- 541
- 7AGE Music
- Airwave Music
- Altra Moda Music
- Armada Music
- Armada Music Albums
- BIP Records
- Bonzai Back Catalogue
- Bonzai Classics
- Bonzai Progressive
- Bootcamp
- Club Guerillas
- Drizzly Eclipse
- Drizzly Music
- Fables
- Global Player Music
- JOOF Recordings
- Perfecto Records (Armada Music)
- Platinum
- Power House Records
- Progressions
- To Da Moon
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, armin van buuren, Markus Schulz, Trevor Guthrie, Orjan Nilsen, Sharon Den Adel, Adam Young, Sophie Ellis-Bextor, Jacqueline Govaert, Laura V, Cathy Burton, Perpetuous Dreamer, Rising Star, Rank 1, Justine Suissa, Kush, Susana, System F, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Racoon, Aruna, Lauren Evans, Audrey Gallagher, Ray Wilson, Winter Kills, Jan Vayne, Bagga Bownz, DJ Shah, ATB, Chris Jones, Sophie, Andrew Rayel, NERVO, Cindy Alma, avicii, Sander Van Doorn
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, armin van buuren, Markus Schulz, Trevor Guthrie, Orjan Nilsen, Sharon Den Adel, Adam Young, Sophie Ellis-Bextor, Jacqueline Govaert, Laura V, Cathy Burton, Perpetuous Dreamer, Rising Star, Rank 1, Justine Suissa, Kush, Susana, System F, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Racoon, Aruna, Lauren Evans, Audrey Gallagher, Ray Wilson, Winter Kills, Jan Vayne, Bagga Bownz, DJ Shah, ATB, Chris Jones, Sophie, Andrew Rayel, NERVO, Cindy Alma, avicii, Sander Van Doorn
Gareth Emery, Sunlounger, Omnia, Zara Taylor, Ira, Saltwater, Rafael Frost, Binary Finary, Tiesto, Rank 1, Push, Shanokee, Globe, Jochen Miller, O'Callaghan & Kearney, Marco V, Markus Schulz, Team Deep, ATB, Ramirez, Smith & Pledger, Pizarro, Oliver Smith, GAIA, Cerf, Energy 52, Solid Globe, Mitiska, Three Drives On A Vinyl, Jaren, Alex M.O.R.P.H., Breakfast, Three Drives, Mitiska & Jaren, Sylvia Tosun, Hidden Logic, Way Out West, The Quest, Sebastian Brandt, Luminary, Jano, Cold Blue, Matt Darey, Dutch Force, John O'Callaghan, Chicane, Lost Tribe, Ambassador, Audrey Gallagher, Rapid Eye, Kamaya Painters, Right Face, Max Graham, Moogwai, System F, Ana Criado, Ferry Corsten, Airwave, DJ Misjah, Moonman, Rising Star, Groovehead, W&w, Cygnus X, M.I.K.E., Vengeance, Oliver Lieb, Husman, Jonah, Bart Claessen, Paul Van Dyk, Dash Berlin, Thomas Bronzwaer, Alexander Popov, Emma Hewitt, Mark Burton, Veracocha, Mikkas, Alphazone, Gouryella, Cosmic Gate, Andy Blueman, Three 'N One, DJ Orkidea, En-Motion, The Thrillseekers, Agnelli & Nelson, armin van buuren, Aly & Fila, Sneijder, Denga & Manus, Andrew Rayel
A State Of Trance 600 (Mixed by Armin van Buuren, ATB, W&W, Rank 1 & Andrew Rayel)
