-
All Genres
All Genres
-
Big Room
Electro, Progressive
-
Dance
Commercial, Pop
-
House
Soulful, Tribal, Vocal
-
Melodic House - Tech
House, Techno Melodic
-
Progressive House
House, Melodic
-
Techno - Deep
Electro, Industrial, Dub
-
Techno - Rave
Peak Time, Driving
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
A State Of Trance Year Mix 2012 (Mixed by Armin van Buuren)
Bobina, Markus Schulz, Andain, Aligator, Seri, Daniel Kandi, Dennis Sheperd, Jorn Van Deynhoven, Talla 2xlc, Rex Mundi, Clare Stagg, Fady, Andrew Bayer, armin van buuren, SoundLift, Mina, Matt Lange, Omnia & Ira, Running Man, Kerry Leva, Sunlounger, Jaytech, Bjorn Akesson, Tritonal, Zara Taylor, Steve Smith, Jwaydan, Christina Novelli, Photographer, Tenishia, The Blizzard, Plumb, Headstrong, Cathy Burton, Jonathan Mendelsohn, Stine Grove, Omnia, Sebastian Brandt, ARTY, Simon O'Shine, Super8 & Tab, Chicane, Nadia Ali, Jan Burton, Ferry Corsten, BT, MaRLo, Gareth Emery, Arctic Moon, Ralphie B, Lemon, Cosmic Gate, Rank 1, Full Tilt, Ana Criado, Jochen Miller, Katrina Noorbergen, Beat Service, Aly & Fila, Sarah Bettens, KhoMha, Ana Diaz, Adrina Thorpe, Andy Moor, Indecent Noise, Abstract Vision, Lange, Sue McLaren, Ridgewalkers, Elite Electronic, Ben Gold, John O'Callaghan, Skytech, GAIA, The Glass Child, Faruk Sabanci, Aruna, Velvetine, Wiegel Meirmans Snitker, Alexander Popov, W&w, Jano, Heatbeat, Paul Van Dyk, A.R.D.I., Orjan Nilsen, Dash Berlin, Protoculture, Molly Bancroft, Chris Madin, Alexandre Bergheau, Emma Hewitt, Eco, Sarah Howells, Gabriel, Dresden, Andrew Rayel, Roger Shah, Kyau, Albert, ShoGun, giuseppe ottaviani, Airplay, Aurosonic, Aly, Fila, Soundprank, Solarstone, Antillas, John Askew, Dankann, Myon & Shane 54, Aether, Eximinds, Myon, Shane 54
A State Of Trance Year Mix 2012 (Mixed by Armin van Buuren)
Bobina, Markus Schulz, Andain, Aligator, Seri, Daniel Kandi, Dennis Sheperd, Jorn Van Deynhoven, Talla 2xlc, Rex Mundi, Clare Stagg, Fady, Andrew Bayer, armin van buuren, Jan Vayne, Mina, Matt Lange, Omnia & Ira, SoundLift, Kerry Leva, Sunlounger, Jaytech, Running Man, Tritonal, Zara Taylor, Steve Smith, Bjorn Akesson, Christina Novelli, Jwaydan, The Blizzard, Photographer, Tenishia, Headstrong, Cathy Burton, Plumb, Jonathan Mendelsohn, Stine Grove, Omnia, ARTY, Sebastian Brandt, Super8 & Tab, Chicane, Nadia Ali, Simon O'Shine, Jan Burton, Ferry Corsten, BT, MaRLo, Gareth Emery, Ralphie B, Lemon, Cosmic Gate, Rank 1, Arctic Moon, Ana Criado, Jochen Miller, Full Tilt, Beat Service, Aly & Fila, Sarah Bettens, Katrina Noorbergen, Ana Diaz, Adrina Thorpe, Andy Moor, KhoMha, Abstract Vision, Lange, Sue McLaren, Indecent Noise, Elite Electronic, Ben Gold, Ridgewalkers, John O'Callaghan, Skytech, GAIA, The Glass Child, Faruk Sabanci, Aruna, Velvetine, Wiegel Meirmans Snitker, Alexander Popov, Jano, Betsie Larkin, Paul Van Dyk, A.R.D.I., W&w, Dash Berlin, Protoculture, Heatbeat, Chris Madin, Alexandre Bergheau, Orjan Nilsen, Emma Hewitt, Eco, Molly Bancroft, Sarah Howells, Gabriel, Dresden, Andrew Rayel, Roger Shah, Kyau, ShoGun, Albert, giuseppe ottaviani, Airplay, Aurosonic, Aly, Soundprank, Fila, Solarstone, Antillas, Dankann, John Askew, Myon, Aether, Shane 54, Eximinds
