-
所有类型
所有类型
-
Big Room
Electro, Progressive
-
Dance
Commercial, Pop
-
Deep House
Deep, House, Vocal House
-
Electro House
Electro House
-
Techno - Deep
Electro, Industrial, Dub
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
A State Of Trance Top 20 - 2022, Vol. 3 (Selected by Armin van Buuren)
IanT, Sneijder, Victoriya, RAM, armin van buuren, Susana, Diane Warren, Tales Of Life, My Marianne, Above & Beyond, Chakra, Marty Longstaff, Gareth Emery, Simon Patterson, Annabel, Will Atkinson, Paul Van Dyk, Mr Sam, Rafael Osmo, ClAud9, Cosmic Gate, Diana Miro, Chicane, Alex M.O.R.P.H., Hel:Sløwed, Polina Vita, Rub!k, Adam White, Andy Moor, Whiteroom, Orjan Nilsen, D'Angello & Francis, Belle Humble, Arkham Knights, David Forbes, Susie Ledge, Woody Van Eyden, Maarten De Jong , Kryder, Marsh, Factor B
Simon Bostock, Becca White, Amine Maxwell, Mhammed El Alami, Hazem Beltagui, Bjorn Akesson, Tomac, Omar Sherif, Venom One, Sarah Howells, Adam Deane, Andy Elliass, giuseppe ottaviani, ARCZI, Kayosa, Bryan Kearney, Tolland, Will Rees, Aruna, Photographer, Susana, Paul Van Dyk, Bobina, Mark Eteson, Tricia McTeague, Manuel Rocca, Alan Morris, Matt Darey, Karim Youssef, May Hassan, Kate Louise Smith, The Thrillseekers, A & Z, John O'Callaghan, Flynn & Denton, Deirdre McLaughlin, James Dymond, Liam Wilson, Allen & Envy, Arctic Moon, Sied Van Riel, STANDERWICK, Jennifer Rene, Johan Ekman, Roxanne Emery, Will Atkinson, Costa, Eloquentia, Mike Sanders, Fady X Mina, Aly & Fila, Ucast, Dan Stone
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, Sophie Ellis-Bextor, Jacqueline Govaert, Laura V, Cathy Burton, Perpetuous Dreamer, Rising Star, Rank 1, Justine Suissa, Kush, Susana, System F, Miri Ben-Ari, BT, Nadia Ali, ARTY, Racoon, Lauren Evans, Aruna, Ray Wilson, Audrey Gallagher, Winter Kills, Jan Vayne, Bagga Bownz, DJ Shah, ATB, Chris Jones, Sophie, Andrew Rayel, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, avicii, Sander Van Doorn
Armin Anthems Top 100 (Ultimate Singles Collected)
VanVelzen, Jaren, Richard Bedford, Markus Schulz, armin van buuren, Orjan Nilsen, Trevor Guthrie, Adam Young, Sharon Den Adel, Sophie Ellis-Bextor, Jacqueline Govaert, Laura V, Cathy Burton, Perpetuous Dreamer, Rising Star, Rank 1, Justine Suissa, Kush, Susana, System F, Miri Ben-Ari, BT, Nadia Ali, ARTY, Racoon, Lauren Evans, Aruna, Ray Wilson, Audrey Gallagher, Winter Kills, Jan Vayne, Bagga Bownz, DJ Shah, ATB, Chris Jones, Sophie, Andrew Rayel, NERVO, Cindy Alma, Airwave, Gabriel & Dresden, Mic Burns, Ferry Corsten, DJ Remy, Ana Criado, Roland Klinkenberg, W&w, Martijn Hagens, Fiora, M.I.K.E., Laura Jansen, Vera Ostrova, Christian Burns, Victoria Horn, Jennifer Rene, Herman Brood, Emma Hewitt, GAIA, avicii, Sander Van Doorn
Craig Connelly, Matt Bukovski, Ruben De Ronde, Sneijder, Aly & Fila, Solarstone, Jaren, Chris Jones, John O'Callaghan, giuseppe ottaviani, Sue McLaren, Mark Sherry, MaRLo, Arctic Moon, Darren Porter, A & Z, The Noble Six, Heatbeat, Ferry Tayle, Will Atkinson, Eli, Rafif, Bryan Kearney, Akira Kayosa, Hugh Tolland, Dan Stone, Karim Youssef, Susana, Mohamed Ragab, Woody Van Eyden, ReOrder, Ian Standerwick, SkyPatrol, Tricia McTeague, Hazem Beltagui, Fady & Mina, Photographer
Universal Religion Chapter 7 (Mixed by Armin van Buuren) [Recorded Live at Privilege, Ibiza]
