-
All Genres
All Genres
-
Dance
Commercial, Pop
-
Progressive House
House, Melodic
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2015
Ramin Djawadi, Tilde, Yoel Lewis, Rodrigo Deem, Protoculture, armin van buuren, Corti Organ, Mark Sixma, Orjan Nilsen, Mr. Probz, Rank 1, M.I.K.E. Push, W&w, Sebastien, Andrew Rayel, Satellite Empire, BT, Radion6, Super8 & Tab, Arisen Flame, Markus Schulz, Jorn Van Deynhoven, Delacey, Ferry Corsten, Gouryella, Willem De Roo, Bryn Liedl, Joonas Hahmo, Bethany Marie, K-System, Fast Distance, Alex M.O.R.P.H., Deem, ReOrder, Beat Service, Jase Thirlwall, Alexander Popov, Ana Criado, Yahel, LTN, Liya, Christina Novelli, MaRLo, Dennis Sheperd, Jano, Chloe Langley, Tommy Johnson, Antillas, Matt Darey, Anki, Kate Louise Smith, Omnia, Headhunterz, Digital X, Heatbeat, Rafael Frost, Kyau & Albert, Bryan Kearney, Stoneface & Terminal, Ronski Speed, Venom One, Dan Stone
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2015 (Mixed by Armin van Buuren)
Ramin Djawadi, Tilde, Yoel Lewis, Rodrigo Deem, Protoculture, armin van buuren, Corti Organ, Mark Sixma, Orjan Nilsen, Mr. Probz, Rank 1, M.I.K.E. Push, W&w, Sebastien, Andrew Rayel, Satellite Empire, BT, Radion6, Super8 & Tab, Arisen Flame, Markus Schulz, Jorn Van Deynhoven, Delacey, Ferry Corsten, Gouryella, Willem De Roo, Bryn Liedl, Joonas Hahmo, Bethany Marie, K-System, Fast Distance, Alex M.O.R.P.H., Deem, ReOrder, Beat Service, Jase Thirlwall, Alexander Popov, Ana Criado, Yahel, LTN, Liya, Christina Novelli, MaRLo, Dennis Sheperd, Jano, Chloe Langley, Tommy Johnson, Antillas, Matt Darey, Anki, Kate Louise Smith, Omnia, Headhunterz, Digital X, Heatbeat, Rafael Frost, Kyau & Albert, Bryan Kearney, Stoneface & Terminal, Ronski Speed, Venom One, Dan Stone
A State Of Trance Classics, Vol. 10 (The Full Unmixed Versions)
Aly & Fila, Denise Rivera, Sunlounger, Cosmic Gate, Zara, armin van buuren, Kamaya Painters, Gabriel & Dresden, Signum Signal, Chicane, First State, Natasha Bedingfield, Anita Kelsey, Ayū, Ferry Corsten, Andy Moor, Simon LeBon, Ashley Wallbridge, Tiesto, Gareth Emery, Meighan Nealon, Lucy Saunders, Aalto, Markus Schulz, Chakra, Rank 1, Duderstadt, David Forbes, DJ Energy, BT, Tatana, Paul Van Dyk, Jan Burton, Dash Berlin, Emma Hewitt, DJ Shah, Cygnus X, Adrina Thorpe, Liquid DJ Team, Accadia, Fictivision, Ernesto, C-Quence, Bastian, Solarstone, Globe, Hemstock & Jennings, Push, Silverblue, The Generator, Trancesetters, Svenson & Gielen, W&w, Michael Woods, Super8, Orkidea, Kuffdam & Plant, Marco V, James Holden, Lange, Silverbullet
A State Of Trance Classics, Vol. 10 (The Full Unmixed Versions)
