Diane Warren, My Marianne, Husky, Azteck, Wildstylez, Pollyanna, Stuart Crichton, Punctual, Alika, Vanessa Campagna, Matluck, Cosmic Gate, Alba, Ahmed Helmy, armin van buuren, Wrabel, The Stickmen Project, Sam Gray, Billen Ted, JC Stewart, Jesse Fink, Lucky Lou, R3hab, Simon Ward, AVIRA, Chicane, Maia Wright, Blasterjaxx, 24h, Gareth Emery, Owl City, Philip Strand, Scott Abbot
A State Of Trance Classics, Vol. 10 (The Full Unmixed Versions)
Emma Hewitt, Liquid DJ Team, Cygnus X, Accadia, Fictivision, C-Quence, Ernesto, Solarstone, Bastian, Hemstock & Jennings, Globe, Push, The Generator, Silverblue, Trancesetters, Svenson & Gielen, Sunlounger, Zara, Kamaya Painters, Cosmic Gate, Signum Signal, armin van buuren, First State, Gabriel & Dresden, Anita Kelsey, Chicane, Ayū, Natasha Bedingfield, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Ferry Corsten, Meighan Nealon, Simon LeBon, Aalto, Tiesto, Above & Beyond, Gareth Emery, Duderstadt, Lucy Saunders, DJ Energy, Markus Schulz, Tatana, Chakra, W&w, Rank 1, Jan Burton, David Forbes, BT, DJ Shah, Paul Van Dyk, Adrina Thorpe, Dash Berlin, Aly & Fila, Marco V, James Holden, Lange, Silverbullet, Michael Woods, Super8, Orkidea, Kuffdam & Plant
A State Of Trance Classics, Vol. 10 (The Full Unmixed Versions)
Adrina Thorpe, Cygnus X, Liquid DJ Team, Accadia, Fictivision, Ernesto, C-Quence, Bastian, Solarstone, Globe, Hemstock & Jennings, Push, Silverblue, The Generator, Trancesetters, Svenson & Gielen, Aly & Fila, Denise Rivera, Sunlounger, Cosmic Gate, Zara, armin van buuren, Kamaya Painters, Gabriel & Dresden, Signum Signal, Chicane, First State, Natasha Bedingfield, Anita Kelsey, Ayū, Ferry Corsten, Andy Moor, Simon LeBon, Ashley Wallbridge, Tiesto, Meighan Nealon, Gareth Emery, Aalto, Lucy Saunders, Markus Schulz, Chakra, Duderstadt, Rank 1, DJ Energy, David Forbes, Tatana, BT, Jan Burton, Paul Van Dyk, Dash Berlin, DJ Shah, Emma Hewitt, Marco V, James Holden, Lange, Silverbullet, W&w, Michael Woods, Super8, Orkidea, Kuffdam & Plant
Start To Feel (Deluxe Edition)
Jennifer Cooke, Cosmic Gate, Eric Lumiere, Orjan Nilsen, Kristina Antuna, Mike Schmid, Jerome Isma-Ae, Emma Hewitt, Sarah Lynn, Jaren, Cary Brothers, Alexander Popov, Jannika, KhoMha, Jonathan Mendelsohn, Jes, Steve Brian, Pretty Pink, Luke Bond, Husman, Ruben De Ronde, Rodg, High 5, Jorn Van Deynhoven, Greenhaven DJs, DJ Observer, Heatcliff, Denis Kenzo, Maor Levi, Gareth Emery, Mark Sixma, Rafael Frost, Andrew Rayel
A State Of Trance Year Mix 2014
Simon Patterson, Denis Kenzo, Neptune Project, Sarah Howells, Sveta B., Fabio XB, Andy Moor, Flynn & Denton, Liuck, Lange, Audrey Gallagher, Fenja, Sue McLaren, Ellie Lawson, Bogdan Vix, Ost & Meyer, Karim Youssef, Adara, Renee Stahl, Ronski Speed, Dennis Pedersen, Yves De Lacroix, MaRLo, Cate Kanell, A.R.D.I., Marell, Jano, Luke Bond, RAM, Laura Jansen, Gareth Emery, Roxanne Emery, Andrew Bayer, Stine Grove, Arisen Flame, Bo Bruce, David Gravell, Dart Rayne, Jorn Van Deynhoven, Lauren Evans, Hazem Beltagui, Yura Moonlight, KhoMha, Thomas Newson, Aneym, Katty Heath, armin van buuren, Markus