-
All Genres
All Genres
-
Dance
Commercial, Pop
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2015
Ferry Corsten, Delacey, Gouryella, Bryn Liedl, Willem De Roo, Bethany Marie, Joonas Hahmo, K-System, Alex M.O.R.P.H., Fast Distance, ReOrder, Deem, Jase Thirlwall, Beat Service, Ana Criado, Alexander Popov, Yahel, LTN, Liya, Christina Novelli, MaRLo, Dennis Sheperd, Jano, Chloe Langley, Tommy Johnson, Antillas, Matt Darey, Anki, Kate Louise Smith, Omnia, Ramin Djawadi, Tilde, Yoel Lewis, Rodrigo Deem, Protoculture, armin van buuren, Corti Organ, Mark Sixma, Orjan Nilsen, Mr. Probz, Rank 1, M.I.K.E. Push, W&w, Sebastien, Andrew Rayel, Satellite Empire, BT, Radion6, Super8 & Tab, Arisen Flame, Jorn Van Deynhoven, Markus Schulz, Kyau & Albert, Bryan Kearney, Stoneface & Terminal, Ronski Speed, Venom One, Dan Stone, Headhunterz, Digital X, Heatbeat, Rafael Frost
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2015 (Mixed by Armin van Buuren)
Ferry Corsten, Delacey, Gouryella, Bryn Liedl, Willem De Roo, Bethany Marie, Joonas Hahmo, K-System, Alex M.O.R.P.H., Fast Distance, ReOrder, Deem, Jase Thirlwall, Beat Service, Ana Criado, Alexander Popov, Yahel, LTN, Liya, Christina Novelli, MaRLo, Dennis Sheperd, Jano, Chloe Langley, Tommy Johnson, Antillas, Matt Darey, Anki, Kate Louise Smith, Omnia, Ramin Djawadi, Tilde, Yoel Lewis, Rodrigo Deem, Protoculture, armin van buuren, Corti Organ, Mark Sixma, Orjan Nilsen, Mr. Probz, Rank 1, M.I.K.E. Push, W&w, Sebastien, Andrew Rayel, Satellite Empire, BT, Radion6, Super8 & Tab, Arisen Flame, Jorn Van Deynhoven, Markus Schulz, Kyau & Albert, Bryan Kearney, Stoneface & Terminal, Ronski Speed, Venom One, Dan Stone, Headhunterz, Digital X, Heatbeat, Rafael Frost
A State Of Trance Classics, Vol. 10 (The Full Unmixed Versions)
Above & Beyond, Gareth Emery, Duderstadt, Lucy Saunders, DJ Energy, Markus Schulz, Tatana, Chakra, W&w, Rank 1, Jan Burton, David Forbes, BT, DJ Shah, Paul Van Dyk, Adrina Thorpe, Dash Berlin, Emma Hewitt, Liquid DJ Team, Cygnus X, Accadia, Fictivision, Ernesto, C-Quence, Bastian, Solarstone, Globe, Hemstock & Jennings, Push, Silverblue, The Generator, Trancesetters, Svenson & Gielen, Sunlounger, Zara, Kamaya Painters, Cosmic Gate, Signum Signal, armin van buuren, First State, Gabriel & Dresden, Anita Kelsey, Chicane, Ayū, Natasha Bedingfield, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Ferry Corsten, Meighan Nealon, Simon LeBon, Aalto, Tiesto, Super8, Orkidea, Kuffdam & Plant, Aly & Fila, Marco V, James Holden, Lange, Silverbullet, Michael Woods
A State Of Trance Classics, Vol. 10 (The Full Unmixed Versions)
