-
All Genres
All Genres
-
Big Room
Electro, Progressive
-
Dance
Commercial, Pop
-
House
Soulful, Tribal, Vocal
-
Melodic House - Tech
House, Techno Melodic
-
Progressive House
House, Melodic
-
Techno - Deep
Electro, Industrial, Dub
-
Techno - Rave
Peak Time, Driving
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
A State Of Trance 600 (Mixed by Armin van Buuren, ATB, W&W, Rank 1 & Andrew Rayel)
Rising Star, System F, Ana Criado, DJ Misjah, Vengeance, Groovehead, Ferry Corsten, Cygnus X, W&w, Oliver Lieb, M.I.K.E., Paul Van Dyk, Jonah, Husman, Thomas Bronzwaer, Alexander Popov, Bart Claessen, Dash Berlin, Mark Burton, Veracocha, Emma Hewitt, Sunlounger, Andrew Rayel, Gareth Emery, Zara Taylor, Saltwater, Alex M.O.R.P.H., Omnia, Sylvia Tosun, Ira, Binary Finary, Sebastian Brandt, Rafael Frost, Jano, Tiesto, Push, John O'Callaghan, Globe, Audrey Gallagher, Rank 1, O'Callaghan & Kearney, Shanokee, Markus Schulz, Jochen Miller, ATB, Marco V, Smith & Pledger, Team Deep, Oliver Smith, Ramirez, Energy 52, GAIA, Pizarro, Solid Globe, Cerf, Breakfast, Three Drives, Mitiska, Hidden Logic, Way Out West, Jaren, Luminary, Mitiska & Jaren, Cold Blue, Matt Darey, The Quest, Chicane, Lost Tribe, Justine Suissa, Rapid Eye, Moogwai, Dutch Force, Ambassador, Right Face, Airwave, Kamaya Painters, Max Graham, Sneijder, Aly & Fila, Denga, Manus, Cosmic Gate, Andy Blueman, Mikkas, Alphazone, Gouryella, MONTANA, Agnelli & Nelson, Three 'N' One, Orkidea, En-Motion, The Thrillseekers, armin van buuren
Two&One, Jorn Van Deynhoven, Sarah Russell, MaRLo, Aly & Fila, Frans Bak, Tricia McTeague, Heatbeat, Dart Rayne, Bjorn Akesson, Yura Moonlight, Andain, Cate Kanell, Myon & Shane 54, Aruna, Super8 & Tab, VillaNaranjos, Matt Bukovski, Fiora, Protoculture, Solarstone, Clare Stagg, Alexander Popov, W&w, Markus Schulz, Ana Criado, Adrian&Raz, armin van buuren, ARTY, Alex M.O.R.P.H., Omnia, John O'Callaghan, BT, Full Tilt, Hazem Beltagui, Karen Kelly, Allan V., GAIA, Denis Kenzo, Rank 1, Sveta B., The Blizzard, M.I.K.E., Daniel Van Sand, Andrew Rayel, Julie Thompson, RAM, Sneijder, Beat Service, AYDA
A State Of Trance 2013 (Mixed by Armin van Buuren)
Two&One, Jorn Van Deynhoven, Sarah Russell, MaRLo, Aly & Fila, Frans Bak, Tricia McTeague, Heatbeat, Dart Rayne, Bjorn Akesson, Yura Moonlight, Andain, Cate Kanell, Myon & Shane 54, Aruna, Super8 & Tab, VillaNaranjos, Matt Bukovski, Fiora, Protoculture, Solarstone, Clare Stagg, Alexander Popov, W&w, Markus Schulz, Ana Criado, Adrian&Raz, armin van buuren, ARTY, Alex M.O.R.P.H., Omnia, John O'Callaghan, BT, Full Tilt, Hazem Beltagui, Karen Kelly, Allan V., GAIA, Denis Kenzo, Rank 1, Sveta B., The Blizzard, M.I.K.E., Daniel Van Sand, Andrew Rayel, Julie Thompson, RAM, Sneijder, Beat Service, AYDA