Schulz, Dash Berlin, Tommy Johnson, Omnia, Jay Cosmic, Nanje Nowack, Will Atkinson, Parker & Hanson, GAIA, Collin McLoughlin, Driftmoon, Philippe El Sisi, Paul Oakenfold, Fisherman & Hawkins, Jerome Isma-Ae, Andy Blueman, Abstract Vision, Cassandra Fox, Aly & Fila, Mino Safy, Dsharp, Jilliana Danise, Jaren, Bobina, Alex M.O.R.P.H., Adam Navel, Andrew Rayel, ReOrder, Orjan Nilsen, Natalie Gioia, Orkidea, Jonathan Mendelsohn, Ian Standerwick, Arno Cost, Norman Doray, Veracocha, Mark Sixma, SkyPatrol, Ben Gold, Aruna, John O'Callaghan, Christina Novelli, Erica Curran, Ferry Tayle, Jennifer Rene, Dan Thompson, Cindy Alma, Allen Watts, Poppy, Maarten De Jong , Above & Beyond, Ucast, Max Graham, Cosmic Gate, Darren Porter, Alexander Popov, Roger Shah, Adam Szabo, Eric Lumiere, Bryan Kearney, ShoGun, Sylvia Tosun, Willem De Roo, Myon & Shane 54, giuseppe ottaviani, Roman Messer, Super8 & Tab, Kyler England, Audiocells, Sergey Nevone, Julie Thompson, Genix, Shannon Hurley, Simon O'Shine, Stoneface & Terminal, Alexandra Badoi, Inge Bergmann, Temple One, Photographer, Wach, Allen & Envy, Mark Sherry, Mike Koglin, Sneijder, Kryder, W&w, Tom Staar, STANDERWICK, Monoverse, Solarstone, Heatbeat
A State Of Trance Year Mix 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Simon Patterson, Denis Kenzo, Sue McLaren, Sarah Howells, Sveta B., Karim Youssef, Fabio XB, Andy Moor, Dennis Pedersen, A.R.D.I., Liuck, Lange, RAM, Fenja, Stine Grove, Laura Jansen, Bogdan Vix, Ost & Meyer, Dart Rayne, Arisen Flame, Renee Stahl, Ronski Speed, Yura Moonlight, Jorn Van Deynhoven, MaRLo, Cate Kanell, Katty Heath, KhoMha, Jano, Luke Bond, Markus Schulz, Gareth Emery, Roxanne Emery, Andrew Bayer, Will Atkinson, Bo Bruce, David Gravell, Philippe El Sisi, GAIA, Lauren Evans, Hazem Beltagui, Abstract Vision, Fisherman & Hawkins, Aneym, Jilliana Danise, armin van buuren, Aly & Fila, Dash Berlin, Tommy Johnson, Adam Navel, Omnia, Jaren, Jay Cosmic, Nanje Nowack, STANDERWICK, Parker & Hanson, ReOrder, Collin McLoughlin, Driftmoon, Orkidea, Paul Oakenfold, Ian Standerwick, Jerome Isma-Ae, Andy Blueman, Cassandra Fox, SkyPatrol, Mino Safy, Dsharp, Aruna, John O'Callaghan, Bobina, Alex M.O.R.P.H., Erica Curran, Andrew Rayel, Jennifer Rene, Orjan Nilsen, Natalie Gioia, Allen Watts, Jonathan Mendelsohn, Dan Thompson, Maarten De Jong , Veracocha, Ucast, Mark Sixma, Roger Shah, Max Graham, Ben Gold, Darren Porter, Sylvia Tosun, Adam Szabo, Christina Novelli, Bryan Kearney, Ferry Tayle, Roman Messer, Willem De Roo, Cindy Alma, Poppy, Sergey Nevone, Super8 & Tab, Above & Beyond, Simon O'Shine, Julie Thompson, Cosmic Gate, Alexander Popov, Inge Bergmann, Stoneface & Terminal, Eric Lumiere, ShoGun, Neptune Project, Ellie Lawson, Myon & Shane 54, giuseppe ottaviani, Adara, Kyler England, Audiocells, Yves De Lacroix, Genix, Shannon Hurley, Flynn & Denton, Marell, Alexandra Badoi, Audrey Gallagher, Wach, Allen & Envy, Mark Sherry, Thomas Newson, Sneijder, Mike Koglin, Solarstone, W&w, Monoverse, Temple One, Photographer, Heatbeat