Meighan Nealon, Gareth Emery, Aalto, Lucy Saunders, Markus Schulz, Chakra, Duderstadt, Rank 1, DJ Energy, David Forbes, Tatana, BT, Jan Burton, Paul Van Dyk, Dash Berlin, DJ Shah, Emma Hewitt, Adrina Thorpe, Cygnus X, Liquid DJ Team, Accadia, Fictivision, Ernesto, Bastian, C-Quence, Globe, Solarstone, Push, Hemstock & Jennings, Silverblue, The Generator, Svenson & Gielen, Trancesetters, Aly & Fila, Denise Rivera, Sunlounger, Cosmic Gate, Zara, armin van buuren, Kamaya Painters, Gabriel & Dresden, Signum Signal, Chicane, First State, Natasha Bedingfield, Anita Kelsey, Ayū, Ferry Corsten, Andy Moor, Simon LeBon, Ashley Wallbridge, Tiesto, Super8, Orkidea, Kuffdam & Plant, Marco V, James Holden, Lange, Silverbullet, W&w, Michael Woods
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Racoon, Aruna, Lauren Evans, Audrey Gallagher, Ray Wilson, Winter Kills, Jan Vayne, Bagga Bownz, DJ Shah, ATB, Chris Jones, Sophie, Andrew Rayel, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Sander Van Doorn, avicii
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Racoon, Aruna, Lauren Evans, Audrey Gallagher, Ray Wilson, Winter Kills, Jan Vayne, Bagga Bownz, DJ Shah, ATB, Chris Jones, Sophie, Andrew Rayel, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Sander Van Doorn, avicii
A State Of Trance Classics, Vol. 9 (The Full Unmixed Versions)
Mr. Sam, Mitiska, Basic Dawn, Jaren, Mauro Picotto, Joker Jam, W&w, DJ Sakin & Friends, Paul Van Dyk, Johnny McDaid, Out Of Grace, Mario Piu, Chicane, D.J. Arabesque, Svenson & Gielen, Mesh, Aquanuts, Rapid Eye, Aly & Fila, Control Freaks, FKN, Jahala, Ferry Corsten, Eon, Delerium, Nerina Pallot, Shane, Tiff Lacey, Orjan Nilsen, Jurgen Vries, Darude, Wippenberg, armin van buuren, Rising Star, Racoon, Andy Moor, Tiesto, Orkidea, Kirsty Hawkshaw, Aria, Solarstone, Above & Beyond, Scott Bond, Tranquility Base, Rank 1, BT, Free Radical, Dash Berlin, Cerf, Nu Nrg, Lange, Cosmic Gate, Signum, Antillas, En-Motion
A State Of Trance Classics, Vol. 9 (The Full Unmixed Versions)
Mr. Sam, Mitiska, Basic Dawn, Jaren, Mauro Picotto, Joker Jam, W&w, DJ Sakin & Friends, Paul Van Dyk, Johnny McDaid, Out Of Grace, Mario Piu, Chicane, D.J. Arabesque, Svenson & Gielen, Mesh, Aquanuts, Rapid Eye, Aly & Fila, Control Freaks, FKN, Jahala, Ferry Corsten, Eon, Delerium, Nerina Pallot, Shane, Tiff Lacey, Orjan Nilsen, Jurgen Vries, Darude, Wippenberg, armin van buuren, Rising Star, Racoon, Andy Moor, Tiesto, Orkidea, Kirsty Hawkshaw, Aria, Solarstone, Above & Beyond, Scott Bond, Tranquility Base, Rank 1, BT, Free Radical, Dash Berlin, Cerf, Nu Nrg, Lange, Cosmic Gate, Signum, Antillas, En-Motion
DJ Misjah, Airwave, Groovehead, Moonman, Rising Star, Cygnus X, W&w, Oliver Lieb, M.I.K.E., Vengeance, Jonah, Husman, Bart Claessen, Paul Van Dyk, Alexander Popov, Dash Berlin, Thomas Bronzwaer, Veracocha, Emma Hewitt, Mark Burton, Gareth Emery, Sunlounger, Omnia, Zara Taylor, Ira, Saltwater, Rafael Frost, Binary Finary, Tiesto, Rank 1, Push, Shanokee, Globe, Jochen Miller, O'Callaghan & Kearney, Marco V, Markus Schulz, Team Deep, ATB, Alex M.O.R.P.H., Ramirez, Smith & Pledger, Sylvia Tosun, Pizarro, Oliver Smith, Energy 52, GAIA, Sebastian Brandt, Cerf, Solid Globe, Jano, Mitiska, Breakfast, Three Drives On A Vinyl, John O'Callaghan, Jaren, Hidden Logic, Three Drives, Audrey Gallagher, Mitiska & Jaren, Luminary, Way Out West, The Quest, Cold Blue, Chicane, Matt Darey, Dutch Force, Lost Tribe, Ambassador, Right Face, Rapid Eye, Kamaya Painters, Max Graham, Moogwai, System F, Ferry Corsten, Ana Criado, Aly & Fila, Sneijder, Denga & Manus, Andrew Rayel, Mikkas, Alphazone, Gouryella, Cosmic Gate, Andy Blueman, Three 'N One, Agnelli & Nelson, DJ Orkidea, En-Motion, The Thrillseekers, armin van buuren