A State Of Trance Year Mix 2012 (Mixed by Armin van Buuren)
Gareth Emery, Arctic Moon, Ralphie B, Rank 1, Full Tilt, Lemon, Cosmic Gate, Jochen Miller, Katrina Noorbergen, Ana Criado, Sarah Bettens, KhoMha, Beat Service, Aly & Fila, Andy Moor, Indecent Noise, Ana Diaz, Adrina Thorpe, Sue McLaren, Ridgewalkers, Abstract Vision, Lange, John O'Callaghan, Elite Electronic, Ben Gold, The Glass Child, Skytech, GAIA, Aruna, Velvetine, Faruk Sabanci, Alexander Popov, Wiegel Meirmans Snitker, W&w, Heatbeat, Paul Van Dyk, Jano, Orjan Nilsen, Dash Berlin, A.R.D.I., Molly Bancroft, Chris Madin, Protoculture, Emma Hewitt, Alexandre Bergheau, Sarah Howells, Eco, Bobina, Markus Schulz, Andain, Aligator, Seri, Daniel Kandi, Dennis Sheperd, Jorn Van Deynhoven, Talla 2xlc, Rex Mundi, Clare Stagg, Fady, Andrew Bayer, SoundLift, Mina, Matt Lange, armin van buuren, Running Man, Kerry Leva, Omnia & Ira, Bjorn Akesson, Tritonal, Sunlounger, Jaytech, Jwaydan, Christina Novelli, Zara Taylor, Steve Smith, Photographer, Tenishia, Plumb, The Blizzard, Jonathan Mendelsohn, Headstrong, Cathy Burton, Sebastian Brandt, Stine Grove, Omnia, ARTY, Simon O'Shine, Super8 & Tab, Nadia Ali, Jan Burton, Chicane, BT, MaRLo, Ferry Corsten, Soundprank, Solarstone, Antillas, Dankann, John Askew, Myon & Shane 54, Eximinds, Aether, Myon, Shane 54, Gabriel, Dresden, Andrew Rayel, Roger Shah, Kyau, ShoGun, Albert, giuseppe ottaviani, Airplay, Aurosonic, Aly, Fila
A State Of Trance Year Mix 2012 (Mixed by Armin van Buuren)
Gareth Emery, Ralphie B, Rank 1, Arctic Moon, Lemon, Cosmic Gate, Jochen Miller, Full Tilt, Ana Criado, Sarah Bettens, Katrina Noorbergen, Beat Service, Aly & Fila, Andy Moor, KhoMha, Ana Diaz, Adrina Thorpe, Sue McLaren, Indecent Noise, Abstract Vision, Lange, Ridgewalkers, Elite Electronic, Ben Gold, The Glass Child, John O'Callaghan, Skytech, GAIA, Aruna, Velvetine, Faruk Sabanci, Alexander Popov, Wiegel Meirmans Snitker, Betsie Larkin, Paul Van Dyk, Jano, W&w, Dash Berlin, A.R.D.I., Heatbeat, Chris Madin, Protoculture, Orjan Nilsen, Emma Hewitt, Alexandre Bergheau, Molly Bancroft, Sarah Howells, Eco, Bobina, Markus Schulz, Andain, Aligator, Seri, Daniel Kandi, Dennis Sheperd, Jorn Van Deynhoven, Talla 2xlc, Rex Mundi, Clare Stagg, Fady, Andrew Bayer, Jan Vayne, Mina, Matt Lange, armin van buuren, SoundLift, Kerry Leva, Omnia & Ira, Running Man, Tritonal, Sunlounger, Jaytech, Bjorn Akesson, Christina Novelli, Zara Taylor, Steve Smith, Jwaydan, Photographer, Tenishia, The Blizzard, Plumb, Jonathan Mendelsohn, Headstrong, Cathy Burton, Stine Grove, Omnia, ARTY, Sebastian Brandt, Super8 & Tab, Nadia Ali, Simon O'Shine, Jan Burton, Chicane, BT, MaRLo, Ferry Corsten, Fila, Soundprank, Solarstone, Antillas, Dankann, John Askew, Myon, Shane 54, Eximinds, Aether, Gabriel, Dresden, Andrew Rayel, ShoGun, Roger Shah, Kyau, Albert, giuseppe ottaviani, Airplay, Aurosonic, Aly
