-
All Genres
All Genres
-
Big Room
Electro, Progressive
-
Dance
Commercial, Pop
-
Deep House
Deep, House, Vocal House
-
Electro House
Electro House
-
Techno - Deep
Electro, Industrial, Dub
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
A State Of Trance Top 20 - 2022, Vol. 3 (Selected by Armin van Buuren)
Chicane, Alex M.O.R.P.H., Hel:Sløwed, Polina Vita, Rub!k, Adam White, Andy Moor, Whiteroom, Orjan Nilsen, D'Angello & Francis, Belle Humble, Arkham Knights, David Forbes, Susie Ledge, Woody Van Eyden, IanT, Sneijder, Victoriya, RAM, armin van buuren, Susana, Diane Warren, Tales Of Life, My Marianne, Chakra, Above & Beyond, Marty Longstaff, Simon Patterson, Gareth Emery, Will Atkinson, Annabel, Mr Sam, Paul Van Dyk, ClAud9, Rafael Osmo, Cosmic Gate, Diana Miro, Kryder, Marsh, Factor B, Maarten De Jong
Tricia McTeague, Alan Morris, Manuel Rocca, Karim Youssef, Matt Darey, May Hassan, Kate Louise Smith, The Thrillseekers, A & Z, John O'Callaghan, Flynn & Denton, Deirdre McLaughlin, James Dymond, Liam Wilson, Allen & Envy, Arctic Moon, Sied Van Riel, STANDERWICK, Jennifer Rene, Johan Ekman, Roxanne Emery, Will Atkinson, Costa, Eloquentia, Mike Sanders, Simon Bostock, Becca White, Amine Maxwell, Mhammed El Alami, Hazem Beltagui, Bjorn Akesson, Tomac, Omar Sherif, Venom One, Adam Deane, Sarah Howells, giuseppe ottaviani, Andy Elliass, Kayosa, ARCZI, Tolland, Bryan Kearney, Aruna, Will Rees, Photographer, Paul Van Dyk, Susana, Mark Eteson, Bobina, Aly & Fila, Ucast, Dan Stone, Fady X Mina
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Racoon, Aruna, Lauren Evans, Audrey Gallagher, Ray Wilson, Winter Kills, Jan Vayne, Bagga Bownz, DJ Shah, ATB, Chris Jones, Sophie, Andrew Rayel, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Fiora, Martijn Hagens, Laura Jansen, M.I.K.E., Christian Burns, Vera Ostrova, Jennifer Rene, Victoria Horn, Emma Hewitt, Herman Brood, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Sander Van Doorn, avicii
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
Racoon, Aruna, Lauren Evans, Audrey Gallagher, Ray Wilson, Winter Kills, Jan Vayne, Bagga Bownz, DJ Shah, ATB, Chris Jones, Sophie, Andrew Rayel, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Fiora, Martijn Hagens, Laura Jansen, M.I.K.E., Christian Burns, Vera Ostrova, Jennifer Rene, Victoria Horn, Emma Hewitt, Herman Brood, GAIA, VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, Jacqueline Govaert, Sophie Ellis-Bextor, Cathy Burton, Laura V, Perpetuous Dreamer, Rank 1, Rising Star, Kush, Justine Suissa, System F, Susana, BT, Miri Ben-Ari, ARTY, Nadia Ali, Sander Van Doorn, avicii
Ferry Tayle, Will Atkinson, Eli, Rafif, Bryan Kearney, Akira Kayosa, Hugh Tolland, Dan Stone, Karim Youssef, Susana, Mohamed Ragab, Woody Van Eyden, ReOrder, Ian Standerwick, SkyPatrol, Tricia McTeague, Craig Connelly, Matt Bukovski, Ruben De Ronde, Sneijder, Aly & Fila, Solarstone, Jaren, Chris Jones, John O'Callaghan, giuseppe ottaviani, Mark Sherry, Sue McLaren, MaRLo, Arctic Moon, Darren Porter, A & Z, The Noble Six, Heatbeat, Fady & Mina, Photographer, Hazem Beltagui
Universal Religion Chapter 7 (Mixed by Armin van Buuren) [Recorded Live at Privilege, Ibiza]
Jase Thirlwall, Cindy Alma, ShoGun, Susana, Orjan Nilsen, A.R.D.I., Omnia, Skytech, Ronski Speed, Lucy Saunders, Dash Berlin, Jonathan Mendelsohn, Eximinds, Max Graham, Andrew Rayel, Jwaydan, Ralphie B, Eco, Craig Connelly, Christina Novelli, Wach, Simon Patterson, Antony Waldhorn, Lucy Pullin, Mark Sixma, Ciro Visone, CE3SAR, Alexandre Bergheau, Arisen Flame, Dart Rayne, Alex M.O.R.P.H., Yura Moonlight, Natalie Gioia, Sarah Lynn, Rex Mundi, Mark Knight, Sergey Nevone, D. Ramirez, Simon O'Shine, Underworld, Photographer, armin van buuren, Protoculture, Solarstone, Jorn Van Deynhoven, Ian Standerwick, Ilan Bluestone, Allen & Envy