A State Of Trance 600 (Mixed by Armin van Buuren, ATB, W&W, Rank 1 & Andrew Rayel)
System F, Ana Criado, Rising Star, DJ Misjah, Groovehead, Ferry Corsten, Vengeance, Cygnus X, W&w, Oliver Lieb, M.I.K.E., Jonah, Husman, Paul Van Dyk, Alexander Popov, Bart Claessen, Thomas Bronzwaer, Veracocha, Dash Berlin, Mark Burton, Emma Hewitt, Sunlounger, Gareth Emery, Zara Taylor, Saltwater, Omnia, Ira, Binary Finary, Rafael Frost, Tiesto, Push, Globe, Rank 1, O'Callaghan & Kearney, Shanokee, Markus Schulz, Andrew Rayel, Jochen Miller, ATB, Marco V, Smith & Pledger, Alex M.O.R.P.H., Team Deep, Oliver Smith, Energy 52, GAIA, Sylvia Tosun, Ramirez, Solid Globe, Sebastian Brandt, Pizarro, Breakfast, Three Drives, Jano, Cerf, Hidden Logic, Way Out West, John O'Callaghan, Mitiska, Luminary, Audrey Gallagher, Jaren, Cold Blue, Matt Darey, Mitiska & Jaren, Chicane, Lost Tribe, The Quest, Justine Suissa, Rapid Eye, Moogwai, Dutch Force, Right Face, Ambassador, Kamaya Painters, Max Graham, Airwave, Aly & Fila, Sneijder, Denga, Manus, Mikkas, Alphazone, Gouryella, MONTANA, Cosmic Gate, Andy Blueman, Three 'N' One, Orkidea, Agnelli & Nelson, En-Motion, The Thrillseekers, armin van buuren
Jorn Van Deynhoven, Two&One, MaRLo, Sarah Russell, Frans Bak, Aly & Fila, Heatbeat, Tricia McTeague, Bjorn Akesson, Dart Rayne, Andain, Yura Moonlight, Cate Kanell, Myon & Shane 54, Aruna, Super8 & Tab, VillaNaranjos, Matt Bukovski, Fiora, Protoculture, Solarstone, Clare Stagg, Alexander Popov, W&w, Markus Schulz, Ana Criado, Adrian&Raz, armin van buuren, ARTY, Alex M.O.R.P.H., Omnia, John O'Callaghan, BT, Full Tilt, Hazem Beltagui, Karen Kelly, Allan V., GAIA, Denis Kenzo, Rank 1, Sveta B., M.I.K.E., The Blizzard, Andrew Rayel, Daniel Van Sand, RAM, Julie Thompson, Sneijder, Beat Service, AYDA
A State Of Trance 2013 (Mixed by Armin van Buuren)
Jorn Van Deynhoven, Two&One, MaRLo, Sarah Russell, Frans Bak, Aly & Fila, Heatbeat, Tricia McTeague, Bjorn Akesson, Dart Rayne, Andain, Yura Moonlight, Cate Kanell, Myon & Shane 54, Aruna, Super8 & Tab, VillaNaranjos, Matt Bukovski, Fiora, Protoculture, Solarstone, Clare Stagg, Alexander Popov, W&w, Markus Schulz, Ana Criado, Adrian&Raz, armin van buuren, ARTY, Alex M.O.R.P.H., Omnia, John O'Callaghan, BT, Full Tilt, Hazem Beltagui, Karen Kelly, Allan V., GAIA, Denis Kenzo, Rank 1, Sveta B., M.I.K.E., The Blizzard, Andrew Rayel, Daniel Van Sand, RAM, Julie Thompson, Sneijder, Beat Service, AYDA
A State Of Trance Year Mix 2012 (Mixed by Armin van Buuren)
