-
All Genres
All Genres
-
Dance
Commercial, Pop
-
Progressive House
House, Melodic
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2015
Deem, ReOrder, Beat Service, Jase Thirlwall, Alexander Popov, Ana Criado, LTN, Yahel, Christina Novelli, Liya, MaRLo, Jano, Dennis Sheperd, Chloe Langley, Tommy Johnson, Antillas, Matt Darey, Anki, Kate Louise Smith, Omnia, Ramin Djawadi, Tilde, Yoel Lewis, Rodrigo Deem, Protoculture, armin van buuren, Corti Organ, Mark Sixma, Orjan Nilsen, Mr. Probz, Rank 1, M.I.K.E. Push, W&w, Sebastien, Andrew Rayel, Satellite Empire, BT, Radion6, Super8 & Tab, Arisen Flame, Jorn Van Deynhoven, Markus Schulz, Ferry Corsten, Delacey, Gouryella, Bryn Liedl, Willem De Roo, Joonas Hahmo, Bethany Marie, K-System, Fast Distance, Alex M.O.R.P.H., Stoneface & Terminal, Ronski Speed, Venom One, Dan Stone, Headhunterz, Digital X, Heatbeat, Rafael Frost, Kyau & Albert, Bryan Kearney
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2015 (Mixed by Armin van Buuren)
Deem, ReOrder, Beat Service, Jase Thirlwall, Alexander Popov, Ana Criado, LTN, Yahel, Christina Novelli, Liya, MaRLo, Jano, Dennis Sheperd, Chloe Langley, Tommy Johnson, Antillas, Matt Darey, Anki, Kate Louise Smith, Omnia, Ramin Djawadi, Tilde, Yoel Lewis, Rodrigo Deem, Protoculture, armin van buuren, Corti Organ, Mark Sixma, Orjan Nilsen, Mr. Probz, Rank 1, M.I.K.E. Push, W&w, Sebastien, Andrew Rayel, Satellite Empire, BT, Radion6, Super8 & Tab, Arisen Flame, Jorn Van Deynhoven, Markus Schulz, Ferry Corsten, Delacey, Gouryella, Bryn Liedl, Willem De Roo, Joonas Hahmo, Bethany Marie, K-System, Fast Distance, Alex M.O.R.P.H., Stoneface & Terminal, Ronski Speed, Venom One, Dan Stone, Headhunterz, Digital X, Heatbeat, Rafael Frost, Kyau & Albert, Bryan Kearney
A State Of Trance Classics, Vol. 10 (The Full Unmixed Versions)
Paul Van Dyk, DJ Shah, Dash Berlin, Adrina Thorpe, Emma Hewitt, Cygnus X, Liquid DJ Team, Accadia, Fictivision, Ernesto, C-Quence, Solarstone, Bastian, Hemstock & Jennings, Globe, Push, The Generator, Silverblue, Trancesetters, Svenson & Gielen, Sunlounger, Zara, Kamaya Painters, Cosmic Gate, Signum Signal, armin van buuren, First State, Gabriel & Dresden, Anita Kelsey, Chicane, Ayū, Natasha Bedingfield, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Ferry Corsten, Meighan Nealon, Simon LeBon, Aalto, Tiesto, Above & Beyond, Gareth Emery, Duderstadt, Lucy Saunders, DJ Energy, Markus Schulz, Tatana, Chakra, Rank 1, W&w, David Forbes, Jan Burton, BT, Aly & Fila, Marco V, James Holden, Lange, Silverbullet, Michael Woods, Super8, Orkidea, Kuffdam & Plant
A State Of Trance Classics, Vol. 10 (The Full Unmixed Versions)
Dash Berlin, Emma Hewitt, DJ Shah, Cygnus X, Adrina Thorpe, Accadia, Liquid DJ Team, Ernesto, Fictivision, Bastian, C-Quence, Solarstone, Globe, Hemstock & Jennings, Push, Silverblue, The Generator, Trancesetters, Svenson & Gielen, Aly & Fila, Denise Rivera, Sunlounger, Cosmic Gate, Zara, armin van buuren, Kamaya Painters, Gabriel & Dresden, Signum Signal, Chicane, First State, Natasha Bedingfield, Anita Kelsey, Ayū, Ferry Corsten, Andy Moor, Simon LeBon, Ashley Wallbridge, Tiesto, Meighan Nealon, Gareth Emery, Aalto, Lucy Saunders, Markus Schulz, Chakra, Duderstadt, Rank 1, David Forbes, DJ Energy, BT, Tatana, Paul Van Dyk, Jan Burton, Kuffdam & Plant, James Holden, Marco V, Lange, Silverbullet, W&w, Michael Woods, Super8, Orkidea
