-
All Genres
All Genres
-
Dance
Commercial, Pop
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
Will Atkinson, Costa, Eloquentia, Mike Sanders, Simon Bostock, Becca White, Amine Maxwell, Mhammed El Alami, Hazem Beltagui, Bjorn Akesson, Tomac, Omar Sherif, Venom One, Adam Deane, Sarah Howells, giuseppe ottaviani, Andy Elliass, Kayosa, ARCZI, Tolland, Bryan Kearney, Aruna, Will Rees, Photographer, Paul Van Dyk, Susana, Mark Eteson, Bobina, Tricia McTeague, Alan Morris, Manuel Rocca, Karim Youssef, Matt Darey, May Hassan, Kate Louise Smith, The Thrillseekers, A & Z, John O'Callaghan, Flynn & Denton, Deirdre McLaughlin, James Dymond, Liam Wilson, Allen & Envy, Arctic Moon, Sied Van Riel, STANDERWICK, Jennifer Rene, Johan Ekman, Roxanne Emery, Fady X Mina, Aly & Fila, Ucast, Dan Stone
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Racoon, Aruna, Lauren Evans, Audrey Gallagher, Ray Wilson, Winter Kills, Jan Vayne, Bagga Bownz, DJ Shah, ATB, Chris Jones, Sophie, Andrew Rayel, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, avicii, Sander Van Doorn
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Racoon, Aruna, Lauren Evans, Audrey Gallagher, Ray Wilson, Winter Kills, Jan Vayne, Bagga Bownz, DJ Shah, ATB, Chris Jones, Sophie, Andrew Rayel, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, avicii, Sander Van Doorn
ReOrder, Ian Standerwick, SkyPatrol, Tricia McTeague, Craig Connelly, Matt Bukovski, Ruben De Ronde, Sneijder, Aly & Fila, Solarstone, Jaren, Chris Jones, John O'Callaghan, giuseppe ottaviani, Mark Sherry, Sue McLaren, MaRLo, Arctic Moon, Darren Porter, A & Z, The Noble Six, Heatbeat, Ferry Tayle, Will Atkinson, Eli, Rafif, Bryan Kearney, Akira Kayosa, Hugh Tolland, Dan Stone, Karim Youssef, Susana, Mohamed Ragab, Woody Van Eyden, Hazem Beltagui, Fady & Mina, Photographer
Ashley Wallbridge, W&w, Orjan Nilsen, James Dymond, Abstract Vision, Elite Electronic, GAIA, Wiegel Meirmans Snitker, Omnia, Andrew Rayel, Ira, Ralphie B, MaRLo, VillaNaranjos, Gareth Emery, Sunlounger, Christina Novelli, Zara Taylor, Paul Van Dyk, The Blizzard, ummet ozcan, Audien, John O'Callaghan, Alexander Popov, Heatbeat, Aly & Fila, Nash & Pepper, Jwaydan, Mike Foyle, ReFeel, Tenishia, Andy Moor, Jessica Sweetman, Mark Otten, Ana Criado, Alex M.O.R.P.H., Protoculture, Susana, Max Graham, Lemon & Einar K, armin van buuren, John O’Callaghan, Roger Shah, Eximinds, Wezz Devall
Kid Alien, Space RockerZ, Tania Zygar, Alexander Popov, Emma Hewitt, Ashley Wallbridge, Gareth Emery, BT, DNS Project, Adam K, John O'Callaghan, Gofman & Tsukerman, giuseppe ottaviani, ShoGun, James Dymond, Hannah, Alex M.O.R.P.H., Sylvia Tosun, Andy Moor, Paul Oakenfold, Sue McLaren, Re:Locate, Robert Nickson, Orjan Nilsen, Protoculture, Dennis Sheperd, Cold Blue, Ana Criado, Markus Schulz, Dakota, GAIA, Susana, Mike Koglin, Genix, Jorn Van Deynhoven, Ferry Corsten, Andrew Bayer, Klauss Goulart, Mark Sixma, Daniel Heatcliff, armin van buuren, Stoneface, Terminal, Daniel Kandi