Mainstage, Vol. 1 (Mixed by W&W)
Krzysztof Chochlow, Skytech, armin van buuren, Rick Mitchells, Ana Criado, Fabio XB, Marcel Woods, Inners, Dash Berlin, Emma Hewitt, Husman, Ali Wilson, GAIA, Arnej, Darren Morfitt, Julians, Tritonal, Jenry R, Omnia, Orjan Nilsen, Coe, Markus Schulz, Delerium, Ferry Corsten, Sarah McLachlan, Aly & Fila, Roger Shah, Gal Abutbul, Adrina Thorpe, Wezz Devall, David Gravell, Daleri, Hardwell , Andrew Rayel, Showtek, Jano, Camilo Santi, Thomas Ulstrup, Norin, Rad, Tom Fall, Rafael Frost, Heatbeat, Jonas Stenberg, W&w
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2011
Basil O'Glue, Grace, Space RockerZ, Bobina, Pobsky, Wellenrausch, Rex Mundi, Traumer, Grube, Tucandeo, Skytech, Hovsepian, Mr. Pit, Mario Hammer, Moonbeam, Asheni, Avis Vox, Kyau Vs Albert, 3rd Planet, Majai, Vertruda, DNS Project, Madelin Zero, Ken Plus Ichiro, Mark Otten, Klauss Goulart, Jennifer Rene, Markus Schulz, Jochen Miller, Mike Foyle, Beat Service, Statica, Max Freegrant, Wippenberg, Phunk Investigation, Dennis Sheperd, Artento Divini, Cold Blue, DTC, Ana Criado, Dakota, Who.Is, Aerofoil, Hodel, David Barnes, Anguilla Project, Estiva, Max Graham, Phynn, Protoculture, Elevation, David Johnson, Eelke Kleijn, KhoMha
Tim De Ville, VisTexx Project, Yann Lizot, Marc Kiss, Alessa, Dk, Juve, Alex M., Sem, Jay D, Kimura, Punkrockerz, Van Snyder, Tube Tonic, Carmen, DJ Roxx, Camille, Philipp Ray, King Chronic, Nevermind, Chris Excess, Miss L., BAKER, Max K., Mega 'Lo Mania, McFly, Dj Bomba, Franca Morgano, Gee, Zoo_reality, Chris, Antoine Montana, Thomas Petersen, Ice, Miami Inc., Daniel Slam, Danceboy, Hardcharger, Aurora, Toxic, DJ TLX, Lockhard, Bangbros, Digital Deejay, Disco Freak, Housebatze, Marc Van Damme, OverDrive Division, Anady, Grey, EBJ, DafHouse, N.D.A., Crystal Rock, Dot Comma, Mr. Eyez, Hornyshakerz, Mitchie Rikzu, Splash, Rikah, Mad Flush, Marc Paprott, Nick Austin, Jose Mose, TJC, RobKay, Diamond Boy, David Posor, JD Wood, Re-Zone, Brooklyn Bounce, Andrew Spencer, Level-Up, Dj Winn, Discotronic, Sunray, Turnyboy, Kompulsor, Pit Bailay, Dj Neo, SupaHit, Martina Balogova, Johnny Beast, Housemaxx, Martin Schmidt, André Otterbach, Manuel Babes, Markus Schulz, Johannes Spitaler, Jens Kindervater, Frank Bülles, Nils Karsten, Thomas U, Michael-Lee Bock, Oliver Heller, Oliver Flöte, Dirty Sunchez, Sven Greiner, DJ Gollum, Quickdrop, M. Schulz, DJ Raverdiago, Sascha Mulder, Gürtler, S. Drobez, Nick Da Cruz, Die Hoerer, Lars Böge, Sinan Kurtulus, Djs From Mars, Pavel Gorbulski, Ph Electro, Scotty, Ido Shoam, Matthias Fleckenstein, Olivier Pineau, Remi Gardet, 2-4 Grooves, Dennis Techel
