A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2015
Dennis Sheperd, Jano, Chloe Langley, Tommy Johnson, Antillas, Matt Darey, Anki, Kate Louise Smith, Omnia, Ramin Djawadi, Tilde, Yoel Lewis, Rodrigo Deem, armin van buuren, Protoculture, Mark Sixma, Corti Organ, Orjan Nilsen, Mr. Probz, Rank 1, M.I.K.E. Push, W&w, Sebastien, Andrew Rayel, Satellite Empire, BT, Radion6, Super8 & Tab, Arisen Flame, Jorn Van Deynhoven, Markus Schulz, Ferry Corsten, Delacey, Gouryella, Bryn Liedl, Willem De Roo, Bethany Marie, Joonas Hahmo, K-System, Alex M.O.R.P.H., Fast Distance, ReOrder, Deem, Jase Thirlwall, Beat Service, Ana Criado, Alexander Popov, Yahel, LTN, Liya, Christina Novelli, MaRLo, Ronski Speed, Venom One, Dan Stone, Headhunterz, Digital X, Heatbeat, Rafael Frost, Kyau & Albert, Bryan Kearney, Stoneface & Terminal
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2015 (Mixed by Armin van Buuren)
Dennis Sheperd, Jano, Chloe Langley, Tommy Johnson, Antillas, Matt Darey, Anki, Kate Louise Smith, Omnia, Ramin Djawadi, Tilde, Yoel Lewis, Rodrigo Deem, armin van buuren, Protoculture, Mark Sixma, Corti Organ, Orjan Nilsen, Mr. Probz, Rank 1, M.I.K.E. Push, W&w, Sebastien, Andrew Rayel, Satellite Empire, BT, Radion6, Super8 & Tab, Arisen Flame, Jorn Van Deynhoven, Markus Schulz, Ferry Corsten, Delacey, Gouryella, Bryn Liedl, Willem De Roo, Bethany Marie, Joonas Hahmo, K-System, Alex M.O.R.P.H., Fast Distance, ReOrder, Deem, Jase Thirlwall, Beat Service, Ana Criado, Alexander Popov, Yahel, LTN, Liya, Christina Novelli, MaRLo, Ronski Speed, Venom One, Dan Stone, Headhunterz, Digital X, Heatbeat, Rafael Frost, Kyau & Albert, Bryan Kearney, Stoneface & Terminal
A State Of Trance Classics, Vol. 10 (The Full Unmixed Versions)
C-Quence, Ernesto, Solarstone, Bastian, Hemstock & Jennings, Globe, Push, The Generator, Silverblue, Trancesetters, Svenson & Gielen, Sunlounger, Zara, Cosmic Gate, Kamaya Painters, armin van buuren, Signum Signal, First State, Gabriel & Dresden, Anita Kelsey, Chicane, Ayū, Natasha Bedingfield, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Ferry Corsten, Meighan Nealon, Simon LeBon, Aalto, Tiesto, Above & Beyond, Gareth Emery, Duderstadt, Lucy Saunders, DJ Energy, Markus Schulz, Tatana, Chakra, W&w, Rank 1, Jan Burton, David Forbes, BT, DJ Shah, Paul Van Dyk, Adrina Thorpe, Dash Berlin, Emma Hewitt, Liquid DJ Team, Cygnus X, Accadia, Fictivision, Lange, Silverbullet, Michael Woods, Super8, Orkidea, Kuffdam & Plant, Aly & Fila, Marco V, James Holden
A State Of Trance Classics, Vol. 10 (The Full Unmixed Versions)
C-Quence, Bastian, Solarstone, Globe, Hemstock & Jennings, Push, Silverblue, The Generator, Trancesetters, Svenson & Gielen, Aly & Fila, Denise Rivera, Cosmic Gate, Sunlounger, armin van buuren, Zara, Kamaya Painters, Gabriel & Dresden, Signum Signal, Chicane, First State, Natasha Bedingfield, Anita Kelsey, Ayū, Ferry Corsten, Andy Moor, Simon LeBon, Ashley Wallbridge, Tiesto, Meighan Nealon, Gareth Emery, Aalto, Lucy Saunders, Markus Schulz, Chakra, Duderstadt, Rank 1, DJ Energy, David Forbes, Tatana, BT, Jan Burton, Paul Van Dyk, Dash Berlin, DJ Shah, Emma Hewitt, Adrina Thorpe, Cygnus X, Liquid DJ Team, Accadia, Fictivision, Ernesto, Lange, Silverbullet, W&w, Michael Woods, Super8, Orkidea, Kuffdam & Plant, Marco V, James Holden