Christina Novelli, Wach, Simon Patterson, Antony Waldhorn, Lucy Pullin, Mark Sixma, Ciro Visone, CE3SAR, Arisen Flame, Alexandre Bergheau, Alex M.O.R.P.H., Dart Rayne, Natalie Gioia, Yura Moonlight, Rex Mundi, Sarah Lynn, Mark Knight, D. Ramirez, Sergey Nevone, Underworld, Simon O'Shine, Cindy Alma, Jase Thirlwall, ShoGun, Susana, Orjan Nilsen, A.R.D.I., Omnia, Skytech, Ronski Speed, Lucy Saunders, Dash Berlin, Jonathan Mendelsohn, Eximinds, Max Graham, Andrew Rayel, Jwaydan, Ralphie B, Eco, Craig Connelly, Jorn Van Deynhoven, Ilan Bluestone, Ian Standerwick, Allen & Envy, armin van buuren, Photographer, Protoculture, Solarstone
Abstract Vision, Elite Electronic, GAIA, Wiegel Meirmans Snitker, Omnia, Andrew Rayel, Ira, Ralphie B, VillaNaranjos, MaRLo, Sunlounger, Gareth Emery, Zara Taylor, Christina Novelli, The Blizzard, Paul Van Dyk, Audien, ummet ozcan, Alexander Popov, John O'Callaghan, Heatbeat, Nash & Pepper, Aly & Fila, Mike Foyle, Jwaydan, ReFeel, Tenishia, Andy Moor, Jessica Sweetman, Mark Otten, Ana Criado, Alex M.O.R.P.H., Protoculture, Susana, Max Graham, Lemon & Einar K, Ashley Wallbridge, W&w, Orjan Nilsen, James Dymond, armin van buuren, Roger Shah, John O’Callaghan, Eximinds, Wezz Devall
Tania Zygar, Alexander Popov, Emma Hewitt, Ashley Wallbridge, Gareth Emery, BT, DNS Project, Adam K, Gofman & Tsukerman, John O'Callaghan, ShoGun, giuseppe ottaviani, Hannah, James Dymond, Alex M.O.R.P.H., Andy Moor, Sylvia Tosun, Sue McLaren, Paul Oakenfold, Re:Locate, Robert Nickson, Protoculture, Orjan Nilsen, Dennis Sheperd, Cold Blue, Ana Criado, Markus Schulz, Dakota, GAIA, Susana, Mike Koglin, Genix, Jorn Van Deynhoven, Ferry Corsten, Andrew Bayer, Kid Alien, Space RockerZ, Daniel Heatcliff, armin van buuren, Stoneface, Terminal, Daniel Kandi, Klauss Goulart, Mark Sixma
Airwave, Plastic Boy, Sunlounger, Albion, Reeloop, Zara Taylor, Mr. Pit, Jurgen Vries, Selu Vibra, Grace, GAIA, Elevation, Adam White, Bedrock, Interstate, Andy Moor, Whiteroom, Viframa, Vincent De Moor, Peter Martin, Arksun, Rio Addicts, Anthanasia, Galen Behr, Darren Tate, Ridgewalkers, Chakra, Hydroid, Jono Grant, El, Ascension, Young Parisians, Yilmaz Altanhan, Paul Oakenfold, Peter Martijn Wijnia, Ben Lost, RR Workshop, Majesta, Andy Bury, Super8, Solarstone, DJ Shah, Tab, Adrina Thorpe, DJ Ton TB, Orkidea, Planet Perfecto, EnMass, Basic Dawn, Niklas Harding, Insigma, Matt Goss, Dogzilla, Arcane, DJ Misjah, L.S.G., Cosmic Gate, David West, DJ Tim, Jan Johnston, Andreas Hermansson, Alex M.O.R.P.H., Solar Stone, Lange, Robert Nickson, Pulser, Sarah Howells, Audioholics, Stoneface, Gareth Emery, Perry O'Neil, Terminal, Hammer & Bennett, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Maor Levi, Three Drives, Cerf, Mitiska, Sir Adrian, Jaren, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Funabashi, Rex Mundi, Probspot, Susana, Mark Otten, Rank 1, Sophie Sugar, Duderstadt, Dumonde, Jam X, Robert Vadney, De LeoN, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, armin van buuren, Marco V, A. Moor, Nat Monday, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Markus Schulz
Basic Dawn, Gareth Emery, Grace, Cosmic Gate, Hammer & Bennett, Interstate, Jan Johnston, Maor Levi, Peter Martin, Solastone, Anthanasia, GAIA, Pulser, Chakra, Adam White, Rank 1, Ascension, Andy Moor, Whiteroom, Plastic Boy, Paul Oakenfold, Above, Reeloop, Solarstone, Beyond, Jurgen Vries, Planet Perfecto, Arksun, Vincent De Moor, Insigma, Galen Behr, Rio Addicts, Matt Goss, Hydroid, Ridgewalkers, DJ Misjah, Peter Martijn Wijnia, El, DJ Tim, Majesta, Yilmaz Altanhan, Audioholics, DJ Shah, RR Workshop, Perry O'Neil, Adrina Thorpe, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, EnMass, Orkidea, Ronski Speed, Sir Adrian, Dogzilla, Niklas Harding, Funabashi, L.S.G., Arcane, Probspot, Alex M.O.R.P.H., David West, Mark Otten, Robert Nickson, Andreas Hermansson, Airwave, Stoneface, Lange, Albion, Terminal, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Sarah Howells, Selu Vibra