Super8, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Tab, Funabashi, Rex Mundi, Orkidea, Probspot, Susana, Sophie Sugar, Mark Otten, Sunlounger, Niklas Harding, Airwave, Zara Taylor, Arcane, Albion, Selu Vibra, David West, Mr. Pit, Grace, GAIA, Andreas Hermansson, Adam White, Lange, Elevation, Interstate, Andy Moor, Sarah Howells, Bedrock, Peter Martin, Whiteroom, Gareth Emery, Viframa, Anthanasia, Arksun, Hammer & Bennett, Chakra, Galen Behr, Maor Levi, Darren Tate, Ascension, Hydroid, Jono Grant, Young Parisians, Paul Oakenfold, Ben Lost, Peter Martijn Wijnia, Andy Bury, Solarstone, Majesta, DJ Shah, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, Rank 1, Plastic Boy, Basic Dawn, Insigma, EnMass, Reeloop, Matt Goss, Dogzilla, Jurgen Vries, Cosmic Gate, DJ Misjah, L.S.G., Jan Johnston, DJ Tim, Solar Stone, Alex M.O.R.P.H., Pulser, Robert Nickson, Vincent De Moor, Audioholics, Stoneface, Rio Addicts, Perry O'Neil, Terminal, Ridgewalkers, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, El, Three Drives, Cerf, Yilmaz Altanhan, Mitiska, RR Workshop, Sir Adrian, Jaren, A. Moor, Duderstadt, Robert Vadney, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, Marco V, Nat Monday, armin van buuren, Nu Nrg, Dumonde, Oliver Prime, Jam X, Shawn Mitiska, De LeoN, Tyler Michaud, Markus Schulz
Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, Selu Vibra, DJ Ton TB, Grace, Basic Dawn, Interstate, Cosmic Gate, Peter Martin, Jan Johnston, Anthanasia, GAIA, Solastone, Chakra, Adam White, Pulser, Ascension, Andy Moor, Rank 1, Paul Oakenfold, Whiteroom, Plastic Boy, Solarstone, Above, Reeloop, Planet Perfecto, Beyond, Jurgen Vries, Insigma, Arksun, Vincent De Moor, Rio Addicts, Matt Goss, Galen Behr, Ridgewalkers, DJ Misjah, Hydroid, El, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, Yilmaz Altanhan, Audioholics, Majesta, RR Workshop, Perry O'Neil, DJ Shah, Sarah Howells, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe, Gareth Emery, Orkidea, Ronski Speed, EnMass, Hammer & Bennett, Niklas Harding, Sir Adrian, Dogzilla, Maor Levi, Arcane, Funabashi, L.S.G., David West, Probspot, Alex M.O.R.P.H., Andreas Hermansson, Mark Otten, Robert Nickson, Lange, Airwave, Stoneface, Albion, Terminal, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi
Yilmaz Altanhan, Mitiska, RR Workshop, Sir Adrian, Jaren, Super8, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Rex Mundi, Tab, Funabashi, Susana, Orkidea, Probspot, Sophie Sugar, Mark Otten, Sunlounger, Niklas Harding, Airwave, Zara Taylor, GAIA, Arcane, Albion, Selu Vibra, Adam White, David West, Mr. Pit, Grace, Andy Moor, Andreas Hermansson, Whiteroom, Lange, Elevation, Interstate, Above & Beyond, Sarah Howells, Bedrock, Peter Martin, Gareth Emery, Viframa, Anthanasia, Arksun, Hammer & Bennett, Darren Tate, Chakra, Galen Behr, Maor Levi, Jono Grant, Ascension, Hydroid, Young Parisians, Paul Oakenfold, Ben Lost, Peter Martijn Wijnia, Andy Bury, Solarstone, Majesta, Solar Stone, DJ Shah, Pulser, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, Rank 1, Plastic Boy, Basic Dawn, Insigma, EnMass, Reeloop, Matt Goss, Dogzilla, Jurgen Vries, Cosmic Gate, DJ Misjah, L.S.G., Jan Johnston, DJ Tim, Alex M.O.R.P.H., Robert Nickson, Vincent De Moor, Audioholics, Stoneface, Rio Addicts, Perry O'Neil, Terminal, Ridgewalkers, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, El, Three Drives, Cerf, Markus Schulz, A. Moor, Duderstadt, Robert Vadney, Gabriel & Dresden, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, Marco V, Nat Monday, armin van buuren, Nu Nrg, Dumonde, Oliver Prime, Jam X, Shawn Mitiska, De LeoN, Tyler Michaud
Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Interstate, Cosmic Gate, Peter Martin, Jan Johnston, Anthanasia, Solastone, Chakra, Pulser, Ascension, GAIA, Rank 1, Paul Oakenfold, Adam White, Plastic Boy, Solarstone, Andy Moor, Reeloop, Planet Perfecto, Whiteroom, Jurgen Vries, Insigma, Arksun, Vincent De Moor, Matt Goss, Galen Behr, Rio Addicts, DJ Misjah, Hydroid, Ridgewalkers, El, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, Yilmaz Altanhan, Audioholics, Majesta, RR Workshop, Perry O'Neil, DJ Shah, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe, Orkidea, Ronski Speed, EnMass, Hammer & Bennett, Niklas Harding, Sir Adrian, Dogzilla, Maor Levi, Arcane, Funabashi, L.S.G., David West, Probspot, Alex M.O.R.P.H., Andreas Hermansson, Mark Otten, Robert Nickson, Lange, Airwave, Stoneface, Sarah Howells, Albion, Terminal, Gareth Emery, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar
Armin Only - Mirage "The Music" (Mixed by Armin van Buuren)
The Thrillseekers, Binary Finary, Justine Suissa, armin van buuren, Ana Criado, Susana, W&w, Christian Burns, Orjan Nilsen, GAIA, Sophie Ellis-Bextor, Dave202, Cerf, Mitiska, Jaren, Nadia Ali, BT, Eller Van Buuren, Solarstone, VanVelzen, Faithless, Cathy Burton, Jan Vayne, Laura Jansen, DJ's United, Ferry Corsten, Mannix, Rank 1
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2010
Skytech, Juan Deminicis, Mike Foyle, Statica, Miki Litvak, Who.Is, Mark Junior, Markus Schulz, Spiral Waves, Ana Criado, Max Graham, Mr. Pit, Neev Kennedy, Rex Mundi, M6, Space RockerZ, Ashley Wallbridge, Nenes, Way Out West, Pascal Feliz, Justine Suissa, Afterwhite, Hammer & Bennett, Ronski Speed, Pobsky, Anton Firtich, Jochen Miller, AF Project, Reverse, Artento Divini, ElSandro, Trilucid, GAIA, Protoculture, Dr. Willis, Tomcraft, Susana, Jerome Isma-Ae, Omnia, Rank 1, The Blizzard, Benya, Jose Amnesia, Big World, Jan Johnston, Markus Binapfl, Tenishia, moguai, Gary Beck, Aaron Camz, Estiva, Phynn, BliZZaRD, Eelke Kleijn, Ben Gold, ARTY, Jessus, Yuri Kane, Tucandeo
A State Of Trance 2010 (Mixed by Armin van Buuren)
Faithless, GAIA, Arnej, DJ Eco, Lira Yin, Roger Shah, Signum, Jer Martin, Susana, Dreastic, Omnia, Ferry Tayle, The Blizzard, Static Blue, Luigi Lusini, Max Graham, M6, Neev Kennedy, Mat Zo, Sebastian Brandt, Monogato, Thomas Bronzwaer, Ron Hagen, Ehren Stowers, Al Exander, Robert Nickson, The Thrillseekers, Simon Patterson, Orjan Nilsen, Beat Service, Emma Lock, Tenishia, Aneym, Andy Moor, Carrie Skipper, DJ Governor, Myon, Shane 54, Labworks, Andrew Bennett, Sir Adrian, Velvetine, Cosmic Gate
Global DJ Broadcast Top 40 - Best Of 2009
Gabriel Cage, Purple Haze, Dr Willis, ummet ozcan, Junkyard Dog, Antonia Lucas, W&w, Avis Vox, White Stars, ClAud9, R.E.N.O.I.S.E., Dennis De Laat, Gai Barone, Rex Mundi, Marco Joosten Feat. E.C., Susana, Bartlett, Dakota, Dyor, Steve Aries (AKA Jester Muzik), Lavoie, Nitrous Oxide, Eco, Moonbeam, Blackfeel Wite, Mac, Monday, John O'Callaghan, Josh Gabriel, Audrey Gallagher, Winter Kills, Tritonal, Cristina Soto, Arnej, Rafael Frost, Mike Foyle, Paul Trainer, DJ Eco, Beat Service, Lentos, Rozza, Timmy & Tommy, Estiva, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Meighan Nealon, Skytech, Super8, Fabio XB, Tab, Ronnie Play, Sander Van Doorn, Cosmic Gate, David Forbes, Lange, M. Schulz, Martin Roth, Elevation, Markus Schulz, Barnes, Heatcliff, Ferry Corsten, Barnes & Heatcliff, Ben Gold