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, armin van buuren, Markus Schulz, Trevor Guthrie, Orjan Nilsen, Adam Young, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Racoon, Aruna, Lauren Evans, Audrey Gallagher, Ray Wilson, Winter Kills, Jan Vayne, Bagga Bownz, DJ Shah, ATB, Chris Jones, Sophie, Andrew Rayel, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, avicii, Sander Van Doorn
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, armin van buuren, Markus Schulz, Trevor Guthrie, Orjan Nilsen, Adam Young, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Racoon, Aruna, Lauren Evans, Audrey Gallagher, Ray Wilson, Winter Kills, Jan Vayne, Bagga Bownz, DJ Shah, ATB, Chris Jones, Sophie, Andrew Rayel, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, avicii, Sander Van Doorn
A State Of Trance Classics, Vol. 9 (The Full Unmixed Versions)
Jahala, Ferry Corsten, Eon, Delerium, Nerina Pallot, Shane, Tiff Lacey, Orjan Nilsen, Darude, Jurgen Vries, armin van buuren, Wippenberg, Rising Star, Racoon, Andy Moor, Tiesto, Orkidea, Kirsty Hawkshaw, Aria, Solarstone, Above & Beyond, Scott Bond, Tranquility Base, Rank 1, BT, Free Radical, Dash Berlin, Cerf, Mr. Sam, Mitiska, Basic Dawn, Jaren, Mauro Picotto, Joker Jam, W&w, DJ Sakin & Friends, Paul Van Dyk, Johnny McDaid, Out Of Grace, Mario Piu, Chicane, D.J. Arabesque, Svenson & Gielen, Mesh, Aquanuts, Rapid Eye, Aly & Fila, Control Freaks, FKN, Signum, Antillas, En-Motion, Nu Nrg, Lange, Cosmic Gate
A State Of Trance Classics, Vol. 9 (The Full Unmixed Versions)
Jahala, Ferry Corsten, Eon, Delerium, Nerina Pallot, Shane, Tiff Lacey, Orjan Nilsen, Darude, Jurgen Vries, armin van buuren, Wippenberg, Rising Star, Racoon, Andy Moor, Tiesto, Orkidea, Kirsty Hawkshaw, Aria, Solarstone, Above & Beyond, Scott Bond, Tranquility Base, Rank 1, BT, Free Radical, Dash Berlin, Cerf, Mr. Sam, Mitiska, Basic Dawn, Jaren, Mauro Picotto, Joker Jam, W&w, DJ Sakin & Friends, Paul Van Dyk, Johnny McDaid, Out Of Grace, Mario Piu, Chicane, D.J. Arabesque, Svenson & Gielen, Mesh, Aquanuts, Rapid Eye, Aly & Fila, Control Freaks, FKN, Signum, Antillas, En-Motion, Nu Nrg, Lange, Cosmic Gate
Rafael Frost, Binary Finary, Tiesto, Rank 1, Push, Shanokee, Globe, Jochen Miller, O'Callaghan & Kearney, Marco V, Markus Schulz, Team Deep, ATB, Ramirez, Smith & Pledger, Pizarro, Oliver Smith, GAIA, Cerf, Energy 52, Solid Globe, Mitiska, Breakfast, Three Drives On A Vinyl, Jaren, Alex M.O.R.P.H., Sylvia Tosun, Hidden Logic, Three Drives, Mitiska & Jaren, Sebastian Brandt, Luminary, Way Out West, The Quest, Jano, Cold Blue, John O'Callaghan, Chicane, Matt Darey, Dutch Force, Audrey Gallagher, Lost Tribe, Ambassador, Right Face, Rapid Eye, Kamaya Painters, Max Graham, Moogwai, System F, Ana Criado, Ferry Corsten, Airwave, DJ Misjah, Groovehead, Moonman, Rising Star, Cygnus X, W&w, Oliver Lieb, M.I.K.E., Vengeance, Jonah, Husman, Bart Claessen, Paul Van Dyk, Alexander Popov, Dash Berlin, Thomas Bronzwaer, Veracocha, Emma Hewitt, Mark Burton, Gareth Emery, Sunlounger, Omnia, Zara Taylor, Ira, Saltwater, Gouryella, Cosmic Gate, Andy Blueman, Three 'N One, DJ Orkidea, En-Motion, The Thrillseekers, Agnelli & Nelson, armin van buuren, Aly & Fila, Sneijder, Denga & Manus, Andrew Rayel, Mikkas, Alphazone