Protoculture, Orjan Nilsen, Dennis Sheperd, Cold Blue, Ana Criado, Markus Schulz, Dakota, GAIA, Susana, Mike Koglin, Genix, Jorn Van Deynhoven, Ferry Corsten, Andrew Bayer, Kid Alien, Space RockerZ, Tania Zygar, Alexander Popov, Emma Hewitt, Ashley Wallbridge, Gareth Emery, BT, DNS Project, Adam K, John O'Callaghan, Gofman & Tsukerman, giuseppe ottaviani, ShoGun, James Dymond, Hannah, Alex M.O.R.P.H., Sylvia Tosun, Andy Moor, Sue McLaren, Paul Oakenfold, Re:Locate, Robert Nickson, Daniel Kandi, Klauss Goulart, Mark Sixma, Daniel Heatcliff, armin van buuren, Stoneface, Terminal
Deniz Koyu, TV Rock, Hook N Sling, RUDY, Sultan, Ned Shepard, Mitch Crown, Mr. Pit, KhoMha, Klauss Goulart, Beat Service, Max Graham, Aerofoil, Phunk Investigation, Skytech, Max Freegrant, Mike Foyle, Statica, Rex Mundi, Jochen Miller, Wippenberg, John Acquaviva, Who.Is, Alex D'Elia, Dakota, Nihil Young, Dan Diamond, DJ Tonio, Fedde Le Grand , Stefano Noferini, Dave Spoon, Patric La Funk, Markus Schulz, Olivier Giacomotto, Manuel De La Mare
Adrina Thorpe, Maor Levi, DJ Ton TB, Planet Perfecto, EnMass, Basic Dawn, Insigma, Dogzilla, Matt Goss, L.S.G., Cosmic Gate, DJ Misjah, Jan Johnston, DJ Tim, Alex M.O.R.P.H., Solar Stone, Robert Nickson, Pulser, Rank 1, Audioholics, Stoneface, Plastic Boy, Perry O'Neil, Terminal, Reeloop, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Jurgen Vries, Three Drives, Cerf, Mitiska, Sir Adrian, Jaren, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Vincent De Moor, Funabashi, Rex Mundi, Rio Addicts, Ridgewalkers, Probspot, Susana, El, Mark Otten, Sophie Sugar, Yilmaz Altanhan, Airwave, Sunlounger, RR Workshop, Albion, Zara Taylor, Super8, Mr. Pit, Selu Vibra, Tab, Grace, GAIA, Orkidea, Elevation, Adam White, Bedrock, Interstate, Andy Moor, Niklas Harding, Viframa, Peter Martin, Whiteroom, Arcane, Anthanasia, Arksun, David West, Darren Tate, Chakra, Galen Behr, Andreas Hermansson, Jono Grant, Ascension, Hydroid, Lange, Young Parisians, Paul Oakenfold, Peter Martijn Wijnia, Sarah Howells, Ben Lost, Majesta, Gareth Emery, Andy Bury, Solarstone, DJ Shah, Hammer & Bennett, armin van buuren, Marco V, Nat Monday, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Dumonde, Markus Schulz, Jam X, De LeoN, Duderstadt, Robert Vadney, A. Moor, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One
Majesta, Gareth Emery, Andy Bury, Solarstone, DJ Shah, Hammer & Bennett, Adrina Thorpe, Maor Levi, DJ Ton TB, Planet Perfecto, EnMass, Basic Dawn, Insigma, Dogzilla, Matt Goss, L.S.G., Cosmic Gate, DJ Misjah, DJ Tim, Jan Johnston, Solar Stone, Alex M.O.R.P.H., Pulser, Robert Nickson, Rank 1, Audioholics, Stoneface, Plastic Boy, Perry O'Neil, Terminal, Reeloop, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Jurgen Vries, Three Drives, Cerf, Mitiska, Sir