-
所有类型
所有类型
-
Dance
Commercial, Pop
-
Progressive House
House, Melodic
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2015
Deem, ReOrder, Beat Service, Jase Thirlwall, Alexander Popov, Ana Criado, LTN, Yahel, Liya, Christina Novelli, MaRLo, Dennis Sheperd, Jano, Chloe Langley, Tommy Johnson, Antillas, Matt Darey, Anki, Kate Louise Smith, Omnia, Ramin Djawadi, Tilde, Yoel Lewis, Rodrigo Deem, Protoculture, armin van buuren, Corti Organ, Mark Sixma, Orjan Nilsen, Mr. Probz, Rank 1, M.I.K.E. Push, W&w, Sebastien, Andrew Rayel, Satellite Empire, BT, Radion6, Super8 & Tab, Arisen Flame, Jorn Van Deynhoven, Markus Schulz, Delacey, Ferry Corsten, Gouryella, Willem De Roo, Bryn Liedl, Joonas Hahmo, Bethany Marie, K-System, Fast Distance, Alex M.O.R.P.H., Stoneface & Terminal, Ronski Speed, Venom One, Dan Stone, Headhunterz, Digital X, Heatbeat, Rafael Frost, Kyau & Albert, Bryan Kearney
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2015 (Mixed by Armin van Buuren)
Deem, ReOrder, Beat Service, Jase Thirlwall, Alexander Popov, Ana Criado, LTN, Yahel, Liya, Christina Novelli, MaRLo, Dennis Sheperd, Jano, Chloe Langley, Tommy Johnson, Antillas, Matt Darey, Anki, Kate Louise Smith, Omnia, Ramin Djawadi, Tilde, Yoel Lewis, Rodrigo Deem, Protoculture, armin van buuren, Corti Organ, Mark Sixma, Orjan Nilsen, Mr. Probz, Rank 1, M.I.K.E. Push, W&w, Sebastien, Andrew Rayel, Satellite Empire, BT, Radion6, Super8 & Tab, Arisen Flame, Jorn Van Deynhoven, Markus Schulz, Delacey, Ferry Corsten, Gouryella, Willem De Roo, Bryn Liedl, Joonas Hahmo, Bethany Marie, K-System, Fast Distance, Alex M.O.R.P.H., Stoneface & Terminal, Ronski Speed, Venom One, Dan Stone, Headhunterz, Digital X, Heatbeat, Rafael Frost, Kyau & Albert, Bryan Kearney
A State Of Trance Classics, Vol. 10 (The Full Unmixed Versions)
Paul Van Dyk, DJ Shah, Dash Berlin, Adrina Thorpe, Emma Hewitt, Cygnus X, Liquid DJ Team, Accadia, Fictivision, C-Quence, Ernesto, Solarstone, Bastian, Hemstock & Jennings, Globe, Push, The Generator, Silverblue, Trancesetters, Svenson & Gielen, Sunlounger, Zara, Kamaya Painters, Cosmic Gate, Signum Signal, armin van buuren, First State, Gabriel & Dresden, Anita Kelsey, Chicane, Ayū, Natasha Bedingfield, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Ferry Corsten, Meighan Nealon, Simon LeBon, Aalto, Tiesto, Above & Beyond, Gareth Emery, Lucy Saunders, Duderstadt, Markus Schulz, DJ Energy, Chakra, Tatana, Rank 1, W&w, David Forbes, Jan Burton, BT, Aly & Fila, Marco V, James Holden, Lange, Silverbullet, Michael Woods, Super8, Orkidea, Kuffdam & Plant
A State Of Trance Classics, Vol. 10 (The Full Unmixed Versions)
Dash Berlin, Emma Hewitt, DJ Shah, Cygnus X, Adrina Thorpe, Accadia, Liquid DJ Team, Fictivision, Ernesto, C-Quence, Bastian, Solarstone, Globe, Hemstock & Jennings, Push, Silverblue, The Generator, Trancesetters, Svenson & Gielen, Aly & Fila, Denise Rivera, Sunlounger, Cosmic Gate, Zara, armin van buuren, Kamaya Painters, Gabriel & Dresden, Signum Signal, Chicane, First State, Natasha Bedingfield, Anita Kelsey, Ayū, Ferry Corsten, Andy Moor, Simon LeBon, Ashley Wallbridge, Tiesto, Meighan Nealon, Gareth Emery, Aalto, Lucy Saunders, Markus Schulz, Chakra, Rank 1, Duderstadt, David Forbes, DJ Energy, BT, Tatana, Paul Van Dyk, Jan Burton, Kuffdam & Plant, Marco V, James Holden, Lange, Silverbullet, W&w, Michael Woods, Super8, Orkidea
