-
All Genres
All Genres
-
Big Room
Electro, Progressive
-
Dance
Commercial, Pop
-
Drum N Bass - Dubstep
Jungle, Breakbeat, Leftfield
-
Progressive House
House, Melodic
-
Techno - Rave
Peak Time, Driving
-
Trance
Tech, Vocal, Uplifting, Progressive
A State Of Trance Year Mix 2014
Jaren, Renee Stahl, Jilliana Danise, Ronski Speed, ReOrder, MaRLo, Adam Navel, Cate Kanell, Ian Standerwick, Jano, Orkidea, Luke Bond, SkyPatrol, Gareth Emery, Roxanne Emery, John O'Callaghan, Bo Bruce, Aruna, Andrew Bayer, David Gravell, Jennifer Rene, Lauren Evans, Erica Curran, Hazem Beltagui, Thomas Newson, Allen Watts, Aneym, armin van buuren, Dash Berlin, Ucast, Darren Porter, Tommy Johnson, Roger Shah, Omnia, Jay Cosmic, Bryan Kearney, Nanje Nowack, Sylvia Tosun, Parker & Hanson, Collin McLoughlin, Driftmoon, Roman Messer, Paul Oakenfold, Jerome Isma-Ae, Andy Blueman, Sergey Nevone, Cassandra Fox, Mino Safy, Dsharp, Simon O'Shine, Bobina, Alex M.O.R.P.H., Inge Bergmann, Andrew Rayel, Orjan Nilsen, Natalie Gioia, Neptune Project, Jonathan Mendelsohn, Arno Cost, Norman Doray, Veracocha, Mark Sixma, Ben Gold, Christina Novelli, Flynn & Denton, Ferry Tayle, Dan Thompson, Cindy Alma, Audrey Gallagher, Poppy, Maarten De Jong , Above & Beyond, Sue McLaren, Ellie Lawson, Max Graham, Cosmic Gate, Karim Youssef, Alexander Popov, Adara, Adam Szabo, Eric Lumiere, Dennis Pedersen, ShoGun, Yves De Lacroix, Willem De Roo, Myon & Shane 54, A.R.D.I., giuseppe ottaviani, Marell, Super8 & Tab, Kyler England, RAM, Audiocells, Laura Jansen, Julie Thompson, Genix, Stine Grove, Shannon Hurley, Arisen Flame, Stoneface & Terminal, Alexandra Badoi, Dart Rayne, Jorn Van Deynhoven, Simon Patterson, Yura Moonlight, Denis Kenzo, KhoMha, Sarah Howells, Katty Heath, Sveta B., Markus Schulz, Fabio XB, Andy Moor, Liuck, Will Atkinson, Lange, GAIA, Fisherman & Hawkins, Philippe El Sisi, Fenja, Aly & Fila, Bogdan Vix, Abstract Vision, Ost & Meyer, Sneijder, STANDERWICK, Solarstone, Mike Koglin, Temple One, Kryder, Photographer, W&w, Tom Staar, Monoverse, Heatbeat, Allen & Envy, Mark Sherry, Wach
A State Of Trance Year Mix 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
John O'Callaghan, Renee Stahl, Aruna, Ronski Speed, Jennifer Rene, MaRLo, Erica Curran, Cate Kanell, Jano, Allen Watts, Luke Bond, Roger Shah, Gareth Emery, Ucast, Roxanne Emery, Sylvia Tosun, Bo Bruce, Darren Porter, Andrew Bayer, David Gravell, Roman Messer, Lauren Evans, Bryan Kearney, Hazem Beltagui, Sergey Nevone, Aneym, Simon O'Shine, armin van buuren, Dash Berlin, Tommy Johnson, Inge Bergmann, Omnia, Jay Cosmic, Nanje Nowack, Neptune Project, Parker & Hanson, Collin McLoughlin, Driftmoon, Paul Oakenfold, Jerome Isma-Ae, Andy Blueman, Cassandra Fox, Mino Safy, Dsharp, Flynn & Denton, Bobina, Alex M.O.R.P.H., Audrey Gallagher, Andrew Rayel, Orjan Nilsen, Natalie Gioia, Sue McLaren, Jonathan Mendelsohn, Dan Thompson, Maarten De Jong , Veracocha, Karim Youssef, Mark Sixma, Max Graham, Ben Gold, Dennis Pedersen, Adam Szabo, Christina Novelli, A.R.D.I., Ferry Tayle, Willem De Roo, Cindy Alma, RAM, Poppy, Super8 & Tab, Above & Beyond, Stine Grove, Laura Jansen, Julie Thompson, Cosmic