A State Of Trance Year Mix 2014
Shannon Hurley, Julie Thompson, Genix, Stoneface & Terminal, Will Atkinson, Alexandra Badoi, GAIA, Denis Kenzo, Philippe El Sisi, Simon Patterson, Fisherman & Hawkins, Sveta B., Abstract Vision, Sarah Howells, Aly & Fila, Jaren, Andy Moor, Jilliana Danise, Fabio XB, ReOrder, Lange, Adam Navel, Liuck, Ian Standerwick, Fenja, Orkidea, Bogdan Vix, SkyPatrol, Ost & Meyer, Renee Stahl, John O'Callaghan, Ronski Speed, Aruna, MaRLo, Jennifer Rene, Cate Kanell, Erica Curran, Jano, Luke Bond, Allen Watts, Gareth Emery, Roxanne Emery, Ucast, Bo Bruce, Roger Shah, Andrew Bayer, Darren Porter, Lauren Evans, Sylvia Tosun, David Gravell, Bryan Kearney, Thomas Newson, Roman Messer, Hazem Beltagui, Dash Berlin, Sergey Nevone, Aneym, armin van buuren, Jay Cosmic, Simon O'Shine, Tommy Johnson, Omnia, Collin McLoughlin, Inge Bergmann, Nanje Nowack, Parker & Hanson, Jerome Isma-Ae, Neptune Project, Driftmoon, Paul Oakenfold, Mino Safy, Andy Blueman, Cassandra Fox, Bobina, Dsharp, Orjan Nilsen, Flynn & Denton, Alex M.O.R.P.H., Andrew Rayel, Arno Cost, Audrey Gallagher, Natalie Gioia, Jonathan Mendelsohn, Norman Doray, Sue McLaren, Veracocha, Ellie Lawson, Mark Sixma, Karim Youssef, Ben Gold, Adara, Dennis Pedersen, Christina Novelli, Yves De Lacroix, Ferry Tayle, Dan Thompson, A.R.D.I., Cindy Alma, Marell, Poppy, Maarten De Jong , RAM, Above & Beyond, Laura Jansen, Max Graham, Stine Grove, Cosmic Gate, Arisen Flame, Alexander Popov, ShoGun, Adam Szabo, Dart Rayne, Eric Lumiere, Jorn Van Deynhoven, giuseppe ottaviani, Willem De Roo, Yura Moonlight, Myon & Shane 54, KhoMha, Audiocells, Super8 & Tab, Katty Heath, Kyler England, Markus Schulz, Allen & Envy, Mark Sherry, Heatbeat, Wach, Sneijder, STANDERWICK, Solarstone, Temple One, Photographer, Mike Koglin, Kryder, W&w, Tom Staar, Monoverse
A State Of Trance Year Mix 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Shannon Hurley, Yves De Lacroix, Adam Navel, Genix, Jaren, Marell, STANDERWICK, Alexandra Badoi, ReOrder, Denis Kenzo, Orkidea, Simon Patterson, Ian Standerwick, Sveta B., Sarah Howells, SkyPatrol, John O'Callaghan, Andy Moor, Aruna, Fabio XB, Jennifer Rene, Lange, Erica Curran, Liuck, Fenja, Allen Watts, Bogdan Vix, Roger Shah, Ost & Meyer, Ucast, Renee Stahl, Sylvia Tosun, Ronski Speed, Darren Porter, MaRLo, Roman Messer, Cate Kanell, Bryan Kearney, Jano, Sergey Nevone, Luke Bond, Gareth Emery, Simon O'Shine, Roxanne Emery, Bo Bruce, Inge Bergmann, Andrew Bayer, Lauren Evans, Neptune Project, David Gravell, Hazem Beltagui, Dash Berlin, Aneym, armin van buuren, Jay Cosmic, Flynn & Denton, Tommy Johnson, Omnia, Collin McLoughlin, Audrey Gallagher, Nanje Nowack, Parker & Hanson, Jerome Isma-Ae, Sue McLaren, Driftmoon, Paul Oakenfold, Mino Safy, Karim Youssef, Andy Blueman, Cassandra Fox, Bobina, Dennis Pedersen, Dsharp, Orjan Nilsen, A.R.D.I., Alex M.O.R.P.H., Andrew Rayel, Dan Thompson, RAM, Natalie Gioia, Jonathan Mendelsohn, Maarten De Jong , Stine Grove, Veracocha, Laura Jansen, Mark Sixma, Max Graham, Dart Rayne, Ben Gold, Arisen Flame, Adam Szabo, Yura Moonlight, Christina Novelli, Jorn Van Deynhoven, Ferry Tayle, Willem De Roo, Katty Heath, Cindy Alma, KhoMha, Poppy, Super8 & Tab, Above & Beyond, Markus Schulz, Julie Thompson, Will Atkinson, Cosmic Gate, Alexander Popov, ShoGun, Stoneface & Terminal, Philippe El Sisi, Eric Lumiere, GAIA, giuseppe ottaviani, Ellie Lawson, Abstract Vision, Myon & Shane 54, Fisherman & Hawkins, Audiocells, Adara, Jilliana Danise, Kyler England, Aly & Fila, Heatbeat, Sneijder, Solarstone, Wach, Thomas Newson, Temple One, Photographer, Mike Koglin, W&w, Allen & Envy, Monoverse, Mark Sherry
A State Of Trance Year Mix 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Shannon Hurley, Marell, STANDERWICK, Alexandra Badoi, ReOrder, Laura Jansen, Orkidea, Simon Patterson, Ian Standerwick, Denis Kenzo, Sarah Howells, SkyPatrol, Sveta B., Aruna, Fabio XB, John O'Callaghan, Jennifer Rene, Andy Moor, Erica Curran, Liuck, Lange, Allen Watts, Roger Shah, Fenja, Ucast, Bogdan Vix, Renee Stahl, Sylvia Tosun, Ost & Meyer, Darren Porter, MaRLo, Roman Messer, Ronski Speed, Bryan Kearney, Jano, Sergey Nevone, Cate Kanell, Gareth Emery, Simon O'Shine, Luke Bond, Bo Bruce, Inge Bergmann, Roxanne Emery, Lauren Evans, Neptune Project, Andrew Bayer, David Gravell, Dash Berlin, Hazem Beltagui, Jay Cosmic, Flynn & Denton, Aneym, armin van buuren, Collin McLoughlin, Audrey Gallagher, Tommy Johnson, Omnia, Jerome Isma-Ae, Sue McLaren, Nanje Nowack, Parker & Hanson, Mino Safy, Karim Youssef, Driftmoon, Paul Oakenfold, Bobina, Dennis Pedersen, Andy Blueman, Cassandra Fox, Orjan Nilsen, A.R.D.I., Dsharp, Dan Thompson, RAM, Alex M.O.R.P.H., Andrew Rayel, Maarten De Jong , Stine Grove, Natalie Gioia, Jonathan Mendelsohn, Max Graham, Dart Rayne, Veracocha, Arisen Flame, Mark Sixma, Adam Szabo, Yura Moonlight, Ben Gold, Jorn Van Deynhoven, Willem De Roo, Katty Heath, Christina Novelli, KhoMha, Ferry Tayle, Super8 & Tab, Cindy Alma, Markus Schulz, Poppy, Julie Thompson, Will Atkinson, Cosmic Gate, Stoneface & Terminal, Philippe El Sisi, Eric Lumiere, GAIA, Alexander Popov, ShoGun, Ellie Lawson, Abstract Vision, Myon & Shane 54, Fisherman & Hawkins, giuseppe ottaviani, Adara, Jilliana Danise, Kyler England, Aly & Fila, Audiocells, Yves De Lacroix, Adam Navel, Genix, Jaren, Heatbeat, Sneijder, Solarstone, Wach, Thomas Newson, Temple One, Photographer, Mike Koglin, W&w, Allen & Envy, Mark Sherry, Monoverse
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Andrew Rayel, Sophie, Cindy Alma, NERVO, Gabriel & Dresden, Airwave, Ferry Corsten, Mic Burns, Ana Criado, DJ Remy, W&w, Roland Klinkenberg, Fiora, Martijn Hagens, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Racoon, Aruna, Lauren Evans, Audrey Gallagher, Ray Wilson, Jan Vayne, Winter Kills, DJ Shah, Bagga Bownz, Chris Jones, ATB, avicii, Sander Van Doorn