Svenson & Gielen, Sunlounger, Zara, Kamaya Painters, Cosmic Gate, Signum Signal, armin van buuren, First State, Gabriel & Dresden, Anita Kelsey, Chicane, Ayū, Natasha Bedingfield, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Ferry Corsten, Meighan Nealon, Simon LeBon, Aalto, Tiesto, Above & Beyond, Gareth Emery, Lucy Saunders, Duderstadt, Markus Schulz, DJ Energy, Chakra, Tatana, Rank 1, W&w, David Forbes, Jan Burton, BT, Paul Van Dyk, DJ Shah, Dash Berlin, Adrina Thorpe, Emma Hewitt, Liquid DJ Team, Cygnus X, Accadia, Fictivision, C-Quence, Ernesto, Solarstone, Bastian, Hemstock & Jennings, Globe, Push, The Generator, Silverblue, Trancesetters, Michael Woods, Super8, Orkidea, Kuffdam & Plant, Aly & Fila, Marco V, James Holden, Lange, Silverbullet
A State Of Trance Year Mix 2014
Bo Bruce, Andrew Bayer, Philippe El Sisi, Fisherman & Hawkins, Lauren Evans, David Gravell, Abstract Vision, Aly & Fila, Thomas Newson, Hazem Beltagui, Jilliana Danise, Jaren, Dash Berlin, Aneym, Adam Navel, armin van buuren, ReOrder, Jay Cosmic, Tommy Johnson, Orkidea, Omnia, Ian Standerwick, Collin McLoughlin, Nanje Nowack, Parker & Hanson, SkyPatrol, Jerome Isma-Ae, Driftmoon, Aruna, Paul Oakenfold, John O'Callaghan, Mino Safy, Andy Blueman, Erica Curran, Cassandra Fox, Jennifer Rene, Bobina, Dsharp, Allen Watts, Orjan Nilsen, Alex M.O.R.P.H., Ucast, Andrew Rayel, Roger Shah, Arno Cost, Natalie Gioia, Darren Porter, Jonathan Mendelsohn, Sylvia Tosun, Norman Doray, Veracocha, Bryan Kearney, Mark Sixma, Roman Messer, Ben Gold, Ferry Tayle, Sergey Nevone, Christina Novelli, Poppy, Simon O'Shine, Dan Thompson, Cindy Alma, Inge Bergmann, Maarten De Jong , Above & Beyond, Alexander Popov, Neptune Project, Max Graham, Cosmic Gate, ShoGun, Adam Szabo, Eric Lumiere, giuseppe ottaviani, Willem De Roo, Myon & Shane 54, Audiocells, Flynn & Denton, Super8 & Tab, Kyler England, Shannon Hurley, Audrey Gallagher, Julie Thompson, Genix, Sue McLaren, Ellie Lawson, Stoneface & Terminal, Alexandra Badoi, Denis Kenzo, Karim Youssef, Adara, Simon Patterson, Sarah Howells, Sveta B., Dennis Pedersen, Yves De Lacroix, Fabio XB, Andy Moor, A.R.D.I., Marell, Liuck, Lange, RAM, Laura Jansen, Fenja, Stine Grove, Arisen Flame, Bogdan Vix, Ost & Meyer, Dart Rayne, Jorn Van Deynhoven, Renee Stahl, Ronski Speed, Yura Moonlight, KhoMha, MaRLo, Cate Kanell, Katty Heath, Markus Schulz, Jano, Luke Bond, Gareth Emery, Roxanne Emery, Will Atkinson, GAIA, Sneijder, STANDERWICK, Mike Koglin, Solarstone, W&w, Kryder, Tom Staar, Monoverse, Temple One, Photographer, Heatbeat, Wach, Allen & Envy, Mark Sherry