A State Of Trance Year Mix 2014
Shannon Hurley, Darren Porter, Roger Shah, Julie Thompson, Genix, Bryan Kearney, Sylvia Tosun, Stoneface & Terminal, Alexandra Badoi, Denis Kenzo, Roman Messer, Simon Patterson, Sveta B., Sergey Nevone, Sarah Howells, Fabio XB, Andy Moor, Simon O'Shine, Liuck, Lange, Inge Bergmann, Fenja, Neptune Project, Bogdan Vix, Ost & Meyer, Renee Stahl, Ronski Speed, MaRLo, Cate Kanell, Flynn & Denton, Jano, Luke Bond, Audrey Gallagher, Ellie Lawson, Gareth Emery, Roxanne Emery, Sue McLaren, Adara, Bo Bruce, Andrew Bayer, Karim Youssef, Yves De Lacroix, Lauren Evans, David Gravell, Dennis Pedersen, Marell, Thomas Newson, Hazem Beltagui, A.R.D.I., Laura Jansen, Dash Berlin, Aneym, armin van buuren, RAM, Arisen Flame, Jay Cosmic, Tommy Johnson, Omnia, Stine Grove, Jorn Van Deynhoven, Collin McLoughlin, Nanje Nowack, Parker & Hanson, Dart Rayne, KhoMha, Jerome Isma-Ae, Driftmoon, Paul Oakenfold, Yura Moonlight, Markus Schulz, Mino Safy, Andy Blueman, Cassandra Fox, Katty Heath, Bobina, Dsharp, Will Atkinson, GAIA, Orjan Nilsen, Alex M.O.R.P.H., Andrew Rayel, Philippe El Sisi, Fisherman & Hawkins, Arno Cost, Natalie Gioia, Jonathan Mendelsohn, Abstract Vision, Aly & Fila, Norman Doray, Veracocha, Mark Sixma, Jilliana Danise, Jaren, Ben Gold, Adam Navel, ReOrder, Christina Novelli, Ferry Tayle, Poppy, Orkidea, Ian Standerwick, Dan Thompson, Cindy Alma, SkyPatrol, Maarten De Jong , Above & Beyond, Alexander Popov, Aruna, John O'Callaghan, Max Graham, Cosmic Gate, ShoGun, Erica Curran, Jennifer Rene, Adam Szabo, Eric Lumiere, giuseppe ottaviani, Allen Watts, Willem De Roo, Myon & Shane 54, Audiocells, Ucast, Super8 & Tab, Kyler England, Heatbeat, Wach, Temple One, Photographer, Allen & Envy, Mark Sherry, Mike Koglin, Kryder, W&w, Tom Staar, Monoverse, Sneijder, STANDERWICK, Solarstone
A State Of Trance Year Mix 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Shannon Hurley, Inge Bergmann, Yves De Lacroix, Genix, Neptune Project, Marell, Alexandra Badoi, Denis Kenzo, Simon Patterson, Sveta B., Sarah Howells, Fabio XB, Andy Moor, Flynn & Denton, Liuck, Lange, Audrey Gallagher, Fenja, Sue McLaren, Bogdan Vix, Ost & Meyer, Karim Youssef, Renee Stahl, Ronski Speed, Dennis Pedersen, MaRLo, Cate Kanell, A.R.D.I., Jano, Luke Bond, RAM, Laura Jansen, Gareth Emery, Roxanne Emery, Stine Grove, Arisen Flame, Bo Bruce, Andrew Bayer, Dart Rayne, Jorn Van Deynhoven, Lauren Evans, David Gravell, Yura Moonlight, KhoMha, Hazem Beltagui, Katty Heath, Markus Schulz, Dash Berlin, Aneym, armin van buuren, Jay Cosmic, Tommy Johnson, Omnia, Will Atkinson, GAIA, Collin McLoughlin, Nanje Nowack, Parker & Hanson, Philippe El