Mainstage, Vol. 1 (Mixed by W&W)
Julians, Tritonal, Jenry R, Omnia, Coe, Orjan Nilsen, Delerium, Markus Schulz, Ferry Corsten, Sarah McLachlan, Aly & Fila, Roger Shah, Gal Abutbul, Adrina Thorpe, Wezz Devall, David Gravell, Daleri, Andrew Rayel, Hardwell , Jano, Showtek, Thomas Ulstrup, Camilo Santi, Skytech, Krzysztof Chochlow, Rick Mitchells, armin van buuren, Ana Criado, Fabio XB, Marcel Woods, Inners, Dash Berlin, Emma Hewitt, Husman, Ali Wilson, GAIA, Arnej, Darren Morfitt, Rafael Frost, Heatbeat, Jonas Stenberg, W&w, Norin, Rad, Tom Fall
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2011
Madelin Zero, Ken Plus Ichiro, Mark Otten, Klauss Goulart, Markus Schulz, Jennifer Rene, Jochen Miller, Mike Foyle, Beat Service, Statica, Max Freegrant, Wippenberg, Phunk Investigation, Dennis Sheperd, Artento Divini, Cold Blue, DTC, Ana Criado, Who.Is, Dakota, Hodel, Aerofoil, Anguilla Project, David Barnes, Basil O'Glue, Space RockerZ, Grace, Bobina, Wellenrausch, Pobsky, Traumer, Rex Mundi, Tucandeo, Grube, Skytech, Hovsepian, Mr. Pit, Mario Hammer, Moonbeam, Asheni, Avis Vox, Kyau Vs Albert, 3rd Planet, Majai, Vertruda, DNS Project, David Johnson, Eelke Kleijn, KhoMha, Estiva, Phynn, Max Graham, Protoculture, Elevation
Toxic, DJ TLX, Lockhard, Bangbros, Digital Deejay, Disco Freak, Housebatze, Marc Van Damme, OverDrive Division, Anady, Grey, Crystal Rock, EBJ, DafHouse, N.D.A., Hornyshakerz, Dot Comma, Mr. Eyez, Splash, Rikah, Mitchie Rikzu, Nick Austin, Mad Flush, Marc Paprott, RobKay, Jose Mose, TJC, David Posor, Diamond Boy, Brooklyn Bounce, Andrew Spencer, JD Wood, Re-Zone, Discotronic, Sunray, Level-Up, Dj Winn, Pit Bailay, Turnyboy, Kompulsor, Dj Neo, SupaHit, Housemaxx, Martina Balogova, Johnny Beast, Marc Kiss, Tim De Ville, VisTexx Project, Yann Lizot, Dk, Juve, Alessa, Jay D, Alex M., Sem, Punkrockerz, Kimura, Carmen, Van Snyder, Tube Tonic, Camille, Philipp Ray, DJ Roxx, King Chronic, Nevermind, Miss L., BAKER, Chris Excess, Mega 'Lo Mania, McFly, Max K., Franca Morgano, Gee, Dj Bomba, Zoo_reality, Thomas Petersen, Chris, Antoine Montana, Ice, Miami Inc., Danceboy, Daniel Slam, Hardcharger, Aurora, Nick Da Cruz, Die Hoerer, Lars Böge, Sinan Kurtulus, Djs From Mars, Pavel Gorbulski, Ph Electro, Scotty, Matthias Fleckenstein, Ido Shoam, Olivier Pineau, 2-4 Grooves, Remi Gardet, Dennis Techel, Martin Schmidt, André Otterbach, Markus Schulz, Manuel Babes, Johannes Spitaler, Jens Kindervater, Frank Bülles, Nils Karsten, Michael-Lee Bock, Thomas U, Oliver Heller, Oliver Flöte, Sven Greiner, DJ Gollum, Dirty Sunchez, Quickdrop, M. Schulz, DJ Raverdiago, Sascha Mulder, Gürtler, S. Drobez
