde, Roman Hunter, Jam X, De LeoN, Kyau & Albert, V-One, armin van buuren, Marco V, Nat Monday, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, A. Moor, Markus Schulz, Duderstadt
Jurgen Vries, Planet Perfecto, Whiteroom, Hammer & Bennett, Vincent De Moor, Insigma, Arksun, Maor Levi, Rio Addicts, Matt Goss, Galen Behr, Ridgewalkers, DJ Misjah, Hydroid, El, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, Majesta, Yilmaz Altanhan, Audioholics, DJ Shah, RR Workshop, Perry O'Neil, Adrina Thorpe, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, EnMass, Orkidea, Ronski Speed, Dogzilla, Niklas Harding, Sir Adrian, L.S.G., Arcane, Funabashi, Alex M.O.R.P.H., David West, Probspot, Robert Nickson, Andreas Hermansson, Mark Otten, Stoneface, Lange, Airwave, Terminal, Sarah Howells, Albion, Mr. Pit, Dash Berlin, Gareth Emery, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Interstate, Jan Johnston, Peter Martin, Solastone, Anthanasia, Pulser, Chakra, Rank 1, Ascension, GAIA, Plastic Boy, Paul Oakenfold, Adam White, Reeloop, Solarstone, Andy Moor
A State Of Trance 2004 (Mixed by Armin van Buuren)
Envio, Solarstone, True Form, Three Drives, Arctic Quest, Airwave, Terry Bones, Kyau, Fred Baker, Albert, Aalto, Water Planet, Fictivision, John Askew, Phynn, Perpetuous Dreamer, Active Sight, Super 8, Oceanlab, Above & Beyond, Robert Nickson, armin van buuren, Justine Suissa, Perry O'Neil, Valentino, Sultan, The Greek, Michael Burns, Peter Martin, Anthanasia, St. John, Locust, Rémy, Roland Klinkenberg, Scott Bond, M.I.K.E., Mark Otten, Fascinated, Solid Globe, Mono, Whirlpool, Rising Star