-
All Genres
All Genres
-
Dance
Commercial, Pop
-
Progressive House
House, Melodic
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2015
Rank 1, M.I.K.E. Push, W&w, Sebastien, Andrew Rayel, Satellite Empire, BT, Radion6, Super8 & Tab, Arisen Flame, Jorn Van Deynhoven, Markus Schulz, Ferry Corsten, Delacey, Gouryella, Bryn Liedl, Willem De Roo, Bethany Marie, Joonas Hahmo, K-System, Alex M.O.R.P.H., Fast Distance, ReOrder, Deem, Jase Thirlwall, Beat Service, Ana Criado, Alexander Popov, Yahel, LTN, Liya, Christina Novelli, MaRLo, Dennis Sheperd, Jano, Chloe Langley, Tommy Johnson, Antillas, Matt Darey, Anki, Kate Louise Smith, Omnia, Ramin Djawadi, Tilde, Yoel Lewis, Rodrigo Deem, armin van buuren, Protoculture, Corti Organ, Mark Sixma, Orjan Nilsen, Mr. Probz, Headhunterz, Digital X, Heatbeat, Rafael Frost, Kyau & Albert, Bryan Kearney, Stoneface & Terminal, Ronski Speed, Venom One, Dan Stone
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2015 (Mixed by Armin van Buuren)
Rank 1, M.I.K.E. Push, W&w, Sebastien, Andrew Rayel, Satellite Empire, BT, Radion6, Super8 & Tab, Arisen Flame, Jorn Van Deynhoven, Markus Schulz, Ferry Corsten, Delacey, Gouryella, Bryn Liedl, Willem De Roo, Bethany Marie, Joonas Hahmo, K-System, Alex M.O.R.P.H., Fast Distance, ReOrder, Deem, Jase Thirlwall, Beat Service, Ana Criado, Alexander Popov, Yahel, LTN, Liya, Christina Novelli, MaRLo, Dennis Sheperd, Jano, Chloe Langley, Tommy Johnson, Antillas, Matt Darey, Anki, Kate Louise Smith, Omnia, Ramin Djawadi, Tilde, Yoel Lewis, Rodrigo Deem, armin van buuren, Protoculture, Corti Organ, Mark Sixma, Orjan Nilsen, Mr. Probz, Headhunterz, Digital X, Heatbeat, Rafael Frost, Kyau & Albert, Bryan Kearney, Stoneface & Terminal, Ronski Speed, Venom One, Dan Stone
A State Of Trance Classics, Vol. 10 (The Full Unmixed Versions)
Anita Kelsey, Chicane, Ayū, Natasha Bedingfield, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Ferry Corsten, Meighan Nealon, Simon LeBon, Aalto, Tiesto, Above & Beyond, Gareth Emery, Duderstadt, Lucy Saunders, DJ Energy, Markus Schulz, Tatana, Chakra, W&w, Rank 1, Jan Burton, David Forbes, BT, DJ Shah, Paul Van Dyk, Adrina Thorpe, Dash Berlin, Emma Hewitt, Liquid DJ Team, Cygnus X, Accadia, Fictivision, C-Quence, Ernesto, Solarstone, Bastian, Hemstock & Jennings, Globe, Push, The Generator, Silverblue, Trancesetters, Svenson & Gielen, Sunlounger, Zara, Cosmic Gate, Kamaya Painters, Signum Signal, armin van buuren, First State, Gabriel & Dresden, Michael Woods, Super8, Orkidea, Kuffdam & Plant, Aly & Fila, Marco V, James Holden, Lange, Silverbullet
A State Of Trance Classics, Vol. 10 (The Full Unmixed Versions)