Space RockerZ, Tania Zygar, Alexander Popov, Ashley Wallbridge, Emma Hewitt, BT, Gareth Emery, DNS Project, Adam K, John O'Callaghan, Gofman & Tsukerman, giuseppe ottaviani, ShoGun, James Dymond, Hannah, Alex M.O.R.P.H., Sylvia Tosun, Andy Moor, Paul Oakenfold, Sue McLaren, Re:Locate, Robert Nickson, Orjan Nilsen, Protoculture, Dennis Sheperd, Cold Blue, Ana Criado, Markus Schulz, Dakota, GAIA, Susana, Mike Koglin, Genix, Jorn Van Deynhoven, Ferry Corsten, Andrew Bayer, Kid Alien, Mark Sixma, Daniel Heatcliff, armin van buuren, Stoneface, Terminal, Daniel Kandi, Klauss Goulart
Max Freegrant, Mike Foyle, Statica, Rex Mundi, Jochen Miller, John Acquaviva, Wippenberg, Alex D'Elia, Who.Is, Dakota, Nihil Young, Dan Diamond, DJ Tonio, Fedde Le Grand , Stefano Noferini, Dave Spoon, Patric La Funk, Deniz Koyu, TV Rock, Hook N Sling, RUDY, Sultan, Ned Shepard, Mitch Crown, Mr. Pit, KhoMha, Klauss Goulart, Beat Service, Max Graham, Aerofoil, Phunk Investigation, Skytech, Olivier Giacomotto, Manuel De La Mare, Markus Schulz
Ridgewalkers, Probspot, Susana, El, Mark Otten, Sophie Sugar, Yilmaz Altanhan, Airwave, Sunlounger, RR Workshop, Albion, Zara Taylor, Super8, Mr. Pit, Selu Vibra, GAIA, Tab, Grace, Adam White, Orkidea, Elevation, Interstate, Andy Moor, Bedrock, Peter Martin, Whiteroom, Niklas Harding, Viframa, Anthanasia, Arksun, Arcane, Chakra, Galen Behr, David West, Darren Tate, Ascension, Hydroid, Andreas Hermansson, Jono Grant, Paul Oakenfold, Lange, Young Parisians, Peter Martijn Wijnia, Sarah Howells, Ben Lost, Solarstone, Majesta, Gareth Emery, Andy Bury, DJ Shah, Hammer & Bennett, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, Maor Levi, DJ Ton TB, Basic Dawn, Insigma, EnMass, Matt Goss, Dogzilla, Cosmic Gate, DJ Misjah, L.S.G., Jan Johnston, DJ Tim, Solar Stone, Alex M.O.R.P.H., Pulser, Rank 1, Robert Nickson, Plastic Boy, Audioholics, Stoneface, Reeloop, Perry O'Neil, Terminal, Jurgen Vries, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Three Drives, Cerf, Mitiska, Sir Adrian, Jaren, Vincent De Moor, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Rio Addicts, Funabashi, Rex Mundi, Duderstadt, Robert Vadney, A. Moor, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, V-One, Kyau & Albert, Marco V, Nat Monday, armin van buuren, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Dumonde, Jam X, Markus Schulz, De LeoN
