-
All Genres
All Genres
-
Big Room
Electro, Progressive
-
Dance
Commercial, Pop
-
Drum N Bass - Dubstep
Jungle, Breakbeat, Leftfield
-
Progressive House
House, Melodic
-
Techno - Rave
Peak Time, Driving
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
A State Of Trance Year Mix 2014
Jano, Luke Bond, Will Atkinson, GAIA, Gareth Emery, Roxanne Emery, Philippe El Sisi, Fisherman & Hawkins, Bo Bruce, Andrew Bayer, Abstract Vision, Aly & Fila, Lauren Evans, David Gravell, Jilliana Danise, Jaren, Thomas Newson, Hazem Beltagui, armin van buuren, Adam Navel, ReOrder, Dash Berlin, Aneym, Omnia, Orkidea, Ian Standerwick, Jay Cosmic, Tommy Johnson, Nanje Nowack, Parker & Hanson, SkyPatrol, Collin McLoughlin, Driftmoon, Paul Oakenfold, Aruna, John O'Callaghan, Jerome Isma-Ae, Andy Blueman, Cassandra Fox, Erica Curran, Jennifer Rene, Mino Safy, Dsharp, Allen Watts, Bobina, Alex M.O.R.P.H., Andrew Rayel, Ucast, Orjan Nilsen, Natalie Gioia, Jonathan Mendelsohn, Darren Porter, Roger Shah, Arno Cost, Veracocha, Mark Sixma, Bryan Kearney, Sylvia Tosun, Norman Doray, Ben Gold, Roman Messer, Christina Novelli, Ferry Tayle, Sergey Nevone, Cindy Alma, Poppy, Simon O'Shine, Dan Thompson, Maarten De Jong , Above & Beyond, Inge Bergmann, Max Graham, Cosmic Gate, Alexander Popov, Neptune Project, Adam Szabo, Eric Lumiere, ShoGun, Willem De Roo, Myon & Shane 54, giuseppe ottaviani, Super8 & Tab, Kyler England, Audiocells, Flynn & Denton, Julie Thompson, Genix, Shannon Hurley, Audrey Gallagher, Sue McLaren, Stoneface & Terminal, Ellie Lawson, Alexandra Badoi, Karim Youssef, Adara, Simon Patterson, Denis Kenzo, Dennis Pedersen, Yves De Lacroix, Sarah Howells, Sveta B., A.R.D.I., Marell, Fabio XB, Andy Moor, RAM, Laura Jansen, Liuck, Lange, Stine Grove, Arisen Flame, Fenja, Dart Rayne, Jorn Van Deynhoven, Bogdan Vix, Ost & Meyer, Yura Moonlight, KhoMha, Renee Stahl, Ronski Speed, Katty Heath, Markus Schulz, MaRLo, Cate Kanell, Allen & Envy, Mark Sherry, Sneijder, Mike Koglin, STANDERWICK, Solarstone, W&w, Kryder, Tom Staar, Monoverse, Temple One, Photographer, Heatbeat, Wach
A State Of Trance Year Mix 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Adam Navel, Jaren, Jano, Luke Bond, STANDERWICK, ReOrder, Gareth Emery, Roxanne Emery, Orkidea, Ian Standerwick, Bo Bruce, Andrew Bayer, SkyPatrol, Lauren Evans, David Gravell, Aruna, John O'Callaghan, Hazem Beltagui, armin van buuren, Erica Curran, Jennifer Rene, Dash Berlin, Aneym, Omnia, Allen Watts, Jay Cosmic, Tommy Johnson, Nanje Nowack, Parker & Hanson, Ucast, Roger Shah, Collin McLoughlin, Driftmoon, Paul Oakenfold, Darren Porter, Sylvia Tosun, Jerome Isma-Ae, Andy Blueman, Cassandra Fox, Bryan Kearney, Roman Messer, Mino Safy, Dsharp, Sergey Nevone, Bobina, Alex M.O.R.P.H., Andrew Rayel, Simon O'Shine, Orjan Nilsen, Natalie Gioia, Jonathan Mendelsohn, Inge Bergmann, Dan