A State Of Trance Year Mix 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Bo Bruce, Andrew Bayer, Orkidea, Ian Standerwick, Lauren Evans, David Gravell, SkyPatrol, Hazem Beltagui, Aruna, John O'Callaghan, Dash Berlin, Aneym, Erica Curran, armin van buuren, Jennifer Rene, Jay Cosmic, Tommy Johnson, Allen Watts, Omnia, Collin McLoughlin, Nanje Nowack, Ucast, Parker & Hanson, Roger Shah, Jerome Isma-Ae, Driftmoon, Darren Porter, Paul Oakenfold, Sylvia Tosun, Mino Safy, Andy Blueman, Bryan Kearney, Cassandra Fox, Roman Messer, Sergey Nevone, Bobina, Dsharp, Simon O'Shine, Orjan Nilsen, Alex M.O.R.P.H., Andrew Rayel, Inge Bergmann, Dan Thompson, Natalie Gioia, Jonathan Mendelsohn, Neptune Project, Maarten De Jong , Veracocha, Mark Sixma, Max Graham, Ben Gold, Ferry Tayle, Adam Szabo, Christina Novelli, Poppy, Flynn & Denton, Willem De Roo, Cindy Alma, Audrey Gallagher, Super8 & Tab, Above & Beyond, Alexander Popov, Sue McLaren, Julie Thompson, Cosmic Gate, ShoGun, Karim Youssef, Stoneface & Terminal, Eric Lumiere, giuseppe ottaviani, Dennis Pedersen, Ellie Lawson, Myon & Shane 54, Audiocells, A.R.D.I., Adara, Kyler England, Shannon Hurley, RAM, Yves De Lacroix, Genix, Stine Grove, Laura Jansen, Marell, Alexandra Badoi, Denis Kenzo, Dart Rayne, Arisen Flame, Simon Patterson, Sarah Howells, Sveta B., Yura Moonlight, Jorn Van Deynhoven, Fabio XB, Andy Moor, Katty Heath, KhoMha, Liuck, Lange, Markus Schulz, Fenja, Will Atkinson, Bogdan Vix, Ost & Meyer, Philippe El Sisi, GAIA, Renee Stahl, Ronski Speed, Abstract Vision, Fisherman & Hawkins, MaRLo, Cate Kanell, Jilliana Danise, Aly & Fila, Jano, Luke Bond, Adam Navel, Jaren, Gareth Emery, Roxanne Emery, STANDERWICK, ReOrder, Sneijder, Thomas Newson, Solarstone, Mike Koglin, W&w, Temple One, Photographer, Monoverse, Heatbeat, Allen & Envy, Wach, Mark Sherry
A State Of Trance Year Mix 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Lauren Evans, Andrew Bayer, SkyPatrol, David Gravell, Aruna, John O'Callaghan, Dash Berlin, Hazem Beltagui, Erica Curran, Jennifer Rene, Jay Cosmic, Aneym, Allen Watts, armin van buuren, Collin McLoughlin, Tommy Johnson, Ucast, Omnia, Roger Shah, Jerome Isma-Ae, Nanje Nowack, Darren Porter, Parker & Hanson, Sylvia Tosun, Mino Safy, Driftmoon, Bryan Kearney, Paul Oakenfold, Roman Messer, Bobina, Andy Blueman, Cassandra Fox, Sergey Nevone, Simon O'Shine, Orjan Nilsen, Dsharp, Inge Bergmann, Dan Thompson, Alex M.O.R.P.H., Andrew Rayel, Neptune Project, Maarten De Jong , Natalie Gioia, Jonathan Mendelsohn, Max Graham, Veracocha, Mark Sixma, Adam Szabo, Ben Gold, Ferry Tayle, Flynn & Denton, Willem De Roo, Christina Novelli, Poppy, Audrey Gallagher, Super8 & Tab, Cindy Alma, Sue McLaren, Julie Thompson, Cosmic Gate, Alexander Popov, Karim Youssef, Stoneface & Terminal, Eric Lumiere, ShoGun, Dennis Pedersen, Ellie Lawson, Myon & Shane 54, giuseppe ottaviani, A.R.D.I., Adara, Kyler England, Audiocells, RAM, Yves De Lacroix, Genix, Shannon Hurley, Stine Grove, Marell, Alexandra Badoi, Dart Rayne, Arisen Flame, Laura Jansen, Simon Patterson, Denis Kenzo, Yura Moonlight, Jorn Van