-
All Genres
All Genres
-
Dance
Commercial, Pop
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2015
K-System, Alex M.O.R.P.H., Fast Distance, ReOrder, Deem, Jase Thirlwall, Beat Service, Ana Criado, Alexander Popov, Yahel, LTN, Liya, Christina Novelli, MaRLo, Jano, Dennis Sheperd, Tommy Johnson, Chloe Langley, Antillas, Anki, Matt Darey, Kate Louise Smith, Omnia, Tilde, Ramin Djawadi, Yoel Lewis, Rodrigo Deem, Protoculture, armin van buuren, Corti Organ, Mark Sixma, Orjan Nilsen, Mr. Probz, Rank 1, M.I.K.E. Push, W&w, Sebastien, Andrew Rayel, Satellite Empire, BT, Radion6, Super8 & Tab, Arisen Flame, Jorn Van Deynhoven, Markus Schulz, Ferry Corsten, Delacey, Gouryella, Bryn Liedl, Willem De Roo, Bethany Marie, Joonas Hahmo, Bryan Kearney, Stoneface & Terminal, Ronski Speed, Venom One, Dan Stone, Headhunterz, Digital X, Heatbeat, Rafael Frost, Kyau & Albert
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2015 (Mixed by Armin van Buuren)
K-System, Alex M.O.R.P.H., Fast Distance, ReOrder, Deem, Jase Thirlwall, Beat Service, Ana Criado, Alexander Popov, Yahel, LTN, Liya, Christina Novelli, MaRLo, Jano, Dennis Sheperd, Tommy Johnson, Chloe Langley, Antillas, Anki, Matt Darey, Kate Louise Smith, Omnia, Tilde, Ramin Djawadi, Yoel Lewis, Rodrigo Deem, Protoculture, armin van buuren, Corti Organ, Mark Sixma, Orjan Nilsen, Mr. Probz, Rank 1, M.I.K.E. Push, W&w, Sebastien, Andrew Rayel, Satellite Empire, BT, Radion6, Super8 & Tab, Arisen Flame, Jorn Van Deynhoven, Markus Schulz, Ferry Corsten, Delacey, Gouryella, Bryn Liedl, Willem De Roo, Bethany Marie, Joonas Hahmo, Bryan Kearney, Stoneface & Terminal, Ronski Speed, Venom One, Dan Stone, Headhunterz, Digital X, Heatbeat, Rafael Frost, Kyau & Albert
Armin Only - Intense "The Music" (Mixed by Armin van Buuren)
Bagga Bownz, Robert Henke, Stanley Progman, Fiora, Christian Burns, Solarstone, Scott Bond, Winter Kills, BT, Jan Vayne, John O'Callaghan, Ferry Corsten, Zatox, armin van buuren, The R3belz, GAIA, Miri Ben-Ari, Andrew Rayel, W&w, Cindy Alma, Trevor Guthrie, Mark Sixma, Lauren Evans, MaRLo, Laura Jansen, Aruna, Richard Bedford, Jorn Van Deynhoven, Beat Service, Alex M.O.R.P.H., Heatbeat, Tomas Heredia, Geert Huinink, Bobina
A State Of Trance Year Mix 2014
Roman Messer, Willem De Roo, Myon & Shane 54, giuseppe ottaviani, Sergey Nevone, Super8 & Tab, Kyler England, Audiocells, Simon O'Shine, Julie Thompson, Genix, Shannon Hurley, Inge Bergmann, Stoneface & Terminal, Alexandra Badoi, Neptune Project, Simon Patterson, Denis Kenzo, Sarah Howells, Sveta B., Fabio XB, Andy Moor, Lange, Flynn & Denton, Liuck, Fenja, Audrey Gallagher, Ost & Meyer, Sue McLaren, Ellie Lawson, Bogdan Vix, Ronski Speed, Karim Youssef, Adara, Renee Stahl, Cate Kanell, Dennis Pedersen, Yves De Lacroix, MaRLo, Luke Bond, A.R.D.I., Marell, Jano, Roxanne Emery, RAM, Laura Jansen, Gareth