Emma Hewitt, Sunlounger, Gareth Emery, Zara Taylor, Saltwater, Omnia, Ira, Binary Finary, Rafael Frost, Tiesto, Push, Globe, Rank 1, O'Callaghan & Kearney, Shanokee, Markus Schulz, Jochen Miller, ATB, Marco V, Smith & Pledger, Team Deep, Oliver Smith, GAIA, Ramirez, Energy 52, Solid Globe, Pizarro, Andrew Rayel, Three Drives, Cerf, Breakfast, Way Out West, Mitiska, Alex M.O.R.P.H., Hidden Logic, Jaren, Sylvia Tosun, Luminary, Matt Darey, Mitiska & Jaren, Sebastian Brandt, Cold Blue, Lost Tribe, The Quest, Jano, Chicane, Rapid Eye, John O'Callaghan, Justine Suissa, Moogwai, Dutch Force, Audrey Gallagher, Right Face, Ambassador, Max Graham, Airwave, Kamaya Painters, Ana Criado, Rising Star, System F, DJ Misjah, Ferry Corsten, Vengeance, Groovehead, W&w, Cygnus X, M.I.K.E., Oliver Lieb, Husman, Paul Van Dyk, Jonah, Bart Claessen, Thomas Bronzwaer, Alexander Popov, Dash Berlin, Mark Burton, Veracocha, Mikkas, Alphazone, Gouryella, MONTANA, Cosmic Gate, Three 'N' One, Andy Blueman, Orkidea, En-Motion, The Thrillseekers, armin van buuren, Agnelli & Nelson, Aly & Fila, Sneijder, Denga, Manus
David West, Audioholics, Stoneface, Andreas Hermansson, Perry O'Neil, Terminal, Lange, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Sarah Howells, Three Drives, Cerf, Gareth Emery, Mitiska, Hammer & Bennett, Sir Adrian, Jaren, Maor Levi, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Funabashi, Rex Mundi, Probspot, Susana, Mark Otten, Sophie Sugar, Airwave, Sunlounger, Albion, Zara Taylor, Mr. Pit, Selu Vibra, GAIA, Rank 1, Grace, Adam White, Elevation, Plastic Boy, Andy Moor, Bedrock, Reeloop, Interstate, Whiteroom, Viframa, Jurgen Vries, Peter Martin, Arksun, Anthanasia, Galen Behr, Darren Tate, Chakra, Hydroid, Jono Grant, Ascension, Young Parisians, Vincent De Moor, Paul Oakenfold, Peter Martijn Wijnia, Ben Lost, Rio Addicts, Solarstone, Majesta, Andy Bury, Ridgewalkers, DJ Shah, El, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, DJ Ton TB, Yilmaz Altanhan, RR Workshop, Insigma, EnMass, Basic Dawn, Super8, Matt Goss, Dogzilla, Tab, DJ Misjah, L.S.G., Cosmic Gate, Orkidea, DJ Tim, Jan Johnston, Alex M.O.R.P.H., Solar Stone, Niklas Harding, Arcane, Robert Nickson, Pulser, Markus Schulz, Duderstadt, Robert Vadney, Katana, Dumonde, Jam X, De LeoN, Orjan Nilsen, Roman Hunter, V-One, Kyau & Albert, Nat Monday, armin van buuren, Marco V, Nu Nrg, Oliver Prime, A. Moor, Shawn Mitiska, Tyler Michaud
Albion, Terminal, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Interstate, Jan Johnston, Peter Martin, GAIA, Solastone, Sarah Howells, Anthanasia, Adam White, Pulser, Gareth Emery, Chakra, Andy Moor, Rank 1, Hammer & Bennett, Ascension, Whiteroom, Plastic Boy, Maor Levi, Paul Oakenfold, Above, Reeloop, Solarstone, Beyond, Jurgen Vries, Planet Perfecto, Arksun, Vincent De Moor, Insigma, Galen Behr, Rio Addicts, Matt Goss, Hydroid, Ridgewalkers, DJ Misjah, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, El, Audioholics, Majesta, Yilmaz Altanhan, Perry O'Neil, DJ Shah, RR Workshop, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe, Super8 & Tab, Ronski Speed, EnMass, Orkidea, Sir Adrian, Dogzilla, Niklas Harding, Funabashi, L.S.G., Arcane, Probspot, Alex M.O.R.P.H., David West, Mark Otten, Robert Nickson, Andreas Hermansson, Airwave, Stoneface, Lange