Thompson, Veracocha, Mark Sixma, Neptune Project, Maarten De Jong , Ben Gold, Max Graham, Christina Novelli, Ferry Tayle, Adam Szabo, Cindy Alma, Poppy, Flynn & Denton, Willem De Roo, Super8 & Tab, Above & Beyond, Audrey Gallagher, Julie Thompson, Cosmic Gate, Alexander Popov, Sue McLaren, Stoneface & Terminal, Eric Lumiere, ShoGun, Karim Youssef, Ellie Lawson, Myon & Shane 54, giuseppe ottaviani, Dennis Pedersen, Adara, Kyler England, Audiocells, A.R.D.I., Yves De Lacroix, Genix, Shannon Hurley, RAM, Stine Grove, Marell, Laura Jansen, Alexandra Badoi, Dart Rayne, Arisen Flame, Simon Patterson, Denis Kenzo, Yura Moonlight, Jorn Van Deynhoven, Sarah Howells, Sveta B., Katty Heath, KhoMha, Fabio XB, Andy Moor, Markus Schulz, Liuck, Lange, Will Atkinson, Fenja, Philippe El Sisi, GAIA, Bogdan Vix, Ost & Meyer, Abstract Vision, Fisherman & Hawkins, Renee Stahl, Ronski Speed, Jilliana Danise, Aly & Fila, MaRLo, Cate Kanell, Sneijder, Thomas Newson, Solarstone, Mike Koglin, W&w, Temple One, Photographer, Monoverse, Heatbeat, Allen & Envy, Mark Sherry, Wach
A State Of Trance Year Mix 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
STANDERWICK, ReOrder, Gareth Emery, Luke Bond, Orkidea, Ian Standerwick, Bo Bruce, Roxanne Emery, SkyPatrol, Lauren Evans, Andrew Bayer, Aruna, John O'Callaghan, David Gravell, Erica Curran, Jennifer Rene, Dash Berlin, Hazem Beltagui, armin van buuren, Allen Watts, Jay Cosmic, Aneym, Omnia, Ucast, Roger Shah, Collin McLoughlin, Tommy Johnson, Nanje Nowack, Parker & Hanson, Darren Porter, Sylvia Tosun, Jerome Isma-Ae, Driftmoon, Paul Oakenfold, Bryan Kearney, Roman Messer, Mino Safy, Andy Blueman, Cassandra Fox, Sergey Nevone, Bobina, Dsharp, Simon O'Shine, Orjan Nilsen, Alex M.O.R.P.H., Andrew Rayel, Inge Bergmann, Dan Thompson, Natalie Gioia, Jonathan Mendelsohn, Neptune Project, Maarten De Jong , Veracocha, Mark Sixma, Max Graham, Ben Gold, Adam Szabo, Christina Novelli, Ferry Tayle, Flynn & Denton, Willem De Roo, Cindy Alma, Poppy, Audrey Gallagher, Super8 & Tab, Julie Thompson, Cosmic Gate, Sue McLaren, Stoneface & Terminal, Eric Lumiere, Alexander Popov, Karim Youssef, Ellie Lawson, Myon & Shane 54, ShoGun, Dennis Pedersen, Adara, Kyler England, giuseppe ottaviani, A.R.D.I., Yves De Lacroix, Genix, Audiocells, RAM, Marell, Alexandra Badoi, Shannon Hurley, Stine Grove, Dart Rayne, Laura Jansen, Arisen Flame, Simon Patterson, Yura Moonlight, Jorn Van Deynhoven, Sarah Howells, Denis Kenzo, Katty Heath, KhoMha, Fabio XB, Sveta B., Markus Schulz, Liuck, Andy Moor, Will Atkinson, Lange, Philippe El Sisi, GAIA, Bogdan Vix, Fenja, Abstract Vision, Fisherman & Hawkins, Renee Stahl, Ost & Meyer, Jilliana Danise, Aly & Fila, MaRLo, Ronski Speed, Adam Navel, Jaren, Jano, Cate Kanell, Sneijder, Thomas Newson, Solarstone, Mike Koglin, Temple One, W&w, Photographer, Monoverse, Heatbeat, Allen & Envy, Mark Sherry, Wach