Lange, Sami Saari, Arnej, Myon, Shane 54, Aruna, Ashley Wallbridge, Steve May, Fred Numf, Aleete, Meighan Nealon, Dr K., Sarah Howells, Nii, Kirsty Hawkshaw, Shiha, Tenishia, Sarah Blacker, M.I.K.E., Lens Flare, Andy Moor, Russell G, Rex Mundi, John O'Callaghan, Susana, Audrey Gallagher, Dennis Sheperd, Reeves, Adam White, Emma Hewitt, Whiteroom, Vadim Soloviev, Nadja, Ronski Speed, Ana, Cold Blue, Boy Hagemann, GNX, Ian Flux, Thomas Blofeld, Auryn Dreams, Martin Roth, DNS Project, Elevation, Marcus Schössow, Myon & Shane 54, Soloviev, Gareth Emery, Genix
A State Of Trance 2009 (Mixed by Armin van Buuren)
Cerf, Mitiska, Jaren, Sarah Howells, Fabio XB, Ronnie Play, Gabriel Cage, GAIA, John O'Callaghan, Michael Tsukerman, Lo-Fi Sugar, Cressida, Sunlounger, Claudia Cazacu, Kyler England, Aly, M6, Fila, Ron Hagen, Alex M.O.R.P.H., Pascal M, Ana Criado, Mat Zo, Signum, The Blizzard, Robert Nickson, Gåte, Neptune Project, Monogato, Thomas Bronzwaer, Josh Gabriel, Phuture Sound, Winter Kills, Angie, Myon, Dreastic, Shane 54, 3rd Moon, Aruna, TyDi, Audrey Gallagher, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Meighan Nealon, Rex Mundi, Susana, Jerome Isma-Ae, Dash Berlin
Toronto '09 (Mixed By Markus Schulz)
Michael Calderone, Christopher Reddick, Khaz, Boris M.D., Element One, Barnes, Heatcliff, Dino, Thomas Sagstad, ClAud9, Karnak, Dymos, Tritonal, Cristina Soto, Rex Mundi, Arnej, Tenishia, Skytech, Mr. Pit, Susana, Max Gueli, Adiva, Vicky Fee, Omnia, Dakota, UMEK, Beltek, Rowald Steyn, Mike Foyle, Danilo Ercole, Dance 2 Trance, Project M.C.
Danilo Ercole, Dance 2 Trance, Project MC, Michael Calderone, Christopher Reddick, Khaz, Boris M.D., Dino, Element One, Thomas Sagstad, Barnes, Claud 9, Heatcliff, Karnak, Dymos, Tritonal, Cristina Soto, Rex Mundi, Arnej, Tenishia, Skytech, Mr. Pit, Susana, Max Gueli, Adiva, Vicky Fee, Omnia, Various Artists, Dakota, UMEK, Beltek, Rowald Steyn, Mike Foyle, Markus Schulz, Moonbeam, Wippenberg
Armin Only - Imagine "The Music" (Mixed by Armin van Buuren)
Jan Vayne, Ray Wilson, Justine Suissa, John O'Callaghan, Audrey Gallagher, armin van buuren, Jennifer Rene, DJ Eco, Eller Van Buuren, Martin Roth, Leon Bolier, Cathy Burton, Peter Martijn Wijnia, Ernesto Vs Bastian, Majesta, D-Unity, DJ Shah, Bissen, Adrina Thorpe, The Crossover, Alex M.O.R.P.H., Veracocha, Chris Jones, Susana, Luke Warner, Mat Lock, Jacqueline Govaert, W&w, Nadia Ali, Gabriel & Dresden, Rank 1, Kush, Cosmic Gate, Hiver & Hammer, Rising Star, Agnelli & Nelson, Joint Operations Centre, Woody Van Eyden, Aly & Fila, Daniel Kandi, DJ Remy, Roland Klinkenberg, Sander Van Doorn
Universal Religion Chapter 3 (Recorded live at Amnesia, Ibiza) [Mixed By Armin van Buuren]
Sunlounger, Dash Berlin, Jose Amnesia, Jennifer Rene, Dubfire, David West, Markus Schulz, Andy Moor, Terk Dawn, Aly & Fila, FKN, Jahala, Mungo, Forerunners, The Doppler Effect, Audrey Gallagher, Thomas Bronzwaer, armin van buuren, Susana, Sied Van Riel, EDX, Marnix, Monogato, John O'Callaghan, Agnelli & Nelson
A State Of Trance 2005 (Mixed by Armin van Buuren)
Andy Moor, Ahmet Ertenu, O. Lieb, Preach, DJ Remy, Gabriel & Dresden, TILT, Matthew Dekay, Interstate, Proluctors, Hidden Logic, Recluse, Luminary, Adam White, Markus Schulz, Martin Grech, Anita Kelsey, Blank & Jones, Max Graham, M.I.K.E., Jessica Jacobs, Eye Wall, Mike Foyle, Hammer, Statica, Bennett, Ava Mea, Liquid Overdose, Elevation, Locust, armin van buuren, Susana, EnMass, Kyau, Albert, FRAGILE, Alex Lemon, Sophie Sugar, Marcos, John Askew, Peter Martin, Anthanasia, Nu Frequency