Signum Signal, Chicane, First State, Natasha Bedingfield, Anita Kelsey, Ayū, Ferry Corsten, Andy Moor, Simon LeBon, Ashley Wallbridge, Tiesto, Meighan Nealon, Gareth Emery, Aalto, Lucy Saunders, Markus Schulz, Chakra, Duderstadt, Rank 1, DJ Energy, David Forbes, Tatana, BT, Jan Burton, Paul Van Dyk, Dash Berlin, DJ Shah, Emma Hewitt, Adrina Thorpe, Cygnus X, Liquid DJ Team, Accadia, Fictivision, Ernesto, C-Quence, Bastian, Solarstone, Globe, Hemstock & Jennings, Push, Silverblue, The Generator, Trancesetters, Svenson & Gielen, Aly & Fila, Denise Rivera, Cosmic Gate, Sunlounger, Zara, armin van buuren, Kamaya Painters, Gabriel & Dresden, Michael Woods, Super8, Orkidea, Kuffdam & Plant, Marco V, James Holden, Lange, Silverbullet, W&w
A State Of Trance Year Mix 2014
A.R.D.I., Driftmoon, Marell, Paul Oakenfold, Jerome Isma-Ae, RAM, Andy Blueman, Laura Jansen, Cassandra Fox, Mino Safy, Stine Grove, Dsharp, Arisen Flame, Bobina, Dart Rayne, Alex M.O.R.P.H., Jorn Van Deynhoven, Andrew Rayel, Orjan Nilsen, Yura Moonlight, Natalie Gioia, KhoMha, Jonathan Mendelsohn, Arno Cost, Katty Heath, Veracocha, Markus Schulz, Mark Sixma, Norman Doray, Ben Gold, Will Atkinson, Christina Novelli, GAIA, Ferry Tayle, Philippe El Sisi, Cindy Alma, Fisherman & Hawkins, Poppy, Dan Thompson, Maarten De Jong , Abstract Vision, Above & Beyond, Aly & Fila, Max Graham, Jilliana Danise, Cosmic Gate, Jaren, Alexander Popov, Adam Szabo, Adam Navel, Eric Lumiere, ReOrder, ShoGun, Willem De Roo, Orkidea, Myon & Shane 54, Ian Standerwick, giuseppe ottaviani, Super8 & Tab, Kyler England, SkyPatrol, Audiocells, Julie Thompson, Aruna, Genix, John O'Callaghan, Shannon Hurley, Stoneface & Terminal, Erica Curran, Alexandra Badoi, Jennifer Rene, Allen Watts, Simon Patterson, Denis Kenzo, Ucast, Sarah Howells, Sveta B., Darren Porter, Fabio XB, Roger Shah, Andy Moor, Bryan Kearney, Liuck, Sylvia Tosun, Lange, Roman Messer, Fenja, Bogdan Vix, Sergey Nevone, Ost & Meyer, Renee Stahl, Simon O'Shine, Ronski Speed, MaRLo, Inge Bergmann, Cate Kanell, Jano, Neptune Project, Luke Bond, Gareth Emery, Roxanne Emery, Bo Bruce, Andrew Bayer, Lauren Evans, Flynn & Denton, David Gravell, Thomas Newson, Audrey Gallagher, Hazem Beltagui, Ellie Lawson, armin van buuren, Dash Berlin, Sue McLaren, Aneym, Tommy Johnson, Adara, Omnia, Jay Cosmic, Karim Youssef, Nanje Nowack, Yves De Lacroix, Parker & Hanson, Collin McLoughlin, Dennis Pedersen, Mike Koglin, Allen & Envy, Mark Sherry, W&w, Kryder, Tom Staar, Monoverse, Sneijder, Heatbeat, STANDERWICK, Solarstone, Wach, Temple One, Photographer
A State Of Trance Year Mix 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Katty Heath, Driftmoon, KhoMha, Paul Oakenfold, Jerome Isma-Ae, Andy Blueman, Markus Schulz, Cassandra Fox, Mino Safy, Will Atkinson, Dsharp, Bobina, Philippe El Sisi, Alex M.O.R.P.H., GAIA, Andrew Rayel, Orjan Nilsen, Abstract Vision, Natalie Gioia, Fisherman & Hawkins, Jonathan Mendelsohn, Dan Thompson, Jilliana Danise, Veracocha, Aly & Fila, Mark Sixma, Maarten De Jong , Adam Navel, Ben Gold, Jaren, Max Graham, STANDERWICK, Christina Novelli, ReOrder, Ferry Tayle, Adam Szabo, Orkidea, Cindy Alma, Ian Standerwick, Poppy, Willem De Roo, Super8 & Tab, Above & Beyond, SkyPatrol, Julie Thompson, Aruna, Cosmic Gate, John O'Callaghan, Alexander Popov, Stoneface & Terminal, Erica Curran, Eric Lumiere, Jennifer Rene, ShoGun, Ellie Lawson, Allen Watts, Myon & Shane 54, giuseppe ottaviani, Adara, Ucast, Kyler England, Roger Shah, Audiocells, Yves De Lacroix, Darren Porter, Genix, Sylvia Tosun, Shannon Hurley, Marell, Bryan Kearney, Alexandra Badoi, Roman Messer, Simon Patterson, Sergey Nevone, Denis Kenzo, Sarah Howells, Simon O'Shine, Sveta B., Fabio XB, Inge Bergmann, Andy Moor, Liuck, Neptune Project, Lange, Fenja, Bogdan Vix, Ost & Meyer, Renee Stahl, Flynn & Denton, Ronski Speed, MaRLo, Audrey Gallagher, Cate Kanell, Jano, Sue McLaren, Luke Bond, Gareth Emery, Karim Youssef, Roxanne Emery, Bo Bruce, Dennis Pedersen, Andrew Bayer, Lauren Evans, A.R.D.I., David Gravell, RAM, Hazem Beltagui, Laura Jansen, armin van buuren, Dash Berlin, Stine Grove, Aneym, Tommy Johnson, Arisen Flame, Omnia, Jay Cosmic, Dart Rayne, Nanje Nowack, Jorn Van Deynhoven, Parker & Hanson, Collin McLoughlin, Yura Moonlight, Allen & Envy, Mark Sherry, Mike Koglin, W&w, Sneijder, Monoverse, Solarstone, Heatbeat, Wach, Temple One, Photographer, Thomas Newson
A State Of Trance Year Mix 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Driftmoon, Markus Schulz, Paul Oakenfold, Mino Safy, Will Atkinson, Andy Blueman, Cassandra Fox, Bobina, Philippe El Sisi, Dsharp, GAIA, Orjan Nilsen, Abstract Vision, Alex M.O.R.P.H., Fisherman & Hawkins, Andrew Rayel, Dan Thompson, Jilliana Danise, Natalie Gioia, Aly & Fila, Jonathan Mendelsohn, Maarten De Jong , Adam Navel, Veracocha, Jaren, Mark Sixma, Max Graham, STANDERWICK, Ben Gold, ReOrder, Adam Szabo, Orkidea, Christina Novelli, Ian Standerwick, Ferry Tayle, Willem De Roo, Cindy Alma, SkyPatrol, Poppy, Super8 & Tab, Julie Thompson, Aruna, Cosmic Gate, John O'Callaghan, Stoneface & Terminal, Erica Curran, Eric Lumiere, Jennifer Rene, Alexander Popov, Ellie Lawson, Allen Watts, Myon & Shane 54, ShoGun, Adara, Ucast, Kyler England, Roger Shah, giuseppe ottaviani, Yves De Lacroix, Darren Porter, Genix, Sylvia Tosun, Audiocells, Marell, Bryan Kearney, Alexandra Badoi, Roman Messer, Shannon Hurley, Laura Jansen, Simon Patterson, Sergey Nevone, Sarah Howells, Simon O'Shine, Denis Kenzo, Fabio XB, Inge Bergmann, Sveta B., Liuck, Neptune Project, Andy Moor, Lange, Bogdan Vix, Fenja, Renee Stahl, Flynn & Denton, Ost & Meyer, MaRLo, Audrey Gallagher, Ronski Speed, Jano, Sue McLaren, Cate Kanell, Gareth Emery, Karim Youssef, Luke Bond, Bo Bruce, Dennis Pedersen, Roxanne Emery, Lauren Evans, A.R.D.I., Andrew Bayer, RAM, David Gravell, Dash Berlin, Stine Grove, Hazem Beltagui, Arisen Flame, armin van buuren, Jay Cosmic, Dart Rayne, Aneym, Tommy Johnson, Jorn Van Deynhoven, Omnia, Collin McLoughlin, Yura Moonlight, Nanje Nowack, KhoMha, Parker & Hanson, Jerome Isma-Ae, Katty Heath, Allen & Envy, Mark Sherry, Mike Koglin, W&w, Sneijder, Monoverse, Solarstone, Heatbeat, Wach, Temple One, Photographer, Thomas Newson