We Are Planet Perfecto, Vol. 4 - #FullOnFluoro (Unmixed)
Andrew Bayer, Man With No Name, Richard Durand, Fisher, Will Atkinson, Styller, Maarten De Jong , DedRekoning, Sophie Ellis-Bextor, Haldolium, Adrian Lux, Tiff Lacey, Marcus Schössow, JJ, Johnny Yono, Andre Sobota, Eco, Philthy Chit, Mike Saint-Jules, Solid Stone, Simon Patterson, Jennifer Rene, Sarah Howells, Disfunktion, Home Alone, Max'C, Above & Beyond, Transwave, Alex Vargas, E-Clip, MB Sak, Egorythmia, Bonnie Legion, IKO, Soundprank, Cosmonaut, Future Disciple, Satellites, Shadow Of Two, Sander Van Doorn, DJ Dream, Max Graham, Thomas Datt, Neev Kennedy, Federation, Paul Oakenfold, Mac & Monday, Cassandra Fox, XGenic, Vertical Mode, Beatman, Ludmilla, Markus Schulz, MESMER, Liquid Soul, GRUM, Solarstone, LTN, M.I.K.E. Push, Paul Mark Oakenfold, Ksen, Rafael Frost, Darren Porter
We Are Planet Perfecto, Vol. 4 - #FullOnFluoro (Mixed Version)
Andrew Bayer, Man With No Name, Richard Durand, Fisher, Will Atkinson, Styller, Maarten De Jong , DedRekoning, Sophie Ellis-Bextor, Haldolium, Kenneth Thomas, Tiff Lacey, Colleen Riley, Johnny Yono, Andre Sobota, Eco, Philthy Chit, Mike Saint-Jules, Solid Stone, Simon Patterson, Jennifer Rene, Sarah Howells, Disfunktion, Home Alone, Max'C, Above & Beyond, Transwave, Alex Vargas, E-Clip, MB Sak, Egorythmia, Bonnie Legion, IKO, Soundprank, Cosmonaut, Future Disciple, Satellites, Shadow Of Two, 2Symmetry, DJ Dream, Max Graham, Thomas Datt, Neev Kennedy, Federation, Paul Oakenfold, Mac & Monday, Cassandra Fox, XGenic, Vertical Mode, Ludmilla, Beatman, Markus Schulz, Roddy Reynaert, MESMER, Liquid Soul, GRUM, Solarstone, LTN, M.I.K.E. Push, Paul Mark Oakenfold, Ksen, Rafael Frost, Darren Porter
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2014
Andrew Bayer, Dan Thompson, armin van buuren, Maarten De Jong , David Gravell, MaRLo, Fisherman & Hawkins, Omnia, Jorn Van Deynhoven, Mark Sixma, Arisen Flame, Alex M.O.R.P.H., Idina Menzel, Natalie Gioia, Sylvia Tosun, Laura Jansen, Ayū, Markus Schulz, Lauren Evans, Thomas Newson, Philippe El Sisi, Paul Oakenfold, Abstract Vision, Faruk Sabanci, Jilliana Danise, Heatbeat, Cosmic Gate, Mhammed El Alami, Orjan Nilsen, Illitheas, KhoMha, Aly & Fila, Andy Moor, SkyPatrol, Sue McLaren, Andrew Rayel, John O'Callaghan, Jonathan Mendelsohn, Jennifer Rene, Alexander Popov, Roger Shah, Yves De Lacroix, Sneijder, Marell, Bryan Kearney, Eric Lumiere, GAIA, Simon Patterson, Sarah Howells, Talla 2xlc, Tom Staar, Kryder, Bobina, Mark Sherry, Wach, Joseph Areas, W&w, STANDERWICK, Johann Stone