A State Of Trance Year Mix 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Sarah Howells, Denis Kenzo, Karim Youssef, Fabio XB, Sveta B., Dennis Pedersen, Liuck, Andy Moor, A.R.D.I., RAM, Lange, Stine Grove, Bogdan Vix, Fenja, Dart Rayne, Arisen Flame, Renee Stahl, Ost & Meyer, Yura Moonlight, Jorn Van Deynhoven, MaRLo, Ronski Speed, Katty Heath, KhoMha, Jano, Cate Kanell, Markus Schulz, Gareth Emery, Luke Bond, Will Atkinson, Bo Bruce, Roxanne Emery, Andrew Bayer, Philippe El Sisi, GAIA, Lauren Evans, David Gravell, Abstract Vision, Fisherman & Hawkins, Hazem Beltagui, Jilliana Danise, Aly & Fila, Dash Berlin, Aneym, Adam Navel, armin van buuren, Jaren, Jay Cosmic, Tommy Johnson, STANDERWICK, Omnia, ReOrder, Collin McLoughlin, Nanje Nowack, Orkidea, Parker & Hanson, Ian Standerwick, Jerome Isma-Ae, Driftmoon, Paul Oakenfold, SkyPatrol, Mino Safy, Andy Blueman, Aruna, Cassandra Fox, John O'Callaghan, Bobina, Dsharp, Erica Curran, Jennifer Rene, Orjan Nilsen, Alex M.O.R.P.H., Allen Watts, Andrew Rayel, Dan Thompson, Natalie Gioia, Ucast, Jonathan Mendelsohn, Roger Shah, Maarten De Jong , Max Graham, Veracocha, Darren Porter, Mark Sixma, Sylvia Tosun, Adam Szabo, Ben Gold, Bryan Kearney, Roman Messer, Willem De Roo, Christina Novelli, Ferry Tayle, Sergey Nevone, Super8 & Tab, Cindy Alma, Poppy, Simon O'Shine, Julie Thompson, Cosmic Gate, Inge Bergmann, Stoneface & Terminal, Eric Lumiere, Alexander Popov, Neptune Project, Ellie Lawson, Myon & Shane 54, ShoGun, Adara, Kyler England, giuseppe ottaviani, Yves De Lacroix, Genix, Audiocells, Flynn & Denton, Marell, Alexandra Badoi, Shannon Hurley, Audrey Gallagher, Laura Jansen, Simon Patterson, Sue McLaren, Wach, Allen & Envy, Mark Sherry, Thomas Newson, Sneijder, Mike Koglin, Solarstone, W&w, Monoverse, Temple One, Photographer, Heatbeat
Find Your Harmony 2015 (Mixed by Andrew Rayel)
Gareth Emery, Christina Novelli, Afternova, Kelly Andrew, Andrew Rayel, Mark Sixma, MaRLo, Jonathan Mendelsohn, Doublev, Antony Waldhorn, Orjan Nilsen, Snatt & Vix, Arisen Flame, Sylvia Tosun, Driftmoon, Geert Huinink, KIM, Cosmic Gate, Eric Lumiere, FEEL, W&w, Alexandre Bergheau, Bobina
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2014
John O'Callaghan, Jonathan Mendelsohn, Jennifer Rene, Alexander Popov, Roger Shah, Yves De Lacroix, Sneijder, Marell, Bryan Kearney, Eric Lumiere, GAIA, Simon Patterson, Sarah Howells, Andrew Bayer, Dan Thompson, Maarten De Jong , armin van buuren, MaRLo, David Gravell, Fisherman & Hawkins, Omnia, Jorn Van Deynhoven, Mark Sixma, Arisen Flame, Alex M.O.R.P.H., Idina Menzel, Natalie Gioia, Sylvia Tosun, Laura Jansen, Ayū, Markus Schulz, Lauren Evans, Thomas Newson, Philippe El Sisi, Paul Oakenfold, Abstract Vision, Faruk Sabanci, Jilliana Danise, Heatbeat, Cosmic Gate, Mhammed El Alami, Orjan Nilsen, Illitheas, KhoMha, Aly & Fila, Andy Moor, SkyPatrol, Sue McLaren, Andrew Rayel, W&w, STANDERWICK, Johann Stone, Talla 2xlc, Tom Staar, Kryder, Bobina, Mark Sherry, Wach, Joseph Areas
#Goldrush, Vol. 1 (Mixed by Ben Gold)