Gate, Dart Rayne, Alexander Popov, Arisen Flame, Stoneface & Terminal, Eric Lumiere, Yura Moonlight, ShoGun, Jorn Van Deynhoven, Ellie Lawson, Myon & Shane 54, Katty Heath, giuseppe ottaviani, KhoMha, Adara, Kyler England, Audiocells, Markus Schulz, Yves De Lacroix, Genix, Will Atkinson, Shannon Hurley, Marell, Alexandra Badoi, Philippe El Sisi, GAIA, Simon Patterson, Abstract Vision, Denis Kenzo, Fisherman & Hawkins, Sarah Howells, Jilliana Danise, Sveta B., Aly & Fila, Fabio XB, Adam Navel, Andy Moor, Jaren, Liuck, STANDERWICK, Lange, ReOrder, Ian Standerwick, Orkidea, Fenja, SkyPatrol, Bogdan Vix, Ost & Meyer, Solarstone, Thomas Newson, Temple One, Photographer, Mike Koglin, W&w, Monoverse, Allen & Envy, Mark Sherry, Heatbeat, Wach, Sneijder
A State Of Trance Year Mix 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
Jennifer Rene, MaRLo, Erica Curran, Ronski Speed, Jano, Allen Watts, Cate Kanell, Roger Shah, Gareth Emery, Ucast, Luke Bond, Sylvia Tosun, Bo Bruce, Darren Porter, Roxanne Emery, Roman Messer, Lauren Evans, Bryan Kearney, Andrew Bayer, David Gravell, Sergey Nevone, Hazem Beltagui, Simon O'Shine, Dash Berlin, Aneym, Inge Bergmann, armin van buuren, Jay Cosmic, Tommy Johnson, Neptune Project, Omnia, Collin McLoughlin, Nanje Nowack, Parker & Hanson, Jerome Isma-Ae, Driftmoon, Paul Oakenfold, Mino Safy, Andy Blueman, Flynn & Denton, Cassandra Fox, Bobina, Dsharp, Audrey Gallagher, Orjan Nilsen, Alex M.O.R.P.H., Sue McLaren, Andrew Rayel, Dan Thompson, Natalie Gioia, Karim Youssef, Jonathan Mendelsohn, Maarten De Jong , Max Graham, Veracocha, Dennis Pedersen, Mark Sixma, Adam Szabo, Ben Gold, A.R.D.I., Willem De Roo, Christina Novelli, RAM, Ferry Tayle, Super8 & Tab, Cindy Alma, Stine Grove, Poppy, Julie Thompson, Cosmic Gate, Dart Rayne, Arisen Flame, Stoneface & Terminal, Eric Lumiere, Yura Moonlight, Alexander Popov, Jorn Van Deynhoven, Ellie Lawson, Myon & Shane 54, Katty Heath, ShoGun, KhoMha, Adara, Kyler England, giuseppe ottaviani, Markus Schulz, Yves De Lacroix, Genix, Will Atkinson, Audiocells, Marell, Alexandra Badoi, Philippe El Sisi, Shannon Hurley, GAIA, Laura Jansen, Simon Patterson, Abstract Vision, Fisherman & Hawkins, Sarah Howells, Jilliana Danise, Denis Kenzo, Aly & Fila, Fabio XB, Adam Navel, Sveta B., Jaren, Liuck, STANDERWICK, Andy Moor, ReOrder, Orkidea, Lange, Ian Standerwick, SkyPatrol, Bogdan Vix, Fenja, John O'Callaghan, Renee Stahl, Aruna, Ost & Meyer, Solarstone, Thomas Newson, Temple One, Photographer, Mike Koglin, W&w, Monoverse, Allen & Envy, Mark Sherry, Heatbeat, Wach, Sneijder
We Are Planet Perfecto, Vol. 4 - #FullOnFluoro (Unmixed)
Paul Oakenfold, Mac & Monday, Cassandra Fox, Andrew Bayer, Man With No Name, Richard Durand, Fisher, Styller, Will Atkinson, Maarten De Jong , DedRekoning, Sophie Ellis-Bextor, Haldolium, Adrian Lux, Tiff Lacey, Marcus Schössow, JJ, Johnny Yono, Andre Sobota, Eco, Philthy Chit, Mike Saint-Jules, Solid Stone, Simon Patterson, Jennifer Rene, Sarah Howells, Disfunktion, Home Alone, Max'C, Above & Beyond, Transwave, Alex Vargas, E-Clip, MB Sak, Egorythmia, Bonnie Legion, IKO, Soundprank, Cosmonaut, Future Disciple, Satellites, Shadow Of Two, Sander Van Doorn, DJ Dream, Max Graham, Thomas Datt, Neev Kennedy, Federation, Darren Porter, XGenic, Vertical Mode, Beatman, Ludmilla, Markus Schulz, MESMER, Liquid Soul, GRUM, Solarstone, LTN, M.I.K.E. Push, Paul Mark Oakenfold, Ksen, Rafael Frost
