- 541
- 7AGE Music
- Airwave Music
- Altra Moda Music
- Armada Music
- Armada Music Albums
- Bonzai Back Catalogue
- Bonzai Classics
- Bonzai Progressive
- Bootcamp
- Club Guerillas
- Drizzly Eclipse
- Drizzly Music
- Fables
- Global Player Music
- JOOF Recordings
- Perfecto Records (Armada Music)
- Platinum
- Power House Records
- Progressions
- To Da Moon
-
All Genres
All Genres
-
Breaks - Breakbeat
Glitch-Hop
-
Dance
Commercial, Pop
-
Electronica
Bleep Techno, Downtempo
-
House
Soulful, Tribal, Vocal
-
Indie Dance - Nu Disco
Disco, Indie Dance
-
Melodic House - Tech
House, Techno Melodic
-
Progressive House
House, Melodic
-
Tech House
Dark House, Dub
-
Techno - Deep
Electro, Industrial, Dub
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
-
Trance - Psy Trance
Progressive, Psy-Trance, Melodic, Uplifting
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Audrey Gallagher, Ray Wilson, Winter Kills, Jan Vayne, Bagga Bownz, DJ Shah, ATB, Chris Jones, Sophie, Andrew Rayel, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, armin van buuren, Markus Schulz, Trevor Guthrie, Orjan Nilsen, Sharon Den Adel, Adam Young, Sophie Ellis-Bextor, Jacqueline Govaert, Laura V, Cathy Burton, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Racoon, Aruna, Lauren Evans, avicii, Sander Van Doorn
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Audrey Gallagher, Ray Wilson, Winter Kills, Jan Vayne, Bagga Bownz, DJ Shah, ATB, Chris Jones, Sophie, Andrew Rayel, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, armin van buuren, Markus Schulz, Trevor Guthrie, Orjan Nilsen, Sharon Den Adel, Adam Young, Sophie Ellis-Bextor, Jacqueline Govaert, Laura V, Cathy Burton, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Racoon, Aruna, Lauren Evans, avicii, Sander Van Doorn
Diamonds Are Forever By Side Winder & Dr.Spook: Best of Trance, Progressive, Goa and Psytrance Hits
The Digital Blond, Axone, Aladiah, E-Mantra, Artifact 303, Reasonandu, Life Style, Silicon Sound, The Digital Blonde, Flowjob, Tamir Ozana, Airwave, AstroPilot, Lyktum, Timewave, Magnus, John 00 Fleming, E-Clip, Side Winder, Liquid Soul, Vibrasphere, Fatali, Tegma, DNA, Micky Noise, Protoculture, Anton Chernikov, Simon Firth, Ace Ventura, Alucard, Ovnimoon
W&w, Audrey Gallagher, Cygnus X, M.I.K.E., Vengeance, Oliver Lieb, Jonah, Husman, Bart Claessen, Paul Van Dyk, Alexander Popov, Dash Berlin, Thomas Bronzwaer, Veracocha, Emma Hewitt, Mark Burton, Gareth Emery, Sunlounger, Omnia, Zara Taylor, Ira, Saltwater, Rafael Frost, Binary Finary, Tiesto, Rank 1, Push, Shanokee, Globe, Jochen Miller, O'Callaghan & Kearney, Marco V, Markus Schulz, Team Deep, ATB, Ramirez, Smith & Pledger, Pizarro, Oliver Smith, GAIA, Cerf, Energy 52, Solid Globe, Mitiska, Three Drives On A Vinyl, Jaren, Breakfast, Three Drives, Mitiska & Jaren, Hidden Logic, Way Out West, The Quest, Luminary, Cold Blue, Chicane, Matt Darey, Dutch Force, Lost Tribe, Ambassador, Right Face, Rapid Eye, Alex M.O.R.P.H., Kamaya Painters, Max Graham, Moogwai, Sylvia Tosun, System F, Ana Criado, Sebastian Brandt, Ferry Corsten, Airwave, Jano, DJ Misjah, Moonman, Rising Star, John O'Callaghan, Groovehead, Sneijder, Agnelli & Nelson, Denga & Manus, Andrew Rayel, Mikkas, Alphazone, Gouryella, Three 'N One, DJ Orkidea, En-Motion, Cosmic Gate, The Thrillseekers, Andy Blueman, armin van buuren, Aly & Fila
A State Of Trance 600 (Mixed by Armin van Buuren, ATB, W&W, Rank 1 & Andrew Rayel)