Aly & Fila, Nash & Pepper, Jwaydan, Mike Foyle, ReFeel, Tenishia, Andy Moor, Jessica Sweetman, Mark Otten, Ana Criado, Alex M.O.R.P.H., Protoculture, Susana, Max Graham, Lemon & Einar K, Ashley Wallbridge, W&w, Orjan Nilsen, James Dymond, Abstract Vision, Elite Electronic, GAIA, Wiegel Meirmans Snitker, Omnia, Andrew Rayel, Ira, Ralphie B, MaRLo, VillaNaranjos, Gareth Emery, Sunlounger, Christina Novelli, Zara Taylor, Paul Van Dyk, The Blizzard, ummet ozcan, Audien, John O'Callaghan, Alexander Popov, Heatbeat, Wezz Devall, armin van buuren, John O’Callaghan, Roger Shah, Eximinds
Orjan Nilsen, Protoculture, Dennis Sheperd, Cold Blue, Ana Criado, Markus Schulz, Dakota, GAIA, Susana, Mike Koglin, Genix, Jorn Van Deynhoven, Ferry Corsten, Andrew Bayer, Kid Alien, Space RockerZ, Tania Zygar, Alexander Popov, Emma Hewitt, Ashley Wallbridge, Gareth Emery, BT, DNS Project, Adam K, John O'Callaghan, Gofman & Tsukerman, giuseppe ottaviani, ShoGun, James Dymond, Hannah, Alex M.O.R.P.H., Sylvia Tosun, Andy Moor, Paul Oakenfold, Sue McLaren, Re:Locate, Robert Nickson, Daniel Kandi, Klauss Goulart, Mark Sixma, Daniel Heatcliff, armin van buuren, Stoneface, Terminal
DJ Ton TB, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, Basic Dawn, Insigma, EnMass, Rank 1, Matt Goss, Dogzilla, Plastic Boy, Cosmic Gate, DJ Misjah, L.S.G., Reeloop, Jan Johnston, DJ Tim, Jurgen Vries, Solar Stone, Alex M.O.R.P.H., Pulser, Robert Nickson, Audioholics, Stoneface, Perry O'Neil, Terminal, Vincent De Moor, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Rio Addicts, Three Drives, Cerf, Mitiska, Ridgewalkers, Jaren, El, Sir Adrian, Mitiska & Jaren, Yilmaz Altanhan, Ronski Speed, Rex Mundi, RR Workshop, Funabashi, Susana, Super8, Probspot, Sophie Sugar, Tab, Mark Otten, Sunlounger, Orkidea, Airwave, Zara Taylor, Albion, Selu Vibra, Niklas Harding, Mr. Pit, Grace, Arcane, GAIA, Elevation, David West, Adam White, Bedrock, Interstate, Andreas Hermansson, Andy Moor, Viframa, Peter Martin, Lange, Whiteroom, Anthanasia, Sarah Howells, Arksun, Darren Tate, Chakra, Gareth Emery, Galen Behr, Jono Grant, Ascension, Hammer & Bennett, Hydroid, Young Parisians, Paul Oakenfold, Maor Levi, Ben Lost, Peter Martijn Wijnia, Andy Bury, Solarstone, Majesta, DJ Shah, Marco V, Nat Monday, armin van buuren, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Dumonde, Tyler Michaud, Jam X, De LeoN, Markus Schulz, A. Moor, Duderstadt, Robert Vadney, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One
RR Workshop, Perry O'Neil, DJ Shah, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe, Orkidea, Ronski Speed, EnMass, Sarah Howells, Niklas Harding, Sir Adrian, Dogzilla, Gareth Emery, Arcane, Funabashi, L.S.G., Hammer & Bennett, David West, Probspot, Alex M.O.R.P.H., Maor Levi, Andreas Hermansson, Mark Otten, Robert Nickson, Lange, Airwave, Stoneface, Albion, Terminal, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Jaren, Viframa, Rex Mundi, Darren Tate, Susana, Jono Grant, Sophie Sugar, Young Parisians, Sunlounger, Ben Lost, Selu Vibra, DJ Ton TB, Grace, Basic Dawn, Interstate, Cosmic Gate, Peter Martin, Jan Johnston, Anthanasia, GAIA, Solastone, Pulser, Chakra, Adam White, Rank 1, Ascension, Andy Moor, Plastic Boy, Paul Oakenfold, Whiteroom, Reeloop, Solarstone, Above, Jurgen Vries, Planet Perfecto, Beyond, Vincent De Moor, Insigma, Arksun, Rio Addicts, Matt Goss, Galen Behr, Ridgewalkers, DJ Misjah, Hydroid, El, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, Yilmaz Altanhan, Audioholics, Majesta