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Andrew Bayer, Dan Thompson, armin van buuren, Maarten De Jong , David Gravell, MaRLo, Fisherman & Hawkins, Omnia, Jorn Van Deynhoven, Mark Sixma, Arisen Flame, Alex M.O.R.P.H., Idina Menzel, Natalie Gioia, Sylvia Tosun, Laura Jansen, Ayū, Markus Schulz, Lauren Evans, Philippe El Sisi, Paul Oakenfold, Abstract Vision, Faruk Sabanci, Jilliana Danise, Heatbeat, Cosmic Gate, Mhammed El Alami, Orjan Nilsen, Illitheas, KhoMha, Aly & Fila, Andy Moor, SkyPatrol, Sue McLaren, Andrew Rayel, John O'Callaghan, Jonathan Mendelsohn, Jennifer Rene, Alexander Popov, Roger Shah, Yves De Lacroix, Sneijder, Marell, Bryan Kearney, Eric Lumiere, GAIA, Simon Patterson, Sarah Howells, Talla 2xlc, Kryder, Tom Staar, Bobina, Mark Sherry, Thomas Newson, Wach, Joseph Areas, W&w, Ian Standerwick, Johann Stone
Magic Island - Music For Balearic People, Vol. 4 (Mixed Version)
Sunstrøm, Tune In Tokyo, Addict Djs, Ellenyi, Sean Norvis, Seepryan, Global Experience, Garrido, Don't Use Third Party, Skehan, CICADA, Rocking J, Mike Shiver, Jamie Carpenter, Bo Bruce, Ciaran Warren, Sunlounger, Zara Taylor, Szen, Kim Svärd, Chris Gallo, Chase, Cosmic Gate, Julian Wess, J’Something, Mike Carey, Betsie Larkin, Hanski, Ferry Corsten, Jjoo, Paul Oakenfold, Aly & Fila, Wach, Adrina Thorpe, Roman Sokolovski, Rikkaz, Alexander Popov, Vast Vision, Kyler England, Epos, Carla Werner, Roman Messer, Areeena, Emma Hewitt, Denzal Park, Pedro Henriques, Brian Laruso, Carl Louis, Martin Danielle, Roger Shah, MI4, Antillas, Andrew Rayel
Sphera, Andrew Bayer, Sarah Howells, 2nd Phase, Omauha, TILT, Ana Criado, Paul Van Dyk, Omnia, Walsh & McAuley, Corderoy, Dmitry Globa, Cold Blue, Benjani, Mike Danis, John '00' Flemming, Wellenrausch, Matvey Emerson, Lost Stories, Paul Oakenfold, Swab, Robert Vadney, Tammy, Joey Mova, Tyler Sherritt, Reaky, Matisse & Sadko, Jason Knight, Dominic Thomas, Skaivox, Limbo, Mindaugas Jak, D-Mad, Solarstone, Brian Cameron, Greta, Alex Karweit, Gary Maguire, Max Hertzz, Gai Barone, Talpa, Rospy, Full Tilt, Stereo Wildlife, Justin Michael, Kid Alaska, Planet Perfecto, AJ From Saint Motel, Aly & Fila, Digital Breaks Foundation, Aggresivnes, Mac & Monday, Felix Leiter, Retroid, Second Sine, Amanda Wilson, Oakenfold, Digital Basement, Nash & Pepper, Tamra Keenan, Ostrega, Kenneth Thomas, Magnus1, Tim Jirgenson, Colleen Riley, Justin Oh , A.R.D.I., Protoculture, Remus, J. Hart, Poncho, Boom Jinx, Jerome Isma-Ae, Maxi Trusso, Daniel Kandi, Planet Perfecto Knights, 16 Bit Lolitas, Future Funk Squad, Sean Truby, Lucy Iris, Beatman & Ludmilla, Craig Purvis, Liya, Ben Keenan, Federation, Symbolic, Lange, Alfoa, Orkidea, Future Disciple, Thomas Datt, Juventa, Enoh, Prayag, Rishab, Yahel, Darma, Derek Ryan , Eximinds, Flegma, John Dopping, Nerso, Blazer, MDK, Dragon, Vlind, Jontron, Organ Donors, Nhato, Flesh & Bone, Rafael Frost, Paul Mark Oakenfold, Eshericks
We Are Planet Perfecto, Vol. 2
