A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2015
Ramin Djawadi, Tilde, Yoel Lewis, Rodrigo Deem, Protoculture, armin van buuren, Corti Organ, Mark Sixma, Orjan Nilsen, Mr. Probz, Rank 1, M.I.K.E. Push, W&w, Sebastien, Andrew Rayel, Satellite Empire, BT, Super8 & Tab, Radion6, Arisen Flame, Markus Schulz, Jorn Van Deynhoven, Delacey, Ferry Corsten, Gouryella, Willem De Roo, Bryn Liedl, Joonas Hahmo, Bethany Marie, K-System, Fast Distance, Alex M.O.R.P.H., Deem, ReOrder, Jase Thirlwall, Beat Service, Ana Criado, Alexander Popov, Yahel, LTN, Liya, Christina Novelli, MaRLo, Dennis Sheperd, Jano, Chloe Langley, Tommy Johnson, Antillas, Matt Darey, Anki, Kate Louise Smith, Omnia, Headhunterz, Digital X, Heatbeat, Rafael Frost, Kyau & Albert, Bryan Kearney, Stoneface & Terminal, Ronski Speed, Venom One, Dan Stone
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2015 (Mixed by Armin van Buuren)
Ramin Djawadi, Tilde, Yoel Lewis, Rodrigo Deem, Protoculture, armin van buuren, Corti Organ, Mark Sixma, Orjan Nilsen, Mr. Probz, Rank 1, M.I.K.E. Push, W&w, Sebastien, Andrew Rayel, Satellite Empire, BT, Super8 & Tab, Radion6, Arisen Flame, Markus Schulz, Jorn Van Deynhoven, Delacey, Ferry Corsten, Gouryella, Willem De Roo, Bryn Liedl, Joonas Hahmo, Bethany Marie, K-System, Fast Distance, Alex M.O.R.P.H., Deem, ReOrder, Jase Thirlwall, Beat Service, Ana Criado, Alexander Popov, Yahel, LTN, Liya, Christina Novelli, MaRLo, Dennis Sheperd, Jano, Chloe Langley, Tommy Johnson, Antillas, Matt Darey, Anki, Kate Louise Smith, Omnia, Headhunterz, Digital X, Heatbeat, Rafael Frost, Kyau & Albert, Bryan Kearney, Stoneface & Terminal, Ronski Speed, Venom One, Dan Stone
A State Of Trance Classics, Vol. 10 (The Full Unmixed Versions)
Svenson & Gielen, Sunlounger, Zara, Kamaya Painters, Cosmic Gate, Signum Signal, armin van buuren, First State, Gabriel & Dresden, Anita Kelsey, Chicane, Ayū, Natasha Bedingfield, Andy Moor, Ashley Wallbridge, Ferry Corsten, Simon LeBon, Meighan Nealon, Tiesto, Aalto, Above & Beyond, Gareth Emery, Lucy Saunders, Duderstadt, Markus Schulz, DJ Energy, Chakra, Tatana, Rank 1, W&w, David Forbes, Jan Burton, BT, Paul Van Dyk, DJ Shah, Adrina Thorpe, Dash Berlin, Emma Hewitt, Liquid DJ Team, Cygnus X, Accadia, Fictivision, C-Quence, Ernesto, Solarstone, Bastian, Hemstock & Jennings, Globe, Push, The Generator, Silverblue, Trancesetters, Michael Woods, Super8, Orkidea, Kuffdam & Plant, Aly & Fila, Marco V, James Holden, Lange, Silverbullet
A State Of Trance Classics, Vol. 10 (The Full Unmixed Versions)
Aly & Fila, Denise Rivera, Sunlounger, Cosmic Gate, Zara, armin van buuren, Kamaya Painters, Gabriel & Dresden, Signum Signal, Chicane, First State, Natasha Bedingfield, Anita Kelsey, Ayū, Ferry Corsten, Simon LeBon, Andy Moor, Tiesto, Ashley Wallbridge, Gareth Emery, Meighan Nealon, Lucy Saunders, Aalto, Markus Schulz, Chakra, Rank 1, Duderstadt, David Forbes, DJ Energy, BT, Tatana, Paul Van Dyk, Jan Burton, Dash Berlin, DJ Shah, Emma Hewitt, Adrina Thorpe, Cygnus X, Liquid DJ Team, Accadia, Fictivision, Ernesto, C-Quence, Bastian, Solarstone, Globe, Hemstock & Jennings, Push, Silverblue, The Generator, Trancesetters, Svenson & Gielen, W&w, Michael Woods, Super8, Orkidea, Kuffdam & Plant, Marco V, James Holden, Lange, Silverbullet
