-
所有类型
所有类型
-
Big Room
Electro, Progressive
-
Dance
Commercial, Pop
-
Deep House
Deep, House, Vocal House
-
Electro House
Electro House
-
Techno - Deep
Electro, Industrial, Dub
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
A State Of Trance Top 20 - 2022, Vol. 3 (Selected by Armin van Buuren)
Chicane, Alex M.O.R.P.H., Hel:Sløwed, Polina Vita, Rub!k, Adam White, Andy Moor, Whiteroom, Orjan Nilsen, D'Angello & Francis, Belle Humble, Arkham Knights, David Forbes, Susie Ledge, Woody Van Eyden, IanT, Sneijder, Victoriya, RAM, armin van buuren, Susana, Diane Warren, Tales Of Life, My Marianne, Chakra, Above & Beyond, Marty Longstaff, Simon Patterson, Gareth Emery, Will Atkinson, Annabel, Mr Sam, Paul Van Dyk, ClAud9, Rafael Osmo, Cosmic Gate, Diana Miro, Kryder, Marsh, Factor B, Maarten De Jong
Tricia McTeague, Alan Morris, Manuel Rocca, Karim Youssef, Matt Darey, May Hassan, Kate Louise Smith, The Thrillseekers, A & Z, John O'Callaghan, Flynn & Denton, Deirdre McLaughlin, James Dymond, Liam Wilson, Allen & Envy, Arctic Moon, Sied Van Riel, STANDERWICK, Jennifer Rene, Johan Ekman, Roxanne Emery, Will Atkinson, Costa, Eloquentia, Mike Sanders, Simon Bostock, Becca White, Amine Maxwell, Mhammed El Alami, Hazem Beltagui, Bjorn Akesson, Tomac, Omar Sherif, Venom One, Adam Deane, Sarah Howells, giuseppe ottaviani, Andy Elliass, Kayosa, ARCZI, Tolland, Bryan Kearney, Aruna, Will Rees, Photographer, Paul Van Dyk, Susana, Mark Eteson, Bobina, Aly & Fila, Ucast, Dan Stone, Fady X Mina
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Racoon, Aruna, Lauren Evans, Audrey Gallagher, Ray Wilson, Winter Kills, Jan Vayne, Bagga Bownz, DJ Shah, ATB, Chris Jones, Sophie, Andrew Rayel, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Sander Van Doorn, avicii
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Racoon, Aruna, Lauren Evans, Audrey Gallagher, Ray Wilson, Winter Kills, Jan Vayne, Bagga Bownz, DJ Shah, ATB, Chris Jones, Sophie, Andrew Rayel, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Sander Van Doorn, avicii
Ferry Tayle, Will Atkinson, Eli, Rafif, Bryan Kearney, Akira Kayosa, Hugh Tolland, Dan Stone, Karim Youssef, Susana, Mohamed Ragab, Woody Van Eyden, ReOrder, Ian Standerwick, SkyPatrol, Tricia McTeague, Craig Connelly, Matt Bukovski, Ruben De Ronde, Sneijder, Aly & Fila, Solarstone, Jaren, Chris Jones, John O'Callaghan, giuseppe ottaviani, Mark Sherry, Sue McLaren, MaRLo, Arctic Moon, Darren Porter, A & Z, The Noble Six, Heatbeat, Fady & Mina, Photographer, Hazem Beltagui
Universal Religion Chapter 7 (Mixed by Armin van Buuren) [Recorded Live at Privilege, Ibiza]
Sergey Nevone, D. Ramirez, Simon O'Shine, Underworld, Cindy Alma, Jase Thirlwall, ShoGun, Orjan Nilsen, Susana, Omnia, A.R.D.I., Skytech, Ronski Speed, Lucy Saunders, Dash Berlin, Jonathan Mendelsohn, Eximinds, Max Graham, Andrew Rayel, Jwaydan, Ralphie B, Eco, Craig Connelly, Christina Novelli, Wach, Simon Patterson, Antony Waldhorn, Lucy Pullin, Mark Sixma, Ciro Visone, CE3SAR, Alexandre Bergheau, Arisen Flame, Dart Rayne, Alex M.O.R.P.H., Yura Moonlight, Natalie Gioia, Sarah Lynn, Rex Mundi, Mark Knight, Photographer, armin van buuren, Protoculture, Solarstone, Jorn Van Deynhoven, Ian Standerwick, Ilan Bluestone, Allen & Envy
Aly & Fila, Nash & Pepper, Jwaydan, Mike Foyle, ReFeel, Tenishia, Andy Moor, Jessica Sweetman, Mark Otten, Ana Criado, Alex M.O.R.P.H., Protoculture, Susana, Max Graham, Lemon & Einar K, Ashley Wallbridge, W&w, Orjan Nilsen, James Dymond, Abstract Vision, Elite Electronic, GAIA, Wiegel Meirmans Snitker, Omnia, Andrew Rayel, Ira, Ralphie B, MaRLo, VillaNaranjos, Gareth Emery, Sunlounger, Christina Novelli, Zara Taylor, Paul Van Dyk, The Blizzard, ummet ozcan, Audien, John O'Callaghan, Alexander Popov, Heatbeat, Wezz Devall, armin van buuren, John O’Callaghan, Roger Shah, Eximinds