Ralphie B, Gareth Emery, Running Man, Lemon, Cosmic Gate, Rank 1, Bjorn Akesson, Ana Criado, Jochen Miller, Jwaydan, Beat Service, Aly & Fila, Sarah Bettens, Photographer, Ana Diaz, Adrina Thorpe, Andy Moor, Plumb, Abstract Vision, Lange, Sue McLaren, Elite Electronic, Ben Gold, Sebastian Brandt, Skytech, The Glass Child, Simon O'Shine, Aruna, Velvetine, Alexander Popov, Arctic Moon, W&w, Full Tilt, Heatbeat, Paul Van Dyk, Katrina Noorbergen, Orjan Nilsen, Dash Berlin, KhoMha, Molly Bancroft, Chris Madin, Indecent Noise, Emma Hewitt, Ridgewalkers, Sarah Howells, John O'Callaghan, Markus Schulz, Andain, GAIA, Seri, Faruk Sabanci, Dennis Sheperd, Wiegel Meirmans Snitker, Talla 2xlc, Rex Mundi, Fady, Andrew Bayer, Matt Lange, armin van buuren, Jano, Mina, Kerry Leva, Omnia & Ira, A.R.D.I., Sunlounger, Jaytech, Protoculture, Tritonal, Zara Taylor, Steve Smith, Alexandre Bergheau, Christina Novelli, Eco, Tenishia, The Blizzard, Bobina, Headstrong, Cathy Burton, Aligator, Jonathan Mendelsohn, Stine Grove, Omnia, Daniel Kandi, ARTY, Jorn Van Deynhoven, Super8 & Tab, Chicane, Nadia Ali, Clare Stagg, Jan Burton, MaRLo, Ferry Corsten, BT, SoundLift, Soundprank, Solarstone, giuseppe ottaviani, Antillas, Dankann, Aly, Fila, Myon & Shane 54, Eximinds, Myon, Shane 54, John Askew, Gabriel, Dresden, Aether, Andrew Rayel, Roger Shah, Kyau, Albert, ShoGun, Airplay, Aurosonic
A State Of Trance Year Mix 2012 (Mixed by Armin van Buuren)
Ralphie B, Gareth Emery, SoundLift, Lemon, Cosmic Gate, Rank 1, Running Man, Ana Criado, Jochen Miller, Bjorn Akesson, Beat Service, Aly & Fila, Sarah Bettens, Jwaydan, Ana Diaz, Adrina Thorpe, Andy Moor, Photographer, Abstract Vision, Lange, Sue McLaren, Plumb, Elite Electronic, Ben Gold, Skytech, The Glass Child, Sebastian Brandt, Simon O'Shine, Aruna, Velvetine, Alexander Popov, Arctic Moon, Betsie Larkin, Paul Van Dyk, Full Tilt, W&w, Dash Berlin, Katrina Noorbergen, Heatbeat, Chris Madin, KhoMha, Orjan Nilsen, Emma Hewitt, Indecent Noise, Molly Bancroft, Sarah Howells, Ridgewalkers, Markus Schulz, Andain, John O'Callaghan, GAIA, Seri, Faruk Sabanci, Dennis Sheperd, Wiegel Meirmans Snitker, Talla 2xlc, Rex Mundi, Fady, Andrew Bayer, Matt Lange, armin van buuren, Jano, Mina, Kerry Leva, Omnia & Ira, A.R.D.I., Sunlounger, Jaytech, Protoculture, Tritonal, Zara Taylor, Steve Smith, Alexandre Bergheau, Christina Novelli, Eco, The Blizzard, Bobina, Tenishia, Headstrong, Cathy Burton, Aligator, Jonathan Mendelsohn, Stine Grove, Omnia, Daniel Kandi, ARTY, Jorn Van Deynhoven, Super8 & Tab, Chicane, Nadia Ali, Clare Stagg, Jan Burton, MaRLo, Ferry Corsten, BT, Jan Vayne, Soundprank, Solarstone, Antillas, giuseppe ottaviani, Dankann, Aly, Myon, Fila, Shane 54, Eximinds, Gabriel, John Askew, Dresden, Aether, Andrew Rayel, Roger Shah, Kyau, ShoGun, Albert, Airplay, Aurosonic