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Racoon, Aruna, Lauren Evans, Audrey Gallagher, Ray Wilson, Winter Kills, Jan Vayne, Bagga Bownz, DJ Shah, ATB, Chris Jones, Sophie, Andrew Rayel, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, armin van buuren, Markus Schulz, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, avicii, Sander Van Doorn
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Racoon, Aruna, Lauren Evans, Audrey Gallagher, Ray Wilson, Winter Kills, Jan Vayne, Bagga Bownz, DJ Shah, ATB, Chris Jones, Sophie, Andrew Rayel, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, armin van buuren, Markus Schulz, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, avicii, Sander Van Doorn
Armada Collected: Markus Schulz
Gabriel & Dresden, Ferry Corsten, Andy Moor, Venom One, Chris Madin, Jochen Miller, Adina Butar, Dennis Sheperd, Liz Primo, Jaren, Lady V, Sarah Howells, Dauby, Elevation, Justine Suissa, Ana Diaz, Chakra, Anita Kelsey, Jennifer Rene, Ana Criado, Sir Adrian, Markus Schulz, Seri, Departure, Beat Service, Solis & Sean Truby, Wellenrausch, Nic Chagall, Mark Sherry, Daniel Creed, Judah
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2014
Jorn Van Deynhoven, Mark Sixma, Arisen Flame, Alex M.O.R.P.H., Idina Menzel, Natalie Gioia, Sylvia Tosun, Laura Jansen, Ayū, Markus Schulz, Lauren Evans, Thomas Newson, Philippe El Sisi, Paul Oakenfold, Abstract Vision, Faruk Sabanci, Jilliana Danise, Heatbeat, Cosmic Gate, Mhammed El Alami, Orjan Nilsen, Illitheas, KhoMha, Aly & Fila, Andy Moor, SkyPatrol, Sue McLaren, Andrew Rayel, John O'Callaghan, Jonathan Mendelsohn, Jennifer Rene, Alexander Popov, Roger Shah, Yves De Lacroix, Sneijder, Marell, Bryan Kearney, Eric Lumiere, GAIA, Simon Patterson, Sarah Howells, Andrew Bayer, Dan Thompson, armin van buuren, Maarten De Jong , MaRLo, David Gravell, Fisherman & Hawkins, Omnia, Bobina, Mark Sherry, Wach, Joseph Areas, W&w, STANDERWICK, Johann Stone, Talla 2xlc, Tom Staar, Kryder
#Goldrush, Vol. 1 (Mixed by Ben Gold)
Anske, Willem De Roo, Solis, Sean Truby, Audrey Gallagher, Ben Gold, Matt Davey, Orjan Nilsen, Cosmic Gate, W&w, Mark Sixma, Jorn Van Deynhoven, GAIA, Faruk Sabanci, ReOrder, Eximinds, Tempo Giusto, Carlo Calabro, Klauss Goulart, Markus Schulz, armin van buuren, Andrew Rayel, Darren Porter, Ferry Tayle, Andy Moor, Mark Sherry, Artsever, Outburst, LTN, The Glass Child, Christina Novelli, Sneijder, Alexander Popov, Harry Square, Andres Sanchez, Alex M.O.R.P.H.