Adrian, Jaren, Vincent De Moor, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Rio Addicts, Funabashi, Rex Mundi, Ridgewalkers, Probspot, Susana, El, Mark Otten, Sophie Sugar, Yilmaz Altanhan, Airwave, Sunlounger, RR Workshop, Albion, Zara Taylor, GAIA, Super8, Mr. Pit, Selu Vibra, Adam White, Tab, Grace, Andy Moor, Orkidea, Elevation, Whiteroom, Bedrock, Interstate, Above & Beyond, Niklas Harding, Viframa, Peter Martin, Arcane, Anthanasia, Arksun, David West, Darren Tate, Chakra, Galen Behr, Hydroid, Andreas Hermansson, Jono Grant, Ascension, Lange, Young Parisians, Paul Oakenfold, Peter Martijn Wijnia, Sarah Howells, Ben Lost, Kyau & Albert, V-One, armin van buuren, Marco V, Nat Monday, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Dumonde, Markus Schulz, Jam X, De LeoN, Duderstadt, Robert Vadney, A. Moor, Gabriel & Dresden, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter
DNS Project, Madelin Zero, Danilo Ercole, Snatt, Vix, Pobsky, P.A.F.F., Paul Spidey, Wippenberg, Skytech, Aerofoil, Erick Strong, Alexandra Badoi, Aaron Camz, Beat Service, Mike Foyle, Statica, Thomas Cresine, Grube, Hovsepian, Klauss Goulart, Mikulas, WHY?!?, Eelke Kleijn, Mr. Pit, KhoMha, Space RockerZ, MSJ, Saint X, Norin, Rad, Rex Mundi, Tucandeo, Markus Schulz, Basil O'Glue
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2010
Pobsky, Ronski Speed, Jochen Miller, Anton Firtich, Reverse, AF Project, Artento Divini, Trilucid, ElSandro, Protoculture, GAIA, Dr. Willis, Tomcraft, Susana, Jerome Isma-Ae, Omnia, Rank 1, The Blizzard, Benya, Jose Amnesia, Big World, Jan Johnston, Markus Binapfl, Tenishia, Skytech, Juan Deminicis, Mike Foyle, Statica, Miki Litvak, Who.Is, Mark Junior, Markus Schulz, Spiral Waves, Ana Criado, Max Graham, Mr. Pit, Neev Kennedy, Rex Mundi, M6, Space RockerZ, Ashley Wallbridge, Nenes, Way Out West, Pascal Feliz, Justine Suissa, Hammer & Bennett, Afterwhite, ARTY, Yuri Kane, Jessus, Tucandeo, moguai, Gary Beck, Aaron Camz, Estiva, Phynn, BliZZaRD, Eelke Kleijn, Ben Gold
Global DJ Broadcast Top 40 - Best Of 2009
Winter Kills, Tritonal, Cristina Soto, Rafael Frost, Arnej, Mike Foyle, DJ Eco, Paul Trainer, Lentos, Beat Service, Rozza, Timmy & Tommy, Estiva, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Meighan Nealon, Skytech, Super8, Fabio XB, Tab, Ronnie Play, Sander Van Doorn, Gabriel Cage, Purple Haze, Dr Willis, ummet ozcan, Junkyard Dog, W&w, Antonia Lucas, Avis Vox, ClAud9, White Stars, Dennis De Laat, R.E.N.O.I.S.E., Gai Barone, Rex Mundi, Marco Joosten Feat. E.C., Susana, Bartlett, Dakota, Dyor, Steve Aries (AKA Jester Muzik), Lavoie, Nitrous Oxide, Eco, Moonbeam, Blackfeel Wite, Mac, John O'Callaghan, Monday, Audrey Gallagher, Josh Gabriel, Markus Schulz, Barnes, Heatcliff, Ferry Corsten, Barnes & Heatcliff, Ben Gold, Cosmic Gate, David Forbes, Lange, M. Schulz, Martin Roth, Elevation