Emery, Andrew Bayer, Stine Grove, Arisen Flame, Bo Bruce, David Gravell, Dart Rayne, Jorn Van Deynhoven, Lauren Evans, Hazem Beltagui, Yura Moonlight, KhoMha, Thomas Newson, Dash Berlin, Aneym, Katty Heath, armin van buuren, Markus Schulz, Jay Cosmic, Tommy Johnson, Omnia, Collin McLoughlin, Nanje Nowack, Will Atkinson, Parker & Hanson, GAIA, Jerome Isma-Ae, Driftmoon, Philippe El Sisi, Paul Oakenfold, Fisherman & Hawkins, Mino Safy, Andy Blueman, Abstract Vision, Cassandra Fox, Aly & Fila, Bobina, Dsharp, Jilliana Danise, Jaren, Orjan Nilsen, Alex M.O.R.P.H., Adam Navel, Andrew Rayel, ReOrder, Arno Cost, Natalie Gioia, Orkidea, Jonathan Mendelsohn, Ian Standerwick, Norman Doray, Veracocha, Mark Sixma, SkyPatrol, Ben Gold, Aruna, John O'Callaghan, Christina Novelli, Erica Curran, Ferry Tayle, Jennifer Rene, Dan Thompson, Cindy Alma, Allen Watts, Poppy, Maarten De Jong , Above & Beyond, Ucast, Max Graham, Cosmic Gate, Darren Porter, Alexander Popov, Roger Shah, Adam Szabo, Eric Lumiere, Bryan Kearney, ShoGun, Sylvia Tosun, Heatbeat, Temple One, Photographer, Wach, Allen & Envy, Mark Sherry, Mike Koglin, Sneijder, Kryder, W&w, Tom Staar, STANDERWICK, Monoverse, Solarstone
A State Of Trance Year Mix 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Ellie Lawson, Myon & Shane 54, giuseppe ottaviani, Adara, Kyler England, Audiocells, Flynn & Denton, Yves De Lacroix, Genix, Shannon Hurley, Audrey Gallagher, Marell, Alexandra Badoi, Sue McLaren, Simon Patterson, Denis Kenzo, Karim Youssef, Sarah Howells, Sveta B., Dennis Pedersen, Fabio XB, Andy Moor, Lange, A.R.D.I., Liuck, Fenja, RAM, Ost & Meyer, Stine Grove, Laura Jansen, Bogdan Vix, Ronski Speed, Dart Rayne, Arisen Flame, Renee Stahl, Cate Kanell, Yura Moonlight, Jorn Van Deynhoven, MaRLo, Luke Bond, Katty Heath, KhoMha, Jano, Roxanne Emery, Markus Schulz, Gareth Emery, Andrew Bayer, Will Atkinson, Bo Bruce, David Gravell, Philippe El Sisi, GAIA, Lauren Evans, Hazem Beltagui, Abstract Vision, Fisherman & Hawkins, Dash Berlin, Aneym, Jilliana Danise, armin van buuren, Aly & Fila, Jay Cosmic, Tommy Johnson, Adam Navel, Omnia, Jaren, Collin McLoughlin, Nanje Nowack, STANDERWICK, Parker & Hanson, ReOrder, Jerome Isma-Ae, Driftmoon, Orkidea, Paul Oakenfold, Ian Standerwick, Mino Safy, Andy Blueman, Cassandra Fox, SkyPatrol, Bobina, Dsharp, Aruna, John O'Callaghan, Orjan Nilsen, Alex M.O.R.P.H., Erica Curran, Andrew Rayel, Jennifer Rene, Dan Thompson, Natalie Gioia, Allen Watts, Jonathan Mendelsohn, Maarten De Jong , Veracocha, Ucast, Mark Sixma, Roger Shah, Max Graham, Ben Gold, Darren Porter, Sylvia Tosun, Adam Szabo, Christina Novelli, Bryan Kearney, Ferry Tayle, Roman Messer, Willem De Roo, Cindy Alma, Poppy, Sergey Nevone, Super8 & Tab, Above & Beyond, Simon O'Shine, Julie Thompson, Cosmic Gate, Alexander Popov, Inge Bergmann, Stoneface & Terminal, Eric Lumiere, ShoGun, Neptune Project, Temple One, Photographer, Heatbeat, Wach, Allen & Envy, Mark Sherry, Thomas Newson, Sneijder, Mike Koglin, Solarstone, W&w, Monoverse