Probspot, Pulser, Susana, Mark Otten, Rank 1, Sophie Sugar, Airwave, Plastic Boy, Sunlounger, Albion, Reeloop, Zara Taylor, GAIA, Mr. Pit, Jurgen Vries, Selu Vibra, Adam White, Grace, Andy Moor, Whiteroom, Elevation, Above & Beyond, Bedrock, Interstate, Viframa, Vincent De Moor, Peter Martin, Arksun, Rio Addicts, Anthanasia, Galen Behr, Darren Tate, Ridgewalkers, Chakra, Hydroid, Jono Grant, El, Ascension, Young Parisians, Yilmaz Altanhan, Paul Oakenfold, Peter Martijn Wijnia, Ben Lost, RR Workshop, Majesta, Andy Bury, Super8, Solarstone, DJ Shah, Tab, Adrina Thorpe, DJ Ton TB, Orkidea, Planet Perfecto, Insigma, EnMass, Basic Dawn, Niklas Harding, Matt Goss, Dogzilla, Arcane, DJ Misjah, L.S.G., Cosmic Gate, David West, DJ Tim, Jan Johnston, Andreas Hermansson, Alex M.O.R.P.H., Lange, Robert Nickson, Sarah Howells, Audioholics, Stoneface, Gareth Emery, Hammer & Bennett, Perry O'Neil, Terminal, Maor Levi, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Three Drives, Cerf, Mitiska, Sir Adrian, Jaren, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Funabashi, Solar Stone, Rex Mundi, Duderstadt, Dumonde, Jam X, Robert Vadney, De LeoN, Gabriel & Dresden, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, Nat Monday, armin van buuren, Marco V, A. Moor, Nu Nrg, Oliver Prime, Shawn Mitiska, Tyler Michaud, Markus Schulz
Jan Johnston, Maor Levi, Peter Martin, Solastone, Anthanasia, Pulser, Chakra, Rank 1, Ascension, GAIA, Plastic Boy, Paul Oakenfold, Adam White, Reeloop, Solarstone, Andy Moor, Whiteroom, Jurgen Vries, Planet Perfecto, Arksun, Vincent De Moor, Insigma, Galen Behr, Rio Addicts, Matt Goss, Hydroid, Ridgewalkers, DJ Misjah, Peter Martijn Wijnia, El, DJ Tim, Majesta, Yilmaz Altanhan, Audioholics, DJ Shah, RR Workshop, Perry O'Neil, Adrina Thorpe, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, EnMass, Orkidea, Ronski Speed, Dogzilla, Niklas Harding, Sir Adrian, L.S.G., Arcane, Funabashi, Probspot, Alex M.O.R.P.H., David West, Mark Otten, Robert Nickson, Andreas Hermansson, Airwave, Stoneface, Lange, Albion, Terminal, Sarah Howells, Mr. Pit, Dash Berlin, Gareth Emery, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi, Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Cosmic Gate, Hammer & Bennett, Interstate
Armin Only - Mirage "The Music" (Mixed by Armin van Buuren)
armin van buuren, Ana Criado, Susana, W&w, Christian Burns, Orjan Nilsen, GAIA, Sophie Ellis-Bextor, Dave202, Cerf, Mitiska, Jaren, Nadia Ali, BT, Eller Van Buuren, Solarstone, VanVelzen, Faithless, Cathy Burton, Jan Vayne, Laura Jansen, DJ's United, Ferry Corsten, Mannix, Rank 1, The Thrillseekers, Binary Finary, Justine Suissa
Global DJ Broadcast Top 40 - Best of 2010
Who.Is, Mark Junior, Markus Schulz, Spiral Waves, Ana Criado, Max Graham, Mr. Pit, Rex Mundi, Neev Kennedy, Space RockerZ, M6, Ashley Wallbridge, Way Out West, Nenes, Pascal Feliz, Justine Suissa, Hammer & Bennett, Afterwhite, Pobsky, Ronski Speed, Jochen Miller, Anton Firtich, Reverse, AF Project, Artento Divini, ElSandro, Trilucid, GAIA, Protoculture, Dr. Willis, Tomcraft, Susana, Jerome Isma-Ae, Omnia, Rank 1, The Blizzard, Benya, Jose Amnesia, Big World, Jan Johnston, Markus Binapfl, Tenishia, Skytech, Juan Deminicis, Mike Foyle, Statica, Miki Litvak, Gary Beck, Aaron Camz, Phynn, Estiva, BliZZaRD, Eelke Kleijn, Ben Gold, ARTY, Jessus, Yuri Kane, Tucandeo, moguai