We Are Planet Perfecto, Vol. 4 - #FullOnFluoro (Mixed Version)
Paul Oakenfold, Mac & Monday, Cassandra Fox, Andrew Bayer, Man With No Name, Richard Durand, Fisher, Styller, Will Atkinson, Maarten De Jong , DedRekoning, Sophie Ellis-Bextor, Haldolium, Kenneth Thomas, Tiff Lacey, Colleen Riley, Johnny Yono, Andre Sobota, Eco, Philthy Chit, Mike Saint-Jules, Solid Stone, Simon Patterson, Jennifer Rene, Sarah Howells, Disfunktion, Home Alone, Max'C, Above & Beyond, Transwave, Alex Vargas, E-Clip, MB Sak, Egorythmia, Bonnie Legion, IKO, Soundprank, Cosmonaut, Future Disciple, Satellites, Shadow Of Two, 2Symmetry, DJ Dream, Max Graham, Thomas Datt, Neev Kennedy, Federation, Darren Porter, XGenic, Vertical Mode, Ludmilla, Beatman, Markus Schulz, Roddy Reynaert, MESMER, Liquid Soul, GRUM, Solarstone, LTN, M.I.K.E. Push, Paul Mark Oakenfold, Ksen, Rafael Frost
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2014
GAIA, Simon Patterson, Sarah Howells, Andrew Bayer, Dan Thompson, Maarten De Jong , armin van buuren, MaRLo, David Gravell, Fisherman & Hawkins, Omnia, Jorn Van Deynhoven, Mark Sixma, Arisen Flame, Alex M.O.R.P.H., Idina Menzel, Natalie Gioia, Sylvia Tosun, Laura Jansen, Ayū, Markus Schulz, Lauren Evans, Thomas Newson, Philippe El Sisi, Paul Oakenfold, Abstract Vision, Faruk Sabanci, Jilliana Danise, Heatbeat, Cosmic Gate, Mhammed El Alami, Orjan Nilsen, Illitheas, KhoMha, Aly & Fila, Andy Moor, SkyPatrol, Sue McLaren, Andrew Rayel, John O'Callaghan, Jonathan Mendelsohn, Jennifer Rene, Alexander Popov, Roger Shah, Yves De Lacroix, Sneijder, Marell, Bryan Kearney, Eric Lumiere, Johann Stone, Talla 2xlc, Tom Staar, Kryder, Bobina, Mark Sherry, Wach, Joseph Areas, W&w, STANDERWICK
A State Of Trance at Ushuaïa, Ibiza 2014 (Mixed by Armin van Buuren)
GAIA, Simon Patterson, Sarah Howells, Andrew Bayer, Dan Thompson, Maarten De Jong , armin van buuren, MaRLo, David Gravell, Fisherman & Hawkins, Omnia, Jorn Van Deynhoven, Mark Sixma, Arisen Flame, Alex M.O.R.P.H., Idina Menzel, Natalie Gioia, Sylvia Tosun, Laura Jansen, Ayū, Markus Schulz, Lauren Evans, Philippe El Sisi, Paul Oakenfold, Abstract Vision, Faruk Sabanci, Jilliana Danise, Heatbeat, Cosmic Gate, Mhammed El Alami, Orjan Nilsen, Illitheas, KhoMha, Aly & Fila, Andy Moor, SkyPatrol, Sue McLaren, Andrew Rayel, John O'Callaghan, Jonathan Mendelsohn, Jennifer Rene, Alexander Popov, Roger Shah, Yves De Lacroix, Sneijder, Marell, Bryan Kearney, Eric Lumiere, Johann Stone, Talla 2xlc, Kryder, Tom Staar, Bobina, Mark Sherry, Thomas Newson, Wach, Joseph Areas, W&w, Ian Standerwick
Magic Island - Music For Balearic People, Vol. 4 (Mixed Version)