A State Of Trance Year Mix 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Adara, Kyler England, giuseppe ottaviani, Flynn & Denton, Yves De Lacroix, Genix, Audiocells, Audrey Gallagher, Marell, Alexandra Badoi, Shannon Hurley, Sue McLaren, Laura Jansen, Simon Patterson, Karim Youssef, Sarah Howells, Denis Kenzo, Dennis Pedersen, Fabio XB, Sveta B., A.R.D.I., Liuck, Andy Moor, Lange, RAM, Fenja, Stine Grove, Bogdan Vix, Ost & Meyer, Dart Rayne, Arisen Flame, Renee Stahl, Ronski Speed, Yura Moonlight, Jorn Van Deynhoven, MaRLo, Cate Kanell, Katty Heath, KhoMha, Jano, Luke Bond, Markus Schulz, Gareth Emery, Roxanne Emery, Will Atkinson, Bo Bruce, Andrew Bayer, Philippe El Sisi, GAIA, Lauren Evans, David Gravell, Abstract Vision, Fisherman & Hawkins, Hazem Beltagui, Jilliana Danise, Aly & Fila, Dash Berlin, Jay Cosmic, Aneym, Adam Navel, armin van buuren, Jaren, Collin McLoughlin, Tommy Johnson, STANDERWICK, Omnia, ReOrder, Jerome Isma-Ae, Nanje Nowack, Orkidea, Parker & Hanson, Ian Standerwick, Mino Safy, Driftmoon, Paul Oakenfold, SkyPatrol, Bobina, Andy Blueman, Aruna, Cassandra Fox, John O'Callaghan, Orjan Nilsen, Dsharp, Erica Curran, Jennifer Rene, Dan Thompson, Alex M.O.R.P.H., Allen Watts, Andrew Rayel, Maarten De Jong , Natalie Gioia, Ucast, Jonathan Mendelsohn, Roger Shah, Max Graham, Veracocha, Darren Porter, Mark Sixma, Sylvia Tosun, Adam Szabo, Ben Gold, Bryan Kearney, Roman Messer, Willem De Roo, Christina Novelli, Ferry Tayle, Sergey Nevone, Super8 & Tab, Cindy Alma, Poppy, Simon O'Shine, Julie Thompson, Cosmic Gate, Inge Bergmann, Stoneface & Terminal, Eric Lumiere, Alexander Popov, Neptune Project, Ellie Lawson, Myon & Shane 54, ShoGun, Photographer, Heatbeat, Wach, Allen & Envy, Mark Sherry, Thomas Newson, Sneijder, Mike Koglin, Solarstone, W&w, Monoverse, Temple One
Armin Only - Intense "The Music" (Mixed by Armin van Buuren)
Bagga Bownz, Robert Henke, Stanley Progman, Fiora, Christian Burns, Solarstone, Scott Bond, Winter Kills, BT, Jan Vayne, John O'Callaghan, Ferry Corsten, Zatox, armin van buuren, The R3belz, GAIA, Miri Ben-Ari, Andrew Rayel, W&w, Cindy Alma, Trevor Guthrie, Mark Sixma, Lauren Evans, MaRLo, Laura Jansen, Aruna, Richard Bedford, Jorn Van Deynhoven, Beat Service, Alex M.O.R.P.H., Heatbeat, Tomas Heredia, Geert Huinink, Bobina
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2014