Re:Locate, Robert Nickson, Orjan Nilsen, Protoculture, Dennis Sheperd, Cold Blue, Ana Criado, Markus Schulz, Dakota, GAIA, Susana, Mike Koglin, Genix, Jorn Van Deynhoven, Ferry Corsten, Andrew Bayer, Kid Alien, Space RockerZ, Tania Zygar, Alexander Popov, Emma Hewitt, Ashley Wallbridge, Gareth Emery, BT, DNS Project, Adam K, John O'Callaghan, Gofman & Tsukerman, giuseppe ottaviani, ShoGun, James Dymond, Hannah, Alex M.O.R.P.H., Sylvia Tosun, Andy Moor, Paul Oakenfold, Sue McLaren, Stoneface, Terminal, Daniel Kandi, Klauss Goulart, Mark Sixma, Daniel Heatcliff, armin van buuren
El, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, Yilmaz Altanhan, Audioholics, Majesta, RR Workshop, Perry O'Neil, DJ Shah, Adrina Thorpe, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, EnMass, Orkidea, Ronski Speed, Dogzilla, Niklas Harding, Sir Adrian, L.S.G., Arcane, Funabashi, Alex M.O.R.P.H., David West, Probspot, Robert Nickson, Andreas Hermansson, Mark Otten, Stoneface, Lange, Airwave, Terminal, Albion, Dash Berlin, Mr. Pit, Cerf, Elevation, Mitiska, Bedrock, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Sarah Howells, Basic Dawn, Grace, Gareth Emery, Cosmic Gate, Interstate, Hammer & Bennett, Jan Johnston, Peter Martin, Maor Levi, Solastone, Anthanasia, GAIA, Pulser, Chakra, Adam White, Rank 1, Ascension, Andy Moor, Plastic Boy, Paul Oakenfold, Whiteroom, Reeloop, Solarstone, Above, Jurgen Vries, Planet Perfecto, Beyond, Vincent De Moor, Insigma, Arksun, Rio Addicts, Matt Goss, Galen Behr, Ridgewalkers, DJ Misjah, Hydroid
Yilmaz Altanhan, Young Parisians, Paul Oakenfold, RR Workshop, Ben Lost, Peter Martijn Wijnia, Super8, Andy Bury, Solarstone, Majesta, DJ Shah, Tab, Adrina Thorpe, Orkidea, DJ Ton TB, Planet Perfecto, EnMass, Niklas Harding, Basic Dawn, Insigma, Dogzilla, Arcane, Matt Goss, L.S.G., David West, Cosmic Gate, DJ Misjah, Andreas Hermansson, Jan Johnston, DJ Tim, Alex M.O.R.P.H., Lange, Robert Nickson, Sarah Howells, Stoneface, Gareth Emery, Audioholics, Terminal, Hammer & Bennett, Perry O'Neil, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Maor Levi, Three Drives, Cerf, Mitiska, Sir Adrian, Jaren, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Funabashi, Rex Mundi, Solar Stone, Probspot, Susana, Pulser, Mark Otten, Sophie Sugar, Rank 1, Airwave, Sunlounger, Plastic Boy, Albion, Zara Taylor, GAIA, Reeloop, Mr. Pit, Selu Vibra, Adam White, Jurgen Vries, Grace, Andy Moor, Elevation, Whiteroom, Bedrock, Interstate, Above & Beyond, Viframa, Peter Martin, Vincent De Moor, Anthanasia, Arksun, Rio Addicts, Darren Tate, Chakra, Galen Behr, Ridgewalkers, El, Jono Grant, Ascension, Hydroid, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, armin van buuren, A. Moor, Marco V, Nat Monday, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Markus Schulz, Duderstadt, Dumonde, Robert Vadney, Jam X, De LeoN, Gabriel & Dresden, Katana