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Jorn Van Deynhoven, Mark Sixma, Arisen Flame, Alex M.O.R.P.H., Idina Menzel, Natalie Gioia, Sylvia Tosun, Laura Jansen, Ayū, Markus Schulz, Lauren Evans, Philippe El Sisi, Paul Oakenfold, Abstract Vision, Faruk Sabanci, Jilliana Danise, Heatbeat, Cosmic Gate, Mhammed El Alami, Orjan Nilsen, Illitheas, KhoMha, Aly & Fila, Andy Moor, SkyPatrol, Sue McLaren, Andrew Rayel, John O'Callaghan, Jonathan Mendelsohn, Jennifer Rene, Alexander Popov, Roger Shah, Yves De Lacroix, Sneijder, Marell, Bryan Kearney, Eric Lumiere, GAIA, Simon Patterson, Sarah Howells, Andrew Bayer, Dan Thompson, armin van buuren, Maarten De Jong , MaRLo, David Gravell, Fisherman & Hawkins, Omnia, Bobina, Mark Sherry, Thomas Newson, Wach, Joseph Areas, W&w, Ian Standerwick, Johann Stone, Talla 2xlc, Kryder, Tom Staar
Hidden Logic, Sylvia Tosun, Three Drives, Mitiska & Jaren, Luminary, Sebastian Brandt, Way Out West, The Quest, Cold Blue, Jano, Chicane, John O'Callaghan, Matt Darey, Dutch Force, Audrey Gallagher, Lost Tribe, Ambassador, Right Face, Rapid Eye, Kamaya Painters, Max Graham, Moogwai, System F, Ana Criado, Ferry Corsten, Airwave, DJ Misjah, Groovehead, Moonman, Rising Star, Cygnus X, W&w, Oliver Lieb, M.I.K.E., Vengeance, Jonah, Husman, Bart Claessen, Paul Van Dyk, Alexander Popov, Dash Berlin, Thomas Bronzwaer, Veracocha, Emma Hewitt, Mark Burton, Gareth Emery, Sunlounger, Omnia, Zara Taylor, Ira, Saltwater, Rafael Frost, Binary Finary, Tiesto, Rank 1, Push, Shanokee, Globe, Jochen Miller, O'Callaghan & Kearney, Marco V, Markus Schulz, Team Deep, ATB, Ramirez, Smith & Pledger, Pizarro, Oliver Smith, GAIA, Cerf, Energy 52, Solid Globe, Mitiska, Breakfast, Alex M.O.R.P.H., Three Drives On A Vinyl, Jaren, DJ Orkidea, En-Motion, The Thrillseekers, Agnelli & Nelson, armin van buuren, Aly & Fila, Sneijder, Denga & Manus, Andrew Rayel, Mikkas, Alphazone, Gouryella, Cosmic Gate, Three 'N One, Andy Blueman
A State Of Trance 600 (Mixed by Armin van Buuren, ATB, W&W, Rank 1 & Andrew Rayel)
Hidden Logic, Alex M.O.R.P.H., Way Out West, Mitiska, Luminary, Sylvia Tosun, Jaren, Cold Blue, Sebastian Brandt, Matt Darey, Mitiska & Jaren, Chicane, Jano, Lost Tribe, The Quest, Justine Suissa, John O'Callaghan, Rapid Eye, Audrey Gallagher, Moogwai, Dutch Force, Right Face, Ambassador, Max Graham, Airwave, Kamaya Painters, Ana Criado, Rising Star, System F, DJ Misjah, Groovehead, Ferry Corsten, Vengeance, Cygnus X, W&w, Oliver Lieb, M.I.K.E., Jonah, Husman, Paul Van Dyk, Alexander Popov, Bart Claessen, Thomas Bronzwaer, Veracocha, Dash Berlin, Mark Burton, Emma Hewitt, Sunlounger, Gareth Emery, Zara Taylor, Saltwater, Omnia, Ira, Binary Finary, Rafael Frost, Tiesto, Push, Globe, Rank 1, O'Callaghan & Kearney, Shanokee, Markus Schulz, Jochen Miller, ATB, Marco V, Smith & Pledger, Team Deep, Oliver Smith, GAIA, Ramirez, Energy 52, Andrew Rayel, Solid Globe, Pizarro, Breakfast, Three Drives, Cerf, Orkidea, En-Motion, The Thrillseekers, Agnelli & Nelson, armin van buuren, Aly & Fila, Sneijder, Denga, Manus, Mikkas, Alphazone, Gouryella, MONTANA, Cosmic Gate, Three 'N' One, Andy Blueman
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2011