Illitheas, KhoMha, Aly & Fila, Andy Moor, SkyPatrol, Sue McLaren, Andrew Rayel, John O'Callaghan, Jonathan Mendelsohn, Jennifer Rene, Alexander Popov, Yves De Lacroix, Roger Shah, Marell, Sneijder, Eric Lumiere, Bryan Kearney, Simon Patterson, GAIA, Sarah Howells, Andrew Bayer, Dan Thompson, Maarten De Jong , armin van buuren, MaRLo, David Gravell, Fisherman & Hawkins, Omnia, Jorn Van Deynhoven, Mark Sixma, Arisen Flame, Alex M.O.R.P.H., Idina Menzel, Natalie Gioia, Sylvia Tosun, Laura Jansen, Ayū, Markus Schulz, Lauren Evans, Thomas Newson, Philippe El Sisi, Paul Oakenfold, Abstract Vision, Faruk Sabanci, Jilliana Danise, Heatbeat, Cosmic Gate, Mhammed El Alami, Orjan Nilsen, Joseph Areas, W&w, STANDERWICK, Johann Stone, Talla 2xlc, Tom Staar, Kryder, Bobina, Mark Sherry, Wach
#Goldrush, Vol. 1 (Mixed by Ben Gold)
Jorn Van Deynhoven, GAIA, Faruk Sabanci, ReOrder, Eximinds, Tempo Giusto, Carlo Calabro, Klauss Goulart, Markus Schulz, armin van buuren, Andrew Rayel, Darren Porter, Ferry Tayle, Andy Moor, Mark Sherry, Outburst, Artsever, LTN, The Glass Child, Christina Novelli, Anske, Willem De Roo, Solis, Sean Truby, Audrey Gallagher, Ben Gold, Matt Davey, Orjan Nilsen, Cosmic Gate, W&w, Mark Sixma, Harry Square, Andres Sanchez, Alex M.O.R.P.H., Sneijder, Alexander Popov
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Illitheas, KhoMha, Aly & Fila, Andy Moor, SkyPatrol, Sue McLaren, Andrew Rayel, John O'Callaghan, Jonathan Mendelsohn, Jennifer Rene, Alexander Popov, Yves De Lacroix, Roger Shah, Marell, Sneijder, Eric Lumiere, Bryan Kearney, Simon Patterson, GAIA, Sarah Howells, Andrew Bayer, Dan Thompson, Maarten De Jong , armin van buuren, MaRLo, David Gravell, Fisherman & Hawkins, Omnia, Jorn Van Deynhoven, Mark Sixma, Arisen Flame, Alex M.O.R.P.H., Idina Menzel, Natalie Gioia, Sylvia Tosun, Laura Jansen, Ayū, Markus Schulz, Lauren Evans, Philippe El Sisi, Paul Oakenfold, Abstract Vision, Faruk Sabanci, Jilliana Danise, Heatbeat, Cosmic Gate, Mhammed El Alami, Orjan Nilsen, Joseph Areas, W&w, Ian Standerwick, Johann Stone, Talla 2xlc, Kryder, Tom Staar, Bobina, Mark Sherry, Thomas Newson, Wach
Jonah, Husman, Bart Claessen, Paul Van Dyk, Alexander Popov, Dash Berlin, Thomas Bronzwaer, Veracocha, Emma Hewitt, Mark Burton, Gareth Emery, Sunlounger, Omnia, Zara Taylor, Ira, Saltwater, Binary Finary, Rafael Frost, Tiesto, Push, Rank 1, Globe, Alex M.O.R.P.H., Shanokee, O'Callaghan & Kearney, Sylvia Tosun, Jochen Miller, Markus Schulz, Sebastian Brandt, Marco V, ATB, Jano, Team Deep, Smith & Pledger, John O'Callaghan, Ramirez, Oliver Smith, Audrey Gallagher, Pizarro, Cerf, Energy 52, GAIA, Mitiska, Solid Globe, Jaren, Breakfast, Three Drives On A Vinyl, Mitiska & Jaren, Hidden Logic, Three Drives, The Quest, Luminary, Way Out West, Cold Blue, Dutch Force, Chicane, Matt Darey, Ambassador, Lost Tribe, Kamaya Painters, Right Face, Rapid Eye, System F, Max Graham, Moogwai, Ferry Corsten, Ana Criado, DJ Misjah, Airwave, Groovehead, Moonman, Rising Star, Cygnus X, W&w, Oliver Lieb, M.I.K.E., Vengeance, Denga & Manus, Andrew Rayel, Alphazone, Mikkas, Gouryella, Cosmic Gate, Andy Blueman, Agnelli & Nelson, Three 'N One, En-Motion, DJ Orkidea, The Thrillseekers, armin van buuren, Aly & Fila, Sneijder