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Andrew Rayel, Sophie, Cindy Alma, NERVO, Gabriel & Dresden, Airwave, Ferry Corsten, Mic Burns, Ana Criado, DJ Remy, W&w, Roland Klinkenberg, Fiora, Martijn Hagens, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Racoon, Aruna, Lauren Evans, Audrey Gallagher, Ray Wilson, Jan Vayne, Winter Kills, DJ Shah, Bagga Bownz, Chris Jones, ATB, avicii, Sander Van Doorn
Armada Collected: Markus Schulz
Sarah Howells, Dauby, Elevation, Justine Suissa, Ana Diaz, Chakra, Anita Kelsey, Jennifer Rene, Ana Criado, Sir Adrian, Markus Schulz, Seri, Departure, Gabriel & Dresden, Ferry Corsten, Andy Moor, Venom One, Chris Madin, Jochen Miller, Adina Butar, Dennis Sheperd, Liz Primo, Jaren, Lady V, Nic Chagall, Mark Sherry, Daniel Creed, Judah, Beat Service, Solis & Sean Truby, Wellenrausch
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2014
SkyPatrol, Andrew Rayel, Sue McLaren, Jonathan Mendelsohn, John O'Callaghan, Jennifer Rene, Alexander Popov, Yves De Lacroix, Roger Shah, Marell, Sneijder, Bryan Kearney, Eric Lumiere, GAIA, Simon Patterson, Sarah Howells, Andrew Bayer, Dan Thompson, Maarten De Jong , armin van buuren, MaRLo, David Gravell, Fisherman & Hawkins, Omnia, Jorn Van Deynhoven, Mark Sixma, Arisen Flame, Alex M.O.R.P.H., Idina Menzel, Natalie Gioia, Sylvia Tosun, Laura Jansen, Ayū, Markus Schulz, Lauren Evans, Thomas Newson, Philippe El Sisi, Paul Oakenfold, Abstract Vision, Faruk Sabanci, Jilliana Danise, Heatbeat, Cosmic Gate, Orjan Nilsen, Mhammed El Alami, KhoMha, Illitheas, Andy Moor, Aly & Fila, Joseph Areas, W&w, STANDERWICK, Johann Stone, Talla 2xlc, Tom Staar, Kryder, Bobina, Mark Sherry, Wach
#Goldrush, Vol. 1 (Mixed by Ben Gold)
Faruk Sabanci, ReOrder, Eximinds, Tempo Giusto, Carlo Calabro, Klauss Goulart, Markus Schulz, armin van buuren, Andrew Rayel, Darren Porter, Ferry Tayle, Andy Moor, Mark Sherry, Outburst, Artsever, LTN, The Glass Child, Christina Novelli, Anske, Willem De Roo, Solis, Sean Truby, Audrey Gallagher, Ben Gold, Matt Davey, Orjan Nilsen, Cosmic Gate, W&w, Mark Sixma, Jorn Van Deynhoven, GAIA, Harry Square, Andres Sanchez, Alex M.O.R.P.H., Sneijder, Alexander Popov
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
SkyPatrol, Andrew Rayel, Sue McLaren, Jonathan Mendelsohn, John O'Callaghan, Jennifer Rene, Alexander Popov, Yves De Lacroix, Roger Shah, Marell, Sneijder, Bryan Kearney, Eric Lumiere, GAIA, Simon Patterson, Sarah Howells, Andrew Bayer, Dan Thompson, Maarten De Jong , armin van buuren, MaRLo, David Gravell, Fisherman & Hawkins, Omnia, Jorn Van Deynhoven, Mark Sixma, Arisen Flame, Alex M.O.R.P.H., Idina Menzel, Natalie Gioia, Sylvia Tosun, Laura Jansen, Ayū, Markus Schulz, Lauren Evans, Philippe El Sisi, Paul Oakenfold, Abstract Vision, Faruk Sabanci, Jilliana Danise, Heatbeat, Cosmic Gate, Orjan Nilsen, Mhammed El Alami, KhoMha, Illitheas, Andy Moor, Aly & Fila, Joseph Areas, W&w, Ian Standerwick, Johann Stone, Talla 2xlc, Kryder, Tom Staar, Bobina, Mark Sherry, Thomas Newson, Wach