Eximinds, Tempo Giusto, Carlo Calabro, Klauss Goulart, Markus Schulz, armin van buuren, Andrew Rayel, Darren Porter, Ferry Tayle, Andy Moor, Mark Sherry, Outburst, Artsever, LTN, The Glass Child, Christina Novelli, Anske, Willem De Roo, Solis, Sean Truby, Audrey Gallagher, Ben Gold, Matt Davey, Orjan Nilsen, Cosmic Gate, W&w, Mark Sixma, Jorn Van Deynhoven, GAIA, Faruk Sabanci, ReOrder, Harry Square, Andres Sanchez, Alex M.O.R.P.H., Sneijder, Alexander Popov
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
John O'Callaghan, Jonathan Mendelsohn, Jennifer Rene, Alexander Popov, Roger Shah, Yves De Lacroix, Sneijder, Marell, Bryan Kearney, Eric Lumiere, GAIA, Simon Patterson, Sarah Howells, Andrew Bayer, Dan Thompson, Maarten De Jong , armin van buuren, MaRLo, David Gravell, Fisherman & Hawkins, Omnia, Jorn Van Deynhoven, Mark Sixma, Arisen Flame, Alex M.O.R.P.H., Idina Menzel, Natalie Gioia, Sylvia Tosun, Laura Jansen, Ayū, Markus Schulz, Lauren Evans, Philippe El Sisi, Paul Oakenfold, Abstract Vision, Faruk Sabanci, Jilliana Danise, Heatbeat, Cosmic Gate, Mhammed El Alami, Orjan Nilsen, Illitheas, KhoMha, Aly & Fila, Andy Moor, SkyPatrol, Sue McLaren, Andrew Rayel, W&w, Ian Standerwick, Johann Stone, Talla 2xlc, Kryder, Tom Staar, Bobina, Mark Sherry, Thomas Newson, Wach, Joseph Areas
A State Of Trance Classics, Vol. 9 (The Full Unmixed Versions)
D.J. Arabesque, Svenson & Gielen, Mesh, Aquanuts, Rapid Eye, Aly & Fila, Control Freaks, FKN, Jahala, Ferry Corsten, Eon, Delerium, Nerina Pallot, Shane, Tiff Lacey, Orjan Nilsen, Jurgen Vries, Darude, Wippenberg, armin van buuren, Rising Star, Racoon, Andy Moor, Tiesto, Orkidea, Kirsty Hawkshaw, Aria, Solarstone, Above & Beyond, Scott Bond, Tranquility Base, Rank 1, BT, Free Radical, Dash Berlin, Cerf, Mr. Sam, Mitiska, Basic Dawn, Jaren, Mauro Picotto, Joker Jam, W&w, DJ Sakin & Friends, Paul Van Dyk, Johnny McDaid, Out Of Grace, Mario Piu, Chicane, Signum, Antillas, En-Motion, Nu Nrg, Lange, Cosmic Gate
A State Of Trance Classics, Vol. 9 (The Full Unmixed Versions)
D.J. Arabesque, Svenson & Gielen, Mesh, Aquanuts, Rapid Eye, Aly & Fila, Control Freaks, FKN, Jahala, Ferry Corsten, Eon, Delerium, Nerina Pallot, Shane, Tiff Lacey, Orjan Nilsen, Jurgen Vries, Darude, Wippenberg, armin van buuren, Rising Star, Racoon, Andy Moor, Tiesto, Orkidea, Kirsty Hawkshaw, Aria, Solarstone, Above & Beyond, Scott Bond, Tranquility Base, Rank 1, BT, Free Radical, Dash Berlin, Cerf, Mr. Sam, Mitiska, Basic Dawn, Jaren, Mauro Picotto, Joker Jam, W&w, DJ Sakin & Friends, Paul Van Dyk, Johnny McDaid, Out Of Grace, Mario Piu, Chicane, Signum, Antillas, En-Motion, Nu Nrg, Lange, Cosmic Gate
Gareth Emery, Sunlounger, Omnia, Zara Taylor, Ira, Saltwater, Rafael Frost, Binary Finary, Tiesto, Rank 1, Push, Alex M.O.R.P.H., Shanokee, Globe, Sylvia Tosun, Jochen Miller, O'Callaghan & Kearney, Sebastian Brandt, Marco V, Markus Schulz, ATB, Jano, Team Deep, Smith & Pledger, John O'Callaghan, Ramirez, Oliver Smith, Audrey Gallagher, Pizarro, Energy 52, GAIA, Cerf, Solid Globe, Mitiska, Breakfast, Three Drives On A Vinyl, Jaren, Hidden Logic, Three Drives, Mitiska & Jaren, Luminary, Way Out West, The Quest, Cold Blue, Chicane, Matt Darey, Dutch Force, Lost