A State Of Trance 600 (Mixed by Armin van Buuren, ATB, W&W, Rank 1 & Andrew Rayel)
Oliver Lieb, M.I.K.E., Jonah, Husman, Paul Van Dyk, Alexander Popov, Bart Claessen, Thomas Bronzwaer, Veracocha, Dash Berlin, Mark Burton, Emma Hewitt, Sunlounger, Gareth Emery, Zara Taylor, Saltwater, Omnia, Binary Finary, Ira, Rafael Frost, Push, Andrew Rayel, Tiesto, Globe, O'Callaghan & Kearney, Alex M.O.R.P.H., Rank 1, Markus Schulz, Sylvia Tosun, Shanokee, ATB, Sebastian Brandt, Jochen Miller, Smith & Pledger, Jano, Marco V, Oliver Smith, John O'Callaghan, Team Deep, Ramirez, Energy 52, GAIA, Audrey Gallagher, Pizarro, Solid Globe, Cerf, Breakfast, Three Drives, Mitiska, Hidden Logic, Way Out West, Jaren, Luminary, Mitiska & Jaren, Cold Blue, Matt Darey, The Quest, Chicane, Lost Tribe, Justine Suissa, Rapid Eye, Dutch Force, Moogwai, Ambassador, Right Face, Kamaya Painters, Max Graham, Airwave, System F, Ana Criado, Rising Star, DJ Misjah, Groovehead, Ferry Corsten, Vengeance, Cygnus X, W&w, Manus, Mikkas, Alphazone, Gouryella, Cosmic Gate, Andy Blueman, MONTANA, Three 'N' One, Agnelli & Nelson, Orkidea, En-Motion, The Thrillseekers, armin van buuren, Aly & Fila, Sneijder, Denga
Zara Taylor, Beat Service, Neptune Project, Skytech, Polly Strange, Stoneface & Terminal, A.R.D.I., Matt Davey, Jorn Van Deynhoven, Sasha Carassi, Mikael Jonasson, GAIA, Alex M.O.R.P.H., Omnia, Richard Sebastian, Jaytech, Steve Smith, Juventa, Faruk Sabanci, Andrew Rayel, Daniel Kandi, Jano, Dash Berlin, Emma Hewitt, Andy Duguid, Shannon Hurley, Paul Webster, Blake Jarrell, Angelic Amanda, Solarstone, Aly & Fila, Tomas Heredia, Andy Moor, Ana Criado, Richard Durand, Abstract Vision, Matt Bukovski, Elite Electronic, Aligator, Broning, Mark Burton, Protoculture, Sunlounger, Orjan Nilsen, Kyau, Albert, armin van buuren, Alexander Popov, MaRLo, Future Disciple
Universal Religion Chapter 6 (Recorded live at Privilege, Ibiza) [Mixed By Armin van Buuren]
Zara Taylor, Beat Service, Neptune Project, Skytech, Polly Strange, Stoneface, Terminal, A.R.D.I., Matt Davey, Jorn Van Deynhoven, Sasha Carassi, Mikael Jonasson, GAIA, Alex M.O.R.P.H., Omnia, Richard Sebastian, Jaytech, Steve Smith, Juventa, Andrew Rayel, Faruk Sabanci, Jano, Daniel Kandi, Dash Berlin, Andy Duguid, Emma Hewitt, Shannon Hurley, Paul Webster, Blake Jarrell, Angelic Amanda, Solarstone, Aly & Fila, Tomas Heredia, Andy Moor, Ana Criado, Richard Durand, Abstract Vision, Matt Bukovski, Elite Electronic, Aligator, Broning, Mark Burton, Protoculture, Sunlounger, Orjan Nilsen, Kyau, Albert, armin van buuren, MaRLo, Future Disciple