Skytech, Mr. Pit, Susana, Max Gueli, Adiva, Vicky Fee, Omnia, Various Artists, Dakota, UMEK, Beltek, Rowald Steyn, Mike Foyle, Danilo Ercole, Dance 2 Trance, Project MC, Michael Calderone, Christopher Reddick, Khaz, Boris M.D., Dino, Element One, Thomas Sagstad, Barnes, Claud 9, Heatcliff, Karnak, Dymos, Tritonal, Cristina Soto, Rex Mundi, Arnej, Tenishia, Wippenberg, Markus Schulz, Moonbeam
Amsterdam '08 (Mixed by Markus Schulz)
TyDi, Ketho, Michael Calderone, Supuer, Destination X, Sonic Division, Fulyen, Carl & Joni, Anton Chernikov, Breakfast, Big Mike, Andy Moor, Agnelli & Nelson, The A&N Project, Bebop, B.E.N., Mr. Pit, EnMass, Kenneth Tjonasam, Dakota, Vision, Leama, James Davis, Grafiti, Glenn Morrison, Plastic Angel, Lens, Rex Mundi, Marcus Schössow, Gareth Emery, Markus Schulz, Carl B, Benya, Moonbeam, Ruben De Ronde
Universal Religion Chapter 3 (Recorded live at Amnesia, Ibiza) [Mixed By Armin van Buuren]
Aly & Fila, FKN, Jahala, Mungo, Forerunners, The Doppler Effect, Audrey Gallagher, Thomas Bronzwaer, armin van buuren, Susana, Sunlounger, Dash Berlin, Jose Amnesia, Jennifer Rene, Dubfire, David West, Markus Schulz, Andy Moor, Terk Dawn, Marnix, Monogato, John O'Callaghan, Agnelli & Nelson, Sied Van Riel, EDX
A State Of Trance 2007 (Mixed by Armin van Buuren)
Rio Addicts, Sean Tyas, Jose Amnesia, Logistic, Jennifer Rene, Sunlounger, Alex Bartlett, Anthya, The Blizzard, Kyau & Albert, Global Illumination, armin van buuren, Terry Ferminal, Mark Sherry, Albert Vorne, Michael Dow, Rex Mundi, Ronski Speed, Sir Adrian, Markus Schulz, Chakra, First State, Mike Foyle, Cerf, Nick Chagall, Mitiska, Jaren, Filô, Peri, Chris Lake, Eric Lumiere, Emma Hewitt, Lost Witness, Sultan + Shepard, Sassot, DJ Shah, Adrina Thorpe, FKN, Kirsty Hawkshaw, Jahala, Tenishia, Sophie Sugar, Rank 1, Nic Chagall, Retrobyte
A State Of Trance 2005 (Mixed by Armin van Buuren)
Locust, armin van buuren, Susana, EnMass, Kyau, Albert, FRAGILE, Alex Lemon, Sophie Sugar, Marcos, John Askew, Peter Martin, Anthanasia, Nu Frequency, Andy Moor, Ahmet Ertenu, O. Lieb, Preach, DJ Remy, Gabriel & Dresden, TILT, Matthew Dekay, Interstate, Proluctors, Hidden Logic, Recluse, Luminary, Adam White, Markus Schulz, Martin Grech, Anita Kelsey, Blank & Jones, Max Graham, M.I.K.E., Jessica Jacobs, Eye Wall, Mike Foyle, Statica, Hammer, Ava Mea, Bennett, Elevation, Liquid Overdose
Universal Religion 2004 (Recorded live at Amnesia, Ibiza) [Mixed by Armin van Buuren]
Above & Beyond, Tranquility Base, Mirco De Govia, Super8, EnMass, Active Sight, Signum, ARMIN, M.I.K.E., Synergy, TILT, Lolo, Ridgewalkers, El, Andy Moor, Audioholics, Perry O'Neil, Deepsky, Markus Schulz, Probspot