Deynhoven, Sarah Howells, Fabio XB, Sveta B., Katty Heath, KhoMha, Liuck, Andy Moor, Markus Schulz, Lange, Will Atkinson, Bogdan Vix, Fenja, Philippe El Sisi, GAIA, Renee Stahl, Ost & Meyer, Abstract Vision, Fisherman & Hawkins, MaRLo, Ronski Speed, Jilliana Danise, Aly & Fila, Jano, Cate Kanell, Adam Navel, Jaren, Gareth Emery, Luke Bond, STANDERWICK, ReOrder, Bo Bruce, Roxanne Emery, Orkidea, Ian Standerwick, Sneijder, Thomas Newson, Solarstone, Mike Koglin, Temple One, W&w, Photographer, Monoverse, Heatbeat, Allen & Envy, Wach, Mark Sherry
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, Miri Ben-Ari, BT, Nadia Ali, ARTY, Racoon, Lauren Evans, Aruna, Ray Wilson, Audrey Gallagher, Jan Vayne, Winter Kills, DJ Shah, Bagga Bownz, Chris Jones, ATB, Andrew Rayel, Sophie, Cindy Alma, NERVO, Gabriel & Dresden, Airwave, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, avicii, Sander Van Doorn
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, Miri Ben-Ari, BT, Nadia Ali, ARTY, Racoon, Lauren Evans, Aruna, Ray Wilson, Audrey Gallagher, Jan Vayne, Winter Kills, DJ Shah, Bagga Bownz, Chris Jones, ATB, Andrew Rayel, Sophie, Cindy Alma, NERVO, Gabriel & Dresden, Airwave, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, avicii, Sander Van Doorn
Armada Collected: Markus Schulz
Markus Schulz, Seri, Departure, Gabriel & Dresden, Ferry Corsten, Andy Moor, Venom One, Chris Madin, Jochen Miller, Adina Butar, Dennis Sheperd, Liz Primo, Jaren, Lady V, Sarah Howells, Dauby, Elevation, Justine Suissa, Ana Diaz, Chakra, Anita Kelsey, Jennifer Rene, Ana Criado, Sir Adrian, Daniel Creed, Judah, Beat Service, Solis & Sean Truby, Wellenrausch, Nic Chagall, Mark Sherry
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2014
Andrew Bayer, Dan Thompson, Maarten De Jong , armin van buuren, MaRLo, David Gravell, Fisherman & Hawkins, Omnia, Jorn Van Deynhoven, Mark Sixma, Arisen Flame, Alex M.O.R.P.H., Idina Menzel, Natalie Gioia, Sylvia Tosun, Laura Jansen, Ayū, Markus Schulz, Lauren Evans, Thomas Newson, Paul Oakenfold, Philippe El Sisi, Faruk Sabanci, Abstract Vision, Heatbeat, Jilliana Danise, Cosmic Gate, Orjan Nilsen, Mhammed El Alami, KhoMha, Illitheas, Andy Moor, Aly & Fila, SkyPatrol, Andrew Rayel, Sue McLaren, Jonathan Mendelsohn, John O'Callaghan, Jennifer Rene, Alexander Popov, Roger Shah, Yves De Lacroix, Sneijder, Marell, Bryan Kearney, Eric Lumiere, GAIA, Simon Patterson, Sarah Howells, Kryder, Bobina, Mark Sherry, Wach, Joseph Areas, W&w, STANDERWICK, Johann Stone, Talla 2xlc, Tom Staar
#Goldrush, Vol. 1 (Mixed by Ben Gold)