Niklas Harding, Alex M.O.R.P.H., Arcane, Robert Nickson, David West, Audioholics, Stoneface, Andreas Hermansson, Perry O'Neil, Terminal, Lange, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Sarah Howells, Three Drives, Cerf, Gareth Emery, Mitiska, Hammer & Bennett, Sir Adrian, Jaren, Maor Levi, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Funabashi, Rex Mundi, Probspot, Susana, Mark Otten, Sophie Sugar, Airwave, Sunlounger, GAIA, Albion, Solar Stone, Zara Taylor, Adam White, Mr. Pit, Pulser, Selu Vibra, Andy Moor, Rank 1, Grace, Whiteroom, Elevation, Plastic Boy, Above & Beyond, Bedrock, Reeloop, Interstate, Viframa, Jurgen Vries, Peter Martin, Arksun, Anthanasia, Galen Behr, Darren Tate, Chakra, Hydroid, Jono Grant, Ascension, Paul Oakenfold, Young Parisians, Vincent De Moor, Peter Martijn Wijnia, Ben Lost, Rio Addicts, Solarstone, Majesta, Andy Bury, Ridgewalkers, DJ Shah, El, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, DJ Ton TB, Yilmaz Altanhan, RR Workshop, Insigma, EnMass, Basic Dawn, Super8, Matt Goss, Dogzilla, Tab, DJ Misjah, L.S.G., Cosmic Gate, Orkidea, DJ Tim, Jan Johnston, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Markus Schulz, Duderstadt, Robert Vadney, Gabriel & Dresden, Katana, Dumonde, Jam X, De LeoN, Orjan Nilsen, Roman Hunter, V-One, Kyau & Albert, Nat Monday, armin van buuren, Marco V, Nu Nrg, A. Moor, Oliver Prime
Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Interstate, Jan Johnston, Peter Martin, Solastone, Anthanasia, Pulser, Chakra, GAIA, Rank 1, Hammer & Bennett, Ascension, Adam White, Plastic Boy, Maor Levi, Paul Oakenfold, Andy Moor, Reeloop, Solarstone, Whiteroom, Jurgen Vries, Planet Perfecto, Arksun, Vincent De Moor, Insigma, Galen Behr, Rio Addicts, Matt Goss, Hydroid, Ridgewalkers, DJ Misjah, Peter Martijn Wijnia, El, DJ Tim, Majesta, Yilmaz Altanhan, Audioholics, Perry O'Neil, DJ Shah, RR Workshop, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe, Super8 & Tab, Ronski Speed, EnMass, Orkidea, Sir Adrian, Dogzilla, Niklas Harding, Funabashi, L.S.G., Arcane, Probspot, Alex M.O.R.P.H., David West, Mark Otten, Robert Nickson, Andreas Hermansson, Airwave, Stoneface, Lange, Albion, Terminal, Sarah Howells, Mr. Pit, Dash Berlin, Gareth Emery
A State Of Trance 2004 (Mixed by Armin van Buuren)
Perry O'Neil, Valentino, Sultan, The Greek, Michael Burns, Peter Martin, Anthanasia, St. John, Locust, Rémy, Roland Klinkenberg, Scott Bond, Mark Otten, M.I.K.E., Solid Globe, Fascinated, Whirlpool, Mono, Solarstone, Envio, Three Drives, True Form, Airwave, Arctic Quest, Kyau, Terry Bones, Albert, Fred Baker, Aalto, Water Planet, John Askew, Fictivision, Phynn, Perpetuous Dreamer, Active Sight, Super 8, Oceanlab, Above & Beyond, Robert Nickson, armin van buuren, Justine Suissa, Rising Star