Tania Zygar, El, GAIA, Ferry Corsten, Active Sight, Scott Bond, Pulser, The Thrillseekers, St. John, Holden & Thompson, Locust, Sean Tyas, King Unique, Terry Bones, Andy Ling, DJ Governor, Fred Baker, Questia, Accessive Rhythm, Water Planet, Heatbeat, Rank 1, John Askew, W&w, Octagen, Dash Berlin, Arizona, Jonathan Mendelsohn, Jose Amnesia, First State, Serp, Sarah Howells, Dark Matters, Filo & Peri, Jess Morgan, Lange, Rising Star, Magnus1, Emma Hewitt, Midway, Gareth Emery, Planet Perfecto Knights, Orjan Nilsen, Christina Novelli, Orion, Luke Bond, EMEL, John O'Callaghan, Jonas Steur, Joint Operations Centre, RAM, Audrey Gallagher, Bart Claessen, Lo-Fi Sugar, Mark Norman, Cerf, Accadia, Mat Zo, Mitiska & Jaren, ARTY, Mitiska, The Blizzard, D-Mad, Fix To Fax, Solarstone, Kyau & Albert, Coast 2 Coast, DJ Eremit, ALPHA 9, Discovery, Sneijder, Gouryella, Reverse, TILT, Ridgewalkers, Airbase, Andy Moor, Marco V, En-Motion, Vincent De Moor, Martin Roth, ShoGun, Paul Mark Oakenfold, John O’Callaghan, Jorn Van Deynhoven, armin van buuren, giuseppe ottaviani, James Holden, YOMC, Dutch Force
Airwave, Sunlounger, David West, Albion, Zara Taylor, Andreas Hermansson, Lange, Mr. Pit, Selu Vibra, Sarah Howells, Grace, GAIA, Gareth Emery, Elevation, Adam White, Hammer & Bennett, Bedrock, Interstate, Andy Moor, Maor Levi, Viframa, Peter Martin, Whiteroom, Anthanasia, Arksun, Darren Tate, Chakra, Galen Behr, Jono Grant, Ascension, Hydroid, Young Parisians, Paul Oakenfold, Peter Martijn Wijnia, Ben Lost, Majesta, Andy Bury, Solarstone, DJ Shah, Rank 1, Adrina Thorpe, Plastic Boy, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Reeloop, EnMass, Jurgen Vries, Basic Dawn, Insigma, Dogzilla, Matt Goss, L.S.G., Cosmic Gate, DJ Misjah, Jan Johnston, DJ Tim, Alex M.O.R.P.H., Vincent De Moor, Solar Stone, Robert Nickson, Rio Addicts, Pulser, Audioholics, Stoneface, Ridgewalkers, Perry O'Neil, Terminal, El, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Yilmaz Altanhan, Three Drives, Cerf, RR Workshop, Mitiska, Super8, Sir Adrian, Jaren, Tab, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Orkidea, Funabashi, Rex Mundi, Probspot, Susana, Niklas Harding, Mark Otten, Sophie Sugar, Arcane, Duderstadt, Robert Vadney, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, armin van buuren, Marco V, Nat Monday, Dumonde, Nu Nrg, Jam X, Oliver Prime, De LeoN, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Markus Schulz, A. Moor
RR Workshop, Perry O'Neil, DJ Shah, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe, Orkidea, Ronski Speed, EnMass, Niklas Harding, Sir Adrian, Dogzilla, Arcane, Funabashi, L.S.G., David West, Probspot, Alex M.O.R.P.H., Andreas Hermansson, Mark Otten, Robert Nickson, Lange, Airwave, Stoneface, Albion, Terminal, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, Sarah Howells, DJ Ton TB, Selu Vibra, Gareth Emery, Basic Dawn, Grace, Hammer & Bennett, Cosmic Gate, Interstate, Maor Levi, Jan Johnston, Peter Martin, Anthanasia, GAIA, Solastone, Chakra, Adam White, Pulser, Ascension, Andy Moor, Rank 1, Paul Oakenfold, Whiteroom, Plastic Boy, Solarstone, Above, Reeloop, Planet Perfecto, Beyond, Jurgen Vries, Insigma, Arksun, Vincent De Moor, Matt Goss, Galen Behr, Rio Addicts, DJ Misjah, Hydroid, Ridgewalkers, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, El, Yilmaz Altanhan, Audioholics, Majesta