Sisi, Fisherman & Hawkins, Jerome Isma-Ae, Driftmoon, Paul Oakenfold, Abstract Vision, Aly & Fila, Mino Safy, Andy Blueman, Cassandra Fox, Jilliana Danise, Adam Navel, Jaren, Bobina, Dsharp, STANDERWICK, ReOrder, Orjan Nilsen, Alex M.O.R.P.H., Andrew Rayel, Orkidea, Ian Standerwick, Dan Thompson, Natalie Gioia, Jonathan Mendelsohn, SkyPatrol, Maarten De Jong , Veracocha, Mark Sixma, Aruna, John O'Callaghan, Max Graham, Ben Gold, Erica Curran, Jennifer Rene, Adam Szabo, Christina Novelli, Ferry Tayle, Poppy, Allen Watts, Willem De Roo, Cindy Alma, Ucast, Roger Shah, Super8 & Tab, Above & Beyond, Alexander Popov, Darren Porter, Sylvia Tosun, Julie Thompson, Cosmic Gate, ShoGun, Bryan Kearney, Roman Messer, Stoneface & Terminal, Eric Lumiere, giuseppe ottaviani, Sergey Nevone, Ellie Lawson, Myon & Shane 54, Audiocells, Simon O'Shine, Adara, Kyler England, Heatbeat, Temple One, Photographer, Wach, Thomas Newson, Allen & Envy, Mark Sherry, Mike Koglin, Sneijder, W&w, Solarstone, Monoverse
A State Of Trance Year Mix 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Shannon Hurley, Neptune Project, Marell, Alexandra Badoi, Laura Jansen, Simon Patterson, Denis Kenzo, Sarah Howells, Sveta B., Flynn & Denton, Fabio XB, Liuck, Andy Moor, Audrey Gallagher, Lange, Sue McLaren, Bogdan Vix, Fenja, Karim Youssef, Renee Stahl, Ost & Meyer, Dennis Pedersen, MaRLo, Ronski Speed, A.R.D.I., Jano, Cate Kanell, RAM, Gareth Emery, Luke Bond, Stine Grove, Arisen Flame, Bo Bruce, Roxanne Emery, Dart Rayne, Jorn Van Deynhoven, Lauren Evans, Andrew Bayer, Yura Moonlight, KhoMha, David Gravell, Katty Heath, Markus Schulz, Dash Berlin, Hazem Beltagui, Jay Cosmic, Aneym, armin van buuren, Will Atkinson, GAIA, Collin McLoughlin, Tommy Johnson, Omnia, Philippe El Sisi, Fisherman & Hawkins, Jerome Isma-Ae, Nanje Nowack, Parker & Hanson, Abstract Vision, Aly & Fila, Mino Safy, Driftmoon, Paul Oakenfold, Jilliana Danise, Jaren, Bobina, Andy Blueman, Cassandra Fox, Adam Navel, STANDERWICK, ReOrder, Orjan Nilsen, Dsharp, Orkidea, Ian Standerwick, Dan Thompson, Alex M.O.R.P.H., Andrew Rayel, SkyPatrol, Maarten De Jong , Natalie Gioia, Jonathan Mendelsohn, Aruna, John O'Callaghan, Max Graham, Veracocha, Mark Sixma, Erica Curran, Jennifer Rene, Adam Szabo, Ben Gold, Allen Watts, Willem De Roo, Christina Novelli, Ferry Tayle, Poppy, Ucast, Roger Shah, Super8 & Tab, Cindy Alma, Darren Porter, Sylvia Tosun, Julie Thompson, Cosmic Gate, Alexander Popov, Bryan Kearney, Roman Messer, Stoneface & Terminal, Eric Lumiere, ShoGun, Sergey Nevone, Ellie Lawson, Myon & Shane 54, giuseppe ottaviani, Simon O'Shine, Adara, Kyler England, Audiocells, Inge Bergmann, Yves De Lacroix, Genix, Heatbeat, Temple One, Photographer, Wach, Thomas Newson, Allen & Envy, Mark Sherry, Mike Koglin, Sneijder, W&w, Solarstone, Monoverse
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Andrew Rayel, Sophie, Cindy Alma, NERVO, Gabriel & Dresden, Airwave, Ferry Corsten, Mic Burns, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Racoon, Lauren Evans, Aruna, Ray Wilson, Audrey Gallagher, Jan Vayne, Winter Kills, DJ Shah, Bagga Bownz, Chris Jones, ATB, avicii, Sander Van Doorn