Thomas Bronzwaer, Alexander Popov, Dash Berlin, Mark Burton, Veracocha, Emma Hewitt, Sunlounger, Gareth Emery, Zara Taylor, Omnia, Saltwater, Ira, Binary Finary, Rafael Frost, Tiesto, Rank 1, Push, Shanokee, Globe, Jochen Miller, O'Callaghan & Kearney, Marco V, Markus Schulz, Team Deep, ATB, Ramirez, Smith & Pledger, Pizarro, Oliver Smith, Cerf, Energy 52, GAIA, Mitiska, Solid Globe, Jaren, Breakfast, Three Drives On A Vinyl, Mitiska & Jaren, Hidden Logic, Three Drives, The Quest, Luminary, Way Out West, Cold Blue, Dutch Force, Chicane, Matt Darey, Ambassador, Lost Tribe, Kamaya Painters, Right Face, Rapid Eye, System F, Max Graham, Moogwai, Ferry Corsten, Ana Criado, Alex M.O.R.P.H., DJ Misjah, Sylvia Tosun, Airwave, Groovehead, Moonman, Sebastian Brandt, Rising Star, Cygnus X, W&w, Jano, Vengeance, Oliver Lieb, M.I.K.E., John O'Callaghan, Jonah, Husman, Audrey Gallagher, Paul Van Dyk, Bart Claessen, Alphazone, Mikkas, Gouryella, Three 'N One, En-Motion, DJ Orkidea, The Thrillseekers, Cosmic Gate, Andy Blueman, armin van buuren, Aly & Fila, Sneijder, Denga & Manus, Andrew Rayel, Agnelli & Nelson
A State Of Trance 600 (Mixed by Armin van Buuren, ATB, W&W, Rank 1 & Andrew Rayel)
Thomas Bronzwaer, Alexander Popov, Bart Claessen, Mark Burton, Veracocha, Dash Berlin, Sunlounger, Emma Hewitt, Zara Taylor, Gareth Emery, Saltwater, Omnia, Binary Finary, Ira, Rafael Frost, Tiesto, Push, Globe, Rank 1, O'Callaghan & Kearney, Shanokee, Markus Schulz, Jochen Miller, ATB, Marco V, Smith & Pledger, Team Deep, Oliver Smith, Ramirez, Energy 52, GAIA, Pizarro, Solid Globe, Cerf, Breakfast, Three Drives, Mitiska, Hidden Logic, Way Out West, Jaren, Luminary, Mitiska & Jaren, Cold Blue, Matt Darey, The Quest, Chicane, Lost Tribe, Justine Suissa, Rapid Eye, Dutch Force, Moogwai, Ambassador, Right Face, Andrew Rayel, Kamaya Painters, Max Graham, Airwave, System F, Ana Criado, Alex M.O.R.P.H., Rising Star, DJ Misjah, Sylvia Tosun, Groovehead, Ferry Corsten, Sebastian Brandt, Vengeance, Cygnus X, W&w, Jano, Oliver Lieb, M.I.K.E., John O'Callaghan, Paul Van Dyk, Jonah, Husman, Audrey Gallagher, Agnelli & Nelson, Mikkas, Alphazone, Gouryella, MONTANA, Three 'N' One, Orkidea, En-Motion, The Thrillseekers, Cosmic Gate, armin van buuren, Andy Blueman, Aly & Fila, Sneijder, Denga, Manus
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2011
Grube, Tucandeo, Hovsepian, Skytech, Mario Hammer, Mr. Pit, Asheni, Moonbeam, Kyau Vs Albert, Avis Vox, 3rd Planet, Majai, Vertruda, DNS Project, Madelin Zero, Ken Plus Ichiro, Mark Otten, Klauss Goulart, Jennifer Rene, Markus Schulz, Jochen Miller, Mike Foyle, Beat Service, Statica, Max Freegrant, Wippenberg, Phunk Investigation, Dennis Sheperd, Artento Divini, Cold Blue, DTC, Ana Criado, Who.Is, Dakota, Hodel, Aerofoil, Anguilla Project, David Barnes, Basil O'Glue, Space RockerZ, Grace, Bobina, Pobsky, Wellenrausch, Rex Mundi, Traumer, Elevation, David Johnson, Eelke Kleijn, KhoMha, Estiva, Phynn, Max Graham, Protoculture