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Justine Suissa, Kush, Susana, System F, Miri Ben-Ari, BT, Nadia Ali, ARTY, Racoon, Lauren Evans, Aruna, Ray Wilson, Audrey Gallagher, Jan Vayne, Winter Kills, DJ Shah, Bagga Bownz, Chris Jones, ATB, Andrew Rayel, Sophie, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, avicii, Sander Van Doorn
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Justine Suissa, Kush, Susana, System F, Miri Ben-Ari, BT, Nadia Ali, ARTY, Racoon, Lauren Evans, Aruna, Ray Wilson, Audrey Gallagher, Jan Vayne, Winter Kills, DJ Shah, Bagga Bownz, Chris Jones, ATB, Andrew Rayel, Sophie, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, avicii, Sander Van Doorn
A State Of Trance Classics, Vol. 9 (The Full Unmixed Versions)
Shane, Tiff Lacey, Orjan Nilsen, Jurgen Vries, Darude, Wippenberg, armin van buuren, Rising Star, Racoon, Andy Moor, Tiesto, Orkidea, Kirsty Hawkshaw, Aria, Solarstone, Above & Beyond, Tranquility Base, Scott Bond, BT, Rank 1, Dash Berlin, Free Radical, Cerf, Mitiska, Mr. Sam, Jaren, Basic Dawn, Mauro Picotto, W&w, Joker Jam, Paul Van Dyk, DJ Sakin & Friends, Johnny McDaid, Out Of Grace, Mario Piu, Chicane, D.J. Arabesque, Svenson & Gielen, Mesh, Aquanuts, Rapid Eye, Aly & Fila, Control Freaks, FKN, Jahala, Ferry Corsten, Eon, Delerium, Nerina Pallot, Antillas, En-Motion, Nu Nrg, Lange, Cosmic Gate, Signum
A State Of Trance Classics, Vol. 9 (The Full Unmixed Versions)
Shane, Tiff Lacey, Orjan Nilsen, Jurgen Vries, Darude, Wippenberg, armin van buuren, Rising Star, Racoon, Andy Moor, Tiesto, Orkidea, Kirsty Hawkshaw, Aria, Solarstone, Above & Beyond, Tranquility Base, Scott Bond, BT, Rank 1, Dash Berlin, Free Radical, Cerf, Mitiska, Mr. Sam, Jaren, Basic Dawn, Mauro Picotto, W&w, Joker Jam, Paul Van Dyk, DJ Sakin & Friends, Johnny McDaid, Out Of Grace, Mario Piu, Chicane, D.J. Arabesque, Svenson & Gielen, Mesh, Aquanuts, Rapid Eye, Aly & Fila, Control Freaks, FKN, Jahala, Ferry Corsten, Eon, Delerium, Nerina Pallot, Antillas, En-Motion, Nu Nrg, Lange, Cosmic Gate, Signum
Team Deep, ATB, Ramirez, Smith & Pledger, Pizarro, Oliver Smith, Cerf, Energy 52, GAIA, Mitiska, Solid Globe, Jaren, Breakfast, Three Drives On A Vinyl, Mitiska & Jaren, Hidden Logic, Three Drives, The Quest, Luminary, Way Out West, Cold Blue, Dutch Force, Alex M.O.R.P.H., Chicane, Matt Darey, Lost Tribe, Ambassador, Sylvia Tosun, Rapid Eye, Kamaya Painters, Sebastian Brandt, Right Face, Moogwai, System F, Jano, Max Graham, Ferry Corsten, John O'Callaghan, Ana Criado, Airwave, DJ Misjah, Audrey Gallagher, Rising Star, Groovehead, Moonman, Cygnus X, W&w, Vengeance, Oliver Lieb, M.I.K.E., Jonah, Husman, Paul Van Dyk, Bart Claessen, Thomas Bronzwaer, Alexander Popov, Dash Berlin, Emma Hewitt, Mark Burton, Veracocha, Gareth Emery, Sunlounger, Omnia, Zara Taylor, Ira, Saltwater, Rafael Frost, Binary Finary, Tiesto, Rank 1, Push, Shanokee, Globe, Jochen Miller, O'Callaghan & Kearney, Marco V, Markus Schulz, Three 'N One, Cosmic Gate, En-Motion, Andy Blueman, DJ Orkidea, The Thrillseekers, armin van buuren, Aly & Fila, Agnelli & Nelson, Sneijder, Denga & Manus, Andrew Rayel, Mikkas, Alphazone, Gouryella