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Andrew Rayel, Sophie, Cindy Alma, NERVO, Gabriel & Dresden, Airwave, Ferry Corsten, Mic Burns, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Racoon, Lauren Evans, Aruna, Ray Wilson, Audrey Gallagher, Jan Vayne, Winter Kills, DJ Shah, Bagga Bownz, Chris Jones, ATB, avicii, Sander Van Doorn
Armada Collected: Markus Schulz
Sarah Howells, Dauby, Elevation, Justine Suissa, Ana Diaz, Chakra, Anita Kelsey, Jennifer Rene, Ana Criado, Sir Adrian, Markus Schulz, Seri, Departure, Gabriel & Dresden, Ferry Corsten, Andy Moor, Venom One, Chris Madin, Jochen Miller, Adina Butar, Dennis Sheperd, Liz Primo, Jaren, Lady V, Nic Chagall, Mark Sherry, Daniel Creed, Judah, Beat Service, Solis & Sean Truby, Wellenrausch
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2014
SkyPatrol, Andrew Rayel, Sue McLaren, Jonathan Mendelsohn, John O'Callaghan, Jennifer Rene, Alexander Popov, Roger Shah, Yves De Lacroix, Sneijder, Marell, Bryan Kearney, Eric Lumiere, GAIA, Simon Patterson, Sarah Howells, Andrew Bayer, Dan Thompson, Maarten De Jong , armin van buuren, MaRLo, David Gravell, Fisherman & Hawkins, Omnia, Jorn Van Deynhoven, Mark Sixma, Arisen Flame, Alex M.O.R.P.H., Idina Menzel, Natalie Gioia, Sylvia Tosun, Laura Jansen, Ayū, Markus Schulz, Lauren Evans, Thomas Newson, Philippe El Sisi, Paul Oakenfold, Faruk Sabanci, Abstract Vision, Heatbeat, Jilliana Danise, Cosmic Gate, Orjan Nilsen, Mhammed El Alami, KhoMha, Illitheas, Andy Moor, Aly & Fila, Joseph Areas, W&w, STANDERWICK, Johann Stone, Talla 2xlc, Tom Staar, Kryder, Bobina, Mark Sherry, Wach
#Goldrush, Vol. 1 (Mixed by Ben Gold)
Faruk Sabanci, ReOrder, Eximinds, Tempo Giusto, Carlo Calabro, Klauss Goulart, Markus Schulz, armin van buuren, Andrew Rayel, Darren Porter, Ferry Tayle, Andy Moor, Mark Sherry, Outburst, Artsever, LTN, The Glass Child, Christina Novelli, Anske, Willem De Roo, Solis, Sean Truby, Audrey Gallagher, Ben Gold, Matt Davey, Orjan Nilsen, Cosmic Gate, W&w, Mark Sixma, Jorn Van Deynhoven, GAIA, Harry Square, Andres Sanchez, Alex M.O.R.P.H., Sneijder, Alexander Popov
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
SkyPatrol, Andrew Rayel, Sue McLaren, Jonathan Mendelsohn, John O'Callaghan, Jennifer Rene, Alexander Popov, Roger Shah, Yves De Lacroix, Sneijder, Marell, Bryan Kearney, Eric Lumiere, GAIA, Simon Patterson, Sarah Howells, Andrew Bayer, Dan Thompson, Maarten De Jong , armin van buuren, MaRLo, David Gravell, Fisherman & Hawkins, Omnia, Jorn Van Deynhoven, Mark Sixma, Arisen Flame, Alex M.O.R.P.H., Idina Menzel, Natalie Gioia, Sylvia Tosun, Laura Jansen, Ayū, Markus Schulz, Lauren Evans, Philippe El Sisi, Paul Oakenfold, Faruk Sabanci, Abstract Vision, Heatbeat, Jilliana Danise, Cosmic Gate, Orjan Nilsen, Mhammed El Alami, KhoMha, Illitheas, Andy Moor, Aly & Fila, Joseph Areas, W&w, Ian Standerwick, Johann Stone, Talla 2xlc, Kryder, Tom Staar, Bobina, Mark Sherry, Thomas Newson, Wach