GAIA, Susana, Mike Koglin, Genix, Jorn Van Deynhoven, Ferry Corsten, Andrew Bayer, Kid Alien, Space RockerZ, Tania Zygar, Alexander Popov, Emma Hewitt, Ashley Wallbridge, Gareth Emery, BT, DNS Project, Adam K, John O'Callaghan, Gofman & Tsukerman, giuseppe ottaviani, ShoGun, James Dymond, Hannah, Alex M.O.R.P.H., Sylvia Tosun, Andy Moor, Paul Oakenfold, Sue McLaren, Re:Locate, Robert Nickson, Orjan Nilsen, Protoculture, Dennis Sheperd, Cold Blue, Ana Criado, Markus Schulz, Dakota, Daniel Kandi, Klauss Goulart, Mark Sixma, Daniel Heatcliff, armin van buuren, Stoneface, Terminal
Mitch Crown, Mr. Pit, KhoMha, Klauss Goulart, Beat Service, Max Graham, Aerofoil, Phunk Investigation, Skytech, Max Freegrant, Mike Foyle, Statica, Rex Mundi, Jochen Miller, Wippenberg, John Acquaviva, Who.Is, Alex D'Elia, Dakota, Nihil Young, Dan Diamond, DJ Tonio, Fedde Le Grand , Stefano Noferini, Dave Spoon, Patric La Funk, Deniz Koyu, TV Rock, Hook N Sling, RUDY, Sultan, Ned Shepard, Markus Schulz, Olivier Giacomotto, Manuel De La Mare
Alex M.O.R.P.H., Solar Stone, Ridgewalkers, Robert Nickson, Pulser, El, Stoneface, Audioholics, Yilmaz Altanhan, Terminal, Perry O'Neil, RR Workshop, Super8, Dash Berlin, Three Drives On A Vinyl, Tab, Cerf, Three Drives, Orkidea, Mitiska, Sir Adrian, Jaren, Ronski Speed, Niklas Harding, Mitiska & Jaren, Funabashi, Arcane, Rex Mundi, Probspot, David West, Susana, Mark Otten, Andreas Hermansson, Sophie Sugar, Airwave, Lange, Sunlounger, Albion, Sarah Howells, Zara Taylor, Mr. Pit, Gareth Emery, Selu Vibra, Hammer & Bennett, Grace, GAIA, Elevation, Maor Levi, Adam White, Bedrock, Interstate, Andy Moor, Viframa, Peter Martin, Whiteroom, Anthanasia, Arksun, Darren Tate, Chakra, Galen Behr, Jono Grant, Ascension, Hydroid, Young Parisians, Paul Oakenfold, Ben Lost, Rank 1, Peter Martijn Wijnia, Andy Bury, Solarstone, Plastic Boy, Majesta, Reeloop, DJ Shah, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Jurgen Vries, Adrina Thorpe, Basic Dawn, Insigma, EnMass, Dogzilla, Matt Goss, L.S.G., Cosmic Gate, DJ Misjah, Vincent De Moor, Jan Johnston, DJ Tim, Rio Addicts, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Markus Schulz, A. Moor, Duderstadt, Robert Vadney, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, Marco V, Nat Monday, Dumonde, armin van buuren, Jam X, Nu Nrg, De LeoN, Oliver Prime
L.S.G., Cosmic Gate, DJ Misjah, Vincent De Moor, Jan Johnston, DJ Tim, Rio Addicts, Alex M.O.R.P.H., Ridgewalkers, Robert Nickson, El, Yilmaz Altanhan, Stoneface, Audioholics, RR Workshop, Terminal, Perry O'Neil, Super8, Dash Berlin, Three Drives On A Vinyl, Three Drives, Tab, Cerf, Orkidea, Mitiska, Sir Adrian, Jaren, Ronski Speed, Niklas Harding, Mitiska & Jaren, Funabashi, Arcane, Rex Mundi, Probspot, David West, Susana, Mark Otten, Andreas Hermansson, Sophie Sugar, Airwave, Lange, Sunlounger, Albion, Sarah Howells, Zara Taylor, GAIA, Mr. Pit, Gareth Emery, Selu Vibra, Adam White, Hammer & Bennett, Grace, Andy