Tribe, Ambassador, Kamaya Painters, Right Face, Rapid Eye, System F, Max Graham, Moogwai, Ferry Corsten, Ana Criado, DJ Misjah, Airwave, Groovehead, Moonman, Rising Star, Cygnus X, W&w, Oliver Lieb, M.I.K.E., Vengeance, Jonah, Husman, Bart Claessen, Paul Van Dyk, Alexander Popov, Dash Berlin, Thomas Bronzwaer, Veracocha, Emma Hewitt, Mark Burton, Mikkas, Alphazone, Cosmic Gate, Gouryella, Andy Blueman, Agnelli & Nelson, Three 'N One, DJ Orkidea, En-Motion, The Thrillseekers, armin van buuren, Aly & Fila, Sneijder, Denga & Manus, Andrew Rayel
Orjan Nilsen, Toby Hedges, Solarstone, Cosmic Gate, Tritonal, Starkillers, Aly & Fila, Maarten De Jong , The Blizzard, armin van buuren, Miri Ben-Ari, Trevor Guthrie, Cindy Alma, Fiora, Laura Jansen, Lauren Evans, NERVO, Laura V, Aruna, Emma Hewitt, Richard Bedford, Bagga Bownz, ummet ozcan, Michael Brun, STANDERWICK, Dannic, Jorn Van Deynhoven, John Ewbank, Andrew Rayel, W&w, Kat Krazy
A State Of Trance 600 (Mixed by Armin van Buuren, ATB, W&W, Rank 1 & Andrew Rayel)
Emma Hewitt, Sunlounger, Gareth Emery, Zara Taylor, Saltwater, Omnia, Ira, Binary Finary, Rafael Frost, Andrew Rayel, Tiesto, Push, Globe, Alex M.O.R.P.H., Rank 1, O'Callaghan & Kearney, Sylvia Tosun, Shanokee, Markus Schulz, ATB, Sebastian Brandt, Jochen Miller, Smith & Pledger, Jano, Marco V, Oliver Smith, John O'Callaghan, Team Deep, Energy 52, GAIA, Audrey Gallagher, Ramirez, Solid Globe, Pizarro, Breakfast, Three Drives, Cerf, Hidden Logic, Way Out West, Mitiska, Luminary, Jaren, Cold Blue, Matt Darey, Mitiska & Jaren, Chicane, Lost Tribe, The Quest, Justine Suissa, Rapid Eye, Dutch Force, Moogwai, Ambassador, Right Face, Kamaya Painters, Max Graham, Airwave, System F, Ana Criado, Rising Star, DJ Misjah, Groovehead, Ferry Corsten, Vengeance, Cygnus X, W&w, Oliver Lieb, M.I.K.E., Jonah, Husman, Paul Van Dyk, Alexander Popov, Bart Claessen, Thomas Bronzwaer, Veracocha, Dash Berlin, Mark Burton, Mikkas, Alphazone, Cosmic Gate, Gouryella, Andy Blueman, MONTANA, Three 'N' One, Agnelli & Nelson, Orkidea, En-Motion, The Thrillseekers, armin van buuren, Aly & Fila, Sneijder, Denga, Manus
Audioholics, Stoneface, Perry O'Neil, Terminal, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Three Drives, Cerf, Mitiska, Rank 1, Sir Adrian, Jaren, Plastic Boy, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Reeloop, Funabashi, Rex Mundi, Jurgen Vries, Probspot, Susana, Mark Otten, Sophie Sugar, Sunlounger, Airwave, Zara Taylor, Albion, Selu Vibra, Vincent De Moor, Mr. Pit, Grace, GAIA, Rio Addicts, Adam White, Ridgewalkers, Elevation, Interstate, Andy Moor, El, Bedrock, Peter Martin, Whiteroom, Yilmaz Altanhan, Viframa, Anthanasia, Arksun, RR Workshop, Chakra, Galen Behr, Super8, Darren Tate, Ascension, Hydroid, Tab, Jono Grant, Paul Oakenfold, Orkidea, Young Parisians, Ben Lost, Peter Martijn Wijnia, Andy Bury, Solarstone, Majesta, Niklas Harding, DJ Shah, Arcane, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, David West, Andreas Hermansson, Basic Dawn, Insigma, EnMass, Lange, Matt Goss, Dogzilla, Sarah Howells, Cosmic Gate, DJ Misjah, L.S.G., Gareth Emery, Jan Johnston, DJ Tim, Hammer & Bennett, Solar Stone, Alex M.O.R.P.H., Maor Levi, Pulser, Robert Nickson, Markus Schulz, Dumonde, Jam X, De LeoN, Duderstadt, Robert Vadney, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, A. Moor, Kyau & Albert, V-One, Marco V, Nat Monday, armin van buuren, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud
Albion, Terminal, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Sarah Howells, Darren Tate, Rex Mundi, Gareth Emery, Jono Grant, Susana, Hammer & Bennett, Young Parisians, Sophie Sugar, Maor Levi, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Grace, Basic Dawn, Interstate, Cosmic Gate, Peter Martin, Jan Johnston, Anthanasia, GAIA, Solastone, Chakra, Adam White, Pulser, Ascension, Andy Moor, Rank 1, Paul Oakenfold, Whiteroom, Plastic Boy, Solarstone, Above, Reeloop, Planet Perfecto, Beyond, Jurgen Vries, Insigma, Arksun, Vincent De Moor, Matt Goss, Galen Behr, Rio Addicts, Ridgewalkers, DJ Misjah, Hydroid, El, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, Yilmaz Altanhan, Audioholics, Majesta, RR Workshop, Perry O'Neil, DJ Shah, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe, Orkidea, Ronski Speed, EnMass, Niklas Harding, Sir Adrian, Dogzilla, Arcane, Funabashi, L.S.G., David West, Probspot, Alex M.O.R.P.H., Andreas Hermansson, Mark Otten, Robert Nickson, Lange, Airwave, Stoneface
Alex M.O.R.P.H., Maor Levi, Robert Nickson, Audioholics, Stoneface, Perry O'Neil, Terminal, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Solar Stone, Three Drives, Cerf, Pulser, Mitiska, Rank 1, Sir Adrian, Jaren, Plastic Boy, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Reeloop, Funabashi, Rex Mundi, Susana, Jurgen Vries, Probspot, Sophie Sugar, Mark Otten, Sunlounger, Airwave, Zara Taylor, GAIA, Albion, Selu Vibra, Adam White, Vincent De Moor, Mr. Pit, Grace, Andy Moor, Rio Addicts, Whiteroom, Ridgewalkers, Elevation, Interstate, Above & Beyond, El, Bedrock, Peter Martin, Yilmaz Altanhan, Viframa, Anthanasia, Arksun, RR Workshop, Chakra, Galen Behr, Super8, Darren Tate, Jono Grant, Ascension, Hydroid, Tab, Young Parisians, Paul Oakenfold, Orkidea, Ben Lost, Peter Martijn Wijnia, Andy Bury, Solarstone, Majesta, Niklas Harding, DJ Shah, Arcane, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, David West, Andreas Hermansson, Basic Dawn, Insigma, EnMass, Lange, Matt Goss, Dogzilla, Sarah Howells, Cosmic Gate, DJ Misjah, L.S.G., Gareth Emery, Jan Johnston, DJ Tim, Hammer & Bennett, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Markus Schulz, Dumonde, Jam X, De LeoN, Duderstadt, Robert Vadney, Gabriel & Dresden, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, A. Moor, Kyau & Albert, V-One, Marco V, Nat Monday, armin van buuren, Nu Nrg, Oliver Prime
Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Hammer & Bennett, Young Parisians, Sophie Sugar, Maor Levi, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Interstate, Peter Martin, Jan Johnston, Anthanasia, Solastone, Chakra, Pulser, Ascension, GAIA, Rank 1, Paul Oakenfold, Adam White, Plastic Boy, Solarstone, Andy Moor, Reeloop, Planet Perfecto, Whiteroom, Jurgen Vries, Insigma, Arksun, Vincent De Moor, Matt Goss, Galen Behr, Rio Addicts, DJ Misjah, Hydroid, Ridgewalkers, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, El, Yilmaz Altanhan, Audioholics, Majesta, RR Workshop, Perry O'Neil, DJ Shah, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe, Orkidea, Ronski Speed, EnMass, Niklas Harding, Sir Adrian, Dogzilla, Arcane, Funabashi, L.S.G., David West, Probspot, Alex M.O.R.P.H., Andreas Hermansson, Mark Otten, Robert Nickson, Lange, Airwave, Stoneface, Sarah Howells, Albion, Terminal, Gareth Emery, Mr. Pit, Dash Berlin
A State Of Trance 2010 (Mixed by Armin van Buuren)
Shane 54, Labworks, Andrew Bennett, Sir Adrian, Velvetine, Faithless, GAIA, Arnej, DJ Eco, Lira Yin, Roger Shah, Signum, Jer Martin, Susana, Dreastic, Omnia, Ferry Tayle, The Blizzard, Static Blue, Luigi Lusini, Max Graham, M6, Neev Kennedy, Mat Zo, Sebastian Brandt, Monogato, Thomas Bronzwaer, Ron Hagen, Ehren Stowers, Al Exander, Robert Nickson, The Thrillseekers, Simon Patterson, Orjan Nilsen, Beat Service, Emma Lock, Tenishia, Aneym, Andy Moor, Carrie Skipper, DJ Governor, Myon, Cosmic Gate
Global DJ Broadcast Top 40 - Best Of 2009
Timmy & Tommy, Estiva, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Meighan Nealon, Skytech, Super8, Fabio XB, Tab, Ronnie Play, Sander Van Doorn, Gabriel Cage, Purple Haze, Dr Willis, ummet ozcan, Junkyard Dog, W&w, Antonia Lucas, Avis Vox, White Stars, ClAud9, R.E.N.O.I.S.E., Dennis De Laat, Gai Barone, Rex Mundi, Marco Joosten Feat. E.C., Susana, Bartlett, Dakota, Dyor, Steve Aries (AKA Jester Muzik), Lavoie, Nitrous Oxide, Eco, Moonbeam, Blackfeel Wite, Mac, Monday, John O'Callaghan, Josh Gabriel, Audrey Gallagher, Winter Kills, Tritonal, Cristina Soto, Arnej, Rafael Frost, Mike Foyle, Paul Trainer, DJ Eco, Beat Service, Lentos, Rozza, Ben Gold, Cosmic Gate, David Forbes, Lange, M. Schulz, Martin Roth, Elevation, Markus Schulz, Barnes, Heatcliff, Ferry Corsten, Barnes & Heatcliff
Armin Only - Imagine "The Music" (Mixed by Armin van Buuren)
Gabriel & Dresden, Rank 1, Kush, Jan Vayne, Ray Wilson, Justine Suissa, John O'Callaghan, Audrey Gallagher, armin van buuren, Jennifer Rene, DJ Eco, Eller Van Buuren, Martin Roth, Leon Bolier, Cathy Burton, Peter Martijn Wijnia, Ernesto Vs Bastian, Majesta, D-Unity, DJ Shah, Bissen, Adrina Thorpe, The Crossover, Alex M.O.R.P.H., Veracocha, Chris Jones, Susana, Luke Warner, Mat Lock, Jacqueline Govaert, W&w, Nadia Ali, DJ Remy, Roland Klinkenberg, Sander Van Doorn, Cosmic Gate, Hiver & Hammer, Rising Star, Agnelli & Nelson, Joint Operations Centre, Woody Van Eyden, Aly & Fila, Daniel Kandi
Chris Jones, armin van buuren, Jaren, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Cathy Burton, Jennifer Rene, Vera Ostrova, Audrey Gallagher, DJ Shah, Alex M.O.R.P.H., Woody Van Eyden, Omnia, Arnej, Thomas Bronzwaer, Cosmic Gate, Stoneface & Terminal, Sean Tyas, Richard Durand, Martin Roth, First State, The Blizzard, Myon, Shane 54, W&w, Sied Van Riel, OHmna, John O'Callaghan, Paul Miller