Probspot, Susana, Niklas Harding, Mark Otten, Sophie Sugar, Arcane, David West, Airwave, Sunlounger, Andreas Hermansson, Albion, Zara Taylor, GAIA, Lange, Mr. Pit, Selu Vibra, Adam White, Sarah Howells, Grace, Andy Moor, Gareth Emery, Elevation, Whiteroom, Hammer & Bennett, Bedrock, Interstate, Above & Beyond, Maor Levi, Viframa, Peter Martin, Anthanasia, Arksun, Darren Tate, Chakra, Galen Behr, Hydroid, Jono Grant, Ascension, Young Parisians, Paul Oakenfold, Peter Martijn Wijnia, Solar Stone, Ben Lost, Majesta, Pulser, Andy Bury, Solarstone, DJ Shah, Rank 1, Adrina Thorpe, Plastic Boy, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Reeloop, EnMass, Jurgen Vries, Basic Dawn, Insigma, Dogzilla, Matt Goss, L.S.G., Cosmic Gate, DJ Misjah, DJ Tim, Jan Johnston, Alex M.O.R.P.H., Vincent De Moor, Robert Nickson, Rio Addicts, Audioholics, Stoneface, Ridgewalkers, Perry O'Neil, Terminal, El, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Yilmaz Altanhan, Three Drives, Cerf, RR Workshop, Mitiska, Super8, Sir Adrian, Jaren, Tab, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Orkidea, Funabashi, Rex Mundi, Duderstadt, Robert Vadney, Gabriel & Dresden, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, armin van buuren, Marco V, Nat Monday, Dumonde, Nu Nrg, Jam X, Oliver Prime, De LeoN, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Markus Schulz, A. Moor
Orkidea, Ronski Speed, EnMass, Niklas Harding, Sir Adrian, Dogzilla, Arcane, Funabashi, L.S.G., David West, Probspot, Alex M.O.R.P.H., Andreas Hermansson, Mark Otten, Robert Nickson, Lange, Airwave, Stoneface, Sarah Howells, Albion, Terminal, Gareth Emery, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Hammer & Bennett, Cosmic Gate, Interstate, Maor Levi, Jan Johnston, Peter Martin, Solastone, Anthanasia, Pulser, Chakra, Ascension, GAIA, Rank 1, Paul Oakenfold, Adam White, Plastic Boy, Solarstone, Andy Moor, Reeloop, Planet Perfecto, Whiteroom, Jurgen Vries, Insigma, Arksun, Vincent De Moor, Matt Goss, Galen Behr, Rio Addicts, DJ Misjah, Hydroid, Ridgewalkers, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, El, Audioholics, Majesta, Yilmaz Altanhan, Perry O'Neil, DJ Shah, RR Workshop, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe
A State Of Trance 2011 (Mixed by Armin van Buuren)
Aly, Robert Nickson, Fila, Thomas Datt, Jwaydan, Juventa, Bobina, Bjorn Akesson, Mark Otten, Laura Jansen, Max Graham, Neev Kennedy, Ashley Wallbridge, Beat Service, Cathy Burton, ARTY, Mat Zo, Ron Hagen, Al Exander, Super8, Tab, Julie Thompson, ShoGun, John O'Callaghan, TimmY, Tommy, Triple A, GAIA, The Blizzard, Mark Eteson, Omnia, Mike Shiver, Daniel Kandi, Matias Lehtola, Phillip Alpha, Dreas, Andrew Rayel, Winter Kills, Anhken, NuEra, Lost World, Rex Mundi, Protoculture, Rank 1, Orjan Nilsen, armin van buuren, Jon O'Bir, Alex Robert, Alex M.O.R.P.H.