A State Of Trance 600 (Mixed by Armin van Buuren, ATB, W&W, Rank 1 & Andrew Rayel)
Ira, Binary Finary, Rafael Frost, Tiesto, Push, Globe, Rank 1, O'Callaghan & Kearney, Shanokee, Markus Schulz, Jochen Miller, ATB, Marco V, Smith & Pledger, Team Deep, Oliver Smith, GAIA, Ramirez, Energy 52, Solid Globe, Pizarro, Andrew Rayel, Breakfast, Three Drives, Cerf, Alex M.O.R.P.H., Hidden Logic, Way Out West, Mitiska, Sylvia Tosun, Luminary, Jaren, Sebastian Brandt, Cold Blue, Matt Darey, Mitiska & Jaren, Jano, Chicane, Lost Tribe, The Quest, John O'Callaghan, Justine Suissa, Rapid Eye, Audrey Gallagher, Moogwai, Dutch Force, Right Face, Ambassador, Max Graham, Airwave, Kamaya Painters, Ana Criado, Rising Star, System F, DJ Misjah, Groovehead, Ferry Corsten, Vengeance, Cygnus X, W&w, Oliver Lieb, M.I.K.E., Jonah, Husman, Paul Van Dyk, Alexander Popov, Bart Claessen, Thomas Bronzwaer, Veracocha, Dash Berlin, Mark Burton, Emma Hewitt, Sunlounger, Gareth Emery, Zara Taylor, Saltwater, Omnia, Gouryella, MONTANA, Cosmic Gate, Three 'N' One, Andy Blueman, Orkidea, En-Motion, The Thrillseekers, Agnelli & Nelson, armin van buuren, Aly & Fila, Sneijder, Denga, Manus, Mikkas, Alphazone
Jose Amnesia, First State, Serp, Sarah Howells, Dark Matters, Filo & Peri, Jess Morgan, Lange, Magnus1, Emma Hewitt, Gareth Emery, Planet Perfecto Knights, Christina Novelli, Luke Bond, John O'Callaghan, Joint Operations Centre, Rising Star, EMEL, Audrey Gallagher, Lo-Fi Sugar, Midway, RAM, Orjan Nilsen, Orion, Cerf, Accadia, Mat Zo, Jonas Steur, Mitiska & Jaren, ARTY, Bart Claessen, Mitiska, The Blizzard, D-Mad, Mark Norman, Fix To Fax, Solarstone, Kyau & Albert, Coast 2 Coast, DJ Eremit, ALPHA 9, Discovery, Sneijder, Gouryella, Reverse, Ridgewalkers, Airbase, TILT, El, GAIA, Tania Zygar, Ferry Corsten, Active Sight, Scott Bond, Pulser, The Thrillseekers, St. John, Holden & Thompson, Locust, Sean Tyas, King Unique, Terry Bones, Andy Ling, DJ Governor, Fred Baker, Questia, Accessive Rhythm, Water Planet, Heatbeat, Rank 1, John Askew, W&w, Octagen, Dash Berlin, Arizona, Jonathan Mendelsohn, Martin Roth, ShoGun, Paul Mark Oakenfold, John O’Callaghan, Jorn Van Deynhoven, armin van buuren, giuseppe ottaviani, James Holden, YOMC, Dutch Force, Andy Moor, Marco V, En-Motion, Vincent De Moor
Gareth Emery, Mitiska, Hammer & Bennett, Sir Adrian, Jaren, Maor Levi, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Funabashi, Rex Mundi, Probspot, Susana, Mark Otten, Sophie Sugar, Airwave, Sunlounger, Albion, Zara Taylor, Mr. Pit, Selu Vibra, GAIA, Rank 1, Grace, Adam White, Elevation, Plastic Boy, Interstate, Andy Moor, Bedrock, Reeloop, Jurgen Vries, Peter Martin, Whiteroom, Viframa, Anthanasia, Arksun, Chakra, Galen Behr, Darren Tate, Ascension, Hydroid, Jono Grant, Vincent De Moor, Paul Oakenfold, Young Parisians, Rio Addicts, Peter Martijn Wijnia, Ben Lost, Ridgewalkers, Solarstone, Majesta, Andy Bury, El, DJ Shah, Yilmaz Altanhan, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, DJ Ton TB, RR Workshop, Basic Dawn, Super8, Insigma, EnMass, Tab, Matt Goss, Dogzilla, Cosmic Gate, Orkidea, DJ Misjah, L.S.G., Jan Johnston, DJ Tim, Solar Stone, Niklas Harding, Alex M.O.R.P.H., Pulser, Arcane, Robert Nickson, David West, Audioholics, Stoneface, Andreas Hermansson, Perry O'Neil, Terminal, Lange, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Sarah Howells, Three Drives, Cerf, Markus Schulz, Duderstadt, Robert Vadney, Dumonde, Katana, Jam X, De LeoN, Orjan Nilsen, Roman Hunter, V-One, Kyau & Albert, Marco V, Nat Monday, armin van buuren, Nu Nrg, A. Moor, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud
Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Interstate, Jan Johnston, Peter Martin, GAIA, Solastone, Sarah Howells, Anthanasia, Adam White, Pulser, Gareth Emery, Chakra, Ascension, Andy Moor, Rank 1, Hammer & Bennett, Maor Levi, Paul Oakenfold, Whiteroom, Plastic Boy, Solarstone, Above, Reeloop, Planet Perfecto, Beyond, Jurgen Vries, Insigma, Arksun, Vincent De Moor, Matt Goss, Galen Behr, Rio Addicts, DJ Misjah, Hydroid, Ridgewalkers, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, El, Audioholics, Majesta, Yilmaz Altanhan, Perry O'Neil, DJ Shah, RR Workshop, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe, Orkidea, Ronski Speed, EnMass, Niklas Harding, Sir Adrian, Dogzilla, Arcane, Funabashi, L.S.G., David West, Probspot, Alex M.O.R.P.H., Andreas Hermansson, Mark Otten, Robert Nickson, Lange, Airwave, Stoneface, Albion, Terminal, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska
Lange, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Sarah Howells, Three Drives, Cerf, Gareth Emery, Mitiska, Hammer & Bennett, Sir Adrian, Jaren, Maor Levi, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Funabashi, Rex Mundi, Probspot, Susana, Mark Otten, Sophie Sugar, Airwave, Sunlounger, GAIA, Albion, Solar Stone, Zara Taylor, Adam White, Mr. Pit, Pulser, Selu Vibra, Grace, Andy Moor, Rank 1, Plastic Boy, Whiteroom, Elevation, Reeloop, Interstate, Above & Beyond, Bedrock, Jurgen Vries, Peter Martin, Viframa, Anthanasia, Arksun, Chakra, Galen Behr, Darren Tate, Ascension, Hydroid, Jono Grant, Vincent De Moor, Paul Oakenfold, Young Parisians, Rio Addicts, Peter Martijn Wijnia, Ben Lost, Ridgewalkers, Solarstone, Majesta, Andy Bury, El, DJ Shah, DJ Ton TB, Yilmaz Altanhan, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, RR Workshop, Basic Dawn, Super8, Insigma, EnMass, Tab, Matt Goss, Dogzilla, Cosmic Gate, Orkidea, DJ Misjah, L.S.G., Jan Johnston, DJ Tim, Niklas Harding, Alex M.O.R.P.H., Arcane, Robert Nickson, David West, Audioholics, Stoneface, Andreas Hermansson, Perry O'Neil, Terminal, Markus Schulz, Duderstadt, Robert Vadney, Gabriel & Dresden, Dumonde, Katana, Jam X, De LeoN, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, Marco V, Nat Monday, armin van buuren, Nu Nrg, A. Moor, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud
Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Interstate, Jan Johnston, Peter Martin, Solastone, Anthanasia, Pulser, Chakra, GAIA, Rank 1, Hammer & Bennett, Ascension, Adam White, Plastic Boy, Maor Levi, Paul Oakenfold, Solarstone, Andy Moor, Reeloop, Planet Perfecto, Whiteroom, Jurgen Vries, Insigma, Arksun, Vincent De Moor, Matt Goss, Galen Behr, Rio Addicts, DJ Misjah, Hydroid, Ridgewalkers, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, El, Audioholics, Majesta, Yilmaz Altanhan, Perry O'Neil, DJ Shah, RR Workshop, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe, Super8 & Tab, Ronski Speed, EnMass, Orkidea, Niklas Harding, Sir Adrian, Dogzilla, Arcane, Funabashi, L.S.G., David West, Probspot, Alex M.O.R.P.H., Andreas Hermansson, Mark Otten, Robert Nickson, Lange, Airwave, Stoneface, Sarah Howells, Albion, Terminal, Gareth Emery, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi
A State Of Trance 2011 (Mixed by Armin van Buuren)
Ron Hagen, Al Exander, Super8, Tab, Julie Thompson, ShoGun, John O'Callaghan, TimmY, Triple A, Tommy, GAIA, The Blizzard, Mark Eteson, Omnia, Mike Shiver, Daniel Kandi, Matias Lehtola, Phillip Alpha, Dreas, Andrew Rayel, Winter Kills, Anhken, NuEra, Lost World, Rex Mundi, Aly, Robert Nickson, Fila, Thomas Datt, Jwaydan, Juventa, Bobina, Bjorn Akesson, Mark Otten, Laura Jansen, Max Graham, Neev Kennedy, Ashley Wallbridge, Beat Service, Cathy Burton, ARTY, Mat Zo, Rank 1, armin van buuren, Orjan Nilsen, Jon O'Bir, Alex Robert, Alex M.O.R.P.H., Protoculture
Armin Only - Mirage "The Music" (Mixed by Armin van Buuren)
Mannix, Rank 1, The Thrillseekers, Binary Finary, Justine Suissa, armin van buuren, Ana Criado, Susana, W&w, Christian Burns, Orjan Nilsen, GAIA, Sophie Ellis-Bextor, Dave202, Cerf, Mitiska, Jaren, Nadia Ali, BT, Eller Van Buuren, Solarstone, VanVelzen, Faithless, Cathy Burton, Jan Vayne, Laura Jansen, DJ's United, Ferry Corsten
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2010
Big World, Jan Johnston, Markus Binapfl, Tenishia, Skytech, Juan Deminicis, Mike Foyle, Statica, Miki Litvak, Who.Is, Mark Junior, Markus Schulz, Ana Criado, Spiral Waves, Max Graham, Mr. Pit, Neev Kennedy, Rex Mundi, M6, Space RockerZ, Ashley Wallbridge, Nenes, Way Out West, Pascal Feliz, Justine Suissa, Afterwhite, Hammer & Bennett, Ronski Speed, Pobsky, Anton Firtich, Jochen Miller, AF Project, Reverse, Artento Divini, ElSandro, Trilucid, GAIA, Protoculture, Dr. Willis, Tomcraft, Susana, Jerome Isma-Ae, Omnia, Rank 1, The Blizzard, Benya, Jose Amnesia, moguai, Gary Beck, Aaron Camz, Estiva, Phynn, BliZZaRD, Eelke Kleijn, Ben Gold, ARTY, Jessus, Yuri Kane, Tucandeo
Armin Only - Imagine "The Music" (Mixed by Armin van Buuren)
Rank 1, Kush, Jan Vayne, Ray Wilson, Justine Suissa, John O'Callaghan, armin van buuren, Audrey Gallagher, Jennifer Rene, DJ Eco, Eller Van Buuren, Martin Roth, Leon Bolier, Cathy Burton, Peter Martijn Wijnia, Ernesto Vs Bastian, Majesta, D-Unity, DJ Shah, Bissen, Adrina Thorpe, The Crossover, Alex M.O.R.P.H., Veracocha, Chris Jones, Susana, Luke Warner, Mat Lock, Jacqueline Govaert, W&w, Nadia Ali, Gabriel & Dresden, Cosmic Gate, Hiver & Hammer, Rising Star, Agnelli & Nelson, Joint Operations Centre, Woody Van Eyden, Aly & Fila, Daniel Kandi, DJ Remy, Roland Klinkenberg, Sander Van Doorn
A State Of Trance 2007 (Mixed by Armin van Buuren)
Mark Sherry, Albert Vorne, Michael Dow, Rex Mundi, Ronski Speed, Sir Adrian, Markus Schulz, Chakra, First State, Cerf, Mike Foyle, Mitiska, Nick Chagall, Jaren, Filô, Peri, Chris Lake, Eric Lumiere, Emma Hewitt, Lost Witness, Sultan + Shepard, Sassot, DJ Shah, FKN, Adrina Thorpe, Jahala, Kirsty Hawkshaw, Sophie Sugar, Tenishia, Sean Tyas, Rio Addicts, Logistic, Jose Amnesia, Jennifer Rene, Sunlounger, Alex Bartlett, Anthya, The Blizzard, Kyau & Albert, Global Illumination, armin van buuren, Terry Ferminal, Nic Chagall, Retrobyte, Rank 1