Moor, Elevation, Maor Levi, Whiteroom, Bedrock, Interstate, Above & Beyond, Viframa, Peter Martin, Anthanasia, Arksun, Darren Tate, Chakra, Galen Behr, Jono Grant, Ascension, Solar Stone, Hydroid, Young Parisians, Paul Oakenfold, Pulser, Ben Lost, Rank 1, Peter Martijn Wijnia, Andy Bury, Solarstone, Plastic Boy, Majesta, Reeloop, DJ Shah, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Jurgen Vries, Adrina Thorpe, EnMass, Basic Dawn, Insigma, Dogzilla, Matt Goss, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Markus Schulz, A. Moor, Duderstadt, Robert Vadney, Gabriel & Dresden, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, armin van buuren, Marco V, Nat Monday, Dumonde, Jam X, Nu Nrg, De LeoN
P.A.F.F., Paul Spidey, Wippenberg, Skytech, Aerofoil, Erick Strong, Alexandra Badoi, Aaron Camz, Beat Service, Mike Foyle, Statica, Thomas Cresine, Grube, Hovsepian, Klauss Goulart, Mikulas, WHY?!?, Eelke Kleijn, Mr. Pit, KhoMha, Space RockerZ, MSJ, Saint X, Norin, Rad, Rex Mundi, Tucandeo, DNS Project, Madelin Zero, Danilo Ercole, Snatt, Vix, Pobsky, Markus Schulz, Basil O'Glue
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2010
Protoculture, GAIA, Tomcraft, Dr. Willis, Jerome Isma-Ae, Susana, Rank 1, Omnia, Benya, The Blizzard, Jose Amnesia, Jan Johnston, Big World, Markus Binapfl, Tenishia, Skytech, Juan Deminicis, Mike Foyle, Statica, Miki Litvak, Who.Is, Mark Junior, Markus Schulz, Spiral Waves, Ana Criado, Max Graham, Mr. Pit, Neev Kennedy, Rex Mundi, M6, Space RockerZ, Ashley Wallbridge, Nenes, Way Out West, Pascal Feliz, Justine Suissa, Afterwhite, Hammer & Bennett, Ronski Speed, Pobsky, Anton Firtich, Jochen Miller, AF Project, Reverse, Artento Divini, Trilucid, ElSandro, Tucandeo, moguai, Gary Beck, Aaron Camz, Estiva, Phynn, BliZZaRD, Eelke Kleijn, Ben Gold, ARTY, Yuri Kane, Jessus
Global DJ Broadcast Top 40 - Best Of 2009
Lentos, Beat Service, Rozza, Estiva, Timmy & Tommy, Ashley Wallbridge, Andy Moor, Skytech, Meighan Nealon, Super8, Tab, Fabio XB, Ronnie Play, Sander Van Doorn, Gabriel Cage, Purple Haze, Dr Willis, ummet ozcan, Junkyard Dog, W&w, Antonia Lucas, Avis Vox, ClAud9, White Stars, Dennis De Laat, R.E.N.O.I.S.E., Gai Barone, Rex Mundi, Marco Joosten Feat. E.C., Susana, Bartlett, Dakota, Dyor, Steve Aries (AKA Jester Muzik), Lavoie, Nitrous Oxide, Eco, Moonbeam, Blackfeel Wite, Mac, Monday, John O'Callaghan, Josh Gabriel, Audrey Gallagher, Winter Kills, Tritonal, Cristina Soto, Rafael Frost, Arnej, Mike Foyle, DJ Eco, Paul Trainer, Barnes & Heatcliff, Ben Gold, Cosmic Gate, David Forbes, Lange, M. Schulz, Martin Roth, Elevation, Markus Schulz, Barnes, Heatcliff, Ferry Corsten
Omnia, Various Artists, Dakota, UMEK, Beltek, Rowald Steyn, Mike Foyle, Danilo Ercole, Dance 2 Trance, Project MC, Michael Calderone, Christopher Reddick, Khaz, Boris M.D., Dino, Element One, Thomas Sagstad, Barnes, Claud 9, Heatcliff, Karnak, Dymos, Tritonal, Cristina Soto, Rex Mundi, Arnej, Tenishia, Skytech, Mr. Pit, Susana, Max Gueli, Adiva, Vicky Fee, Wippenberg, Markus Schulz, Moonbeam