Andy Bury, Solarstone, Majesta, DJ Shah, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, Solar Stone, Pulser, Basic Dawn, Insigma, EnMass, Rank 1, Matt Goss, Dogzilla, Plastic Boy, Cosmic Gate, DJ Misjah, L.S.G., Reeloop, Jan Johnston, DJ Tim, Jurgen Vries, Alex M.O.R.P.H., Robert Nickson, Audioholics, Stoneface, Perry O'Neil, Terminal, Dash Berlin, Vincent De Moor, Three Drives On A Vinyl, Cerf, Rio Addicts, Three Drives, Mitiska, Ridgewalkers, Jaren, El, Sir Adrian, Mitiska & Jaren, Yilmaz Altanhan, Ronski Speed, Rex Mundi, RR Workshop, Funabashi, Susana, Super8, Probspot, Sophie Sugar, Tab, Mark Otten, Sunlounger, Orkidea, Airwave, Zara Taylor, GAIA, Albion, Mr. Pit, Selu Vibra, Niklas Harding, Adam White, Grace, Arcane, Andy Moor, Elevation, David West, Whiteroom, Bedrock, Interstate, Andreas Hermansson, Above & Beyond, Viframa, Peter Martin, Lange, Anthanasia, Sarah Howells, Arksun, Darren Tate, Chakra, Gareth Emery, Galen Behr, Jono Grant, Ascension, Hammer & Bennett, Hydroid, Young Parisians, Paul Oakenfold, Maor Levi, Ben Lost, Peter Martijn Wijnia, Kyau & Albert, V-One, Marco V, Nat Monday, armin van buuren, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Dumonde, Tyler Michaud, Jam X, De LeoN, Markus Schulz, A. Moor, Duderstadt, Robert Vadney, Gabriel & Dresden, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter
Orkidea, Ronski Speed, EnMass, Niklas Harding, Sir Adrian, Dogzilla, Arcane, Funabashi, L.S.G., Hammer & Bennett, David West, Probspot, Alex M.O.R.P.H., Maor Levi, Andreas Hermansson, Mark Otten, Robert Nickson, Lange, Airwave, Stoneface, Sarah Howells, Albion, Terminal, Gareth Emery, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Susana, Jono Grant, Sophie Sugar, Young Parisians, Sunlounger, Ben Lost, Selu Vibra, DJ Ton TB, Grace, Basic Dawn, Interstate, Cosmic Gate, Peter Martin, Jan Johnston, Anthanasia, Solastone, Chakra, Pulser, Ascension, GAIA, Rank 1, Plastic Boy, Paul Oakenfold, Adam White, Reeloop, Solarstone, Andy Moor, Jurgen Vries, Planet Perfecto, Whiteroom, Vincent De Moor, Insigma, Arksun, Rio Addicts, Matt Goss, Galen Behr, Ridgewalkers, DJ Misjah, Hydroid, El, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, Yilmaz Altanhan, Audioholics, Majesta, RR Workshop, Perry O'Neil, DJ Shah, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe
Armin Only - Mirage "The Music" (Mixed by Armin van Buuren)
Jaren, Nadia Ali, BT, Eller Van Buuren, Solarstone, VanVelzen, Faithless, Cathy Burton, Jan Vayne, Laura Jansen, DJ's United, Ferry Corsten, Mannix, Rank 1, The Thrillseekers, Binary Finary, Justine Suissa, armin van buuren, Ana Criado, Susana, W&w, Christian Burns, Orjan Nilsen, GAIA, Sophie Ellis-Bextor, Dave202, Cerf, Mitiska
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2010
Ronski Speed, Pobsky, Anton Firtich, Jochen Miller, AF Project, Reverse, Artento Divini, ElSandro, Trilucid, GAIA, Protoculture, Dr. Willis, Tomcraft, Susana, Jerome Isma-Ae, Omnia, Rank 1, The Blizzard, Benya, Jose Amnesia, Jan Johnston, Big World, Tenishia, Markus Binapfl, Skytech, Mike Foyle, Juan Deminicis, Statica, Miki Litvak, Who.Is, Mark Junior, Markus Schulz, Spiral Waves, Ana Criado, Max Graham, Mr. Pit, Neev Kennedy, Rex Mundi, M6, Space RockerZ, Ashley Wallbridge, Nenes, Way Out West, Pascal Feliz, Justine Suissa, Afterwhite, Hammer & Bennett, ARTY, Jessus, Yuri Kane, Tucandeo, moguai, Gary Beck, Aaron Camz, Estiva, Phynn, BliZZaRD, Eelke Kleijn, Ben Gold