Areeena, Emma Hewitt, Sunstrøm, Tune In Tokyo, Addict Djs, Ellenyi, Sean Norvis, Global Experience, Seepryan, Garrido, Don't Use Third Party, Skehan, CICADA, Rocking J, Mike Shiver, Jamie Carpenter, Bo Bruce, Ciaran Warren, Sunlounger, Zara Taylor, Szen, Kim Svärd, Chris Gallo, Chase, Cosmic Gate, Julian Wess, J’Something, Mike Carey, Betsie Larkin, Hanski, Ferry Corsten, Jjoo, Paul Oakenfold, Aly & Fila, Wach, Adrina Thorpe, Roman Sokolovski, Rikkaz, Alexander Popov, Vast Vision, Kyler England, Epos, Carla Werner, Roman Messer, Denzal Park, Pedro Henriques, Brian Laruso, Carl Louis, Martin Danielle, Roger Shah, MI4, Antillas, Andrew Rayel
Corderoy, Ben Keenan, Federation, Cold Blue, Lange, Wellenrausch, Andrew Bayer, Sarah Howells, Omauha, TILT, Tammy, Paul Van Dyk, Walsh & McAuley, Jason Knight, Mike Danis, Dmitry Globa, Benjani, Brian Cameron, John '00' Flemming, Matvey Emerson, Lost Stories, Gary Maguire, Paul Oakenfold, Swab, Rospy, Robert Vadney, Joey Mova, Tyler Sherritt, Reaky, Planet Perfecto, Matisse & Sadko, Dominic Thomas, Skaivox, Mac & Monday, Limbo, Mindaugas Jak, D-Mad, Second Sine, Solarstone, Greta, Max Hertzz, Digital Basement, Alex Karweit, Full Tilt, Gai Barone, Talpa, Justin Michael, Stereo Wildlife, AJ From Saint Motel, Kid Alaska, Aly & Fila, Digital Breaks Foundation, Aggresivnes, Justin Oh , Felix Leiter, Retroid, Remus, Amanda Wilson, Oakenfold, Poncho, Nash & Pepper, Tamra Keenan, Maxi Trusso, Ostrega, Kenneth Thomas, Magnus1, Tim Jirgenson, 16 Bit Lolitas, Colleen Riley, A.R.D.I., Protoculture, Lucy Iris, J. Hart, Liya, Boom Jinx, Jerome Isma-Ae, Symbolic, Daniel Kandi, Planet Perfecto Knights, Sphera, 2nd Phase, Ana Criado, Future Funk Squad, Sean Truby, Omnia, Beatman & Ludmilla, Craig Purvis, Eshericks, Enoh, Alfoa, Orkidea, Darma, Thomas Datt, Future Disciple, Derek Ryan , Juventa, Prayag, Rishab, John Dopping, Yahel, Eximinds, Vlind, Flegma, Nerso, Blazer, MDK, Dragon, Jontron, Organ Donors, Flesh & Bone, Nhato, Rafael Frost, Paul Mark Oakenfold
We Are Planet Perfecto, Vol. 2
Marcel Woods, Chuckie, Swab, Gregori Klosman, Joey Mova, Brilliant, Tyler Sherritt, Oakenfold, Tamra Keenan, Third Party, Michael S., 7Tales, CICADA, Romain Curtis, Jack Holiday, Richard Beynon, Norin & Rad, Mike Candys, Yanik Coen, Dave Silcox, Nicky Romero, Tom Fall, Matt Nash, Zroq, Ben Nicky, Chris Warne, Hardwell , Poncho, Paul Oakenfold, Tommy Trash, Maxi Trusso, J Hart, Lazy Rich, Hirshee, Amba Shepherd, Mr. Pit, Tune In Tokyo, New York FM, Mike Perry, Natalie Gauci, Antillas, Tamra, Fiora, Perfecto All Stars, Carlo Astuti, Matthew LeFace, Siege, Harvey Anderson, John Dahlbäck, Urban Cone, Dark Matters, Lucas Nord, Carol Lee, Dave202, Matt Goss, Dabruck & Klein, Joyriders, Anna McDonald, Swedish Egil, Cliff Coenraad, Jake Shanahan, Organ Donors, D.O.D, Flesh & Bone, Maison & Dragen, Ben Gold, Denzal Park, Marcus Schössow, Flesh, Bone, Mark Sherry, Dirty South, Disfunktion, Carl Noren
Kid Alien, Space RockerZ, Tania Zygar, Alexander Popov, Emma Hewitt, Ashley Wallbridge, Gareth Emery, BT, DNS Project, Adam K, John O'Callaghan, Gofman & Tsukerman, giuseppe ottaviani, ShoGun, James Dymond, Hannah, Alex M.O.R.P.H., Sylvia Tosun, Andy Moor, Paul Oakenfold, Sue McLaren, Re:Locate, Robert Nickson, Orjan Nilsen, Protoculture, Dennis Sheperd, Cold Blue, Ana Criado, Markus Schulz, Dakota, GAIA, Susana, Mike Koglin, Genix, Jorn Van Deynhoven, Ferry Corsten, Andrew Bayer, Klauss Goulart, Mark Sixma, Daniel Heatcliff, armin van buuren, Stoneface, Terminal, Daniel Kandi