Ferry Corsten, Vengeance, John O'Callaghan, Groovehead, W&w, Audrey Gallagher, Cygnus X, Oliver Lieb, M.I.K.E., Jonah, Husman, Paul Van Dyk, Alexander Popov, Bart Claessen, Thomas Bronzwaer, Veracocha, Dash Berlin, Mark Burton, Emma Hewitt, Sunlounger, Gareth Emery, Zara Taylor, Saltwater, Omnia, Ira, Binary Finary, Rafael Frost, Tiesto, Push, Globe, Rank 1, O'Callaghan & Kearney, Shanokee, Markus Schulz, Jochen Miller, ATB, Marco V, Smith & Pledger, Team Deep, Oliver Smith, GAIA, Ramirez, Energy 52, Solid Globe, Pizarro, Three Drives, Cerf, Breakfast, Way Out West, Mitiska, Hidden Logic, Jaren, Luminary, Cold Blue, Matt Darey, Mitiska & Jaren, Chicane, Lost Tribe, The Quest, Justine Suissa, Rapid Eye, Andrew Rayel, Moogwai, Dutch Force, Right Face, Alex M.O.R.P.H., Ambassador, Max Graham, Airwave, Sylvia Tosun, Kamaya Painters, Ana Criado, Rising Star, Sebastian Brandt, System F, Jano, DJ Misjah, Denga, Manus, Agnelli & Nelson, Mikkas, Alphazone, Gouryella, MONTANA, Three 'N' One, Orkidea, Cosmic Gate, En-Motion, The Thrillseekers, Andy Blueman, armin van buuren, Aly & Fila, Sneijder
Never Mind The Bollocks... Here's Paul Oakenfold
Beat Service, Paul Oakenfold, Emma Lock, Marco V, Cold Blue, Infected Mushroom, Yodis, Magnus1, Federation, Kyota, Audiomatic, Michael Dow, Jamie Harrison, Richard Durand, Senadee, Daddy's Groove, MAGUIRE, Little Mark, Man With No Name, Ernesto Vs Bastian, Grace, Rocky, Mike Danis, Nok, Tom Colontonio, Ovnimoon, Zyce, Animalis, Liquid Soul, Duotekk, Des McMahon, Earsugar, Doube Click, Shannon Hurley, DJ Danila, Norin, Rad, Ivan Nikusev, Audien, Wav-E, Justin Oh , Marcos, The Doppler Effect, Sonic Element, Ronski Speed, Beatman, Ludmilla, HAARP, Protoculture, B-Vibes, Cabal, Phynn, Bissen, Nick Sentience, Jonas Hornblad, Neelix, John Dopping, Belocca, Airwave
Insigma, EnMass, Vincent De Moor, Basic Dawn, Matt Goss, Dogzilla, Rio Addicts, Cosmic Gate, DJ Misjah, L.S.G., Ridgewalkers, Jan Johnston, DJ Tim, El, Solar Stone, Alex M.O.R.P.H., Yilmaz Altanhan, Pulser, Robert Nickson, RR Workshop, Audioholics, Stoneface, Super8, Perry O'Neil, Terminal, Tab, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Orkidea, Three Drives, Cerf, Mitiska, Niklas Harding, Sir Adrian, Jaren, Arcane, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, David West, Funabashi, Rex Mundi, Andreas Hermansson, Probspot, Susana, Lange, Mark Otten, Sophie Sugar, Sarah Howells, Gareth Emery, Airwave, Sunlounger, Hammer & Bennett, Albion, Zara Taylor, Maor Levi, Mr. Pit, Selu Vibra, GAIA, Grace, Adam White, Elevation, Andy Moor, Bedrock, Interstate, Whiteroom, Viframa, Peter Martin, Arksun, Anthanasia, Chakra, Galen Behr, Darren Tate, Ascension, Hydroid, Rank 1, Jono Grant, Paul Oakenfold, Plastic Boy, Young Parisians, Peter Martijn Wijnia, Reeloop, Ben Lost, Solarstone, Majesta, Jurgen Vries, Andy Bury, DJ Shah, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, DJ Ton TB, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, A. Moor, Markus Schulz, Duderstadt, Robert Vadney, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, V-One, Dumonde, Kyau & Albert, Jam X, Nat Monday, armin van buuren, De LeoN, Marco V