A State Of Trance 600 (Mixed by Armin van Buuren, ATB, W&W, Rank 1 & Andrew Rayel)
Jochen Miller, ATB, Marco V, Smith & Pledger, Team Deep, Oliver Smith, Ramirez, Energy 52, GAIA, Pizarro, Solid Globe, Cerf, Breakfast, Three Drives, Mitiska, Hidden Logic, Way Out West, Jaren, Luminary, Mitiska & Jaren, Andrew Rayel, Cold Blue, Matt Darey, The Quest, Chicane, Lost Tribe, Rapid Eye, Alex M.O.R.P.H., Justine Suissa, Moogwai, Dutch Force, Sylvia Tosun, Ambassador, Sebastian Brandt, Right Face, Airwave, Kamaya Painters, Jano, Max Graham, Rising Star, System F, John O'Callaghan, Ana Criado, DJ Misjah, Audrey Gallagher, Vengeance, Groovehead, Ferry Corsten, Cygnus X, W&w, Oliver Lieb, M.I.K.E., Paul Van Dyk, Jonah, Husman, Thomas Bronzwaer, Alexander Popov, Bart Claessen, Dash Berlin, Mark Burton, Veracocha, Emma Hewitt, Sunlounger, Gareth Emery, Zara Taylor, Saltwater, Omnia, Ira, Binary Finary, Rafael Frost, Tiesto, Push, Globe, Rank 1, O'Callaghan & Kearney, Shanokee, Markus Schulz, Three 'N' One, Cosmic Gate, Orkidea, Andy Blueman, En-Motion, The Thrillseekers, armin van buuren, Sneijder, Aly & Fila, Agnelli & Nelson, Denga, Manus, Mikkas, Alphazone, Gouryella, MONTANA
Gareth Emery, Planet Perfecto Knights, Christina Novelli, Luke Bond, Joint Operations Centre, EMEL, John O'Callaghan, Lo-Fi Sugar, RAM, Audrey Gallagher, Mat Zo, Cerf, Accadia, ARTY, Rising Star, Mitiska & Jaren, D-Mad, Midway, Mitiska, The Blizzard, Kyau & Albert, Orjan Nilsen, Fix To Fax, Solarstone, DJ Eremit, ALPHA 9, Orion, Coast 2 Coast, Sneijder, Jonas Steur, Discovery, Gouryella, Reverse, Bart Claessen, Airbase, TILT, Mark Norman, Ridgewalkers, GAIA, Tania Zygar, El, Active Sight, Ferry Corsten, The Thrillseekers, Scott Bond, Pulser, St. John, Sean Tyas, Holden & Thompson, Locust, Andy Ling, King Unique, Terry Bones, Questia, DJ Governor, Fred Baker, Water Planet, Accessive Rhythm, Heatbeat, Rank 1, John Askew, W&w, Octagen, Dash Berlin, Arizona, Jonathan Mendelsohn, Jose Amnesia, First State, Serp, Sarah Howells, Dark Matters, Filo & Peri, Jess Morgan, Lange, Magnus1, Emma Hewitt, Paul Mark Oakenfold, John O’Callaghan, giuseppe ottaviani, Jorn Van Deynhoven, armin van buuren, James Holden, YOMC, Dutch Force, Andy Moor, En-Motion, Marco V, Vincent De Moor, Martin Roth, ShoGun
Maor Levi, Airwave, Sunlounger, Albion, Zara Taylor, Mr. Pit, Selu Vibra, Grace, GAIA, Elevation, Adam White, Bedrock, Interstate, Andy Moor, Viframa, Peter Martin, Whiteroom, Rank 1, Anthanasia, Arksun, Darren Tate, Plastic Boy, Chakra, Galen Behr, Jono Grant, Reeloop, Ascension, Hydroid, Young Parisians, Jurgen Vries, Paul Oakenfold, Peter Martijn Wijnia, Ben Lost, Majesta, Andy Bury, Solarstone, DJ Shah, Adrina Thorpe, DJ Ton TB, Vincent De Moor, Planet Perfecto, Rio Addicts, EnMass, Basic Dawn, Ridgewalkers, Insigma, Dogzilla, El, Matt Goss, L.S.G., Cosmic Gate, Yilmaz Altanhan, DJ Misjah, Jan Johnston, RR Workshop, DJ Tim, Alex M.O.R.P.H., Solar Stone, Super8, Robert Nickson, Pulser, Tab, Audioholics, Stoneface, Orkidea, Perry O'Neil, Terminal, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Niklas Harding, Three Drives, Cerf, Arcane, David West, Mitiska, Andreas Hermansson, Sir Adrian, Jaren, Lange, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Sarah Howells, Funabashi, Rex Mundi, Gareth Emery, Probspot, Susana, Hammer & Bennett, Mark Otten, Sophie Sugar, Duderstadt, Robert Vadney, Katana, Orjan Nilsen, Dumonde, Roman Hunter, Jam X, Kyau & Albert, De LeoN, V-One, armin van buuren, Marco V, Nat Monday, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, A. Moor, Markus Schulz
Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Interstate, Jan Johnston, Peter Martin, Solastone, Anthanasia, GAIA, Pulser, Chakra, Adam White, Rank 1, Ascension, Andy Moor, Plastic Boy, Paul Oakenfold, Whiteroom, Reeloop, Sarah Howells, Solarstone, Above, Jurgen Vries, Gareth Emery, Planet Perfecto, Beyond, Vincent De Moor, Hammer & Bennett, Insigma, Arksun, Galen Behr, Rio Addicts, Maor Levi, Matt Goss, Hydroid, Ridgewalkers, DJ Misjah, Peter Martijn Wijnia, El, DJ Tim, Majesta, Yilmaz Altanhan, Audioholics, DJ Shah, RR Workshop, Perry O'Neil, Adrina Thorpe, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, EnMass, Orkidea, Ronski Speed, Dogzilla, Niklas Harding, Sir Adrian, L.S.G., Arcane, Funabashi, Alex M.O.R.P.H., David West, Probspot, Robert Nickson, Andreas Hermansson, Mark Otten, Airwave, Stoneface, Lange, Albion, Terminal, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra
Gareth Emery, Probspot, Susana, Hammer & Bennett, Mark Otten, Sophie Sugar, Maor Levi, Airwave, Sunlounger, Albion, Zara Taylor, GAIA, Mr. Pit, Selu Vibra, Adam White, Grace, Andy Moor, Elevation, Whiteroom, Bedrock, Solar Stone, Interstate, Above & Beyond, Viframa, Pulser, Peter Martin, Rank 1, Anthanasia, Arksun, Galen Behr, Darren Tate, Plastic Boy, Chakra, Hydroid, Jono Grant, Reeloop, Ascension, Young Parisians, Jurgen Vries, Paul Oakenfold, Peter Martijn Wijnia, Ben Lost, Majesta, Andy Bury, Solarstone, DJ Shah, Adrina Thorpe, DJ Ton TB, Vincent De Moor, Planet Perfecto, Rio Addicts, EnMass, Basic Dawn, Ridgewalkers, Insigma, Dogzilla, El, Matt Goss, L.S.G., Cosmic Gate, Yilmaz Altanhan, DJ Misjah, DJ Tim, Jan Johnston, RR Workshop, Alex M.O.R.P.H., Super8, Robert Nickson, Tab, Audioholics, Stoneface, Orkidea, Perry O'Neil, Terminal, Niklas Harding, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Arcane, Three Drives, Cerf, David West, Mitiska, Andreas Hermansson, Sir Adrian, Jaren, Lange, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Sarah Howells, Funabashi, Rex Mundi, Duderstadt, Robert Vadney, Gabriel & Dresden, Katana, Orjan Nilsen, Dumonde, Roman Hunter, Jam X, Kyau & Albert, De LeoN, V-One, armin van buuren, Marco V, Nat Monday, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, A. Moor, Markus Schulz
Jan Johnston, Peter Martin, Solastone, Anthanasia, Pulser, Chakra, Rank 1, Ascension, GAIA, Plastic Boy, Paul Oakenfold, Adam White, Reeloop, Solarstone, Andy Moor, Jurgen Vries, Planet Perfecto, Whiteroom, Vincent De Moor, Hammer & Bennett, Insigma, Arksun, Rio Addicts, Maor Levi, Matt Goss, Galen Behr, Ridgewalkers, DJ Misjah, Hydroid, Peter Martijn Wijnia, El, DJ Tim, Majesta, Yilmaz Altanhan, Audioholics, DJ Shah, RR Workshop, Perry O'Neil, Adrina Thorpe, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, EnMass, Orkidea, Ronski Speed, Dogzilla, Niklas Harding, Sir Adrian, L.S.G., Arcane, Funabashi, Alex M.O.R.P.H., David West, Probspot, Robert Nickson, Andreas Hermansson, Mark Otten, Stoneface, Lange, Airwave, Terminal, Sarah Howells, Albion, Mr. Pit, Dash Berlin, Gareth Emery, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Interstate