Never Mind The Bollocks... Here's Paul Oakenfold
Daddy's Groove, MAGUIRE, Little Mark, Man With No Name, Ernesto Vs Bastian, Grace, Mike Danis, Rocky, Tom Colontonio, Nok, Ovnimoon, Animalis, Zyce, Duotekk, Liquid Soul, Des McMahon, Earsugar, Doube Click, Shannon Hurley, DJ Danila, Norin, Rad, Ivan Nikusev, Audien, Wav-E, Justin Oh , Marcos, The Doppler Effect, Beat Service, Paul Oakenfold, Emma Lock, Marco V, Cold Blue, Infected Mushroom, Yodis, Magnus1, Federation, Kyota, Audiomatic, Michael Dow, Jamie Harrison, Richard Durand, Senadee, Bissen, Nick Sentience, Jonas Hornblad, Neelix, John Dopping, Belocca, Airwave, Sonic Element, Ronski Speed, Beatman, Ludmilla, HAARP, Protoculture, B-Vibes, Cabal, Phynn
Super8, Ronski Speed, Mitiska & Jaren, Tab, Funabashi, Rex Mundi, Orkidea, Probspot, Susana, Mark Otten, Sophie Sugar, Niklas Harding, Airwave, Sunlounger, Zara Taylor, Arcane, Albion, Selu Vibra, David West, Mr. Pit, Grace, Andreas Hermansson, GAIA, Lange, Adam White, Elevation, Interstate, Sarah Howells, Andy Moor, Bedrock, Peter Martin, Gareth Emery, Whiteroom, Viframa, Anthanasia, Hammer & Bennett, Arksun, Chakra, Maor Levi, Galen Behr, Darren Tate, Ascension, Hydroid, Jono Grant, Paul Oakenfold, Young Parisians, Ben Lost, Peter Martijn Wijnia, Andy Bury, Solarstone, Majesta, DJ Shah, DJ Ton TB, Planet Perfecto, Adrina Thorpe, Rank 1, Basic Dawn, Insigma, EnMass, Plastic Boy, Matt Goss, Dogzilla, Reeloop, Cosmic Gate, DJ Misjah, L.S.G., Jurgen Vries, Jan Johnston, DJ Tim, Solar Stone, Alex M.O.R.P.H., Pulser, Robert Nickson, Audioholics, Stoneface, Vincent De Moor, Perry O'Neil, Terminal, Rio Addicts, Three Drives On A Vinyl, Dash Berlin, Ridgewalkers, Three Drives, Cerf, El, Yilmaz Altanhan, Mitiska, RR Workshop, Sir Adrian, Jaren, A. Moor, Duderstadt, Robert Vadney, Katana, Orjan Nilsen, Roman Hunter, Kyau & Albert, V-One, Marco V, Nat Monday, armin van buuren, Nu Nrg, Oliver Prime, Dumonde, Shawn Mitiska, Jam X, Tyler Michaud, De LeoN, Markus Schulz
Jono Grant, Susana, Young Parisians, Sophie Sugar, Ben Lost, Sunlounger, DJ Ton TB, Selu Vibra, Basic Dawn, Grace, Interstate, Cosmic Gate, Peter Martin, Jan Johnston, Anthanasia, GAIA, Solastone, Chakra, Adam White, Pulser, Ascension, Andy Moor, Rank 1, Paul Oakenfold, Whiteroom, Plastic Boy, Solarstone, Above, Reeloop, Planet Perfecto, Beyond, Jurgen Vries, Insigma, Arksun, Vincent De Moor, Matt Goss, Galen Behr, Rio Addicts, Ridgewalkers, DJ Misjah, Hydroid, El, DJ Tim, Peter Martijn Wijnia, Yilmaz Altanhan, Audioholics, Majesta, RR Workshop, Perry O'Neil, DJ Shah, Super8 & Tab, Three Drives On A Vinyl, Adrina Thorpe, Sarah Howells, Orkidea, Ronski Speed, EnMass, Gareth Emery, Niklas Harding, Sir Adrian, Dogzilla, Hammer & Bennett, Arcane, Funabashi, L.S.G., Maor Levi, David West, Probspot, Alex M.O.R.P.H., Andreas Hermansson, Mark Otten, Robert Nickson, Lange, Airwave, Stoneface, Albion, Terminal, Mr. Pit, Dash Berlin, Elevation, Cerf, Bedrock, Mitiska, Viframa, Jaren, Darren Tate, Rex Mundi