Swab, Gregori Klosman, Joey Mova, Brilliant, Tyler Sherritt, Oakenfold, Tamra Keenan, Third Party, 7Tales, CICADA, Michael S., Romain Curtis, Jack Holiday, Richard Beynon, Norin & Rad, Mike Candys, Yanik Coen, Dave Silcox, Nicky Romero, Tom Fall, Matt Nash, Zroq, Ben Nicky, Chris Warne, Hardwell , Poncho, Paul Oakenfold, Tommy Trash, Maxi Trusso, J Hart, Lazy Rich, Hirshee, Mr. Pit, Tune In Tokyo, Amba Shepherd, New York FM, Mike Perry, Natalie Gauci, Antillas, Tamra, Fiora, Perfecto All Stars, Carlo Astuti, Matthew LeFace, Siege, Harvey Anderson, John Dahlbäck, Urban Cone, Dark Matters, Lucas Nord, Carol Lee, Dave202, Matt Goss, Dabruck & Klein, Joyriders, Anna McDonald, Marcel Woods, Chuckie, Jake Shanahan, Organ Donors, D.O.D, Flesh & Bone, Maison & Dragen, Ben Gold, Denzal Park, Marcus Schössow, Flesh, Bone, Mark Sherry, Dirty South, Disfunktion, Carl Noren, Swedish Egil, Cliff Coenraad
Space RockerZ, Tania Zygar, Alexander Popov, Ashley Wallbridge, Emma Hewitt, BT, Gareth Emery, DNS Project, Adam K, John O'Callaghan, Gofman & Tsukerman, giuseppe ottaviani, ShoGun, James Dymond, Hannah, Alex M.O.R.P.H., Sylvia Tosun, Andy Moor, Paul Oakenfold, Sue McLaren, Re:Locate, Robert Nickson, Orjan Nilsen, Protoculture, Dennis Sheperd, Cold Blue, Ana Criado, Markus Schulz, Dakota, GAIA, Susana, Mike Koglin, Genix, Jorn Van Deynhoven, Ferry Corsten, Andrew Bayer, Kid Alien, Mark Sixma, Daniel Heatcliff, armin van buuren, Stoneface, Terminal, Daniel Kandi, Klauss Goulart
Never Mind The Bollocks... Here's Paul Oakenfold
Man With No Name, Ernesto Vs Bastian, Grace, Rocky, Mike Danis, Nok, Tom Colontonio, Ovnimoon, Animalis, Zyce, Duotekk, Liquid Soul, Des McMahon, Earsugar, Doube Click, Shannon Hurley, DJ Danila, Norin, Rad, Ivan Nikusev, Audien, Wav-E, Justin Oh , Marcos, The Doppler Effect, Beat Service, Paul Oakenfold, Emma Lock, Marco V, Cold Blue, Infected Mushroom, Yodis, Magnus1, Federation, Kyota, Audiomatic, Michael Dow, Jamie Harrison, Richard Durand, Senadee, Daddy's Groove, MAGUIRE, Little Mark, Nick Sentience, Jonas Hornblad, Neelix, John Dopping, Belocca, Airwave, Sonic Element, Ronski Speed, Beatman, Ludmilla, HAARP, Protoculture, B-Vibes, Cabal, Phynn, Bissen
Ridgewalkers, Probspot, Susana, El, Mark Otten, Sophie Sugar, Yilmaz Altanhan, Airwave, Sunlounger, RR Workshop, Albion, Zara Taylor, Super8, Mr. Pit, Selu Vibra, GAIA, Tab, Grace, Adam White, Orkidea, Elevation, Interstate, Andy Moor, Bedrock, Peter Martin, Whiteroom, Niklas Harding, Viframa, Anthanasia, Arksun, Arcane, Chakra, Galen Behr, David West, Darren Tate, Ascension, Hydroid, Andreas Hermansson, Jono Grant, Paul Oakenfold, Lange, Young Parisians, Peter Martijn Wijnia, Sarah Howells, Ben Lost, Solarstone, Majesta, Gareth Emery, Andy Bury, DJ Shah, Hammer & Bennett, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, Maor Levi, DJ Ton TB, Basic Dawn, Insigma, EnMass, Matt Goss, Dogzilla, Cosmic Gate, DJ Misjah, L.S.G., Jan Johnston, DJ Tim, Solar Stone, Alex M.O.R.P.H., Pulser, Rank 