Andy Moor, Mark Sherry, Outburst, Artsever, LTN, The Glass Child, Christina Novelli, Anske, Willem De Roo, Solis, Sean Truby, Audrey Gallagher, Ben Gold, Matt Davey, Orjan Nilsen, Cosmic Gate, W&w, Mark Sixma, Jorn Van Deynhoven, GAIA, Faruk Sabanci, ReOrder, Eximinds, Tempo Giusto, Carlo Calabro, Klauss Goulart, Markus Schulz, armin van buuren, Andrew Rayel, Darren Porter, Ferry Tayle, Andres Sanchez, Alex M.O.R.P.H., Sneijder, Alexander Popov, Harry Square
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Andrew Bayer, Dan Thompson, Maarten De Jong , armin van buuren, MaRLo, David Gravell, Fisherman & Hawkins, Omnia, Jorn Van Deynhoven, Mark Sixma, Arisen Flame, Alex M.O.R.P.H., Idina Menzel, Natalie Gioia, Sylvia Tosun, Laura Jansen, Ayū, Markus Schulz, Lauren Evans, Paul Oakenfold, Philippe El Sisi, Faruk Sabanci, Abstract Vision, Heatbeat, Jilliana Danise, Cosmic Gate, Orjan Nilsen, Mhammed El Alami, KhoMha, Illitheas, Andy Moor, Aly & Fila, SkyPatrol, Andrew Rayel, Sue McLaren, Jonathan Mendelsohn, John O'Callaghan, Jennifer Rene, Alexander Popov, Roger Shah, Yves De Lacroix, Sneijder, Marell, Bryan Kearney, Eric Lumiere, GAIA, Simon Patterson, Sarah Howells, Tom Staar, Bobina, Thomas Newson, Mark Sherry, Wach, Joseph Areas, W&w, Ian Standerwick, Johann Stone, Talla 2xlc, Kryder
Jonah, Husman, Paul Van Dyk, Bart Claessen, Thomas Bronzwaer, Alexander Popov, Dash Berlin, Mark Burton, Veracocha, Emma Hewitt, Gareth Emery, Sunlounger, Omnia, Zara Taylor, Ira, Saltwater, Rafael Frost, Binary Finary, Tiesto, Rank 1, Push, Shanokee, Globe, Jochen Miller, O'Callaghan & Kearney, Marco V, Markus Schulz, Team Deep, ATB, Ramirez, Smith & Pledger, Pizarro, Oliver Smith, Cerf, Energy 52, GAIA, Mitiska, Solid Globe, Jaren, Breakfast, Three Drives On A Vinyl, Mitiska & Jaren, Hidden Logic, Three Drives, The Quest, Luminary, Way Out West, Cold Blue, Dutch Force, Chicane, Matt Darey, Ambassador, Lost Tribe, Alex M.O.R.P.H., Kamaya Painters, Right Face, Rapid Eye, Moogwai, Sylvia Tosun, System F, Max Graham, Sebastian Brandt, Ferry Corsten, Ana Criado, Airwave, Jano, DJ Misjah, Rising Star, John O'Callaghan, Groovehead, Moonman, Audrey Gallagher, Cygnus X, W&w, Vengeance, Oliver Lieb, M.I.K.E., Denga & Manus, Andrew Rayel, Mikkas, Alphazone, Gouryella, Three 'N One, En-Motion, DJ Orkidea, Cosmic Gate, Andy Blueman, The Thrillseekers, armin van buuren, Aly & Fila, Sneijder, Agnelli & Nelson
A State Of Trance 600 (Mixed by Armin van Buuren, ATB, W&W, Rank 1 & Andrew Rayel)
Oliver Lieb, M.I.K.E., Paul Van Dyk, Jonah, Husman, Thomas Bronzwaer, Alexander Popov, Bart Claessen, Mark Burton, Veracocha, Dash Berlin, Emma Hewitt, Sunlounger, Gareth Emery, Zara Taylor, Saltwater, Omnia, Ira, Binary Finary, Rafael Frost, Tiesto, Push, Globe, Rank 1, O'Callaghan & Kearney, Shanokee, Markus Schulz, Jochen Miller, ATB, Marco V, Smith & Pledger, Team Deep, Oliver Smith, Ramirez, Energy 52, GAIA, Pizarro, Solid Globe, Cerf, Breakfast, Three Drives, Mitiska, Hidden