Statica, Max Freegrant, Wippenberg, Phunk Investigation, Dennis Sheperd, Artento Divini, Cold Blue, DTC, Ana Criado, Who.Is, Dakota, Hodel, Aerofoil, Anguilla Project, David Barnes, Basil O'Glue, Space RockerZ, Grace, Bobina, Wellenrausch, Pobsky, Traumer, Rex Mundi, Tucandeo, Grube, Skytech, Hovsepian, Mr. Pit, Mario Hammer, Moonbeam, Asheni, Avis Vox, Kyau Vs Albert, 3rd Planet, Majai, Vertruda, DNS Project, Madelin Zero, Ken Plus Ichiro, Mark Otten, Klauss Goulart, Markus Schulz, Jennifer Rene, Jochen Miller, Mike Foyle, Beat Service, KhoMha, Estiva, Phynn, Max Graham, Protoculture, Elevation, David Johnson, Eelke Kleijn
John O'Callaghan, Gofman & Tsukerman, giuseppe ottaviani, ShoGun, James Dymond, Hannah, Alex M.O.R.P.H., Sylvia Tosun, Andy Moor, Paul Oakenfold, Sue McLaren, Re:Locate, Robert Nickson, Orjan Nilsen, Protoculture, Dennis Sheperd, Cold Blue, Ana Criado, Markus Schulz, Dakota, GAIA, Susana, Mike Koglin, Genix, Jorn Van Deynhoven, Ferry Corsten, Andrew Bayer, Kid Alien, Space RockerZ, Tania Zygar, Alexander Popov, Ashley Wallbridge, Emma Hewitt, Gareth Emery, BT, DNS Project, Adam K, armin van buuren, Stoneface, Terminal, Daniel Kandi, Klauss Goulart, Mark Sixma, Daniel Heatcliff
Dan Diamond, DJ Tonio, Fedde Le Grand , Stefano Noferini, Dave Spoon, Patric La Funk, Deniz Koyu, TV Rock, Hook N Sling, RUDY, Sultan, Ned Shepard, Mitch Crown, Mr. Pit, KhoMha, Klauss Goulart, Beat Service, Max Graham, Aerofoil, Phunk Investigation, Skytech, Max Freegrant, Mike Foyle, Statica, Rex Mundi, Jochen Miller, John Acquaviva, Wippenberg, Who.Is, Alex D'Elia, Dakota, Nihil Young, Olivier Giacomotto, Manuel De La Mare, Markus Schulz
Peter Martin, Jurgen Vries, Whiteroom, Viframa, Anthanasia, Arksun, Chakra, Galen Behr, Darren Tate, Ascension, Hydroid, Jono Grant, Paul Oakenfold, Vincent De Moor, Young Parisians, Rio Addicts, Peter Martijn Wijnia, Ben Lost, Solarstone, Ridgewalkers, Majesta, Andy Bury, El, DJ Shah, Planet Perfecto, Yilmaz Altanhan, Adrina Thorpe, DJ Ton TB, RR Workshop, Basic Dawn, Insigma, Super8, EnMass, Matt Goss, Tab, Dogzilla, Cosmic Gate, DJ Misjah, Orkidea, L.S.G., Jan Johnston, DJ Tim, Solar Stone, Niklas Harding, Alex M.O.R.P.H., Pulser, Arcane, Robert Nickson, Audioholics, David West, Stoneface, Perry O'Neil, Andreas Hermansson, Terminal, Three Drives On A Vinyl, Lange, Dash Berlin, Three Drives, Sarah Howells, Cerf, Gareth Emery, Mitiska, Sir Adrian, Hammer & Bennett, Jaren, Ronski Speed, Maor Levi, Mitiska & Jaren, Funabashi, Rex Mundi, Probspot, Susana, Mark Otten, Sophie Sugar, Airwave, Sunlounger, Albion, Zara Taylor, Mr. Pit, Selu Vibra, Rank 1, GAIA, Grace, Plastic Boy, Adam White, Elevation, Interstate, Reeloop, Andy Moor, Bedrock, Dumonde, Katana, Jam X, De LeoN, Orjan Nilsen, Roman Hunter, V-One, Kyau & Albert, Marco V, Nat Monday, armin van buuren, Nu Nrg, A. Moor, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Markus Schulz, Duderstadt, Robert Vadney