Thomas Bronzwaer, Alexander Popov, Dash Berlin, Mark Burton, Veracocha, Emma Hewitt, Sunlounger, Gareth Emery, Zara Taylor, Omnia, Ira, Saltwater, Rafael Frost, Binary Finary, Tiesto, Rank 1, Push, Shanokee, Globe, Jochen Miller, O'Callaghan & Kearney, Marco V, Markus Schulz, Team Deep, ATB, Alex M.O.R.P.H., Ramirez, Smith & Pledger, Sylvia Tosun, Pizarro, Oliver Smith, Sebastian Brandt, Cerf, Energy 52, GAIA, Jano, Mitiska, Solid Globe, John O'Callaghan, Jaren, Breakfast, Three Drives On A Vinyl, Audrey Gallagher, Mitiska & Jaren, Hidden Logic, Three Drives, The Quest, Luminary, Way Out West, Cold Blue, Dutch Force, Chicane, Matt Darey, Ambassador, Lost Tribe, Kamaya Painters, Right Face, Rapid Eye, System F, Max Graham, Moogwai, Ferry Corsten, Ana Criado, Airwave, DJ Misjah, Rising Star, Groovehead, Moonman, Cygnus X, W&w, Vengeance, Oliver Lieb, M.I.K.E., Jonah, Husman, Paul Van Dyk, Bart Claessen, Mikkas, Alphazone, Gouryella, Cosmic Gate, Andy Blueman, Three 'N One, Agnelli & Nelson, En-Motion, DJ Orkidea, The Thrillseekers, armin van buuren, Aly & Fila, Sneijder, Denga & Manus, Andrew Rayel
A State Of Trance 600 (Mixed by Armin van Buuren, ATB, W&W, Rank 1 & Andrew Rayel)
Thomas Bronzwaer, Alexander Popov, Bart Claessen, Mark Burton, Veracocha, Dash Berlin, Sunlounger, Emma Hewitt, Zara Taylor, Gareth Emery, Saltwater, Omnia, Ira, Binary Finary, Rafael Frost, Tiesto, Push, Globe, Rank 1, O'Callaghan & Kearney, Shanokee, Markus Schulz, Andrew Rayel, Jochen Miller, ATB, Marco V, Smith & Pledger, Alex M.O.R.P.H., Team Deep, Oliver Smith, Sylvia Tosun, Ramirez, Energy 52, GAIA, Sebastian Brandt, Pizarro, Solid Globe, Jano, Cerf, Breakfast, Three Drives, John O'Callaghan, Mitiska, Hidden Logic, Way Out West, Audrey Gallagher, Jaren, Luminary, Mitiska & Jaren, Cold Blue, Matt Darey, The Quest, Chicane, Lost Tribe, Justine Suissa, Rapid Eye, Dutch Force, Moogwai, Ambassador, Right Face, Kamaya Painters, Max Graham, Airwave, Rising Star, System F, Ana Criado, DJ Misjah, Vengeance, Groovehead, Ferry Corsten, Cygnus X, W&w, Oliver Lieb, M.I.K.E., Paul Van Dyk, Jonah, Husman, Mikkas, Alphazone, Gouryella, MONTANA, Cosmic Gate, Andy Blueman, Three 'N' One, Orkidea, Agnelli & Nelson, En-Motion, The Thrillseekers, armin van buuren, Sneijder, Aly & Fila, Denga, Manus
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2011
Grube, Tucandeo, Hovsepian, Skytech, Mario Hammer, Mr. Pit, Asheni, Moonbeam, Avis Vox, Kyau Vs Albert, 3rd Planet, Majai, Vertruda, DNS Project, Madelin Zero, Ken Plus Ichiro, Mark Otten, Klauss Goulart, Jennifer Rene, Markus Schulz, Jochen Miller, Mike Foyle, Beat Service, Statica, Max Freegrant, Wippenberg, Phunk Investigation, Dennis Sheperd, Artento Divini, Cold Blue, DTC, Ana Criado, Who.Is, Dakota, Hodel, Aerofoil, Anguilla Project, David Barnes, Basil O'Glue, Grace, Space RockerZ, Bobina, Pobsky, Wellenrausch, Rex Mundi, Traumer, Elevation, David Johnson, Eelke Kleijn, KhoMha, Estiva, Max Graham, Phynn, Protoculture