Armin Only - Mirage "The Music" (Mixed by Armin van Buuren)
Jaren, Nadia Ali, BT, Eller Van Buuren, Solarstone, VanVelzen, Faithless, Cathy Burton, Jan Vayne, Laura Jansen, DJ's United, Ferry Corsten, Mannix, Rank 1, The Thrillseekers, Binary Finary, Justine Suissa, armin van buuren, Ana Criado, Susana, W&w, Christian Burns, Orjan Nilsen, GAIA, Sophie Ellis-Bextor, Dave202, Cerf, Mitiska
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2010
Ronski Speed, Pobsky, Anton Firtich, Jochen Miller, AF Project, Reverse, Artento Divini, ElSandro, Trilucid, GAIA, Protoculture, Dr. Willis, Tomcraft, Susana, Jerome Isma-Ae, Omnia, Rank 1, The Blizzard, Benya, Jose Amnesia, Big World, Jan Johnston, Markus Binapfl, Tenishia, Skytech, Juan Deminicis, Mike Foyle, Statica, Miki Litvak, Who.Is, Mark Junior, Markus Schulz, Spiral Waves, Ana Criado, Max Graham, Mr. Pit, Neev Kennedy, Rex Mundi, M6, Space RockerZ, Ashley Wallbridge, Nenes, Way Out West, Pascal Feliz, Justine Suissa, Afterwhite, Hammer & Bennett, ARTY, Jessus, Yuri Kane, Tucandeo, moguai, Gary Beck, Aaron Camz, Estiva, Phynn, BliZZaRD, Eelke Kleijn, Ben Gold
Armin Only - Imagine "The Music" (Mixed by Armin van Buuren)
Susana, Luke Warner, Mat Lock, Jacqueline Govaert, W&w, Nadia Ali, Gabriel & Dresden, Rank 1, Kush, Jan Vayne, Ray Wilson, Justine Suissa, John O'Callaghan, Audrey Gallagher, armin van buuren, Jennifer Rene, DJ Eco, Eller Van Buuren, Martin Roth, Leon Bolier, Cathy Burton, Peter Martijn Wijnia, Ernesto Vs Bastian, Majesta, D-Unity, DJ Shah, Bissen, Adrina Thorpe, The Crossover, Alex M.O.R.P.H., Veracocha, Chris Jones, Aly & Fila, Daniel Kandi, DJ Remy, Roland Klinkenberg, Sander Van Doorn, Cosmic Gate, Hiver & Hammer, Rising Star, Agnelli & Nelson, Joint Operations Centre, Woody Van Eyden
A State Of Trance 2007 (Mixed by Armin van Buuren)
Sean Tyas, Rio Addicts, Logistic, Jose Amnesia, Jennifer Rene, Sunlounger, Alex Bartlett, Anthya, The Blizzard, Kyau & Albert, Global Illumination, armin van buuren, Terry Ferminal, Mark Sherry, Albert Vorne, Michael Dow, Rex Mundi, Ronski Speed, Sir Adrian, Markus Schulz, Chakra, First State, Mike Foyle, Cerf, Nick Chagall, Mitiska, Jaren, Filô, Peri, Chris Lake, Eric Lumiere, Emma Hewitt, Lost Witness, Sultan + Shepard, Sassot, DJ Shah, FKN, Adrina Thorpe, Jahala, Kirsty Hawkshaw, Sophie Sugar, Tenishia, Rank 1, Nic Chagall, Retrobyte