Plastic Boy, Whiteroom, Elevation, Interstate, Reeloop, Above & Beyond, Bedrock, Peter Martin, Jurgen Vries, Viframa, Anthanasia, Arksun, Chakra, Galen Behr, Darren Tate, Ascension, Hydroid, Jono Grant, Paul Oakenfold, Vincent De Moor, Young Parisians, Rio Addicts, Peter Martijn Wijnia, Ben Lost, Solarstone, Ridgewalkers, Majesta, Andy Bury, El, DJ Shah, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Yilmaz Altanhan, Adrina Thorpe, RR Workshop, Basic Dawn, Insigma, Super8, EnMass, Matt Goss, Tab, Dogzilla, Cosmic Gate, DJ Misjah, Orkidea, L.S.G., Jan Johnston, DJ Tim, Niklas Harding, Alex M.O.R.P.H., Arcane, Robert Nickson, Audioholics, David West, Stoneface, Perry O'Neil, Andreas Hermansson, Terminal, Three Drives On A Vinyl, Lange, Dash Berlin, Three Drives, Sarah Howells, Cerf, Gareth Emery, Mitiska, Sir Adrian, Hammer & Bennett, Jaren, Ronski Speed, Maor Levi, Mitiska & Jaren, Funabashi, Rex Mundi, Probspot, Susana, Mark Otten, Sophie Sugar, Airwave, Sunlounger, Solar Stone, GAIA, Albion, Zara Taylor, Selu Vibra, Pulser, Adam White, Mr. Pit, Grace, Rank 1, Andy Moor, Robert Vadney, Gabriel & Dresden, Dumonde, Katana, Jam X, De LeoN, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, Marco V, Nat Monday, armin van buuren, Nu Nrg, A. Moor, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Markus Schulz, Duderstadt
Space RockerZ, MSJ, Saint X, Norin, Rad, Rex Mundi, Tucandeo, DNS Project, Madelin Zero, Danilo Ercole, Snatt, Vix, Pobsky, P.A.F.F., Paul Spidey, Wippenberg, Skytech, Aerofoil, Erick Strong, Alexandra Badoi, Aaron Camz, Beat Service, Mike Foyle, Statica, Thomas Cresine, Grube, Hovsepian, Mikulas, Klauss Goulart, WHY?!?, Eelke Kleijn, Mr. Pit, KhoMha, Basil O'Glue, Markus Schulz
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2010
Neev Kennedy, Rex Mundi, M6, Space RockerZ, Ashley Wallbridge, Nenes, Way Out West, Pascal Feliz, Justine Suissa, Afterwhite, Hammer & Bennett, Ronski Speed, Pobsky, Anton Firtich, Jochen Miller, AF Project, Reverse, Artento Divini, ElSandro, Trilucid, GAIA, Protoculture, Dr. Willis, Tomcraft, Susana, Jerome Isma-Ae, Omnia, Rank 1, The Blizzard, Benya, Jose Amnesia, Big World, Jan Johnston, Markus Binapfl, Tenishia, Skytech, Juan Deminicis, Mike Foyle, Statica, Miki Litvak, Who.Is, Mark Junior, Markus Schulz, Spiral Waves, Ana Criado, Max Graham, Mr. Pit, Estiva, Phynn, BliZZaRD, Eelke Kleijn, Ben Gold, ARTY, Jessus, Yuri Kane, Tucandeo, moguai, Gary Beck, Aaron Camz
Global DJ Broadcast Top 40 - Best Of 2009
Dyor, Steve Aries (AKA Jester Muzik), Lavoie, Nitrous Oxide, Eco, Moonbeam, Blackfeel Wite, Mac, Monday, John O'Callaghan, Josh Gabriel, Audrey Gallagher, Winter Kills, Tritonal, Cristina Soto, Arnej, Rafael Frost, Mike Foyle, Paul Trainer, DJ Eco, Beat Service, Lentos, Rozza, Timmy & Tommy, Estiva, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Meighan Nealon, Skytech, Super8, Fabio XB, Tab, Ronnie Play, Sander Van Doorn, Gabriel Cage, Purple Haze, Dr Willis, ummet ozcan, Junkyard Dog, W&w, Antonia Lucas, Avis Vox, ClAud9, White Stars, Dennis De Laat, R.E.N.O.I.S.E., Rex Mundi, Gai Barone, Marco Joosten Feat. E.C., Susana, Bartlett, Dakota, Lange, M. Schulz, Martin Roth, Elevation, Markus Schulz, Barnes, Heatcliff, Ferry Corsten, Barnes & Heatcliff, Ben Gold, Cosmic Gate, David Forbes
Heatcliff, Karnak, Dymos, Tritonal, Cristina Soto, Rex Mundi, Arnej, Tenishia, Skytech, Mr. Pit, Susana, Max Gueli, Adiva, Vicky Fee, Omnia, Various Artists, Dakota, UMEK, Beltek, Rowald Steyn, Mike Foyle, Danilo Ercole, Dance 2 Trance, Project MC, Michael Calderone, Christopher Reddick, Khaz, Dino, Boris M.D., Element One, Thomas Sagstad, Barnes, Claud 9, Moonbeam, Wippenberg, Markus Schulz