Ronski Speed, EnMass, Orkidea, Sir Adrian, Dogzilla, Niklas Harding, Arcane, Funabashi, L.S.G., David West, Probspot, Alex M.O.R.P.H., Andreas Hermansson, Mark Otten, Robert Nickson, Lange, Airwave, Stoneface, Albion, Terminal, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Interstate, Jan Johnston, Peter Martin, GAIA, Solastone, Anthanasia, Adam White, Pulser, Chakra, Andy Moor, Rank 1, Ascension, Whiteroom, Plastic Boy, Paul Oakenfold, Above, Reeloop, Solarstone, Planet Perfecto, Beyond, Jurgen Vries, Insigma, Arksun, Sarah Howells, Vincent De Moor, Matt Goss, Galen Behr, Gareth Emery, Rio Addicts, DJ Misjah, Hydroid, Hammer & Bennett, Ridgewalkers, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, Maor Levi, El, Audioholics, Majesta, Yilmaz Altanhan, Perry O'Neil, DJ Shah, RR Workshop, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe, Super8 & Tab
Planet Perfecto, Adrina Thorpe, DJ Ton TB, Basic Dawn, Insigma, EnMass, Vincent De Moor, Matt Goss, Dogzilla, Rio Addicts, Cosmic Gate, DJ Misjah, L.S.G., Ridgewalkers, Jan Johnston, DJ Tim, El, Alex M.O.R.P.H., Yilmaz Altanhan, Robert Nickson, RR Workshop, Audioholics, Stoneface, Super8, Perry O'Neil, Terminal, Tab, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Orkidea, Three Drives, Cerf, Mitiska, Niklas Harding, Sir Adrian, Jaren, Arcane, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, David West, Funabashi, Rex Mundi, Andreas Hermansson, Lange, Probspot, Susana, Sarah Howells, Mark Otten, Sophie Sugar, Gareth Emery, Airwave, Sunlounger, Hammer & Bennett, GAIA, Albion, Zara Taylor, Maor Levi, Adam White, Mr. Pit, Selu Vibra, Andy Moor, Grace, Whiteroom, Elevation, Above & Beyond, Bedrock, Interstate, Peter Martin, Viframa, Anthanasia, Arksun, Solar Stone, Chakra, Galen Behr, Pulser, Darren Tate, Ascension, Hydroid, Rank 1, Jono Grant, Paul Oakenfold, Plastic Boy, Young Parisians, Peter Martijn Wijnia, Reeloop, Ben Lost, Solarstone, Majesta, Jurgen Vries, Andy Bury, DJ Shah, Jam X, Nat Monday, armin van buuren, De LeoN, Marco V, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, A. Moor, Markus Schulz, Duderstadt, Robert Vadney, Gabriel & Dresden, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, V-One, Dumonde, Kyau & Albert
Funabashi, L.S.G., Arcane, Probspot, Alex M.O.R.P.H., David West, Andreas Hermansson, Mark Otten, Robert Nickson, Lange, Airwave, Stoneface, Sarah Howells, Albion, Terminal, Gareth Emery, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Interstate, Jan Johnston, Peter Martin, Solastone, Anthanasia, Pulser, Chakra, GAIA, Rank 1, Ascension, Adam White, Plastic Boy, Paul Oakenfold, Andy Moor, Reeloop, Solarstone, Whiteroom, Jurgen Vries, Planet Perfecto, Arksun, Vincent De Moor, Insigma, Matt Goss, Galen Behr, Rio Addicts, DJ Misjah, Hydroid, Hammer & Bennett, Ridgewalkers, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, Maor Levi, El, Audioholics, Majesta, Yilmaz Altanhan, Perry O'Neil, DJ Shah, RR Workshop, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe, Super8 & Tab, Ronski Speed, EnMass, Orkidea, Sir Adrian, Dogzilla, Niklas Harding
A State Of Trance 2004 (Mixed by Armin van Buuren)
Super 8, Oceanlab, Above & Beyond, Robert Nickson, armin van buuren, Justine Suissa, Perry O'Neil, Valentino, Sultan, The Greek, Michael Burns, Peter Martin, Anthanasia, St. John, Locust, Rémy, Roland Klinkenberg, Scott Bond, Mark Otten, M.I.K.E., Solid Globe, Fascinated, Whirlpool, Mono, Solarstone, Envio, Three Drives, True Form, Arctic Quest, Airwave, Terry Bones, Kyau, Fred Baker, Albert, Water Planet, Aalto, John Askew, Fictivision, Phynn, Perpetuous Dreamer, Active Sight, Rising Star