Vincent De Moor, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Rio Addicts, Funabashi, Rex Mundi, Ridgewalkers, Probspot, Susana, El, Mark Otten, Sophie Sugar, Yilmaz Altanhan, Airwave, Sunlounger, GAIA, RR Workshop, Albion, Zara Taylor, Adam White, Super8, Mr. Pit, Selu Vibra, Grace, Andy Moor, Tab, Whiteroom, Orkidea, Elevation, Interstate, Above & Beyond, Bedrock, Peter Martin, Niklas Harding, Viframa, Anthanasia, Arksun, Arcane, Chakra, Galen Behr, David West, Darren Tate, Ascension, Hydroid, Andreas Hermansson, Jono Grant, Paul Oakenfold, Lange, Young Parisians, Peter Martijn Wijnia, Sarah Howells, Ben Lost, Solarstone, Majesta, Gareth Emery, Andy Bury, DJ Shah, Hammer & Bennett, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, Maor Levi, Basic Dawn, Insigma, EnMass, Matt Goss, Dogzilla, Cosmic Gate, DJ Misjah, L.S.G., Jan Johnston, Solar Stone, DJ Tim, Pulser, Alex M.O.R.P.H., Rank 1, Robert Nickson, Plastic Boy, Audioholics, Stoneface, Reeloop, Perry O'Neil, Terminal, Jurgen Vries, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Three Drives, Cerf, Mitiska, Sir Adrian, Jaren, Duderstadt, Robert Vadney, A. Moor, Gabriel & Dresden, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, Marco V, Nat Monday, armin van buuren, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Dumonde, Jam X, Markus Schulz, De LeoN
Mike Foyle, Statica, Thomas Cresine, Grube, Hovsepian, Mikulas, Klauss Goulart, Eelke Kleijn, WHY?!?, Mr. Pit, KhoMha, Space RockerZ, MSJ, Saint X, Norin, Rad, Rex Mundi, Tucandeo, DNS Project, Madelin Zero, Danilo Ercole, Snatt, Vix, Pobsky, P.A.F.F., Paul Spidey, Wippenberg, Skytech, Aerofoil, Erick Strong, Alexandra Badoi, Aaron Camz, Beat Service, Basil O'Glue, Markus Schulz
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2010
Statica, Miki Litvak, Who.Is, Mark Junior, Markus Schulz, Ana Criado, Spiral Waves, Max Graham, Mr. Pit, Neev Kennedy, Rex Mundi, M6, Space RockerZ, Ashley Wallbridge, Nenes, Way Out West, Pascal Feliz, Justine Suissa, Afterwhite, Hammer & Bennett, Ronski Speed, Pobsky, Anton Firtich, Jochen Miller, AF Project, Reverse, Artento Divini, ElSandro, Trilucid, GAIA, Protoculture, Dr. Willis, Tomcraft, Susana, Jerome Isma-Ae, Omnia, Rank 1, The Blizzard, Benya, Jose Amnesia, Big World, Jan Johnston, Markus Binapfl, Tenishia, Skytech, Juan Deminicis, Mike Foyle, Gary Beck, Aaron Camz, Estiva, Phynn, BliZZaRD, Eelke Kleijn, Ben Gold, ARTY, Jessus, Yuri Kane, Tucandeo, moguai
Global DJ Broadcast Top 40 - Best Of 2009
ummet ozcan, Junkyard Dog, W&w, Antonia Lucas, Avis Vox, ClAud9, White Stars, Dennis De Laat, R.E.N.O.I.S.E., Rex Mundi, Gai Barone, Susana, Marco Joosten Feat. E.C., Bartlett, Dakota, Dyor, Steve Aries (AKA Jester Muzik), Lavoie, Nitrous Oxide, Eco, Moonbeam, Blackfeel Wite, Mac, Monday, John O'Callaghan, Josh Gabriel, Audrey Gallagher, Winter Kills, Tritonal, Cristina Soto, Arnej, Rafael Frost, Mike Foyle, Paul Trainer, DJ Eco, Beat Service, Lentos, Rozza, Timmy & Tommy, Estiva, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Meighan Nealon, Skytech, Super8, Fabio XB, Tab, Ronnie Play, Sander Van Doorn, Gabriel Cage, Purple Haze, Dr Willis, David Forbes, Lange, M. Schulz, Martin Roth, Elevation, Markus Schulz, Barnes, Heatcliff, Ferry Corsten, Barnes & Heatcliff, Ben Gold, Cosmic Gate