1, Robert Nickson, Plastic Boy, Audioholics, Stoneface, Reeloop, Perry O'Neil, Terminal, Jurgen Vries, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Three Drives, Cerf, Mitiska, Sir Adrian, Jaren, Vincent De Moor, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Rio Addicts, Funabashi, Rex Mundi, Duderstadt, Robert Vadney, A. Moor, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, V-One, Kyau & Albert, Marco V, Nat Monday, armin van buuren, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Dumonde, Jam X, Markus Schulz, De LeoN
Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Interstate, Jan Johnston, Peter Martin, GAIA, Solastone, Anthanasia, Adam White, Pulser, Chakra, Ascension, Andy Moor, Rank 1, Paul Oakenfold, Whiteroom, Plastic Boy, Solarstone, Above, Reeloop, Planet Perfecto, Beyond, Jurgen Vries, Insigma, Arksun, Vincent De Moor, Matt Goss, Galen Behr, Rio Addicts, DJ Misjah, Hydroid, Ridgewalkers, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, El, Audioholics, Majesta, Yilmaz Altanhan, Perry O'Neil, DJ Shah, RR Workshop, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe, Orkidea, Ronski Speed, EnMass, Niklas Harding, Sir Adrian, Dogzilla, Arcane, Funabashi, L.S.G., David West, Probspot, Alex M.O.R.P.H., Andreas Hermansson, Mark Otten, Robert Nickson, Lange, Sarah Howells, Airwave, Stoneface, Gareth Emery, Albion, Terminal, Hammer & Bennett, Mr. Pit, Dash Berlin, Maor Levi, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar
Vincent De Moor, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Rio Addicts, Funabashi, Rex Mundi, Ridgewalkers, Probspot, Susana, El, Mark Otten, Sophie Sugar, Yilmaz Altanhan, Airwave, Sunlounger, GAIA, RR Workshop, Albion, Zara Taylor, Adam White, Super8, Mr. Pit, Selu Vibra, Grace, Andy Moor, Tab, Whiteroom, Orkidea, Elevation, Interstate, Above & Beyond, Bedrock, Peter Martin, Niklas Harding, Viframa, Anthanasia, Arksun, Arcane, Chakra, Galen Behr, David West, Darren Tate, Ascension, Hydroid, Andreas Hermansson, Jono Grant, Paul Oakenfold, Lange, Young Parisians, Peter Martijn Wijnia, Sarah Howells, Ben Lost, Solarstone, Majesta, Gareth Emery, Andy Bury, DJ Shah, Hammer & Bennett, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, Maor Levi, Basic Dawn, Insigma, EnMass, Matt Goss, Dogzilla, Cosmic Gate, DJ Misjah, L.S.G., Jan Johnston, Solar Stone, DJ Tim, Pulser, Alex M.O.R.P.H., Rank 1, Robert Nickson, Plastic Boy, Audioholics, Stoneface, Reeloop, Perry O'Neil, Terminal, Jurgen Vries, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Three Drives, Cerf, Mitiska, Sir Adrian, Jaren, Duderstadt, Robert Vadney, A. Moor, Gabriel & Dresden, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, Marco V, Nat Monday, armin van buuren, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Dumonde, Jam X, Markus Schulz, De LeoN