Logic, Way Out West, Jaren, Luminary, Mitiska & Jaren, Cold Blue, Matt Darey, The Quest, Chicane, Lost Tribe, Andrew Rayel, Justine Suissa, Rapid Eye, Dutch Force, Moogwai, Alex M.O.R.P.H., Ambassador, Right Face, Airwave, Sylvia Tosun, Kamaya Painters, Max Graham, Rising Star, Sebastian Brandt, System F, Ana Criado, Jano, DJ Misjah, Vengeance, John O'Callaghan, Groovehead, Ferry Corsten, Audrey Gallagher, Cygnus X, W&w, Manus, Agnelli & Nelson, Mikkas, Alphazone, Gouryella, MONTANA, Three 'N' One, Orkidea, Cosmic Gate, En-Motion, Andy Blueman, The Thrillseekers, armin van buuren, Sneijder, Aly & Fila, Denga
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2011
Mark Otten, Klauss Goulart, Jennifer Rene, Markus Schulz, Jochen Miller, Mike Foyle, Beat Service, Statica, Max Freegrant, Wippenberg, Phunk Investigation, Dennis Sheperd, Artento Divini, Cold Blue, DTC, Ana Criado, Who.Is, Dakota, Aerofoil, Hodel, David Barnes, Anguilla Project, Basil O'Glue, Grace, Space RockerZ, Bobina, Pobsky, Wellenrausch, Rex Mundi, Traumer, Grube, Tucandeo, Hovsepian, Skytech, Mario Hammer, Mr. Pit, Moonbeam, Asheni, Avis Vox, Kyau Vs Albert, 3rd Planet, Majai, Vertruda, DNS Project, Madelin Zero, Ken Plus Ichiro, David Johnson, Eelke Kleijn, KhoMha, Estiva, Max Graham, Phynn, Protoculture, Elevation
Tania Zygar, Alexander Popov, Emma Hewitt, Ashley Wallbridge, Gareth Emery, BT, DNS Project, Adam K, John O'Callaghan, Gofman & Tsukerman, giuseppe ottaviani, ShoGun, James Dymond, Hannah, Alex M.O.R.P.H., Sylvia Tosun, Andy Moor, Paul Oakenfold, Sue McLaren, Re:Locate, Robert Nickson, Protoculture, Orjan Nilsen, Dennis Sheperd, Cold Blue, Ana Criado, Markus Schulz, Dakota, GAIA, Susana, Mike Koglin, Genix, Jorn Van Deynhoven, Ferry Corsten, Andrew Bayer, Kid Alien, Space RockerZ, Daniel Heatcliff, armin van buuren, Stoneface, Terminal, Daniel Kandi, Klauss Goulart, Mark Sixma
Airwave, Sunlounger, Yilmaz Altanhan, Albion, Zara Taylor, RR Workshop, Mr. Pit, Selu Vibra, Super8, Grace, GAIA, Tab, Elevation, Adam White, Orkidea, Bedrock, Interstate, Andy Moor, Viframa, Peter Martin, Whiteroom, Niklas Harding, Anthanasia, Arksun, Arcane, David West, Darren Tate, Chakra, Galen Behr, Andreas Hermansson, Jono Grant, Ascension, Hydroid, Lange, Young Parisians, Paul Oakenfold, Sarah Howells, Ben Lost, Peter Martijn Wijnia, Majesta, Gareth Emery, Andy Bury, Solarstone, DJ Shah, Hammer & Bennett, Adrina Thorpe, Maor Levi, DJ Ton TB, Planet Perfecto, EnMass, Basic Dawn, Insigma, Dogzilla, Matt Goss, L.S.G., Cosmic Gate, DJ Misjah, Jan Johnston, DJ Tim, Alex M.O.R.P.H., Solar Stone, Robert Nickson, Rank 1, Pulser, Stoneface, Plastic Boy, Audioholics, Perry O'Neil, Terminal, Reeloop, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Jurgen Vries, Three