RR Workshop, Perry O'Neil, DJ Shah, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe, Orkidea, Ronski Speed, EnMass, Dogzilla, Niklas Harding, Sir Adrian, L.S.G., Arcane, Funabashi, Alex M.O.R.P.H., David West, Probspot, Robert Nickson, Andreas Hermansson, Mark Otten, Stoneface, Lange, Airwave, Terminal, Sarah Howells, Albion, Dash Berlin, Gareth Emery, Mr. Pit, Cerf, Elevation, Mitiska, Bedrock, Jaren, Viframa, Rex Mundi, Darren Tate, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Interstate, Hammer & Bennett, Jan Johnston, Peter Martin, Maor Levi, Solastone, Anthanasia, Pulser, Chakra, Rank 1, Ascension, GAIA, Plastic Boy, Paul Oakenfold, Adam White, Reeloop, Solarstone, Andy Moor, Jurgen Vries, Planet Perfecto, Whiteroom, Vincent De Moor, Insigma, Arksun, Rio Addicts, Matt Goss, Galen Behr, Ridgewalkers, DJ Misjah, Hydroid, El, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, Yilmaz Altanhan, Audioholics, Majesta
Super8, Andy Bury, Solarstone, Majesta, Tab, DJ Shah, Orkidea, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, EnMass, Niklas Harding, Basic Dawn, Insigma, Dogzilla, Arcane, Matt Goss, L.S.G., David West, Cosmic Gate, DJ Misjah, Andreas Hermansson, Jan Johnston, DJ Tim, Alex M.O.R.P.H., Lange, Solar Stone, Robert Nickson, Sarah Howells, Pulser, Stoneface, Gareth Emery, Audioholics, Terminal, Hammer & Bennett, Perry O'Neil, Dash Berlin, Maor Levi, Three Drives On A Vinyl, Cerf, Three Drives, Mitiska, Sir Adrian, Jaren, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Funabashi, Rex Mundi, Probspot, Susana, Mark Otten, Sophie Sugar, Rank 1, Airwave, Sunlounger, Plastic Boy, Albion, Zara Taylor, Reeloop, Mr. Pit, Selu Vibra, Jurgen Vries, Grace, GAIA, Elevation, Adam White, Bedrock, Interstate, Andy Moor, Viframa, Peter Martin, Whiteroom, Vincent De Moor, Anthanasia, Arksun, Rio Addicts, Darren Tate, Chakra, Galen Behr, Ridgewalkers, Jono Grant, Ascension, Hydroid, El, Young Parisians, Paul Oakenfold, Yilmaz Altanhan, RR Workshop, Ben Lost, Peter Martijn Wijnia, Kyau & Albert, V-One, armin van buuren, A. Moor, Marco V, Nat Monday, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Markus Schulz, Duderstadt, Dumonde, Robert Vadney, Jam X, De LeoN, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter
Armin Only - Mirage "The Music" (Mixed by Armin van Buuren)
Jaren, Nadia Ali, BT, Eller Van Buuren, Solarstone, VanVelzen, Faithless, Cathy Burton, Jan Vayne, Laura Jansen, DJ's United, Ferry Corsten, Mannix, Rank 1, The Thrillseekers, Binary Finary, Justine Suissa, armin van buuren, Ana Criado, Susana, W&w, Christian Burns, Orjan Nilsen, GAIA, Sophie Ellis-Bextor, Dave202, Cerf, Mitiska
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2010
Ronski Speed, Pobsky, Anton Firtich, Jochen Miller, AF Project, Reverse, Artento Divini, ElSandro, Trilucid, GAIA, Protoculture, Dr. Willis, Tomcraft, Susana, Jerome Isma-Ae, Omnia, Rank 1, The Blizzard, Benya, Jose Amnesia, Big World, Jan Johnston, Markus Binapfl, Tenishia, Skytech, Juan Deminicis, Mike Foyle, Statica, Miki Litvak, Who.Is, Mark Junior, Markus Schulz, Spiral Waves, Ana Criado, Max Graham, Mr. Pit, Neev Kennedy, Rex Mundi, M6, Space RockerZ, Ashley Wallbridge, Nenes, Way Out West, Pascal Feliz, Justine Suissa, Afterwhite, Hammer & Bennett, ARTY, Jessus, Yuri Kane, Tucandeo, moguai, Gary Beck, Aaron Camz, Estiva, Phynn, BliZZaRD, Eelke Kleijn, Ben Gold
A State Of Trance 2010 (Mixed by Armin van Buuren)
Beat Service, Emma Lock, Tenishia, Aneym, Andy Moor, Carrie Skipper, DJ Governor, Myon, Shane 54, Labworks, Andrew Bennett, Sir Adrian, Velvetine, Faithless, GAIA, Arnej, DJ Eco, Lira Yin, Roger Shah, Signum, Jer Martin, Susana, Dreastic, Omnia, Ferry Tayle, The Blizzard, Static Blue, Luigi Lusini, Max Graham, M6, Neev Kennedy, Mat Zo, Sebastian Brandt, Monogato, Thomas Bronzwaer, Ron Hagen, Ehren Stowers, Al Exander, Robert Nickson, The Thrillseekers, Simon Patterson, Orjan Nilsen, Cosmic Gate