Andy Moor, Jessica Sweetman, Mark Otten, Ana Criado, Alex M.O.R.P.H., Protoculture, Susana, Max Graham, Lemon & Einar K, Ashley Wallbridge, W&w, Orjan Nilsen, James Dymond, Abstract Vision, Elite Electronic, GAIA, Wiegel Meirmans Snitker, Omnia, Andrew Rayel, Ira, Ralphie B, MaRLo, VillaNaranjos, Gareth Emery, Sunlounger, Christina Novelli, Zara Taylor, Paul Van Dyk, The Blizzard, ummet ozcan, Audien, John O'Callaghan, Alexander Popov, Heatbeat, Aly & Fila, Nash & Pepper, Jwaydan, Mike Foyle, ReFeel, Tenishia, Wezz Devall, armin van buuren, John O’Callaghan, Roger Shah, Eximinds
Markus Schulz, Dakota, GAIA, Susana, Mike Koglin, Genix, Jorn Van Deynhoven, Ferry Corsten, Andrew Bayer, Kid Alien, Space RockerZ, Tania Zygar, Alexander Popov, Emma Hewitt, Ashley Wallbridge, Gareth Emery, BT, DNS Project, Adam K, John O'Callaghan, Gofman & Tsukerman, giuseppe ottaviani, ShoGun, James Dymond, Hannah, Alex M.O.R.P.H., Sylvia Tosun, Andy Moor, Paul Oakenfold, Sue McLaren, Re:Locate, Robert Nickson, Orjan Nilsen, Protoculture, Dennis Sheperd, Cold Blue, Ana Criado, Daniel Kandi, Klauss Goulart, Mark Sixma, Daniel Heatcliff, armin van buuren, Stoneface, Terminal
Gareth Emery, Cosmic Gate, DJ Misjah, L.S.G., Hammer & Bennett, Jan Johnston, DJ Tim, Maor Levi, Solar Stone, Alex M.O.R.P.H., Pulser, Robert Nickson, Audioholics, Stoneface, Perry O'Neil, Terminal, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Cerf, Three Drives, Mitiska, Jaren, Rank 1, Sir Adrian, Mitiska & Jaren, Plastic Boy, Ronski Speed, Rex Mundi, Reeloop, Funabashi, Susana, Jurgen Vries, Probspot, Sophie Sugar, Mark Otten, Sunlounger, Airwave, Zara Taylor, Albion, Selu Vibra, Vincent De Moor, Mr. Pit, Grace, GAIA, Rio Addicts, Elevation, Adam White, Ridgewalkers, Bedrock, Interstate, Andy Moor, El, Viframa, Peter Martin, Whiteroom, Yilmaz Altanhan, Anthanasia, Arksun, RR Workshop, Darren Tate, Chakra, Galen Behr, Super8, Jono Grant, Ascension, Hydroid, Tab, Young Parisians, Paul Oakenfold, Orkidea, Ben Lost, Peter Martijn Wijnia, Andy Bury, Solarstone, Majesta, Niklas Harding, DJ Shah, Arcane, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, David West, Andreas Hermansson, Basic Dawn, Insigma, EnMass, Lange, Matt Goss, Dogzilla, Sarah Howells, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Markus Schulz, Dumonde, Jam X, De LeoN, Duderstadt, Robert Vadney, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, A. Moor, Kyau & Albert, V-One, Marco V, Nat Monday, armin van buuren, Nu Nrg
Arcane, Funabashi, L.S.G., David West, Probspot, Alex M.O.R.P.H., Andreas Hermansson, Mark Otten, Robert Nickson, Lange, Airwave, Stoneface, Albion, Terminal, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Mitiska, Bedrock, Jaren, Viframa, Rex Mundi, Sarah Howells, Darren Tate, Susana, Gareth Emery, Jono Grant, Sophie Sugar, Hammer & Bennett, Young Parisians, Sunlounger, Maor Levi, Ben Lost, Selu Vibra, DJ Ton TB, Grace, Basic Dawn, Interstate, Cosmic Gate, Peter Martin, Jan Johnston, Solastone, Anthanasia, GAIA, Pulser, Chakra, Adam