Drives, Cerf, Mitiska, Sir Adrian, Jaren, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Vincent De Moor, Funabashi, Rex Mundi, Rio Addicts, Probspot, Susana, Ridgewalkers, Mark Otten, Sophie Sugar, El, Duderstadt, Robert Vadney, A. Moor, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, armin van buuren, Marco V, Nat Monday, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Dumonde, Markus Schulz, Jam X, De LeoN
Probspot, Susana, Ridgewalkers, Mark Otten, Sophie Sugar, El, Airwave, Sunlounger, Yilmaz Altanhan, Albion, Zara Taylor, GAIA, RR Workshop, Mr. Pit, Selu Vibra, Adam White, Super8, Grace, Andy Moor, Tab, Elevation, Whiteroom, Orkidea, Bedrock, Interstate, Above & Beyond, Niklas Harding, Viframa, Peter Martin, Arcane, Anthanasia, Arksun, David West, Darren Tate, Chakra, Galen Behr, Andreas Hermansson, Jono Grant, Ascension, Hydroid, Lange, Young Parisians, Paul Oakenfold, Peter Martijn Wijnia, Sarah Howells, Ben Lost, Majesta, Gareth Emery, Andy Bury, Solarstone, DJ Shah, Hammer & Bennett, Adrina Thorpe, Maor Levi, DJ Ton TB, Planet Perfecto, EnMass, Basic Dawn, Insigma, Dogzilla, Matt Goss, L.S.G., Cosmic Gate, DJ Misjah, Solar Stone, Jan Johnston, DJ Tim, Alex M.O.R.P.H., Pulser, Robert Nickson, Rank 1, Audioholics, Stoneface, Plastic Boy, Perry O'Neil, Terminal, Reeloop, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Jurgen Vries, Three Drives, Cerf, Mitiska, Sir Adrian, Jaren, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Vincent De Moor, Funabashi, Rex Mundi, Rio Addicts, Duderstadt, Robert Vadney, A. Moor, Gabriel & Dresden, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, armin van buuren, Marco V, Nat Monday, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Dumonde, Markus Schulz, Jam X, De LeoN
Thomas Cresine, Grube, Hovsepian, Klauss Goulart, Mikulas, WHY?!?, Eelke Kleijn, Mr. Pit, KhoMha, Space RockerZ, MSJ, Saint X, Norin, Rad, Rex Mundi, Tucandeo, DNS Project, Madelin Zero, Danilo Ercole, Snatt, Vix, Pobsky, P.A.F.F., Paul Spidey, Wippenberg, Skytech, Aerofoil, Erick Strong, Alexandra Badoi, Aaron Camz, Beat Service, Mike Foyle, Statica, Basil O'Glue, Markus Schulz
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2010
Who.Is, Mark Junior, Markus Schulz, Spiral Waves, Ana Criado, Max Graham, Mr. Pit, Neev Kennedy, Rex Mundi, M6, Space RockerZ, Ashley Wallbridge, Nenes, Way Out West, Pascal Feliz, Justine Suissa, Hammer & Bennett, Afterwhite, Pobsky, Ronski Speed, Jochen Miller, Anton Firtich, Reverse, AF Project, Artento Divini, Trilucid, ElSandro, Protoculture, GAIA, Tomcraft, Dr. Willis, Jerome Isma-Ae, Susana, Omnia, Rank 1, The Blizzard, Benya, Jose Amnesia, Big World, Jan Johnston, Markus Binapfl, Tenishia, Skytech, Juan Deminicis, Mike Foyle, Statica, Miki Litvak, Gary Beck, Aaron Camz, Estiva, Phynn, BliZZaRD, Eelke Kleijn, Ben Gold, ARTY, Yuri Kane, Jessus, Tucandeo, moguai