GAIA, Susana, Mike Koglin, Genix, Jorn Van Deynhoven, Ferry Corsten, Andrew Bayer, Kid Alien, Space RockerZ, Tania Zygar, Alexander Popov, Emma Hewitt, Ashley Wallbridge, Gareth Emery, BT, DNS Project, Adam K, John O'Callaghan, Gofman & Tsukerman, giuseppe ottaviani, ShoGun, James Dymond, Hannah, Alex M.O.R.P.H., Sylvia Tosun, Andy Moor, Paul Oakenfold, Sue McLaren, Re:Locate, Robert Nickson, Protoculture, Orjan Nilsen, Dennis Sheperd, Cold Blue, Ana Criado, Markus Schulz, Dakota, Daniel Kandi, Klauss Goulart, Mark Sixma, Daniel Heatcliff, armin van buuren, Stoneface, Terminal
Mitch Crown, Mr. Pit, KhoMha, Klauss Goulart, Beat Service, Max Graham, Aerofoil, Phunk Investigation, Skytech, Max Freegrant, Mike Foyle, Statica, Rex Mundi, Jochen Miller, Wippenberg, John Acquaviva, Who.Is, Alex D'Elia, Dakota, Nihil Young, Dan Diamond, DJ Tonio, Fedde Le Grand , Stefano Noferini, Dave Spoon, Patric La Funk, Deniz Koyu, TV Rock, Hook N Sling, RUDY, Sultan, Ned Shepard, Markus Schulz, Olivier Giacomotto, Manuel De La Mare
Alex M.O.R.P.H., Lange, Solar Stone, Robert Nickson, Sarah Howells, Pulser, Stoneface, Gareth Emery, Audioholics, Terminal, Hammer & Bennett, Perry O'Neil, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Maor Levi, Three Drives, Cerf, Mitiska, Sir Adrian, Jaren, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Funabashi, Rex Mundi, Probspot, Susana, Rank 1, Mark Otten, Sophie Sugar, Plastic Boy, Airwave, Sunlounger, Reeloop, Albion, Zara Taylor, Jurgen Vries, Mr. Pit, Selu Vibra, Grace, GAIA, Elevation, Adam White, Bedrock, Interstate, Andy Moor, Vincent De Moor, Viframa, Peter Martin, Whiteroom, Rio Addicts, Anthanasia, Arksun, Ridgewalkers, Darren Tate, Chakra, Galen Behr, El, Jono Grant, Ascension, Hydroid, Yilmaz Altanhan, Young Parisians, Paul Oakenfold, RR Workshop, Ben Lost, Peter Martijn Wijnia, Super8, Andy Bury, Solarstone, Majesta, Tab, DJ Shah, Adrina Thorpe, Orkidea, DJ Ton TB, Planet Perfecto, EnMass, Niklas Harding, Basic Dawn, Insigma, Dogzilla, Arcane, Matt Goss, L.S.G., David West, Cosmic Gate, DJ Misjah, Andreas Hermansson, Jan Johnston, DJ Tim, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Markus Schulz, Dumonde, Duderstadt, Jam X, Robert Vadney, De LeoN, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, armin van buuren, A. Moor, Marco V, Nat Monday, Nu Nrg, Oliver Prime
L.S.G., David West, Cosmic Gate, DJ Misjah, Andreas Hermansson, Jan Johnston, DJ Tim, Alex M.O.R.P.H., Lange, Robert Nickson, Sarah Howells, Audioholics, Stoneface, Gareth Emery, Perry O'Neil, Terminal, Hammer & Bennett, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Maor Levi, Three Drives, Cerf, Mitiska, Sir Adrian, Jaren, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Solar Stone, Funabashi, Rex Mundi, Pulser, Probspot, Susana, Rank 1, Mark Otten, Sophie Sugar, Plastic Boy, Airwave, Sunlounger, Reeloop, Albion, Zara Taylor, GAIA, Jurgen Vries, Mr. Pit, Selu Vibra, Adam White, Grace, Andy Moor, Elevation, Whiteroom, Bedrock, Interstate, Above & Beyond, Vincent De Moor, Viframa, Peter Martin, Rio Addicts, Anthanasia, Arksun, Ridgewalkers, Darren Tate, Chakra, Galen Behr, El, Jono Grant, Ascension, Hydroid, Yilmaz Altanhan, Young Parisians, Paul Oakenfold, RR Workshop, Ben Lost, Peter Martijn Wijnia, Majesta, Super8, Andy Bury, Solarstone, DJ Shah, Tab, Adrina Thorpe, Orkidea, DJ Ton TB, Planet Perfecto, EnMass, Niklas Harding, Basic Dawn, Insigma, Dogzilla, Arcane, Matt Goss, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Markus Schulz, Dumonde, Duderstadt, Jam X, Robert Vadney, De LeoN, Gabriel & Dresden, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, armin van buuren, A. Moor, Marco V, Nat Monday, Nu Nrg
P.A.F.F., Paul Spidey, Wippenberg, Skytech, Aerofoil, Erick Strong, Alexandra Badoi, Aaron Camz, Beat Service, Mike Foyle, Statica, Thomas Cresine, Grube, Hovsepian, Klauss Goulart, Mikulas, WHY?!?, Eelke Kleijn, Mr. Pit, KhoMha, Space RockerZ, MSJ, Saint X, Norin, Rad, Rex Mundi, Tucandeo, DNS Project, Madelin Zero, Danilo Ercole, Snatt, Vix, Pobsky, Markus Schulz, Basil O'Glue
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2010
Protoculture, GAIA, Tomcraft, Dr. Willis, Jerome Isma-Ae, Susana, Rank 1, Omnia, The Blizzard, Benya, Jose Amnesia, Big World, Jan Johnston, Markus Binapfl, Tenishia, Skytech, Juan Deminicis, Mike Foyle, Statica, Miki Litvak, Who.Is, Mark Junior, Markus Schulz, Spiral Waves, Ana Criado, Max Graham, Mr. Pit, Neev Kennedy, Rex Mundi, M6, Space RockerZ, Ashley Wallbridge, Nenes, Way Out West, Pascal Feliz, Justine Suissa, Afterwhite, Hammer & Bennett, Pobsky, Ronski Speed, Jochen Miller, Anton Firtich, Reverse, AF Project, Artento Divini, Trilucid, ElSandro, Tucandeo, moguai, Gary Beck, Aaron Camz, Estiva, Phynn, BliZZaRD, Eelke Kleijn, Ben Gold, ARTY, Yuri Kane, Jessus
Global DJ Broadcast Top 40 - Best Of 2009
Lentos, Beat Service, Rozza, Estiva, Timmy & Tommy, Ashley Wallbridge, Andy Moor, Meighan Nealon, Skytech, Super8, Fabio XB, Tab, Ronnie Play, Sander Van Doorn, Gabriel Cage, Purple Haze, Dr Willis, ummet ozcan, Junkyard Dog, W&w, Antonia Lucas, Avis Vox, ClAud9, White Stars, Dennis De Laat, R.E.N.O.I.S.E., Gai Barone, Rex Mundi, Marco Joosten Feat. E.C., Susana, Bartlett, Dakota, Dyor, Steve Aries (AKA Jester Muzik), Lavoie, Nitrous Oxide, Eco, Moonbeam, Blackfeel Wite, Mac, Monday, John O'Callaghan, Josh Gabriel, Audrey Gallagher, Winter Kills, Tritonal, Cristina Soto, Rafael Frost, Arnej, Mike Foyle, DJ Eco, Paul Trainer, Barnes & Heatcliff, Ben Gold, Cosmic Gate, David Forbes, Lange, M. Schulz, Martin Roth, Elevation, Markus Schulz, Barnes, Heatcliff, Ferry Corsten
Omnia, Various Artists, Dakota, UMEK, Beltek, Rowald Steyn, Mike Foyle, Danilo Ercole, Dance 2 Trance, Project MC, Michael Calderone, Christopher Reddick, Khaz, Boris M.D., Dino, Element One, Thomas Sagstad, Barnes, Claud 9, Heatcliff, Karnak, Dymos, Tritonal, Cristina Soto, Rex Mundi, Arnej, Tenishia, Skytech, Mr. Pit, Susana, Max Gueli, Adiva, Vicky Fee, Wippenberg, Markus Schulz, Moonbeam