White, Rank 1, Ascension, Andy Moor, Plastic Boy, Paul Oakenfold, Whiteroom, Reeloop, Solarstone, Above, Jurgen Vries, Planet Perfecto, Beyond, Vincent De Moor, Insigma, Arksun, Rio Addicts, Matt Goss, Galen Behr, Ridgewalkers, DJ Misjah, Hydroid, El, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, Yilmaz Altanhan, Audioholics, Majesta, RR Workshop, Perry O'Neil, DJ Shah, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe, Orkidea, Ronski Speed, EnMass, Niklas Harding, Sir Adrian, Dogzilla
Lange, Basic Dawn, Insigma, EnMass, Sarah Howells, Matt Goss, Dogzilla, Gareth Emery, Cosmic Gate, DJ Misjah, L.S.G., Hammer & Bennett, Jan Johnston, DJ Tim, Maor Levi, Alex M.O.R.P.H., Robert Nickson, Audioholics, Stoneface, Terminal, Perry O'Neil, Dash Berlin, Three Drives On A Vinyl, Cerf, Solar Stone, Three Drives, Mitiska, Pulser, Jaren, Rank 1, Sir Adrian, Mitiska & Jaren, Plastic Boy, Ronski Speed, Rex Mundi, Reeloop, Funabashi, Susana, Jurgen Vries, Probspot, Sophie Sugar, Mark Otten, Sunlounger, Airwave, Albion, Zara Taylor, GAIA, Mr. Pit, Selu Vibra, Adam White, Vincent De Moor, Grace, Andy Moor, Rio Addicts, Elevation, Whiteroom, Ridgewalkers, Bedrock, Interstate, Above & Beyond, El, Viframa, Peter Martin, Yilmaz Altanhan, Anthanasia, Arksun, RR Workshop, Darren Tate, Chakra, Galen Behr, Super8, Jono Grant, Ascension, Hydroid, Tab, Young Parisians, Paul Oakenfold, Orkidea, Ben Lost, Peter Martijn Wijnia, Andy Bury, Solarstone, Majesta, Niklas Harding, DJ Shah, Arcane, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, David West, Andreas Hermansson, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Markus Schulz, Dumonde, Jam X, De LeoN, Duderstadt, Robert Vadney, Gabriel & Dresden, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, A. Moor, Kyau & Albert, V-One, Marco V, Nat Monday, armin van buuren
Andreas Hermansson, Mark Otten, Robert Nickson, Lange, Airwave, Stoneface, Sarah Howells, Albion, Terminal, Gareth Emery, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Rex Mundi, Darren Tate, Susana, Jono Grant, Sophie Sugar, Hammer & Bennett, Young Parisians, Sunlounger, Maor Levi, Ben Lost, Selu Vibra, DJ Ton TB, Grace, Basic Dawn, Interstate, Cosmic Gate, Peter Martin, Jan Johnston, Anthanasia, Solastone, Chakra, Pulser, Rank 1, Ascension, GAIA, Plastic Boy, Paul Oakenfold, Adam White, Reeloop, Solarstone, Andy Moor, Jurgen Vries, Planet Perfecto, Whiteroom, Vincent De Moor, Insigma, Arksun, Rio Addicts, Matt Goss, Galen Behr, Ridgewalkers, DJ Misjah, Hydroid, El, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, Yilmaz Altanhan, Audioholics, Majesta, RR Workshop, Perry O'Neil, DJ Shah, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe, Orkidea, Ronski Speed, EnMass, Niklas Harding, Sir Adrian, Dogzilla, Arcane, Funabashi, L.S.G., David West, Probspot, Alex M.O.R.P.H.