Global DJ Broadcast Top 40 - Best Of 2009
Avis Vox, ClAud9, White Stars, Dennis De Laat, R.E.N.O.I.S.E., Gai Barone, Rex Mundi, Marco Joosten Feat. E.C., Susana, Bartlett, Dakota, Dyor, Steve Aries (AKA Jester Muzik), Lavoie, Nitrous Oxide, Eco, Moonbeam, Blackfeel Wite, Mac, John O'Callaghan, Monday, Audrey Gallagher, Josh Gabriel, Winter Kills, Tritonal, Cristina Soto, Rafael Frost, Arnej, Mike Foyle, DJ Eco, Paul Trainer, Lentos, Beat Service, Rozza, Estiva, Timmy & Tommy, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Meighan Nealon, Skytech, Super8, Fabio XB, Tab, Ronnie Play, Sander Van Doorn, Gabriel Cage, Purple Haze, Dr Willis, ummet ozcan, Junkyard Dog, W&w, Antonia Lucas, David Forbes, Lange, M. Schulz, Martin Roth, Elevation, Markus Schulz, Barnes, Heatcliff, Ferry Corsten, Barnes & Heatcliff, Ben Gold, Cosmic Gate
Michael Calderone, Christopher Reddick, Khaz, Boris M.D., Dino, Element One, Thomas Sagstad, Barnes, Claud 9, Heatcliff, Karnak, Dymos, Tritonal, Cristina Soto, Rex Mundi, Arnej, Tenishia, Skytech, Mr. Pit, Susana, Max Gueli, Adiva, Vicky Fee, Omnia, Various Artists, Dakota, UMEK, Beltek, Rowald Steyn, Mike Foyle, Danilo Ercole, Dance 2 Trance, Project MC, Moonbeam, Wippenberg, Markus Schulz
Amsterdam '08 (Mixed by Markus Schulz)
B.E.N., Mr. Pit, EnMass, Kenneth Tjonasam, Dakota, Vision, Leama, James Davis, Grafiti, Glenn Morrison, Plastic Angel, Lens, Rex Mundi, Marcus Schössow, TyDi, Ketho, Michael Calderone, Supuer, Destination X, Sonic Division, Fulyen, Carl & Joni, Anton Chernikov, Breakfast, Big Mike, Andy Moor, Agnelli & Nelson, The A&N Project, Bebop, Benya, Moonbeam, Ruben De Ronde, Gareth Emery, Markus Schulz, Carl B
Universal Religion Chapter 3 (Recorded live at Amnesia, Ibiza) [Mixed By Armin van Buuren]
Sunlounger, Dash Berlin, Jose Amnesia, Jennifer Rene, Dubfire, David West, Markus Schulz, Andy Moor, Terk Dawn, Aly & Fila, FKN, Jahala, Mungo, Forerunners, The Doppler Effect, Audrey Gallagher, Thomas Bronzwaer, armin van buuren, Susana, Sied Van Riel, EDX, Marnix, Monogato, John O'Callaghan, Agnelli & Nelson
A State Of Trance 2007 (Mixed by Armin van Buuren)
Markus Schulz, Chakra, First State, Mike Foyle, Cerf, Nick Chagall, Mitiska, Jaren, Filô, Peri, Chris Lake, Eric Lumiere, Emma Hewitt, Lost Witness, Sultan + Shepard, Sassot, DJ Shah, FKN, Adrina Thorpe, Kirsty Hawkshaw, Jahala, Tenishia, Sophie Sugar, Rio Addicts, Sean Tyas, Jose Amnesia, Logistic, Jennifer Rene, Sunlounger, Alex Bartlett, Anthya, The Blizzard, Kyau & Albert, Global Illumination, armin van buuren, Terry Ferminal, Mark Sherry, Albert Vorne, Michael Dow, Rex Mundi, Ronski Speed, Sir Adrian, Nic Chagall, Retrobyte, Rank 1