A State Of Trance 2011 (Mixed by Armin van Buuren)
ShoGun, John O'Callaghan, TimmY, Tommy, Triple A, GAIA, The Blizzard, Mark Eteson, Omnia, Mike Shiver, Daniel Kandi, Matias Lehtola, Phillip Alpha, Dreas, Andrew Rayel, Anhken, Winter Kills, NuEra, Rex Mundi, Lost World, Robert Nickson, Aly, Thomas Datt, Fila, Jwaydan, Bobina, Juventa, Mark Otten, Bjorn Akesson, Max Graham, Laura Jansen, Neev Kennedy, Ashley Wallbridge, Beat Service, Cathy Burton, ARTY, Mat Zo, Ron Hagen, Al Exander, Super8, Tab, Julie Thompson, Orjan Nilsen, armin van buuren, Jon O'Bir, Alex Robert, Alex M.O.R.P.H., Protoculture, Rank 1
Armin Only - Mirage "The Music" (Mixed by Armin van Buuren)
armin van buuren, Ana Criado, Susana, W&w, Christian Burns, Orjan Nilsen, GAIA, Sophie Ellis-Bextor, Dave202, Cerf, Mitiska, Jaren, Nadia Ali, BT, Eller Van Buuren, Solarstone, VanVelzen, Faithless, Cathy Burton, Jan Vayne, Laura Jansen, DJ's United, Ferry Corsten, Mannix, Rank 1, The Thrillseekers, Binary Finary, Justine Suissa
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2010
Who.Is, Mark Junior, Markus Schulz, Spiral Waves, Ana Criado, Max Graham, Mr. Pit, Neev Kennedy, Rex Mundi, M6, Space RockerZ, Ashley Wallbridge, Way Out West, Nenes, Pascal Feliz, Justine Suissa, Hammer & Bennett, Afterwhite, Pobsky, Ronski Speed, Jochen Miller, Anton Firtich, Reverse, AF Project, Artento Divini, Trilucid, ElSandro, Protoculture, GAIA, Dr. Willis, Tomcraft, Susana, Jerome Isma-Ae, Omnia, Rank 1, The Blizzard, Benya, Jose Amnesia, Big World, Jan Johnston, Markus Binapfl, Tenishia, Skytech, Juan Deminicis, Mike Foyle, Statica, Miki Litvak, Gary Beck, Aaron Camz, Estiva, Phynn, BliZZaRD, Eelke Kleijn, Ben Gold, ARTY, Yuri Kane, Jessus, Tucandeo, moguai
Armin Only - Imagine "The Music" (Mixed by Armin van Buuren)
Justine Suissa, John O'Callaghan, Audrey Gallagher, armin van buuren, Jennifer Rene, DJ Eco, Eller Van Buuren, Martin Roth, Leon Bolier, Cathy Burton, Peter Martijn Wijnia, Ernesto Vs Bastian, Majesta, D-Unity, DJ Shah, Adrina Thorpe, Bissen, Alex M.O.R.P.H., The Crossover, Chris Jones, Veracocha, Susana, Luke Warner, Mat Lock, Jacqueline Govaert, W&w, Nadia Ali, Gabriel & Dresden, Rank 1, Kush, Jan Vayne, Ray Wilson, Rising Star, Agnelli & Nelson, Woody Van Eyden, Joint Operations Centre, Aly & Fila, Daniel Kandi, DJ Remy, Roland Klinkenberg, Sander Van Doorn, Cosmic Gate, Hiver & Hammer
A State Of Trance 2007 (Mixed by Armin van Buuren)
Markus Schulz, Chakra, First State, Mike Foyle, Cerf, Nick Chagall, Mitiska, Jaren, Filô, Peri, Chris Lake, Eric Lumiere, Emma Hewitt, Lost Witness, Sultan + Shepard, DJ Shah, Sassot, Adrina Thorpe, FKN, Kirsty Hawkshaw, Jahala, Tenishia, Sophie Sugar, Rio Addicts, Sean Tyas, Jose Amnesia, Logistic, Jennifer Rene, Sunlounger, Alex Bartlett, Anthya, The Blizzard, Kyau & Albert, Global Illumination, armin van buuren, Terry Ferminal, Mark Sherry, Albert Vorne, Michael Dow, Rex Mundi, Ronski Speed, Sir Adrian, Nic Chagall, Retrobyte, Rank 1