A State Of Trance 2011 (Mixed by Armin van Buuren)
Bjorn Akesson, Mark Otten, Laura Jansen, Max Graham, Neev Kennedy, Ashley Wallbridge, Beat Service, Cathy Burton, ARTY, Mat Zo, Ron Hagen, Al Exander, Super8, Tab, Julie Thompson, ShoGun, John O'Callaghan, TimmY, Tommy, Triple A, GAIA, The Blizzard, Mark Eteson, Omnia, Mike Shiver, Daniel Kandi, Matias Lehtola, Phillip Alpha, Dreas, Andrew Rayel, Winter Kills, Anhken, NuEra, Lost World, Rex Mundi, Aly, Robert Nickson, Fila, Thomas Datt, Jwaydan, Juventa, Bobina, Rank 1, Orjan Nilsen, armin van buuren, Jon O'Bir, Alex Robert, Alex M.O.R.P.H., Protoculture
BT, Sophie, Christian Burns, Ana Criado, Cathy Burton, VanVelzen, Bagga Bownz, armin van buuren, Laura V, Nadia Ali, Adam Young, Ferry Corsten, Sophie Ellis-Bextor, Winter Kills, Ralphie B, ummet ozcan, 16 Bit Lolitas, Kyau, Albert, Alexander Popov, Andy Moor, Alex M.O.R.P.H., Sebastian Brandt, giuseppe ottaviani, Arctic Moon, Eco, Tocadisco, avicii, Relocate, Dabruck & Klein, Tristan Garner, Chris Schweizer, The Thrillseekers, Blake Jarrell, W&w, Mark Sixma, Orjan Nilsen, Dash Berlin, ShoGun, Max Graham, Protoculture
A State Of Trance 2009 (Mixed by Armin van Buuren)
3rd Moon, Aruna, TyDi, Audrey Gallagher, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Meighan Nealon, Rex Mundi, Susana, Jerome Isma-Ae, Dash Berlin, Cerf, Mitiska, Jaren, Sarah Howells, Fabio XB, Ronnie Play, Gabriel Cage, GAIA, John O'Callaghan, Michael Tsukerman, Lo-Fi Sugar, Cressida, Sunlounger, Claudia Cazacu, Kyler England, Aly, M6, Fila, Ron Hagen, Alex M.O.R.P.H., Pascal M, Ana Criado, Mat Zo, Signum, The Blizzard, Robert Nickson, Gåte, Neptune Project, Monogato, Thomas Bronzwaer, Josh Gabriel, Phuture Sound, Winter Kills, Angie, Myon, Dreastic, Shane 54
Armin Only - Imagine "The Music" (Mixed by Armin van Buuren)
Jacqueline Govaert, W&w, Nadia Ali, Gabriel & Dresden, Rank 1, Kush, Jan Vayne, Ray Wilson, Justine Suissa, John O'Callaghan, Audrey Gallagher, armin van buuren, Jennifer Rene, DJ Eco, Eller Van Buuren, Martin Roth, Leon Bolier, Cathy Burton, Peter Martijn Wijnia, Ernesto Vs Bastian, Majesta, D-Unity, DJ Shah, Bissen, Adrina Thorpe, The Crossover, Alex M.O.R.P.H., Veracocha, Chris Jones, Susana, Luke Warner, Mat Lock, Daniel Kandi, DJ Remy, Roland Klinkenberg, Sander Van Doorn, Cosmic Gate, Hiver & Hammer, Rising Star, Agnelli & Nelson, Joint Operations Centre, Woody Van Eyden, Aly & Fila
Audrey Gallagher, DJ Shah, Chris Jones, armin van buuren, Jaren, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Cathy Burton, Jennifer Rene, Vera Ostrova, John O'Callaghan, Paul Miller, Alex M.O.R.P.H., Woody Van Eyden, Omnia, Arnej, Thomas Bronzwaer, Cosmic Gate, Stoneface & Terminal, Sean Tyas, Richard Durand, Martin Roth, First State, The Blizzard, Myon, Shane 54, W&w, Sied Van Riel, OHmna