Dance 2 Trance, Project MC, Michael Calderone, Christopher Reddick, Khaz, Dino, Boris M.D., Thomas Sagstad, Element One, Barnes, Claud 9, Heatcliff, Karnak, Dymos, Tritonal, Cristina Soto, Rex Mundi, Arnej, Tenishia, Skytech, Mr. Pit, Susana, Max Gueli, Adiva, Vicky Fee, Omnia, Various Artists, Dakota, UMEK, Beltek, Rowald Steyn, Mike Foyle, Danilo Ercole, Moonbeam, Wippenberg, Markus Schulz
Amsterdam '08 (Mixed by Markus Schulz)
The A&N Project, Bebop, B.E.N., Mr. Pit, EnMass, Dakota, Kenneth Tjonasam, Leama, Vision, James Davis, Grafiti, Glenn Morrison, Plastic Angel, Lens, Rex Mundi, Marcus Schössow, TyDi, Ketho, Michael Calderone, Supuer, Destination X, Sonic Division, Fulyen, Carl & Joni, Anton Chernikov, Breakfast, Big Mike, Andy Moor, Agnelli & Nelson, Benya, Moonbeam, Ruben De Ronde, Gareth Emery, Markus Schulz, Carl B
Universal Religion Chapter 3 (Recorded live at Amnesia, Ibiza) [Mixed By Armin van Buuren]
Sunlounger, Dash Berlin, Jose Amnesia, Jennifer Rene, Dubfire, David West, Markus Schulz, Andy Moor, Terk Dawn, Aly & Fila, FKN, Jahala, Mungo, Forerunners, The Doppler Effect, Audrey Gallagher, Thomas Bronzwaer, armin van buuren, Susana, Sied Van Riel, EDX, Marnix, Monogato, John O'Callaghan, Agnelli & Nelson
A State Of Trance 2007 (Mixed by Armin van Buuren)
Ronski Speed, Sir Adrian, Markus Schulz, Chakra, First State, Cerf, Mike Foyle, Mitiska, Nick Chagall, Jaren, Filô, Peri, Chris Lake, Eric Lumiere, Emma Hewitt, Lost Witness, Sultan + Shepard, Sassot, DJ Shah, FKN, Adrina Thorpe, Jahala, Kirsty Hawkshaw, Sophie Sugar, Tenishia, Sean Tyas, Rio Addicts, Logistic, Jose Amnesia, Jennifer Rene, Sunlounger, Alex Bartlett, Anthya, The Blizzard, Kyau & Albert, Global Illumination, armin van buuren, Terry Ferminal, Mark Sherry, Albert Vorne, Michael Dow, Rex Mundi, Nic Chagall, Retrobyte, Rank 1
A State Of Trance 2005 (Mixed by Armin van Buuren)
O. Lieb, Preach, DJ Remy, Gabriel & Dresden, TILT, Interstate, Matthew Dekay, Hidden Logic, Proluctors, Recluse, Luminary, Adam White, Markus Schulz, Martin Grech, Anita Kelsey, Blank & Jones, Max Graham, M.I.K.E., Jessica Jacobs, Eye Wall, Mike Foyle, Hammer, Statica, Bennett, Ava Mea, Liquid Overdose, Elevation, Locust, armin van buuren, Susana, EnMass, Kyau, Albert, FRAGILE, Alex Lemon, Sophie Sugar, Marcos, John Askew, Peter Martin, Anthanasia, Nu Frequency, Andy Moor, Ahmet Ertenu
Universal Religion 2004 (Recorded live at Amnesia, Ibiza) [Mixed by Armin van Buuren]
Synergy, TILT, Lolo, Ridgewalkers, El, Andy Moor, Audioholics, Perry O'Neil, Deepsky, Markus Schulz, Probspot, Above & Beyond, Tranquility Base, Mirco De Govia, Super8, EnMass, Active Sight, Signum, ARMIN, M.I.K.E.